Ako pochopiť, že vaše podnikanie je odsúdené na neúspech?

Prečo ste začali podnikať? Alebo prečo to robíš?

Premýšľajte o tom. Musíte jasne pochopiť, prečo robíte svoju prácu - inak sa v nej nepohnete ďaleko.

Mnohí začínajúci podnikatelia odpovedajú, že "len chcú zarobiť peniaze na strane." Samozrejme, nie veľmi špecifická odpoveď. Poviem vám, čo: ak na túto otázku odpoviete rovnakým spôsobom, okamžite sa ukáže, že nie ste veľmi vážny na to, aby ste si vybudovali úspešné podnikanie. Vaše podnikanie je odsúdené na neúspech.

Prečo nedostanete žiadnu pozornosť alebo podporu

Medzi tisíckami podnikateľov, ktorí sa zhromažďujú na rôznych konferenciách a iných podobných podujatiach, sa možno spoľahnúť na svoje prsty tých, ktorí dokážu skutočne zapôsobiť svojimi vedomosťami a víziou. Len na ich tvárach je veľmi ľahké čítať výraz odhodlania.

Najzaujímavejšie je, že niektoré z nich môžu byť motivované negatívnou udalosťou: „Robím to preto, že bez môjho biznisu skončím na ulici za pár týždňov“ (mimochodom, mnohí ľudia začali takto). A niektorí z nich začínajú svoju kariéru s pozitívnymi postojmi: „Dobre poznám moje cieľové publikum a chápem, že môj produkt je pre to jednoducho potrebný. Pre ľudí je veľmi ťažké žiť bez neho, vidím ich problémy a môžem ponúknuť riešenie.

A niekedy je ich motivácia ešte globálnejšia: "Chcem otvoriť liek na rakovinu. Viem, že som ten, kto to dokáže. Moja existencia má určitý cieľ, a to je všetko."

Cítiť rozdiel medzi týmito rozumnými vyhláseniami a nejasnými odpoveďami väčšiny podnikateľov? Cítim to. Okrem mňa to pociťujú aj skúsení podnikatelia, investori a manažéri, pre ktorých vaša nevýslovná odpoveď vysvetľuje, že strácajú čas kontaktovaním vás a vášho podniku. Rude? Možno, že tento tón bude pre vás prvý alarm zvon.

Zabudnite na vášeň

Veľmi často to učitelia, tréneri a dokonca aj blogeri opisujú ako „vášeň“, keď hovoria, že „musíte nájsť niečo, čo vás bude niesť okolo seba, a to len robíte“. Nezmysel je všetko, poviem vám. Nemusíte začínať celú misiu, aby ste našli svoj koníček na začatie podnikania. Všetko, čo potrebujete, je upustiť väčšinu svojej viny a sebaistoty ... a nezabudnúť, že ste boli poslaní na túto planétu, aby ste urobili presne to, čo teraz robíte.

Takých ľudí je veľmi málo. Preto je väčšina podnikateľov odsúdená na neúspech. Osobne si nemyslím, že ste sa narodili, aby ste „zarobili peniaze navyše na strane“. Nezdá sa mi tiež, že ste sa narodili, aby ste si kúpili veľa kníh, tutoriálov, webinárov a vecí, ktoré vysvetľujú, ako začať podnikať, a potom len sedieť na zadku a nerobiť nič. Akonáhle nájdete cieľ pre seba, už nebudete môcť sledovať reality ukazuje miesto práce. Budete mať motiváciu vstať ráno a dostať svoje podnikanie na nohy.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše motívy - nezhladovať („Musím pracovať, aby som splatil všetky hypotéky“) alebo obrátiť svet („Musím vymyslieť liek na rakovinu na pomoc tisícom odsúdených ľudí“), mali by ste investovať vo vašom podnikaní na 100%, ak chcete v ňom uspieť.

Ste povolaní na to.

Viem, čo si teraz myslíte. Vážne pochybujete, že sa stanete osobou, ktorá objaví liek na rakovinu. Prečo nie? Niekto to musí urobiť na konci. Myslíte si, že na to potrebujete vysokoškolské vzdelanie alebo titul? Nie nevyhnutne. Začnite s tým, čo máte - pomáhajte ostatným, ktorí sa dostali do vašej situácie, napríklad, pretože ste to už zažili a viete, ako sa vyrovnať. Kúpte si životopis jedného zo svojich idolov, prečítajte si a urobte niečo, čo táto osoba urobila vo svojom živote. Nakoniec dajte na večeru vedcovi alebo výskumníkovi v oblasti, o ktorej sa chcete dozvedieť viac o tom, čo budete musieť čeliť. Napíšte blog a zdieľajte ho. Napíšte anotáciu do svojej knihy, navrhnite ju vydavateľovi. Máte pochybnosti o tom, že niekto môže vziať a napísať knihu? Áno, pozriete sa, ako sú počítadlá naplnené dnes. Samozrejme. Ak si myslíte, že vaša kniha pomôže ostatným, musíte ju napísať.

Poviem vám malé tajomstvo: každý sa bojí. Dokonca aj majstri virtuálneho pera, vydávajúci ďalší záznam na svojom blogu, počujú hluk hlasu svojich čitateľov v ich hlavách. Ak tiež počujete hlas svojej vlastnej neistoty v hlave, hovoríte: "Nemôžem uveriť, že ľudia bez skúseností môžu brať a otvoriť liek na rakovinu - to je nezmysel!", Povedzte mu vďaka a zbohom. Zdvihnite piaty bod a začnite hrať.

Pre viac motivácie si pozrite toto video:

A pre tých, ktorí sedia a rozmýšľajú o tom, kde zarobiť ďalších pár tisíc mesačne, vyhlasujem: váš cieľ nie je dosť globálny. Musíte začať niekde medzi "zarábať extra pár tisíc" a "nájsť liek na rakovinu."

Pre pomalých, môžem dať presný vzorec. Vezmite si svoj počiatočný cieľ ("pár tisíc") a vynásobte číslom 10. To je miesto, kde začnete. Tu nebude váš piaty bod dlho sedieť!

Keď zmizne váš podnet ...

Ak stratíte motiváciu, znamená to len jednu vec: váš cieľ nie je dostatočne významný. Pochopiť, že "zarobiť peniaze navyše" nie je cieľom. Cieľom je zmeniť svet. Extra peniaze sú len vedľajším efektom zmeny životov ľudí. A každý zradný hlas, kňučajúci niekde v zadnej časti hlavy, že to nemôžete urobiť, že nie ste dosť dobrí, že vždy potrebujete štartovací kapitál pre úspech - to je presne to, čo stojí v ceste medzi vami a veľkosťou.

Akonáhle sa začnete zbavovať tohto strachu, alebo ho aspoň nevšimnete, ľudia si ho okamžite všimnú. Váš hlas získava odtiene sily a dôvery. Držte chrbát rovno. Nie ste dotknutí nevyhnutnou kritikou. Keď sa vás ľudia pýtajú, čo robíte, usmievate sa. Pozeráte sa priamo do očí a vysvetľujete v niekoľkých vetách, ako meníte svet.

Ako odolať kritike

Nie skutočnosť, že "extra pár tisíc mesačne" vás dostatočne motivuje. Ale zmeniť svet je áno, toto je veľký problém. Môžete to skúsiť. No a potom všetko bude len proti vašim osobným prekážkam úspechu. Buďte pripravení na kritiku - čím dôležitejšie sú vaše skutky, tým viac sa bude vyjadrovať názor na ne a nie všetky budú lichotivé. Len nezabudnite, že vaším konečným cieľom je pomôcť ľuďom.

Ak chcete skutočne uspieť, musíte mať silu vôle. Nenechajte sa zmiasť tým, čo je v našej spoločnosti populárne. Ak máte slabé ciele, nebudete mať motiváciu začať. Ak sa bojíte kritiky, jednoducho nemôžete pokračovať. Ale ak máte dosť odvahy ísť na celebritu a povedať vám o svojom globálnom cieli, budete vypočutí. Prečo? Áno, pretože taká dôvera a koncentrácia - rarita v našich dňoch. Tisíce ľudí sa k takýmto ľuďom obracajú každý deň a viete, prečo by ste sa od nich mali líšiť? Áno, pretože teraz poznáte malé tajomstvo - všetky v skutočnosti nemajú žiadny významný cieľ. A ak ho máte, vyniknete medzi zástupom. Ľudia vás zaujmú a ochotne vám pomôžu dosiahnuť úspech. Pochopíte, že vy sami môžete motivovať ostatných, bez ohľadu na ich slávu alebo zásluhy, jednoducho preto, že máte globálny cieľ a môžete s dôverou ukázať, ako to dosiahnuť.

Ťaháš na človeka, ktorý dokáže otočiť svet a skákať nad hlavu? Samozrejme, že áno. V skutočnosti nie sú vo vašej ceste žiadne vonkajšie prekážky. Ľudia mladší ako vy a bez vzdelania mohli urobiť viac ako vy - pretože poznali naše malé tajomstvo. Svet vás začína milovať, keď ste si istí, vyjadrujete svoje myšlienky a nikdy sa nevzdávate. Teraz je rad na vás.

Adaptácia materiálu Erica Douglass na hranie na neúspech “- tvrdá realita prečo 99% podnikateľov to nerobí

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár