Ako sa prestať sťažovať a urobiť život trochu viac zábavy

Ako pozitívne ste? Môžete povedať, že svietite žiarivou energiou dobra a šťastia, že robíte „lepšie ako ktokoľvek iný“? Alebo si prečítate túto pasáž s zamračeným obočím a čakáte na nejaký špinavý trik? Nebojte sa, tento článok je plný lásky a priateľstva, sú tu aj obrázky.

A ak sa zamračíte, môžete to pochopiť. Nakoniec je to ľudská prirodzenosť, aby sa vyhrabali, čuchali a mračili. Stojí však za to, že žije pod vplyvom negatívnych emócií, sťažuje sa na každého a tiahne ostatných okolo vás do hlbín depresie? Ťažko. A ak si uvedomíme, že strácame čas na sťažnosti, je ľahké ho napraviť? Nie naozaj. Zvyk nie len zmeniť zvyk, budete potrebovať trochu trpezlivosti. Je však potrebné začať niekedy? S náležitou vytrvalosťou je všetko možné, dokonca aj zmena emocionálneho postoja. A šťastie!

Prestaňte sa sťažovať

"Odvykanie od fajčenia je jednoduché, ja sám som hodil stokrát" - Mark Twain

Prestaňte sa sťažovať. Účel. Alebo aspoň vyskúšajte! Uvedomenie si cieľa je prvým krokom.

Ukončenie sťažovania je ako odvykanie od fajčenia. Ak natiahnete pár týždňov, bude to jednoduchšie. Život sa začína budovať inak, v súlade so zmenami v nás samotných. Je len nevyhnutné, aby odolali počiatočnému obdobiu, ktoré nie je tak jednoduché, a vyvinúť nový zvyk.

Hovoríte: "Potrebujem pomoc, nejaký kľúč k šťastiu." Takže si to vymyslite! Alebo skúste toto:

Vezmite si list papiera a nakreslite vertikálnu čiaru. Účtovníci medzi nami už začínajú rozoznávať, čo je čo, čo? A správne! Vľavo uvádzame tok pozitívnych emócií a vpravo - príchod. Čo je zábavné, príchod je takmer vždy vyšší ako náklady. Skúste to, ak neveríte.

Dôležitý bod: premýšľajte o nákladoch na pozitívnu energiu, ako o krátkodobej strate ao príjmoch, ako o zisku na dlhé obdobie. Niekto si Naham? Trivia, zajtra bude zabudnuté. Ani venovanie pozornosti nestojí za to. Toto je len striekanie vlastnej negatívnej energie, čo znamená, že majú problém, nie vy. Úrady ubezpečili, že ste najkrajší, najkrajší a vo všeobecnosti, bez vás, v žiadnom prípade nikde a dokonca ani nevyhnutná finančná katastrofa? To už je plus pre kariéru. Toto je dlhý čas. Nie je to správne? Samozrejme, že áno! Napíšte vo farnosti.

Často môže byť negatív premenený na pozitívny. Napríklad, ak ste, pevný a veľmi zaneprázdnený človek (ak ste, samozrejme, ste solídny a veľmi zaneprázdnený človek, ale to nie je ten bod,) nariadil sushi doručiť do vašej kancelárie, zabudol dať paličky do tašky, čo by ste mali urobiť? Máte na výber. Môžete variť, sťažovať sa, povedať všetkým o profesionálnych nedostatkoch zamestnancov v stravovacom priemysle a vykopať skrinky s minuloročnými účtami v márnom hľadaní zatúlanej plastovej vidlice. A môžete si vziať jedlo s rukami. Ak sa tajomník začne chichotať, možno poznamenať, že samuraja tak urobili („Prečo nie som muž v mojom prvotine?“). Tradícia. Vo všeobecnosti platí, že v Japonsku majú paličky iba ženy. To je všetko. Ak ste pout a reptáte o mužoch všeobecne a vy, najmä, dovoľte mi, aby som si tento článok. Alebo povedzte niečo ako: "Je to tak zavedené, že si za žiadnych okolností nevyberiete svoje krásne ruky. A môžeme." Pozitívny je zaručený. Môžete jesť pokojne a ľudia v okolí sú spokojní a veria, že všetko ide podľa plánu. A čo vlastne nie je plán? Všeobecne platí, že ak život pošmykol na vás prasa, pripravte marinádu na ražniči.

Ako hovoríte, nesťažovať sa vôbec? A ak je ošípané veľmi veľké av jednom kroku to nie je stráviť? Rozumné. V takýchto prípadoch sa o probléme nezaoberajte. Pár jemných na adresu porušovateľov nirvány a ísť životom ďalej v hľadaní príjemných prekvapení. Ich tony, úprimne.

Najťažšie zo všetkých je pre tých, ktorí čerpajú negatívne z pozitívnych. Poznáte také znaky? Nejaký patologický whiner. No, oni nemôžu bez negativity. Ak vyhrajú v lotérii, sťažujú sa, že sa to nestalo o týždeň skôr. Ak s nimi zaobchádzate Dorblu, budú si sťažovať na pleseň. To je často láskavé slovo povedať desivé, pretože nečisté bude podozrivé. Ako v tomto vtipe:

- Ako je vaše zdravie?

- Nečakajte!

Je bežné, že ľudia obviňujú každého a všetko okrem seba. Ale uvedomenie si problému - prvý a najdôležitejší krok k riešeniu tohto problému. Bohužiaľ, on je tiež najťažší. Ak však záporný príde od nás, ak ho nahromadíme, musíme ukázať našu vôľu a vydať sa cestou pozitívneho. Whiners len vzdať a vziať negatívne, ako samozrejmosť. Vstúpia do depresívnej koľaje a vrhnú sa na ňu tam a späť, a koľaj sa stáva len hlbšou. Dostať sa z nej je veľmi ťažké. Ale nič nie je nemožné! Zdvihnite náladu, pomôžte smútku vedľa vás. Šťastie je nákazlivé, a to je veľmi dobré.

Potrebujete začať so sebou

Ak ste tak ešte neurobili, premýšľajte o tom, čo vás sťažuje. Musíš urobiť niečo, čo sa ti nepáči? Ste naštvaný niekým okolo vás? Možno si unavený? Identifikovať príčiny a pripomenúť si ich, keď vaša nálada zle.

Znalosť spúšťacieho mechanizmu depresívneho správania sa vyhýba cyklu nespokojnosti a sťažností.

Akékoľvek zmeny v živote musia začať sami. Koniec koncov, sme hlavnou konštantou v našich životoch, bez ohľadu na to, čo robíme. Môžeme utiecť od seba? Nie, ale môžeme sa zmeniť. Pozrite sa do zrkadla - čo vidíte? Nešťastný, unavený muž? Chcete vyskúšať skvelý trik? Úsmev na neho. Usmial? Dobrá. A čo urobil, usmial sa späť? Úžasné! Nehýbte sa. Samozrejme, zrkadlo je zrkadlo. Tu sú len ľudia v hmote empatický na inštinktívnej úrovni, zrkadlo. Úsmev k mužovi a on sa bude usmievať. Možno nie hneď, nie prvýkrát. Možno, že bol tak v rute nedôvery a depresie, že jednoducho nemohol okamžite vypnúť dobre-šliapnutý cestu. Ak nájdete silu na úsmev, pomôžte ostatným. Príkladom je pomoc, nevyžaduje sa nič iné. A všetci budú šťastní!

Ďakujeme za nespokojnosť

Ak chcete, môžete nájsť niečo dobré v akýchkoľvek problémoch. Zamerajte svoju pozornosť a emocionálny vplyv na príjemné, vyhoďte negatívne. Nie je to také ťažké a vyžaduje len minimálnu zmenu emocionálneho postoja. A ak situácia nie je určená, naladiť na zlý výsledok, pretože budete osud sami frustrácie vopred. Inými slovami, ak je zlé počasie, nesťažujte sa. Neseďte a počkajte, kým búrka prejde. Je lepšie ponoriť sa do zúrivého mora s hlavou. Nebojte sa namočiť nohy do kaluže. Pamätajte si, ako ste ho naplácali ako dieťa a zvyšovali postriekanie. Bolo to zábavné? Niekto sa bude pozerať na mraky a zamračiť sa a niekto sa rozbehne na ulici a bude hrať v daždi. Čo je lepšie?

Na zhrnutie. Tu je to, čo dostanete, keď sa prestanete sťažovať:

Budete mať:

 • Menej stresu
 • Menej bolesti
 • Menej priestupku
 • Menej utrpenia

Stanete sa:

 • Viac šťastný
 • Zdravšie
 • Viac pokoja
 • Produktívnejší
 • Pozitívnejšie
 • Radostnejšie
 • Viac tolerantné
 • Úspešnejšie
 • Viac sebavedomý

Pridajte k tomu zlepšený vzťah s priateľmi, rodinou a vlastne celým ľudstvom. Nemali by ste zmeniť svoje názory na život?

Ak sa prestanete sťažovať, život bude ľahší, nebude sa cítiť, že by ste sa museli neustále zdržiavať v sporoch, bude čas a túžba len si užívať život. Koniec koncov, je krásna, však? A šťastie je nákazlivé.

Nuž, sú všetky sťažnosti také zlé?

Nie. V niektorých prípadoch môžu byť sťažnosti pomerne produktívne. Len nezabudnite nasmerovať negatív správnym smerom. Opýtajte sa sami seba, čo chcete dosiahnuť sťažnosťami. Nájdite riešenie problému? Vysvetlite situáciu ostatným, aby ste sa vyhli opakovaniu? Nájdite príčinu vašich nedostatkov? To je dobré, užitočné.

Sústreďte sa na to, čo vás obťažuje, a vyhadzujte nahromadenú negatívnu energiu. Cítite sa lepšie? Potom je čas zabudnúť na tieto nepríjemné malé veci v živote, usmiať sa a pohnúť sa ďalej.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár