Šesť kľúčov na reštartovanie marketingu obsahu

Internetové technológie zmenili marketing niekoľko desiatokkrát hore. Stačí pripomenúť vzhľad spotrebiteľskej hluchoty tradičnej reklamy, ktorá je spojená s nadbytkom reklamných správ vysielaných cez všetky informačné kanály. Ďalším príkladom revolučného vplyvu internetu na marketing je rastúca popularita sociálnych sietí a ich vplyv na spotrebiteľskú aktivitu ľudí.

Obchodníci pracujúci v 21. storočí musia prijať jednoduchý fakt. Trh sa bude stále častejšie obracať hore nohami. Nové technológie sa stávajú rýchlejšími, takže zabudnite na prácu v statickom prostredí. Najjednoduchším príkladom potvrdzujúcim túto prácu je porovnanie doby trvania osobných počítačov (stolových počítačov a notebookov) a mobilných prístrojov (smartfónov a tabliet).

Doba osobných počítačov trvala najmenej 15 rokov. Stacionárne počítače a notebooky sa neustále zlepšovali, stali sa výkonnejšími a ľahšími, postupne sa zmenili na masové tovary. Nemali však žiadnu alternatívu pred nástupom smartfónov a tabliet.

Dnes na koni mobilné gadgets. Samozrejme, ľudia naďalej používajú osobné počítače a budú to robiť v dohľadnej budúcnosti. Marketingové trendy sú však tvorené práve užívateľmi tabletových počítačov a smartfónov.

Je nepravdepodobné, že by tablety a smartfóny dokázali držať dlaň už 15 rokov. Inteligentné okuliare, hodinky a spodná bielizeň už nahrádzajú mobilné gadgets a hrozia im, že ich zbavia statusu pokrokových technológií.

Obchodníci budú schopní úspešne propagovať projekty v podmienkach neustáleho prevratu na trhu hore nohami, ak sa tiež naučia radikálne zmeniť marketingové stratégie z hlavy na nohu. Ide o schopnosť rýchlo sa prispôsobiť novým trhovým podmienkam, zohľadňovať meniace sa potreby publika a využívať nové technologické príležitosti. S naučil, ako reštartovať stratégiu, môže obsah obchodník sa nebojí toho, čo zostane na okraji trhu po pravidelných aktualizáciách vyhľadávacích algoritmov, rast alebo pokles popularity určitej sociálnej siete, vznik nových technológií alebo gadgets.

Nasledujúcich šesť odporúčaní vám pomôže bezpečne načítať stratégiu marketingu obsahu a prispôsobiť ju dnešným trhovým podmienkam. Okrem toho môžete reštartovať kedykoľvek, keď trh vyžaduje od vášho projektu nové prístupy k podnikaniu.

1. Budujte priame vzťahy so zákazníkmi

Obchodníci by mali urobiť všetko pre to, aby spolupracovali priamo so spotrebiteľmi, nie viazaní na konkrétne kanály, gadgety alebo platformy. Upozorňujeme, že je to INTERACT a budovať vzťahy, a nie len kontaktovať zákazníkov.

V tejto súvislosti zabudnite na tradičné reklamy a texty, ktoré hovoria, ako dobre ste. Použite marketing obsahu, aby ste získali spätnú väzbu od svojho publika - komentáre, akcie, obľúbené položky a ďalšie aktivity. To pomôže udržať kontakt so zákazníkmi po akýchkoľvek zmenách na trhu.

Splat výrobcu zubnej pasty našiel zaujímavý spôsob, ako komunikovať so zákazníkmi. Tím Splatu kladie motivačné listy od vedúceho spoločnosti k baleniu pasty. Hovoria o hodnotách, ktoré sú pre každého blízke a zrozumiteľné. Spoločnosť ponúka kupujúcim možnosť odpovedať na listy priamo vrcholovému manažérovi prostredníctvom e-mailu alebo tradičnej pošty.

2. Zvýhodňujú zákazníci

Váš obsah by mal priniesť zákazníkom praktické výhody. Nejde len o smernice pre výber a používanie výrobkov. Snažte sa publikovať materiály, v ktorých spotrebitelia nájdu niečo, čo sa stane ich životom.

Napríklad americká poisťovňa Nationwide Insurance vytvorila aplikáciu pre smartfóny, ktorá bude určite chcieť stiahnuť a nainštalovať každý ovládač. Táto aplikácia pomáha ľuďom správne sa správať v prípade nehody - rýchlo zavolať potrebné služby, vyplniť dokumenty.

Dokonca aj malá nehoda spôsobuje ťažký tlak na väčšinu vodičov, čo často spôsobuje, že strácajú schopnosť konať vedome.

Nasledujúce nápady vám pomôžu vytvoriť užitočný obsah pre vaše publikum:

  • Pri vytváraní obsahu najprv premýšľajte o potrebách zákazníkov a potom o komerčných výhodách pre vaše podnikanie.
  • Odstráňte všetky prekážky šírenia užitočných informácií. Napríklad odmietnuť predplatné, otvorený prístup k službám pre všetkých zákazníkov, písať články, ktoré sú zrozumiteľné pre všetkých čitateľov.
  • Nežiadajte od zákazníkov žiadne informácie o používaní týchto informácií, ale nechávajte možnosť spätnej väzby, napríklad na komentovanie alebo na odber noviniek.
  • Vytvoriť obsah hodný replikácie.
  • Nepokúšajte sa dobyť vesmír - váš obsah by mal byť užitočný a vyriešiť jednoduché praktické problémy.

Publikovanie užitočných materiálov, vykonávanie úloh, ktoré nie je možné vyriešiť pomocou tradičnej reklamy.

3. Myslite na mobilných používateľov

Väčšina spotrebiteľov žije medzi tromi obrazovkami - televíziou, počítačovým monitorom a displejom mobilného gadgetu. V článku „9 internetových trendov“ sme napísali, že značky distribuujú svoje marketingové rozpočty, obrazne povedané, medzi tieto obrazovky.

Mobilný segment zostáva najsľubnejší a podhodnotený obchodníkmi. Prečo? Po prvé, počet pracovných mobilných telefónov prevyšuje počet obyvateľov našej planéty. Po druhé, používatelia postupne opúšťajú jednoduché telefóny s obmedzenou funkčnosťou v prospech smartfónov. S pomocou smartfónu môže človek vyriešiť takmer všetky úlohy, ktoré rieši pomocou televízora alebo osobného počítača. Ide o úlohy súvisiace so spotrebou obsahu. Len nehovorte, že sledovanie videa z YouTube na obrazovke smartfónu je nepohodlné, inak si budete musieť zapamätať tablety, ktoré tiež patria k mobilným prístrojom.

Čoraz viac ľudí začína a končí deň pomocou smartfónu alebo tabletu vo svojich rukách. Potrebujú užitočné informácie. To je dobrý dôvod na prispôsobenie marketingu obsahu potrebám mobilných používateľov. Možno bude táto skúsenosť pre vás v budúcnosti užitočná pri prispôsobovaní stratégie potrebám používateľov, ktorí majú gadgety.

4. Stávka na digitálny komunikačný kanál.

Dôležitá je aj priama komunikácia so zákazníkmi v maloobchodných predajniach alebo telefonicky. Musíte byť schopní komunikovať so spotrebiteľom, identifikovať jeho potreby, ponúknuť mu najlepšie riešenia. Ale ak nechcete predávať spotrebný tovar, potom digitálny komunikačný kanál by mal byť váš hlavný.

V článku o malých tajomstvách marketingu obsahu sme povedali, že spotrebitelia dnes nezávisle prijímajú a študujú informácie potrebné na rozhodnutie o kúpe. Najčastejšie ho nájdu na internete.

Zákazník príde do vášho obchodu s vedomím, že chce kúpiť. V skutočnosti sa zaujíma len o cenu. Vždy budete musieť skládku, ak nie ste zdrojom objektívnych a odborných informácií, ktoré klient používa na pochopenie toho, čo potrebuje.

5. Zastavte vytváranie sivého a neopisného obsahu.

Obsah tvoria takmer všetky značky. Existuje veľa značiek zapojených do rozprávania príbehov? Prestaňte vytvárať obsah kvôli propagácii vyhľadávania, nesnažte sa presvedčiť spotrebiteľov, že váš produkt je najlepší, pretože ho vytvoril „dynamicky sa rozvíjajúci tím odborníkov“. Namiesto toho povedzte najzaujímavejšie príbehy.

Prestaňte vytvárať práve sivý a neodpisový obsah. Zamyslite sa nad tým, aký druh príbehu môžete zmeniť život svojich zákazníkov. Veľké značky zajtrajška môžu povedať skvelé príbehy, ospravedlňujeme sa za patos. Príklady? Už sme hovorili o videu z IBM, kde sa skvelý príbeh hodí za minútu a pol. Znova sa pozrite na toto video, stojí za to:

6. Pred zverejnením prísne vyhodnotiť každý materiál.

Ak to chcete urobiť, položte si dve otázky:

  • Bude tento obsah skúškou času?
  • Budú vaše deti a vnúčatá hrdí na to, že vedľa článku uvidia meno svojej matky / otca alebo babičky / dedka?

Pamätajte si porekadlo "čo je napísané perom ..."? Jeho hodnota sa mnohonásobne rozrástla s príchodom digitálnych pamäťových médií, z ktorých najmodernejšie prežije ľudstvo.

Povedz mi, ste hrdý na dedičstvo obsahu, ktorý zanecháte? Povedzte nám o tom v komentároch.

PS: Mimochodom, ako sa cítite v patetike marketingových textov? Je to vždy vhodné?

Prispôsobenie materiálu 6 kľúčom k reštartu obsahu Marketing Joe Pulizzi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár