16 neobvyklých spôsobov, ako prekonať blokovanie

Hádam.

Sedíte pri počítači a pozeráte sa na úplne bielu, nedotknutú tabuľku "Word"? Tvoj mozog je unavený a žiada ťa, aby si sa s ním zľutoval, ale pokračuješ v mučení? Vy voláte Muzu v hornej časti svojho hlasu, ale ona je buď hluchá alebo zámerne vás ignoruje?

Všetko je jasné. Máte blok na písanie ...

Víno, cigarety, leták šťastia - nič nepomôže ...

A nepomôže to. Rovnako ako spánok, časté prestávky prestávky a prechádzky na čerstvom vzduchu. Všetky tieto metódy sú vhodné len na rozptýlenie nudy. Nedostatok inšpirácie sa musí bojovať úplne inak.

Čo je vlastne blok spisovateľa? Toto je uzavretý stav. A aby ste sa z toho dostali, musíte sa oslobodiť, cítiť sa slobodne, ísť trochu bláznivo.

Toto urobíme dnes.

1. Porozprávajte sa s imaginárnym priateľom.

Predstavte si, že máte priateľa a on je skutočným fanúšikom vášho blogu. Miluje všetky vaše články a podporuje vás vo všetkých vašich snahách. Vymyslite si jeho meno (napríklad moje meno je Arnold), nájdite jeho obrázok a pripojte ho k stene pred vaším pracovným stolom.

Arnold schvaľuje všetko, čo robím

A teraz, hneď ako to urobíte, začnite s ním hovoriť. Povedzte mu, o čom vám záleží, o čom snívate a čo chcete dosiahnuť v práci. Potom s ním diskutujte o svojom článku. O čom to hovorí? Čo bude učiť svojich čitateľov? A čo si o tom myslíte? Potom, čo vyslovíte svoje myšlienky nahlas a váš priateľ im bude vďačný, skúste preniesť to, čo bolo povedané na papieri.

2. Prisahaj ako švec

Trápi vás niečo? Uvoľnite tento pocit. Prísahajte dobre. Šialený. Rozliať emócie. Napíšte o svojich obavách a bez obáv používajte silné výrazy. Koniec koncov, význam blogov nie je vybrať správne slová, ale vyvolať emócie v publiku. Inšpirujte ju. Samozrejme, budete musieť výrazne upraviť svoj prvý návrh a možno ho úplne prepracovať, ale nie je to tak. Môžete ľahko odstrániť chyby z emocionálne silného textu, ale je nepravdepodobné, že by sa k „plochému“ textu pridali emócie.

3. Zmeňte textový editor.

Pozrite sa na obrazovku a nie je možné vytlačiť niečo, čo stojí za to? Skúste zmeniť textový editor. Namiesto obvyklého programu Microsoft Word začnite používať Evernote. Alebo okamžite vytvorte nový príspevok vo vašom CSS a zapíšte tam. Skúste zmeniť písmo (napríklad namiesto Callibri - Times New Roman), farbu písma (čiernu na modrú) alebo jeho veľkosť (11 o 14). Táto rada sa môže na prvý pohľad zdať hlúpe, ale odporúčam vám to skúsiť. Budete prekvapení, ako rýchlo tieto malé zmeny spôsobia novú vlnu záujmu o tvorivý proces.

4. Urobte si krátky výlet

Chýba vám vaša rodina? Chceli ste už dlho stretávať svojho starého priateľa? Tak to urob! Autobus, vlak, lietadlo - vyberte si, čo chcete, jednoducho neveďte. A čas strávený na ceste, stráviť na písaní článku. Neprestávajte, kým sa nedostanete do cieľa. Namiesto tablety používajte obyčajný papier.

Hlavná vec nie je vybrať si vyhradené miesto ...

5. Prestaňte písať pre svojich čitateľov.

Vezmite do úvahy potreby cieľovej skupiny a napíšte o čom ne zaujímavé - dôležité a správne. Ale niekedy sa musíte vzdať tejto praxe. Ak máte silný blok písania, je najlepšie pokúšať sa písať o niečom takom pre vás zaujímavé miesto prispôsobenia čitateľom. V tomto prípade nezáleží na tom, či sa téma príspevku zhoduje s témou vášho blogu. Vyhoďte ho, vytiahnite z hrude. Verte, budete sa cítiť lepšie. A užívatelia si určite vychutnajú váš búrlivý emocionálny výbuch.

6. Zastavte sledovanie plánu.

Každý vie, že vopred naplánovaný článok plán môže výrazne urýchliť proces písania. Áno, je. Ale aj on môže z neho vysať všetku radosť. Takže, ak sa cítite uviaznutí na určitom mieste v pláne, prestaňte ho sledovať! Napíšte prvú vec, ktorá príde na myseľ. Kto vie, možno sa vaša bláznivá spontánna myšlienka stane základom veľkolepého a neobvyklého článku.

7. Skúste písať v inom čase.

Neustále počúvame o tom, aké dôležité je súčasne vytvárať zvyk písania. Stephen King napísal plán, Haruki Murakami a mnoho ďalších. Režim jasného nastavenia je zvyčajne užitočný pre kreativitu. Ale čo keď váš proces písania súvisí s nedostatkom inšpirácie, otálenia a zúfalstva? A tu sa musíte vzdať režimu. Skúste to napísať v inom čase. Nebojte sa experimentovať.

8. Umyte riad

Už ste niekedy mali skvelý nápad, keď ste sa sprchovali? Stavím sa áno. Koniec koncov, náš mozog je navrhnutý tak, že je pre neho jednoduchšie dať dobrý nápad až potom, čo sa uvoľnil. Koncentrácia na problém nefunguje. Ak nie ste spokojní s možnosťou so sprchovacím kútom, alebo si len ľutujete, že plytváte vodou desaťkrát denne, vyskúšajte iné aktivity: umyte riad, upratajte izbu alebo umyte bielizeň. Vaším hlavným cieľom je relaxovať (mentálne), a potom sa myšlienky samy ponoria do vašej hlavy.

Nezasahujte, osoba sa zaoberá tvorivosťou

9. Prechádzka po miestnosti

Vedeli všetky domáce práce? Alebo sa len zdráhate s nimi zaobchádzať? Potom skúste inú metódu - začnite chodiť po miestnosti. Vyzerá to hlúpe, ale naozaj to funguje. Niet divu, že sa do toho neustále zapájajú všetci veľkí spisovatelia a vedci. Skúste to. Vezmite si magnetofón a začnite ohovárať, čo vám príde do hlavy. Potom prepíšte na papier.

10. Prezrite si svoje fotografie

Otvorte svoje staré fotoalbumy alebo priečinky s fotografiami v počítači a upravte ich. Pamätajte na vtipné incidenty, ktoré sa vám stali a zdieľajte ich s čitateľmi. Premýšľajte, aké lekcie ste sa naučili vo svojom živote a ktorí vás inšpirovali k najodvážnejším a najúžasnejším veciam. Ak budete tieto informácie zdieľať so svojimi používateľmi, budú veľmi spokojní.

11. Prestaňte myslieť na chyby.

Ak sa pokúsite napísať perfektný príspevok, nikdy sa nepohnete. Nesnažte sa byť dokonalí! Prijmite, že váš prvý návrh bude hrozný. Stačí napísať. Zapisujte rýchlo. Napíšte, čo máte na mysli. Bez akejkoľvek transformácie. Upraviť neskôr.

12. Štart od stredu

Ako profesionálny blogger alebo copywriter, viete, aké dôležité je napísať živý úvod. Jeden, ktorý bude intrigovať užívateľov a urobiť z nich celý príspevok. Nie je však potrebné usilovať sa o to v prvom rade. To môže výrazne znížiť vaše tempo a agility. Ponechajte úvod pre neskoršie. Začnite od stredu. Už ste o tejto rade už počuli, tak prečo ju nesledovať?

13. Prečítajte si najvýznamnejšie príspevky.

Pocit depresie? Stratené sebavedomie a schopnosť písať úžasné materiály? Žiadny problém, to všetko sa deje. Namiesto toho, aby ste si vytýkali, že vám nedáte niečo rozumné, nezabudnite na svoje najlepšie príspevky. Nájdite a pozorne si ich prečítajte. Teraz vidíte, ako ste v pohode? Talent nikde nezmizol. Stále sedí vo vás. Stačí si to pamätať častejšie.

14. Vypočujte si zvuk surfovania

Aký zvuk považujete za najviac relaxačný? Zvuk dažďa? Surf? Táborák? Nájdite na internete záznam zvuku, ktorý sa vám najviac páči, a zapnite ho počas piatich minút. K tomu môžete použiť jednu z dvoch služieb: rain.simplynoise a calmsound.

Na oblohe, len rozprávanie o mori a západe slnka ...

15. Naučte sa požičiavať nápady iných ľudí a vytvoriť si vlastné

Posadnutosť tým, že nie je ako každý iný, vždy dáva niečo výnimočne nové a originálne, je tiež príčinou písacieho bloku. Naučte sa požičiavať nápady iných ľudí a transformovať ich do vlastných. Prečítajte si rôzne materiály, kombinujte nápady rôznych ľudí, pridajte niečo vlastné. Ako povedal Austin Cleon: "Všetky kreativity sú založené na niečom, čo bolo vytvorené predtým."

16. Nastavte si náročné ciele.

Páčilo sa vám písanie článkov do nudy? Príďte s nezvyčajným cieľom a znovu vás to poteší. Napríklad:

  • V texte použite novú metaforu. Alebo použite túto metaforu, ktorá bude spojená s konkrétnou témou (šport, filmy, varenie atď.).
  • Určte priemerný objem vašich príspevkov a zapíšte o 20% menej.
  • Použiť aliteráciu, rým alebo onomatopei atď.

Urob si svoj mozog prácu a dostanete neuveriteľné potešenie.

Celá pravda o bloku písania

Písanie obsahu pre blog je ťažká práca. O tom niet pochýb. Ale písací blok to môže ešte sťažiť. Neubližujte svojmu mozgu a telu. Skúste si túto aktivitu vychutnať. Experiment. Nájdite, čo je pre vás to pravé. Napíšte, keď chcete. A nebojte sa zdať šialené. Koniec koncov, ako Cheshire Cat povedala: "Nič sa nedá urobiť. My všetci sme tu mimo našej mysle."

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár