Online podvodník

Toto nie je prípad, nie prehľad, ani informačný článok - ide o symbiózu všetkého, na základe čoho sa všetci museli stretnúť - podvod na internete.

Ako sme sa len nepodvádzať: v plnej tvári av profile, to znamená, v reálnom živote a vo virtuálnom. Nasledujúce príklady (okrem jedného) sú stručne opísané a majú mnoho variácií, je jednoducho nemožné varovať pred všetkým a hovoriť o každom z nich, pretože každý deň sa objavujú nové schémy. Možno poskytnúť jednu všeobecnú radu:

Ak vám niekto ponúka peniaze alebo cenu, nebuďte leniví hľadať podobné prípady na internete a hovoriť o nich s príbuznými a priateľmi. Pretože v 99 prípadoch zo 100 to bude podvod.

Začnime jednoduchým.

1. Kúzelné peňaženky

Ponúkame vám použitie diery v systéme a oklamanie elektronických obrov. Pointa je, že keď pošlete určitú sumu, vrátite sa dvakrát. Najčastejšie sú hranice špecifikované napríklad od 100 do 1 000 rubľov, alebo od 10 do 100, čo zvyšuje dôveryhodnosť. Často sa vracia s minimálnym príspevkom k návnadám a potom - ticho. Samozrejme, že by bolo možné zaslať minimálnu sumu za každú peňaženku, získať 100% zisku a zastaviť sa tam, ale nie je známe, ktoré z nich sa vrátia.

2. Magické výmenníky

Ponúkajú hrať na rozdiel medzi kurzami, to znamená, že dávate za maximálnu cenu a vykupujete ich na minimum. Neexistuje žiadna taká vec, môžete dosiahnuť zisk z rozdielu vo výmenných kurzoch len nákupom meny v roku 2012 a predajom v roku 2015 - inak sa to nedá urobiť. Tu jednoducho pošlete svoje peniaze nikam, alebo, ako v prípade peňaženky, dostanete spätný prevod len za prvý, minimálny poplatok.

3. Fundraising

Vo všeobecnosti je ťažké dokázať podvod, ľudia žiadajú o peniaze a dobrovoľne ich dávate. Niet pochýb o tom, že ich niekto skutočne potrebuje, ale štatistika za rok 2016 ukázala, že 93% súkromných žiadateľov jednoducho leží na ťažkých okolnostiach, život ohrozujúcich a smrteľných chorobách dieťaťa. A bez akýchkoľvek obmedzení používajte názvy existujúcich charitatívnych nadácií, ale iba mená a podrobnosti predpisujú svoje vlastné. Ak naozaj chcete niekomu pomôcť, darujte oficiálnu organizáciu, alebo ešte lepšie - zbierajte peniaze alebo veci a osobne ich darujte do sirotinca, útulku pre zvieratá alebo do opatrovateľského domu.

Napríklad od januára 2017 žijem bez teplej vody, pretože som v decembri opustil prácu. Vznikli nedoplatky nájomného a práve to, že táto platba nebola rozhodujúca. Ale nikto mi nedá peniaze (skontroloval som to aj ja), pretože neexistuje príbeh o chorých deťoch, strašnej katastrofe a bezdomovectve a len jednej veci. Hoci som s mojou bohatou predstavivosťou a základmi Photoshopu mohol urobiť oznámenie lepšie ako Hachiko, je mi ľúto, že tento jasný obraz používam vo veľmi odpornom príklade.

4. Výkazy výhier

Milión, auto, ostrov, vážne? A musíte platiť len daň z príjmu? To sa tiež nestane, ale iba tu existuje niekoľko rôznych schém: od jednorazového poplatku až po pravidelné zrážky. Nič, len sen o deklarovaných objektoch, nebudete mať.

Nehovorím, že nemôžete vyhrať - môžete, len v tomto prípade sa daň odpočíta od zisku av niektorých situáciách vám môže byť ponúknuté, že zaplatíte navyše, aby ste si vzali auto a nedostali peniaze, ale toto všetko sa deje až po oficiálnom odovzdaní a odovzdaní na vás práva vozidla.

5. Ponuka práce

Cynický z týchto podvodníkov je len tých, ktorí získavajú peniaze na vyliečenie dieťaťa. Ak sa v ktoromkoľvek štádiu zamestnania ponúknete, aby ste si zarobili nejaké množstvo, potom si vezmite nohy do rúk a ponáhľajte sa z neho po hlave, radi, že ste utiekli len s stráveným časom.

Tam bol pokus pokrývať všetky systémy, ale to sa ukázalo byť nereálne. Takže pamätajte na jednu skutočnosť, že je 100% podvod.

Nemusíte platiť za prácu. Všetky možnosti, ktoré musíte zaplatiť za papierovanie, potvrdiť svoju kartu pre prevod platu, pre kurz potrebné na dokončenie (tak zadarmo, vyvinutý našim guru, ale musia platiť za zásielku) sú 100% podvodné. To môže byť zahalené, ako sa vám páči, a zvuk veľmi presvedčivé a logické, ale uistite sa, že to bude podvod.

Tu je niekoľko príkladov "diel", ktoré nájdete na internete:

 • Montáž pera. Rovnako ako mozaiky, dlaždice a všetko ostatné - to je podvod.
 • Reprint ručne písaných textov. V opačnom prípade nie je ani sotva doma.
 • Transkripcia, tzn. Môžete na tom zarobiť peniaze, ale až potom, čo dostanete audio alebo video na prepis, aby ste mohli pracovať na špecializovanej webovej stránke. Budú blokovať peniaze zákazníka a bude to záruka. Špecializovaná webová stránka je výmenou alebo portálom, na ktorom pracujú živnostníci, a nie tam, kde jednoducho hovoria, že majú „vyhradené“, „zablokované“.

6. Super programy pre automatické zárobky

Kúpiť program raz za 2000 rubľov a prinesie vám 10.000 denne. Nie. Neexistuje žiadna taká vec, bez ohľadu na to, ako lákavé text, krásne obrázky a radostné recenzie to všetko sprevádzané. Ak niekto takýto program vytvorí, bude na prvom mieste v zozname Forbes a nič sa o ňom nenaučíte. Urobte si matematiku sami, dokonca 3000 rubľov denne prinesie 90 000 rubľov mesačne a 1 milión 80 tisíc ročne. A to okrem práce a základného príjmu len "samo o sebe".

Vypredané z týchto programov, súdiac podľa pozitívnych recenzií, dokonca aj z vášho mesta, je niekoľko stoviek (desiatky ľudí ľutujú, že inzerujú peniaze), takže kde sú všetci títo milionári? Alebo ešte stále „splácajú dlhy“, „kupujú autá“, „stavajú domy“? Je to skutočné? Teraz si predstavte, že každý z nich má aspoň pár desiatok ľudí, ktorým chcú šťastie ... a? To je všetko.

7. Cracker hesla "WebMoney"

Stále veríte? Potom idú aj k vám. Hackovanie peňaženky niekoho iného WebMoney je rovnaké ako zadanie bytu niekoho iného a nájdenie hesla pre bezpečné, len stopy sú ťažšie. A teraz si myslím, kto to urobí za 1, 2, 5, 10 tisíc rubľov?

Chlapci z "WebMoney" fungujú dobre, niekoľko príkladov takýchto podvodov bolo nájdených, ale screenshoty neboli okamžite prijaté. Teraz sú všetky tieto zdroje zablokované a za 15 minút som nemohol nájsť nové a môžem veľmi dobre vyhľadávať. Takže tento príklad, jediný, bude len s obrázkom.

8. Práca 2 + 2 (zobraziť reklamu)

Vyriešte 10 jednoduchých príkladov alebo sledujte 5 videí za deň a získajte za to 100 USD. Len aby som si prečítal túto frázu, je smiešne a organizátori akýchkoľvek podvodov vedia, ako predložiť túto jednoduchú vetu takým spôsobom, že je to takmer verené. Suma na účte vo vašom účte sa zvýši na určitý bod a môžete na ňom zarobiť dvomi spôsobmi:

 • Zaplatiť za prístup / odovzdať overenie / potvrdiť identitu, potom môžete (aha) vybrať peniaze.
 • Pridajte minimálnu sumu potrebnú na výber.

9. Distribúcia informácií

Najviac úprimný, ak sa pozriete podrobne, pretože vám dávajú to, čo sľúbili. Brilantný program zárobkov je navrhnutý a je špecifikované, že bude potrebné veľa pracovať a vďaka tomu budete zarábať peniaze na nákup celého sveta, všetko sprevádzané mnohými fotografiami a video materiálmi z luxusných apartmánov a báječných ostrovov. Stačí si kúpiť návod, v ktorom sú všetky kroky popísané v krokoch.

A teraz sa vraciame k poctivosti. Naozaj vám budú odoslané pokyny. Pokyny na predaj týchto pokynov. Všeobecne platí, že ak predavač je muž do jadra, na takých jednoduchých a neskúsených používateľov, bude skutočne pracovať, ale je to naozaj fér? Superguru a archanjelov predaja, ale nechoď ... lepšie v oficiálnom biznise? Vážne majstri predaja akejkoľvek veľkej spoločnosti sú potrebné a môžu naozaj zarobiť peniaze tam pre auto, dom, dovolenku a všetko.

10. Kasína Win-win

Na zdroje tretích strán je k dispozícii hra, ktorá vyhrá výhru, napríklad na stávky iba na červenú alebo čiernu, av prípade straty dvojnásobnú stávku na rovnakú farbu. Všetko je opodstatnené z hľadiska logiky a matematickej štatistiky, iba peňažná zásoba pre takýto systém by mala byť neobmedzená a ak áno, ponúka sa vám niekoľko možností kasína, v ktorých funguje. A bezpečnosť najlepších online kasín z nejakého dôvodu umožňuje takéto hry.

Zaregistrujte sa, hrajte a všetko funguje, ale len v určitom okamihu sa peniaze stále vyčerpávajú, alebo ak je sklad naozaj neobmedzený, jednoducho narazíte na maximálnu stávku. A to je všetko. A ten, kto zdieľal super tajomstvo s kasínom, vás poslal cez partnerský odkaz a mal percentuálny podiel každého strateného rubľa.

11. Mafia

Pozývame vás, aby ste sa zúčastnili na tomto praní špinavých peňazí. V kasíne je určitá diera, vďaka ktorej je možné peniaze voľne vyberať, len je ťažké "prať" alebo ich hotovosti, a potom k vám príde syndikát (alebo možno, že bude prezentovaný v mene jednej osoby) a ponúka zarobiť peniaze. To znamená, že tieto nezaznamenané peniaze, napríklad 600 000 (maximálna možná suma podľa ruského práva, často menej ako 2 krát) sa prenesú na vašu kartu a potrebujete polovicu (tu sú nyashenka, verte, že slovo) transfer na číslo karty, ktoré dajú.

Len je potrebné zaregistrovať kartu v systéme, a to stojí len tisíc, dva alebo tri ruble, samozrejme, čo je porovnanie so stonásobným ziskom. Ak je to stručnejšie, potom ak naozaj potrebujete čiastku 1-3 tisíc rubľov tak extra, potom dať ich do sirotinca alebo útulku lepšie.

12. Ostatné mafie

Dostanete list, v ktorom ste nazvaný príbuzným nejakej veľmi bohatej osoby na Kube, v Afrike alebo na inom mieste, ktoré je pre vás dostatočne vzdialené. Pointa je, že zaplatením minima (od 1 do 200 tisíc rubľov) získate prístup ku všetkým nespočetným bohatstvám.

13. Rozvod v súťažiach VKontakte

Ani neviem, kde začať, pretože tu nie je žiadny koncový bod, ale skúsme tancovať z kachlí.

Osobitne som šiel na provokáciu, a to sa stalo.

To je pochopiteľné: Artem, Gleb, Anastasia a nakoniec Alyona. A len na „Alain“ sú náklady oznámené. Platba je urgentná, do 2 hodín. Zdá sa, že prišli z tej istej kolísky rozvodov s tými, ktorí napísali: "Mami, hodím 990 rubľov."

14. Zadajte telefónne číslo na prevzatie knihy.

Existujú dve možnosti „rozvodu“:

 1. Môžete si stiahnuť odkaz bez ohľadu na to, čo: kniha, schéma, film, pieseň, a to má príponu .exe, to znamená, inštalačný súbor. Verili ste im a nainštalovali? A prečo? Každý už dlhý čas pozná všetky rozšírenia, tak prečo si pre seba nainštalovať známy vírus (.exe je inštalácia)? V najlepšom prípade to bude reklama, ktorej sa nemôžete zbaviť, a v najhoršom prípade nebudete mať nič, a vaše údaje pôjdu do distribúcie po sieti.
 2. Žiadame vás, aby ste mali telefónne číslo „na ochranu vás a seba a zabránenie preberania robo-sťahovania“. Aj tu je najlepší a najhorší scenár. V najlepšom prípade si vyberiete peniaze z vášho mobilného účtu a na najhoršie peniaze zo všetkých kariet a účtov spojených s týmto číslom (ktoré sa mobilní operátori snažia vyhnúť po objavení sa Xafekope).

15. Falošné stránky fóra

Ak tieto informácie skontrolujete, vykonajte ich dôkladne. Existencia falošných stránok nie je nikomu tajomstvom, ale z nejakého dôvodu mnohí stále veria recenziam.

Často ľudia neveria v naozaj chudobných ľudí, ale veria v podvodníkov na internete

16. Podvody pri poskytovaní súkromných úverov

Urobil som experiment. 32 listov bolo zaslaných na oznámeniach o pôžičkách na špeciálnych fórach. 4 vrátila poštovú službu, pretože takáto adresa neexistuje. Odpovede prišli z 9 adries a 8 z nich sa ukázalo ako zjavný podvod. Je celkom možné, že zvyšných 19 viet bolo reálnych a jednoducho sa nezaujímali o listové návnady, alebo možno, že „pracovníci“ sú mazaní a vedia rozpoznať potenciálne obete.

 1. Čo je to drahé, toto prijatie. Prišiel štandardný list, v ktorom sa navrhlo poskytnúť vaše údaje, a potom sa žiadosť posúdi. Údaje boli poskytnuté a potom sa stalo zaujímavejšie:

Takže jednoducho, bez kudrlinky, takmer v čele, človek jednoducho ponúka, aby mu 990 rubľov. Potom to jednoducho zmizne z vášho života. Ako vidíte, nie je to len to, že sa údaje najprv zistia (najmä mesto), ale až potom sa oznámia podmienky. Tu je, muž s nadprirodzenými schopnosťami: v tomto prípade žije v Čeľabinsku, po pol hodine pre muža z Jekaterinburgu je v Smolensku a po ďalších 5 minútach pre utrpenie pôžičky z Pskova sa presťahuje do Norilsku.

Ak má niekto záujem, screenshot bol poskytnutý cez odkaz. Ani komentáre na webe, fóre alebo skupine, ale len screenshot neznámy pôvod, bez začiatku alebo konca.

 1. Nie je to vážne, prosím nerušte. V tejto odpovedi, bez preludií, išiel rovno k veci.

Snažili sa tu zahaliť, neozvali ich okamžite a krásne tlačili na psychiku;

Keď som sa snažil navrhnúť, aby okamžite vyslali menej za sumu provízie, prišiel tento list: „Odmietam vám požičať, pretože ste platobne neschopní“, ale, samozrejme, oveľa krajšie a opäť s psychologickým podtextom, dúfajúc, že ​​sa pridá „klient“ on sám prosil, aby peniaze prijal.

 1. Penzión v cene. V prvom liste žiada o údaje a nevyhnutne SNILS.

Najviac neškodné (ak môžete kresliť toto slovo tu) je podvod. Osoba pracuje na nejakom affiliate programe s FNM, je ich agent, to znamená vedie klientov, ktorí prevedú financovanú časť svojho dôchodku do určitého neštátneho dôchodkového fondu. Pre rok 2017 je priemerná odmena za 1 zmluvu 800-2000 rubľov. Pre informáciu: penzijný fond nevydáva poistenie úveru. To je rovnaké, ako keby vedúci mestskej správy osobne, každé ráno, otvoril okno v každom byte.

 1. Verím vám, ale skontrolujem. Ďalší „veriteľ“ nie je prívržencom dlhých vzorovaných listov, ale každá správa píše „zo srdca“. Najprv požiada o informácie o dlžníkovi, dokonca špecifikuje podmienky bývania, rodinný stav, odloží ostražitosť a preukáže, že je vážny a kontroluje, či je klient solventný. A každé písmeno začína "cukrová kosť": "Výborne, všetko sa hodí, som pripravený pomôcť vám, všetko mi vyhovuje" atď. A teraz prichádza okamih.

Equifax je úverová pobočka, kde môžete získať správu o vašom CI. Pre informáciu: raz ročne na žiadosť dlžníka (iba osobne) predsedníctvo predkladá takúto správu úplne bezplatne. Poplatok sa poskytuje aj osobne. Ak niekde nastane situácia, že KII vydala informácie o klientovi bez toho, aby potvrdila svoju identitu na 500 rubľov, bude to všeobecne známe. Ako analógia: Pracujem v banke, mám prístup k účtom klientov, čo si myslíte, koľko bude stáť zverejnenie týchto informácií, ak viem, že čelím niekoľkým tisíckam pokút, výpovedi, trestnému stíhaniu a časovému limitu? Suma tu bude určite v stovkách tisíc, alebo dokonca v niekoľkých miliónoch. Nehovorím, že to neexistuje, ale aby vám 10-100 tisíc rubľov, je nepravdepodobné, že niekto pôjde.

 1. Platiť, aby neboli oklamaní. Tento falošný veriteľ je tak znepokojený svojou a vašou bezpečnosťou, že musí použiť jediný spoľahlivý spôsob, ako zabrániť podvodom - vziať od vás 185 rubľov. Výpočet je tu presne na "dumping" v porovnaní s inými metódami získavania peňazí od dlžníka.

Variant s 1 kopek záujem, ale odpoveď na list o možnosti prevodu 73 kopecks (taká suma by nebola presne zistená pre milión miliónov platieb), nešlo.

Nasledujúce popisy budú bez skenovania písmen, pretože neodvolateľne zostali zo spamu.

 1. Toto nie som ja, toto je QIWI. Ponúkajú úver vo výške 30 tisíc rubľov, ale pracujú len s QIWI-peňaženka. Text takto:

Všetko je skvelé, dávam vám peniaze s nadpozemskou radosťou, pretože ste najlepší dlžník, o ktorom môžete snívať. Peniaze už boli zaslané, ale systém QIWI má províziu 5% (t. J. 1500 rubľov) a príjemca za ňu musí zaplatiť, ale keďže ste v mojom okne svetlom, poslal som vám namiesto 30 000 ľudí 31 500 a Samozrejme, záujem na 1500 I nebude počítať. Деньги уже стоят на пороге вашего кошелька, но, чтобы их получить, надо оплатить выставленный системой счет за проценты (действительно появляется счет на 1500 руб.).

Дальше - понятно, после оплаты счета псевдокредитор растворится в неизвестности. Кстати, предлагалось 30 000 рублей под 18 % годовых на 3 месяца. Если посчитать ежемесячный процент составляет 450 рублей, т. е. за 3 месяца будет выплачено по процентам 1350 руб. Naozaj, stále existujú dobrí Samaritáni, ktorí sú ochotní zaplatiť 150 rubľov z vlastných vreciek, takže od nich si môžete požičať len vy. A pamätajte, že žiadny platobný systém nikdy neúčtuje províziu od príjemcu a nikdy nebudete musieť platiť za prijatie prevodu. Komisia vo všeobecnosti môže byť prijatá iba dvoma spôsobmi:

 • Zo sumy, ktorá je odoslaná, to znamená, že je prevedená 100 rubľov, a to je 90.
 • Nad odoslanou sumou, to znamená, že odosielateľ odpíše z účtu 110 rubľov a príjemca dostane 100.
 1. Poistenie je naše všetko. Nikto by pravdepodobne nemal byť upozornený, že poistenie pri žiadaní o úver je zahrnuté v jeho výške a je vydané len v špecializovaných úverových inštitúciách. Musíte platiť peniaze za poistenie len vtedy, keď ste sami požiadali o túto službu (alebo ste boli presvedčený, aby ste o ňu požiadali). Tu sme ponúkli možnosť zo série "neuveriteľné blízko".

Po objasnení všetkých informácií a ozvučení veľmi atraktívnych podmienok vám ponúkame možnosť podpísať predbežnú zmluvu. Táto zmluva, spolu so všetkými atrakciami, je odoslaná na vás, ale je tu jeden bod, ktorý upozorňuje na vašu pozornosť. Je to približne takto: Zaväzujem sa plniť všetky prevzaté záväzky a ako záruku uzatvára zmluvu o úvere. Platím poistné z vlastných prostriedkov, než potvrdím svoju platobnú schopnosť. "Krásne? A potom."

Potom osoba, ktorá vám dala pôžičku, sa opäť obáva o vaše pohodlie a za účelom splnenia podmienok (bolo povedané, že celý postup pre vás je on-line), hovorí, že priamo spolupracuje s poisťovňou a všetko zariadi sám stačíš ... Správne! Pošlite sumu poistenia, a on nie je penny, všetko len poplatok. Ďalej sú potrebné vysvetlenia?

 1. Ukončite život. Táto metóda už kombinuje online zavlekalovo s podvodom v "reálnom".

Všetko je dohodnuté, pôžička je „daná vám“ a všetko sa deje vo vašom vlastnom meste, aby ste podpísali zmluvu, musíte byť overený notárom. Spolu s veriteľom prídete do kancelárie, kde sú tí istí dizajnéri, a tiež tí, ktorí sa chcú poďakovať náhodou, notár potvrdí všetky dokumenty a čistotu transakcie, zaplatíte za svoje služby na mieste, po ktorých nemáte veriteľa ani notára. žiadna kancelária.

Ako sa to deje? Váš "dobrodinec" získava základňu vo vašej oblasti. Preskúmanie dokumentov preto môže trvať veľmi dlho a po celú dobu, keď sú s vami naďalej v kontakte, a to (uvažujú, objasňujú, nepožiadajú o peniaze) už vyvoláva dôveru. Po nájdení požadovaného počtu klientov je každý pozvaný do notára v ten istý deň, ale v rôznom čase. Rozdiel je pol hodiny, takže sa uistite, že 2-4 zákazníci sa budú prekrývať. Prísť s vďačnosťou sú ľudia každé 2-3 hodiny, pokiaľ to nikto nevidí dvakrát. Kancelária bola natáčaná jeden deň, notár nie je skutočný, po dlhom čakaní nie ste prekvapení, počkajte niekoľko dní pred prevodom. Je hotovo.

POZOR! Pri každom podaní takýchto žiadostí budete požiadaný, aby ste poskytli údaje o cestovnom pase, potvrdené fotografiami dokumentov a vy s fotografiami. Tu sú, zvyšných 19 záchrancov. Tí, ktorí si tieto údaje vzali, ale nepožiadali o nič po ňom, sú tí, ktorým ste sa nezdali. Alebo možno už máte na ostrove pôžičku, ešte stále neviete. Nedávajte neoprávneným osobám vaše dôverné údaje, oveľa menej ako fotografie, ktoré to potvrdzujú. Využite možnosť kontrolovať svoju kreditnú históriu raz ročne. V prípade podvodu, určite to oznámiť orgánom činným v trestnom konaní.

Bezpečnostné pravidlá

Sú v špeciálnej časti o každom zdroji, ktorý pracuje s dôvernými údajmi alebo peniazmi:

 1. Uistite sa, že antivírus je povolený a databázy sú aktualizované.
 2. Nevypínajte bránu firewall.
 3. Príďte s komplexnými a rôznymi heslami pre služby, ktoré majú dôležité informácie.
 4. Pravidelne meniť heslá a odpovede na bezpečnostné otázky.
 5. Nepovedzte nikomu údaje z odseku 4.
 6. Neotvárajte podozrivú poštu, je lepšie odstrániť spam okamžite.
 7. Skontrolujte informácie o službách a produktoch, službách, vyhľadávačoch, vyhľadajte recenzie.

Použite svoju hlavu a internet. Predtým bolo možné študovať hlavne na ich chybách, keďže tieto incidenty sa od vás odohrali mnoho kilometrov. Teraz stačí zadať podstatu problému do vyhľadávacieho poľa a vo väčšine prípadov získať podrobnú odpoveď.

Kam ísť, ak sa všetko už stalo

Ak ste vy alebo vaši blízki boli oklamaní cez internet, musíte kontaktovať najbližšiu policajnú stanicu s vyhlásením. Budú rozumieť, kde poslať vašu žiadosť, hlavná vec od vás je nahlásiť skutočnosť podvodov čo najskôr a podrobnejšie. Žiadosť sa vyhotovuje podľa štandardnej schémy:

 • Od koho Meno, údaje o pase, adresa a telefónne číslo.
 • Pointa. Vo voľnej forme je čo najpodrobnejšie popísať všetko, čo sa stalo, zdržať sa používania obscénnych výrazov. Musíte písať čitateľne a veľké.
 • Dátum a podpis.

Nevzdávajte sa a sťažujte sa priateľom, musíme konať. Nebude to horšie, ale lepšie ... možno sa stanete osobou, ktorá odhalí serióznu zločineckú sieť, a budete účtovať rovnaký milión, auto, ostrov s protipohľadávkou ...

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár