147 možností pre oslovenie publika

Materiál pripravil zakladateľ Ivan Shkirya Callibri.

"Dobrý večer, dobrý večer, moja drahá. Moja ponuka, moje zlo a mrzutá, rozrušená a potešená. Ahoj, môj iný, ahoj, môj identický," - tak krásna babička Nonna privítala "Ako rádio". Ak chcete zoznam v súbore každého, na koho sa uchádzate, je zaujímavá recepcia, ale je nepravdepodobné, že by vyhovovala väčšine tých, ktorí pravidelne navštevujú publikum.

Pre tých, ktorí zakaždým upadnú do rozpakov pri pomyslení na to, ako kontaktovať blog / verejných predplatiteľov, ako - na partnerov, ako - na účastníkov konferencie, Callibri vytvoril túto inštrukciu.

Oficiálne adresy

Táto kategória zahŕňa známe nudné a bežné odkazy. Budú užitočné pri oficiálnych listoch, vyhláseniach, odvolaniach, správach vo všeobecnosti, pri každej komunikácii, ktorá zahŕňa daný formát.

Zovšeobecnený neosobný

Nemôžete zápasiť, ale stačí napísať "dobré popoludnie (ráno, večer)", "ahoj", "mať príjemný večer (deň, ráno, noc)". Bude to vhodné všade a vždy.

Zovšeobecnené osobné

Dámy a páni, pani a monsieur, dámy a páni, chlapci a dievčatá, občania, súdruhovia, drahí. Mimochodom, „rešpektovaný“ môže slúžiť ako nezávislý odkaz a ako univerzálne prídavné meno k takmer akejkoľvek výzve akejkoľvek kategórie, napríklad rešpektovaného publika. V niektorých prípadoch môžete pridať k odvolaniu slovo "drahý", pamätajte si Boris Nikolajevič s jeho nezmenený: "Drahí Rusi."

Podľa profesijného alebo sociálneho základu

Kolegovia, zamestnanci, kolegovia, študenti (môžete určiť kurz), učitelia, školáci, rodičia, armáda, spoluobčania, spolužiaci, zákazníci, odberatelia, klienti, hostia, športovci, novinári, PR ľudia, obchodníci, inštalatéri, lekári, poriadková polícia, ekológovia. Môžete pokračovať donekonečna. Ak má vaša cieľová skupina spoločnú funkciu, vytvorte na nej správu.

Geografické, národné a náboženské

Rusi, obyvatelia (tu môžete určiť krajinu, región, región, okres, mesto, obec alebo ulicu), krajanov, emigrantov, Moskovčanov (obyvateľov Jekaterinburgu, obyvateľov Petrohradu, Krivoryozhans sú obyvatelia konkrétneho mesta), obyvateľov Uralmašu (automobilky, Kanaviniáni - obyvatelia konkrétneho okresu). Tu sa budeme odvolávať aj na zástupcov špecifických národov (sibírskych Tatárov, krymských Nemcov, malých národov zo severu, Rusov, Ukrajincov, Buryatov) a prívržencov rôznych náboženstiev (ortodoxných, moslimov, ortodoxných, budhistov, židov).

politický

Ďalšia špecifická kategória, ale keďže sme sa zaradili do klasifikácie, nebudeme obísť. Komunisti, Spojené Rusko, Putinisti, Ldprovtsy, spravodlivé Rusko, anarchisti, monarchisti, nacionalisti, mladí Leninisti, demokrati, liberáli, členovia strany.

Neformálne odvolania

Dokonca aj oficiálni predstavitelia serióznych spoločností uprednostňujú komunikovať so svojimi účastníkmi menej formálne, ako predpisuje oficiálny štýl podnikania.

priateľský

Docela neutrálna kategória. Na jednej strane opustili oficiálny orgán, na druhej strane nič škandalózne alebo šokujúce.

Priatelia, moji milí ľudia, ľudia, priatelia, priatelia, všetko, chlapci.

Všeobecná liečba

Ahoj všetci, ohňostroj, dobrý čas dňa (mimochodom, písať takhle - moveton), ahoj, milí milióny (tisíce, stovky - indikátor závisí od veľkosti publika), dobrý sobotný deň (áno každý deň v týždni) pre tých, ktorí ...

vypožičané

V posledných rokoch sa v ruskom jazyku objavilo veľa požičaných slov. Nevystavujte sa bokom a oslovte veľký počet ľudí. A môžete použiť pôvodný pravopis aj prepis.

Ahoj, Ľudia, Ahoj Ľudia, Bro, Sestra, Miláčik, Guise, Kinder, Hayushka, Halloween.

zoologická

Moje ryby, mačky, mačiatka, mačky, mláďatá, mláďatá, zajačiky, zajačiky, včely (pravidelní čitatelia).

Na Callibri často používame túto techniku, keď apelujeme na zamestnancov, v rozhovore Telegram-u, zamestnanci často počujú odo mňa: „Moji vtáky, ...“ a marketingový riaditeľ povie manažérom: „Hučanie, pozornosť! ...“

liečbou adjektíva

Bola to ich krása použitá Nonna a celkom úspešne. Najchytrejší, milovaní, dobrí, drahocenní, roztomilí, žiariví, moji najkúzelnejší, nádherní, krásni, úžasní ľudia, krásni, drahocenní, moji zvedaví, inštinktívni. Na pokračovanie použite svoju fantáziu a slovnú zásobu.

infantilné

Skvelé pre chodenie do komunít desiateho a pôvabného. Jeden z rozlišujúcich znakov - láska k maličkým príponám. Drobky, farby, priatelia, bohyne, slnká, hviezdičky, mamičky-krásky, korálky, mamy, priatelia.

rod

Chlapci, bratia a sestry, chlapci a dievčatá, dievčatá, dievčatá, dievčatá, chlapci, sudari a madam, chlapci. Rodové odvolanie vôbec neznamená, že správa je určená výlučne zástupcom rovnakého pohlavia. Napríklad, "Merciless PR" odkazuje na svojich čitateľov výlučne "dievčatá".

Len pre ich

Pripomína oficiálnu kategóriu "Podľa profesijných alebo spoločenských dôvodov", iba tu zhromaždili sťažnosti zástupcom komunít, ktoré vznikli na základe niektorých spoločných záujmov. Mommies, Francúzi, majitelia iPhone, používatelia webových stránok (títo sú predplatiteľmi verejnej siete WEBSARAFAN), občania E1 (aktívni užívatelia stránky e1), používatelia fóra, autokluby, inštruktori, inštassemya, cukríky, rybári, ihly.

Všetky druhy rôznych

Kategórie je možné vymyslieť donekonečna, ale dúfame, že princíp je jasný. Tu je len niekoľko ďalších príkladov referencií. V jednom z telegramových kanálov venovaných marketingu autor volá svoje publikum „mládež“, „mojich mladých priateľov“, „mladých tvorcov peňazí“. Niekto mierne skreslí obvyklé slová a dostane tovarischi a predplatiteľov (zo slovného predplatného). Pre niekoho budú moji drahí majstri alebo budúci víťazi perfektní. Bez liečby môžete robiť vôbec: "Ahoj. Ja som Ivan Ivanov, vládca vesmíru. A dnes vás naučím niečo užitočné."

Tri pravidlá oslovenia publika

Neexistuje žiadny hotový recept na nájdenie dokonalej príťažlivosti pre vaše publikum. Existuje však niekoľko všeobecných pravidiel:

  1. Rozhodnite sa, ako budete komunikovať s publikom - oficiálne alebo neformálne. Opakujte na svoj vlastný stav: v mailing listu z veľkého koncernu, podpísaný generálnym riaditeľom, bude odvolanie "hi, people" sotva vhodné. Ale vo výzve k firemnej strane môže ten istý režisér dobre napísať "priateľov".
  2. Vo svojom vlastnom blogu ste kráľom a bohom, takže výber odvolania závisí od toho, aký druh publika chcete priťahovať a akú atmosféru vytvoriť. Ak sa príspevky budú mate a vtipy na pokraji, potom odvolanie "drahí a drahí účastníci" nebude robiť.
  3. Najjednoduchšie je aplikovať sa na Strednú Áziu. Nech je to trite, ale určite nikoho neurazí.

Tento článok uvádza 147 prípadových referencií. Ak ste na niečo zabudli, napíšte do komentárov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár