5 zásad na vytvorenie atraktívneho obsahu

Tradičná reklama by mala odvrátiť pozornosť aby sme boli efektívne. Prerušuje našu obľúbenú sériu, bráni nám nájsť správny článok v novinách alebo časopise, otravné vyskakovacie okná a svetlé bannery na webových stránkach.

Za týchto podmienok sú veľkým prínosom tí podnikatelia, ktorí môžu priťahovaťa nie rozptýliť Zákazníci. Spoločnosti, ktoré si to uvedomili, majú možnosť ovplyvniť publikum oveľa efektívnejšie. Vytvárajú zaujímavý obsah, ktorý súčasne poskytuje čitateľom užitočné informácie a propaguje produkty. Obsah, ktorý rozmazáva hranice medzi informovaním zákazníkov a propagáciou produktov a služieb, je jedným z kľúčových trendov v elektronickom obchode dnes av blízkej budúcnosti.

Úloha ťahania obsahu vo vašej marketingovej stratégii

Prilákanie obsahu je nevyhnutne vysoko kvalitné a užitočné pre potenciálnych spotrebiteľov. Dáva ľuďom informácie, ktoré ich „háčikujú“ a robia ich s priateľmi.

Kvalitné materiály pre vás neustále pracujú. Vďaka nim získate odkazy zo sociálnych sietí a serióznych stránok, komentáre a otázky potenciálnych zákazníkov, dobrý obsah upozorňuje na vašu značku a vytvára komunity spotrebiteľov. Ale ako vytvoriť vysoko kvalitný obsah, ktorý zvýši uznanie vašej značky?

Navrhujeme zvážiť päť princípov tvorby vysoko kvalitných materiálov, ktoré zvýšia efektivitu propagácie vášho podnikania na internete.

Číslo položky 1. Váš obsah by mal byť priradený k vašej značke.

Vysoká kvalita prilákania obsahu by mala zodpovedať vašej marketingovej stratégii a pomôcť pri jej realizácii. Ak vaše texty nesúvisia s vašou značkou, nebudú môcť zapojiť publikum na obežnú dráhu vašej spoločnosti. Vytvorte tak obsah, ktorý hovorí o vašej značke, vysvetľuje vaše poslanie a zdôrazňuje vaše každodenné aktivity.

Váš obsah by mal byť pre cieľovú skupinu jednoduchý a zrozumiteľný. V tomto prípade nájde odpoveď medzi spotrebiteľmi, ktorí rozpoznajú vašu značku.

Číslo položky 2. Neustále vytvárajte obsah

Kvalitný reklamný obsah vždy zostáva relevantný. Nemali by ste však z času na čas zachovávať popularitu vašej značky, ktorá vydáva nový obsah. Maximálne výsledky dosiahnete, ak zmeníte platformu obsahu na platformu, ktorá sa neustále vyvíja a aktualizuje.

Číslo položky 3. Použite rôzne mediálne kanály.

Internet vám poskytuje prakticky neobmedzené možnosti distribúcie obsahu. Využívajte rôzne platformy a spôsoby prezentovania informácií, aby sa publikum zapojilo do sociálnej interakcie. Nemecká sieť hypermarketov Hornbach vytvorila krátky film "Infinite House" na "infikovanie" potenciálnych zákazníkov myšlienkou zlepšenia bývania. Film získal v roku 2011 prestížne ocenenia Clio Awards.

Tento film je živou ukážkou výhod sociálnej interakcie so zákazníkmi. Veľmi pekne hovorí o priateľstve, dobrých vzťahoch so susedmi a tolerancii voči sebe navzájom, ktoré sú postavené ako základné hodnoty reťazca hypermarketu Hornbach. Video prináša spotrebiteľom bližšie k značke a pomáha im cítiť sa zapojený do kľúčových myšlienok ich podnikania.

Číslo položky 4. Inšpirujte ľudí

Pamätajte: obsah môže inšpirovať publikum. Inšpirovaním ľudí zvyšujete efektivitu svojej marketingovej kampane. Kvalitný materiál spája zmysluplné a dôležité hodnoty s ľuďmi s vašou značkou.

Reklamné video Leviho túto myšlienku dobre ilustruje. V tomto videu značka úspešne ukazuje mladým nezávislým ľuďom, ktorí tvoria jadro spotrebiteľskej komunity Levi, ktorá má spoločné hodnoty so svojimi zákazníkmi.

Toto video poskytuje emocionálnu rezonanciu medzi inzerentom a publikom. Je pozoruhodné, že Levi sa nebojí vziať neštandardný krok. Len málo ľudí očakáva, že od podnikateľskej organizácie počujú filozofické slová „Váš život je váš život, nenechajte ho, aby ste ho dostali na lopatku ...“

Číslo položky 5. Odtrhnite sa od každodennej skúsenosti divákov

Mnohé z najlepších marketingových nápadov súvisia s každodennou skúsenosťou. Každý, kto miluje chat a vtip s priateľmi, každý má svoju vlastnú predstavu o kráse. Hľadajte nápady na vytváranie obsahu konverzie v každodennom živote.

Pozrite sa, ako švédsky nábytkársky gigant IKEA realizoval svoj sľub „poskytnúť najlepší spánok pre všetkých“. Spoločnosť požiadala známe hudobné skupiny, aby nahrali moderné cover verzie klasických uspávaných piesní. IKEA použila tieto ukolébky na propagáciu ich zbierok postelí a matracov.

Nábytok obrie distribuoval zaznamenané ukolébavky cez iTunes ako samostatný album, ktorého obal sa podobal logu IKEA. Ľudia, ktorí počúvajú tieto hudobné skladby, si spomínajú na IKEA.

Povedzte príbeh - a budete zaujímať publikum

Najlepšia reklama začína dobrou myšlienkou, ktorá poskytuje podmienky pre spoločenskú interakciu s vaším publikom.

Povedzte ľuďom legendu. Atraktívny obsah je vždy spojený so skúsenosťou a životom bežných ľudí. To priťahuje každého kvôli jeho sociálnosti. A jeho sila sa meria podľa toho, do akej miery rozširuje vnímanie samotných ľudí.

Prispôsobený preklad článku Franka Margarda 5 Stratégie pre vytvorenie magnetického online obsahu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár