Ako a prečo používať službu Google+ Hangouts

V článku „Marketing s pomocou video obsahu“ sme povedali, že 100 najlepších značiek zo zoznamu najlepších spoločností na svete v roku 2012 investovalo podľa Interbrand 4,3 miliardy amerických dolárov do tvorby video obsahu v rokoch 2006 až 2012. Súčasne viac ako polovica vytvorených klipov neprijala 1000 zobrazení.

Používatelia nahrávajú videá na YouTube denne po dobu 12 rokov. Niet divu, že publikum si nevšimne firemného obsahu - nadšene sleduje rôzne vtipy, zlyhania, pády a roztomilé mačky. Značky spaľujú multibillion-dolárové rozpočty so zameraním na video-video technológie, ich kvalitu, herectvo a réžiu. Nezabudnú však na marketing, takže strácajú neznámy vasya1988 a jkl; asdf, ktorým sa podarí včas zapnúť smartfón a do siete vložiť filmovanú pečať.

Google však vytvoril pre obchodníkov vynikajúci komerčný video produkčný nástroj, ktorého účinnosť ďaleko prevyšuje investície v miliónoch dolárov do pozvania do hlavnej úlohy Justina Biebera. Tento nástroj je navyše bezplatný a interaktívny. Toto sú Google+ Hangouts - Hangouts.

Pomocou služby Hangouts môžete organizovať diskusiu s účasťou 10 ľudí a pozvať neobmedzený počet divákov, ktorí môžu klásť otázky a komentovať konverzáciu v reálnom čase. Hangout sa automaticky odovzdáva na stránku YouTube vašej značky, po ktorej ju môže každý sledovať. Okrem toho môžete vysielanie stretnutia na svojej webovej stránke žiť. Ak to chcete urobiť, jednoducho vložte HTML kód na stránku vášho zdroja.

Je potrebné ešte raz zdôrazniť, že služba Google+ Hangouts je úplne bezplatný nástroj. Preto, keď ste to zvládli, budete čeliť vážnemu problému - kde míňať milióny určené na vytváranie vysoko-rozpočtových videí s Bieberom v hlavnej úlohe.

Správnym používaním služby Google+ Hangouts môžete očakávať nasledujúce výsledky:

  • Prilákanie pozornosti nových používateľov k vašej značke, ako aj intenzívnejšia interakcia s existujúcimi spotrebiteľmi.
  • Zvýšená hodnosť autorstva Google.
  • Získanie nevyčerpateľného zdroja nápadov na obsah.
  • Presne definujte očakávania a nálady publika, ich názory na vašu značku, produkty a úroveň služieb.
  • Schopnosť urobiť svoju marketingovú kampaň úprimnou.

Niektoré značky už ohodnotili účinnosť služby Hangouts Google. Napríklad marketingová agentúra MarketingSherpa zvýšila účasť svojho zdroja o 200-300 "unikátnych ľudí" mesačne len kvôli pravidelnému vysielaniu videohovorov. Návštevníci webovej stránky spoločnosti navyše začali stráviť v priemere tri minúty na stránke s videom, zatiaľ čo na stránkach s textovým obsahom strávia v priemere 30 sekúnd.

Predstavte si, aký efektívnejší bude postup propagácie projektu, ak používate službu Google+ Hangouts na predvádzanie všetkých nových produktov, vysielanie spätnej väzby od zákazníkov a ďalších marketingových aktivít.

Ako používajú značky Google+ Hangouts

Obchodné projekty používajú službu Hangouts Google takmer od spustenia tejto služby. Značky zaznamenávajú a vysielajú rozhovory, komunikujú s divákmi vo formáte „otázka-odpoveď“, organizujú konferencie a organizujú živé vystúpenia, publikujú sprievodcov, vedú výcvik a dokonca ochutnávajú čokoládu.

Nižšie nájdete niekoľko ďalších príkladov vytvárania značkového obsahu pomocou služby Hangouts Google+. Dozviete sa tiež, aké marketingové problémy tento obsah vyriešil.

Úloha 1. Zvýšiť príležitosti pre zákazníkov a získať verných účastníkov

Hip-hopová skupina Black Eyed Peas využíva internetovú technológiu na rozšírenie svojho publika. To nie je prekvapujúce, pretože jeden z lídrov tímu William Adams (will.i.am) pracuje ako kreatívny riaditeľ spoločnosti Intel.

„Naši fanúšikovia v kyberpriestore sa spoja s fanúšikmi v New Yorku,“ kričal live.i.am počas stretnutia, počas ktorého bol vysielaný koncert kapely v Central Parku. Skupina nazvala túto online udalosť "Hangout Behind the Scenes".

Video prehľad o tejto udalosti vám umožní lepšie porozumieť možnostiam služby Google+ Hangouts:

Ostatní hudobníci tiež aktívne využívajú službu Google+ Hangouts, aby predstavili svoju prácu publiku. Napríklad umelci v komunite Plus majú viac ako 1,1 milióna predplatiteľov. Využíva Hangouts Google, aby umožnil mladým nezávislým interpretom hovoriť naživo s verejnosťou.

Jedným z najúspešnejších príbehov pomocou služby Google+ Hangouts je spevák Taylor Swift. Spevák country hudby používal Google Hangouts, aby oznámil nový album a predstavil jednu z kompilačných skladieb. Keď album Taylor Swift išiel na predaj na iTunes, pieseň predstavená na prvom mieste v rebríčku iTunes za pouhých 50 minút. Toto je výsledok záznamu pre celú históriu zdroja. Môžete to vysvetliť oznámením skladby v službe Google+ Hangouts? Samozrejme

Video obsah pomáha prenášať tón, postoj, výraz tváre, čo je veľmi dôležité pre efektívnu komunikáciu. Ako viete, osoba vníma neverbálne informácie oveľa rýchlejšie a nie reč. Služba Hangouts Google sa preto môže použiť na stimuláciu predaja.

Taylor Swift použil informačný kanál na oznámenie nového albumu, ktorý je k dispozícii väčšine jej fanúšikov. Umožnila fanúšikom cítiť sa zapojená do zrodenia nových hitov. Pocit spolupatričnosti vytvára lojalitu, ktorá sa premieta do predaja. To je dôvod, prečo jeden Taylor Swift obsadil prvé miesto v rebríčku iTunes po dobu 50 minút.

Úloha 2. Zvýšenie hodnosti autorstva

New York Times zorganizovali verejnú diskusiu o reforme zdravotníctva prostredníctvom služby Google Hangouts. Organizovaním série tematických hangoutov so slávnymi športovcami, filmovými hviezdami a popovými hviezdami, politici, New York Times prijalo mnoho verných nasledovníkov.

Po tom, čo Najvyšší súd potvrdil Barack Obamu „Zákon o cenovo dostupnej starostlivosti“ (tzv. Obamacare), bol New York Times prvou veľkou americkou publikáciou na diskusiu o reforme zdravotného systému s 10 odborníkmi. Diváci mohli sledovať stretnutie v profile New York Times v službe Google+, v jednej z sekcií na webových stránkach novín alebo v službe YouTube.

Jennifer Preston, redaktorka sekcie sociálnych médií New York Times, po tejto udalosti ocenila funkčnosť a flexibilitu stretnutí Google+ Hangouts. Poznamenala, že služba je ľahko použiteľná a že majú široké možnosti na rozšírenie sociálnych väzieb.

Organizovanie stretnutia s odborníkmi a celebritami upriamuje pozornosť publika na vašu značku a pomáha budovať aktívnu spotrebiteľskú komunitu. Služba Google Hangouts navyše zvyšuje ekologické hodnotenie vašej webovej stránky a zvyšuje návštevnosť vyhľadávania. Podľa marketingovej spoločnosti Netmark je počet stránok „+1“ jedným z piatich najdôležitejších faktorov na zaraďovanie zdrojov do spoločnosti Google. Pomocou služby Google+ Hangouts môžete rýchlo získať veľa +1 a predplatiteľov.

Úloha 3. Generovanie nápadov na obsah

Prostriedok odpovede na rakovinu prsníka (BCA) využíva službu Hangouts spoločnosti Google na organizovanie komunikácie s vaším publikom vo formáte otázka-odpoveď. Tento zdroj je venovaný rakovine prsníka - jednej z najčastejších rakovín. BCA spolupracuje s firmou Wirebuzz, ktorá sa zaoberá marketingom videa.

Týždenne organizujú BCA a Wirebuzz stretnutie s odborníkom, počas ktorého účastníci dostávajú odborné odpovede na svoje otázky. Vďaka účasti na video show renomovaných zdravotníckych odborníkov, stránky dostane veľa prirodzených väzieb. Je označovaná ako bežní užívatelia sociálnych sietí a bloggerov, ako aj renomované priemyselné zdroje. Tým sa zvyšuje viditeľnosť BCA vo vyhľadávaní a počet priamych kliknutí.

Služba Google Hangouts priniesla na stránku BCA 6,3 milióna zobrazení za 12 mesiacov. Okrem toho sa užívateľské otázky stali skladom nápadov na obsah. Koniec koncov, každá položená otázka môže byť premenená nielen na video diskusiu, ale tiež z nej urobiť skvelý článok, sprievodcu alebo iný typ obsahu.

Pozrite si jeden z videí BCA:

Úloha 4. Určite očakávania a nálady publika

Spoločnosť Dell organizuje pravidelné videoprezentácie o svojich produktoch a otázkach súvisiacich s počítačom. Počas týchto online podujatí sa diváci pýtajú na špecialistov na zákaznícke služby a manažérov predaja spoločnosti Dell. To pomáha spoločnosti získať spätnú väzbu od spotrebiteľov.

Connie Bensin, riaditeľka digitálneho marketingu a sociálnych médií spoločnosti Dell, poukazuje na to, že značky by mali používať rôzne kanály na interakciu s publikom. Pani Bensen považuje službu Google+ Hangouts za jeden z najúčinnejších sociálnych kanálov komunikácie so spotrebiteľmi.

Úloha 5. Vytvorenie obrazu otvorenej a úprimnej spoločnosti

Služba Google Hangouts umožňuje spoločnostiam, aby sa etablovali ako otvorení a úprimní voči spotrebiteľskému podnikaniu. Túto úlohu možno realizovať rôznymi spôsobmi. Samotná spoločnosť Google napríklad využíva svoje služby na rôzne účely, dokonca aj na vyhľadávanie zamestnancov. Spoločnosť Google organizuje najmä videohovory, ktoré umožňujú uchádzačom o zamestnanie nahliadnuť do práce regionálnej divízie spoločnosti zvnútra. Nižšie nájdete príklad takéhoto stretnutia:

Povedzme, Google má zmysel organizovať takéto stretnutia, pretože spoločnosť podporuje prácu 70 kancelárií v 40 krajinách sveta? Malé podniky tiež aktívne využívajú službu Hangouts Google+ na preukázanie svojej otvorenosti. Napríklad trio Moving Mind Studio z Montrealu natáča náčrtky, ktoré priťahujú milióny divákov na YouTube. Členovia Trio sa snažili komunikovať s publikom naživo pomocou služby Hangouts Google.

„Páči sa nám myšlienka hovoriť priamo s publikom,“ povedal Brandon Calder, účastník Moving Mind Studio. „V náčrtkoch, v ktorých hráme úlohy, a videohovory nám umožňujú byť sami sebou a komunikovať s publikom v našom mene,“ pokračuje umelec.

Hangout tria s fanúšikmi dostal viac ako 200 komentárov, vrátane recenzií a dojmov publika o jednotlivých náčrtkoch tímu.

Ako efektívne používať Hangouts Google+

Nasledujúce pokyny vám pomôžu efektívne využívať Hangouts Google:

  • Sledujte dosah publika a výkon videohovoru pomocou funkcie Zvlnenia v službe Google+. To vám umožní zistiť, kto zdieľal vašu publikáciu s priateľmi, aké komentáre boli ponechané užívateľmi na "zdieľaný" obsah, aký jazyk hovoria používatelia, ktorí zdieľajú váš obsah. Funkcia Google+ Ripples vám pomáha identifikovať kľúčových nasledovníkov a ako ich publikum reaguje na vaše príspevky.
  • Pomocou služby YouTube Analytics môžete sledovať dôležité kritériá účinnosti videohovorov vrátane počtu zobrazení, demografických údajov publika, zdrojov návštevnosti a ďalších.
  • Optimalizujte video, ktoré odovzdáte do služby YouTube. Za týmto účelom zahrňte kľúčové slová do názvu videa, stručný popis, značky a názov súboru. Vytvorte aj súbor Sitemap pre obsah videa pre spoločnosť Google, ktorý chcete indexovať.
  • Oznámenie videohovorov pomocou sociálnych sietí. Informujte ma o svojom nadchádzajúcom stretnutí s odborníkmi z vašich kruhov Google+, priateľmi na Facebooku a Vkontakte, nasledovníkmi na Twitteri. Plánovanú akciu môžete inzerovať aj za poplatok.
  • Poskytujú vysoko kvalitné video. Úspech videohovoru do značnej miery závisí od kvality obrazu a zvuku. Nie, neponáhľajte sa zavolať Jamesovi Cameronovi. Je to oveľa lacnejšie kúpiť dobrú videokameru, ktorá vám umožní strieľať video vo formáte HD, rovnako ako dobrý mikrofón.

Video je teda efektívnym nástrojom pre obsahový marketing, ktorý umožňuje aktiváciu publika a prijímanie spätnej väzby z neho. Služba Google+ Hangouts je jedným z najvhodnejších nástrojov na distribúciu video obsahu. Umožňuje vám rýchlo a slobodne organizovať vysielanie tlačovej konferencie alebo videohovoru naživo, ako aj automaticky nahrávať nahrávky na stránku značky v službe YouTube. Služba Hangouts Google môže byť použitá aj na interné podujatia - stretnutia, rozhovory s uchádzačmi o zamestnanie, rokovania s partnermi, školenia a webinárov.

Mnoho veľkých a malých spoločností už aktívne využíva službu Hangouts Google+ na zvýšenie efektivity marketingu. Možno je vaša firma jednou z nich? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch.

Prispôsobiť materiál Vytvoriť High-ROI Video Content Marketing s Montreal-Howlett.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár