Prečo váš obsah nefunguje: môj osobný prípad

Vzhľadom k tomu, že ste šiel do tohto článku, môžete bezpečne predpokladať, že ste sklamaní obsahu marketing. Pravdepodobne ste si prečítali niektoré inšpirujúce články a prípady a začali aktívne používať túto metódu - napíšte odborné materiály, odpovedajte na otázky, ktoré sa týkajú vašich potenciálnych klientov, sledujte jedinečný význam vašich textov - ale teraz už uplynulo takmer šesť mesiacov a neexistujú žiadne výsledky. A zdalo sa, že robíte všetko správne, presne tak, ako to odporučili guruovia priemyslu, ale prevádzka sa nikdy nezvýšila, nedošlo k nárastu počtu potenciálnych zákazníkov, rozpočet bol zbytočný.

Prirodzene, prvá myšlienka, ktorá prichádza po tom, čo príde na myseľ, je, že efektívnosť marketingu obsahu je prehnaná a už to nestojí za to. Ak áno, ak ste prišli presne k tomuto záveru a plánujete opustiť túto taktiku postupu v blízkej budúcnosti, neponáhľajte sa. Možno, že na dosiahnutie očakávaných výsledkov, vám chýbala len jedna vec - tento článok.

Prečo zlyháva marketing obsahu?

Existujú dva globálne dôvody.

Prvým z nich je vaše podnikanie. Alebo presnejšie povedané, nesprávne posúdenie jeho relevantnosti a perspektív. Napríklad predávate drahé papierové zápisníky, ale dnes ich používa len veľmi málo ľudí - každá druhá osoba má vo vrecku tabletku; alebo poskytujem služby na opravu televízorov s lampami - tak, samozrejme, som nadsadený, samozrejme, ale chápete, čo tým myslím. Váš obsahový marketing nemusí fungovať, pretože na to máte nevhodný predmet. Napríklad stránky venované jednej službe, ktorá sa tu vyžaduje teraz a teraz, povedzme, objednávka taxíka. V tomto prípade nepotrebujete marketing obsahu. Bude stačiť mať malú webovú stránku s krátkymi textami a veľkým telefónom v hlavičke. Pre túto položku existuje niekoľko dôvodov. Ak máte záujem, prečítajte si tento materiál, všetko je tam detailne napísané a je uvedený aj malý prípad našej spoločnosti. V tomto článku sa o nich nebudeme starať. Dúfam, že vaše podnikanie je v poriadku.

Druhou je kvalita publikovaného obsahu. Ako Denis Saveliev, hlavný expert na obsahový marketing v Rusku, hovorí: "Ak váš obsahový marketing nefunguje, potom váš obsah znamená, že to nie je pre nikoho užitočné." Súhlasím, to znie neslušne, ale k veci. 99% značiek nedosahuje úspech v oblasti marketingu obsahu z tohto dôvodu. Začnú vytvárať obsah bez pochopenia spôsobu, akým by mal byť, aby priniesli výsledky.

V tomto článku vám poviem, aké zásady by sa mali dodržiavať pri vytváraní obsahu pre blog a tiež zdieľať praktické tipy na hľadanie nápadov na obsah, ktoré sám používam, keď prídem s témami pre Texterra.

Aký by mal byť obsah?

V našom blogu sme opakovane písali o tom, čo by obsah mal byť, aby mohol priniesť prevádzku a vedie. Ak ste tieto materiály zmeškali, môžete si ich teraz prečítať:

V nich nájdete veľa tipov a všetky sú skutočne efektívne a správne. Podľa mojej osobnej skúsenosti som si však uvedomil, že zo všetkých je kriticky dôležitých len ďalších päť.

1. Kombinovať rôzne typy obsahu

Bežne možno všetok obsah rozdeliť do troch typov: obsah, ktorý generuje návštevnosť, obsah, ktorý vám dáva status odborníka a vedie používateľa k myšlienke, že potrebuje váš produkt, a posledný obsah, ktorý sa predáva.

Prvý typ obsahu zahŕňa:

 1. Príspevky s množstvom cenných tipov (zoznam článkov). Príklad - Kvintesencia skúseností SMM marketingu: 70 článkov, ktoré z vás urobia profesionála. 361 zdieľanie.
 2. Príspevky s hlbokým štúdiom témy (príručky). Príklad - Propagácia stránky s nulovým rozpočtom: 65 voľných krokov na dobytie TOP. 586 podielov.
 3. Príspevky s exkluzívnymi tipmi (z ktorých málokto počul). Príklad - 7 bezplatných a málo známych nástrojov pre produktívnejšiu prácu na internete. 340 podielov.
 4. Príspevky o nedávnych udalostiach (newsjacking). Príkladom je „Magic Gate“ SEO zatvorená. 314 podielov.
 5. Provokatívne posty (proti väčšinovému stanovisku). Príklad - vrahovia konverzie: 7 fráz, po ktorých používatelia opustia vašu stránku. 289 podielov.
 6. Príspevky, ktoré spôsobujú smiech. Príklad - život obchodníka s obsahom na obrázkoch. 173 rassharivaniya.

Ako viete, tento obsah zjednocuje jednu vec - chcete ju uložiť zo záložky alebo ju zdieľať v sociálnych sieťach. A v zásade to nemá vplyv na rozhodnutie o kúpe. Ale vykonáva inú, omnoho väčšiu úlohu, než si myslíte. Prináša na vaše stránky nové publikum a stáva sa východiskovým bodom pre používateľa prostredníctvom predajného lievika. Po tom, čo sa užívateľ zaujíma o jeden materiál, určite pôjde na štúdium iných a čoskoro sa stretne druhý typ obsahu:

 1. Príspevky, ktoré vysvetľujú, ako je váš produkt / služba lepšia ako zvyšok. Príklad - SEO trh v ére podozrenia.
 2. Príspevky, ktoré ukazujú, že ste skutoční profesionáli. Príklad - O internetovom marketingu je jednoduché.
 3. Príspevky, ktoré vedú používateľa k myšlienke, že potrebuje váš produkt / službu. Príklad - Citlivý dizajn ako nástroj SEO.

A aj po ich prečítaní, človek nebude mať spontánne rozhodnutie o nákupe. To nie je vôbec desivé. Ten istý užívateľ môže tieto dva typy obsahu konzumovať niekoľko mesiacov predtým, ako sa rozhodne ísť na ďalší. A to je v poriadku. Čím je produkt zložitejší a drahší, tým dlhšie budú jeho odrazy trvať. Ale už ste dosiahli hlavný cieľ - prilákali ste používateľa na vaše stránky, predstavili ho vašej značke, ukázali, že ste odborník vo svojom odbore, povedali mu, aké sú výhody vášho produktu, a ukázali svoju účinnosť pomocou príkladu. Teraz musíte len čakať, kým sa nerozhodne, prejsť na najpredávanejšiu časť vašej stránky „Tovar“ / „Služby“ (tretieho typu obsahu) a urobte posledný krok - objednajte alebo kontaktujte svojho manažéra.

Tieto tri typy obsahu fungujú v pohode. A dôkazom je náš vlastný blog.

2. Vytvorte obsah, ktorý chcete zdieľať.

Všetci internetoví obchodníci sa obávajú o rovnakú otázku. Ako vytvoriť taký obsah, ktorý bude zdieľať? V skutočnosti všetko pred banalitou je jednoduché. Pri hľadaní nápadov je dôležité mať na pamäti iba jednu otázku: "A ja by som sa o tento post podelil sám, keby som bol jeho cieľovým publikom?"Prosím, nesmiete sa smiať jednoduchosti tejto rady. Je to naozaj funguje. Keď som sa začal pýtať na túto otázku, počet podielov na mojich materiáloch sa mnohokrát zvýšil."

Možno teraz poviem niečo, čo nie je veľmi príjemné pre pochopenie, ale váš obsahový marketing nefunguje, s najväčšou pravdepodobnosťou z tohto dôvodu. Väčšina textárov, najmä na voľnej nohe, písať obsah len napísať. Vypočítajte si znamenia. Naučili sa hodiť jednu malú myšlienku alebo radu na celý list textu a považujú sa za úžasných špecialistov. Viete, čo vám hovorím? Títo copywriteri sú k ničomu. Nezáleží na tom, ako dobre píšu a bez ohľadu na to, ako krásne metafory prichádzajú. Nikto nepotrebuje vodu. Ľudia potrebujú užitočné informácie. Čím väčšia je jeho koncentrácia v článku, tým väčšia je šanca, že sa bude chcieť podeliť. Preto musíte vytvoriť materiály, v ktorých len more užitočnosti. Ešte raz, SEA. Nie je to jeden druh užitočného poradenstva, ktorý sa rozprestiera do celého článku, ale je to PILE užitočného poradenstva. Tak, že človek chce tento materiál zachrániť pre seba, aby mohol v budúcnosti vniesť myšlienky do praxe.

Mimochodom, je to zábavné, ale vo väčšine prípadov takéto články nikto nečíta, sú jednoducho zdieľané na sociálnych sieťach. Nejako sme mali materiál o Texterre o Google Analytics, kolekcii 50 užitočných tipov. Takže v polovici článku boli omylom nesprávne pripevnené odkazy. Článok zaznamenal veľký počet akcií. A len o týždeň neskôr nám k nám napísal veľmi pozorný čitateľ a poukázal na problém. Záver: zoznamy článkov je bomba, používajte ich bez pochýb. Ak máte stále pochybnosti, pozrite si nasledujúce materiály z nášho blogu:

 • 96 myšlienok na vraždy pre sociálne siete - 207 podielov.
 • 50 z najhorších chýb web copywriter - 135 rassharivaniy.
 • Ako zvýšiť návštevnosť: 60 spôsobov, ako explodovať vašu prevádzku - 145 zdieľaní.

Upozornenie: toto nie sú len články. Toto sú články s užitočnými tipmi. Ešte lepšie ako na internete. Tam sú články o 10 spôsobov, ako podporovať na Facebooku, tam sú články o 20 chýb copywriter. Zozbierali sme všetky možné tipy. Táto technika tvorby obsahu je taká účinná, že dostala dokonca aj názov „mrakodrap“.

3. Nebojte sa inzerovať svojich konkurentov.

Ďalší záver som prišiel pri práci na blogu Texterra je, že nemusíte mať strach spomenúť konkurenčné stránky vo vašich článkoch. Pozrite si najpopulárnejšie články na našom blogu:

 • Top 80 odborníkov v ťažbe dopravy - 440 podielov.
 • 200 najčastejšie zdieľaných príspevkov na internetovom marketingu v runete - 635 podielov.
 • Kvintesencia skúseností SMM-marketérov: 70 článkov, ktoré z vás urobia pro-361 zdieľanie.

Takéto predmety priťahujú obrovskú hromadu dopravy. A je absolútne nedôležité, aby sme podporovali konkurentov s týmito článkami. Pretože všetky rassharivaniya, že dostaneme, bude viesť ju na naše stránky. Ľudia budú študovať tento materiál, kliknú na odkazy, zobrazia pre nás vynikajúce údaje o správaní, čítajú naše ďalšie materiály atď. V každom prípade zostávame víťazom.

4. Zvýšte svoje publikum v sociálnych sieťach

Pre úspešnú propagáciu stránky je potrebné zvýšiť publikum v sociálnych sieťach. Vidíte, je tu taká vec - žiadne sociálne siete nemôžu dostať veľa prevádzky. Aj keď vytvárate skvelý obsah, ak nemáte publikum v sociálnych sieťach, nikto ho neuvidí. Áno, dostanete návštevnosť vyhľadávania, ale to nestačí. Ak chcete urýchliť proces vašej propagácie čo najviac, musíte sa zaregistrovať vo všetkých populárnych sociálnych sieťach a aktívne zvýšiť svoje publikum. Existuje milión spôsobov, ako to dosiahnuť. Väčšinu z nich som opísal v článku "Podrobný návod, ako propagovať stránku na Facebooku." Nevyzerajte, že Facebook je v názve, tieto tipy sú ideálne pre Vkontakte a ďalšie sociálne siete.

5. Nepočítajte na svoju fantáziu - ukradnite

Hovoria, že myšlienky možno nájsť všade. Dokonca ísť do autobusu alebo do obchodu, môžete si to. Áno, súhlasím. Ale úprimne, často sa vám to stáva? Tu idete do obchodu a naozaj premýšľate o práci? Myslím, že premýšľate o tom, ako nezabudnúť kúpiť vajcia alebo chlieb. Preto moja rada je toto: nepočítajte so svojou predstavivosťou a inšpiráciou. Myšlienky je potrebné hľadať a požičiavať. Ak neviete, kde začať, tu je skvelý článok, ktorý vám pomôže: „Čo napísať na blog, kedy písať o: 99 nápadoch na obsah.“

Ďalšie skvelé miesto na hľadanie nápadov: svoje záložky, Musíte nájsť a označiť všetky vysokokvalitné zahraničné stránky na svojom predmete a sledovať to, čo publikujú. V mojich záložkách na Texterre, tam je asi 50 top miest na internetový marketing. A aspoň raz týždenne sa na nich pozriem a uvidíme, čo nové zverejnili.

Druhé miesto (skutočný počet nápadov) - Služba BuzzSumo. Jeho význam je nasledujúci: zadáte požiadavku a služba vyhľadá najčastejšie zdieľané články pre túto požiadavku. Podrobne o tom, ako to funguje, sme napísali v článku o 500 najlepších nástrojov pre integrovanú propagáciu stránok. Takže tu nebudem opakovať.

Toto sú závery, ktoré prišli v roku práce na blogu Texterra. Dúfam, že boli pre vás užitočné.

Mimochodom, ak chcete získať užitočné praktické rady a život hacking na internetový marketing, odporúčam sa prihlásiť k odberu nášho newsletteru. Predplatiť. pochemu-Vash-kontent-ne-rabotaet-Moy-lichnyy-keys-
#
Obsah MarketingCases

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár