Ako sa vyhnúť rizikám noviniek: 5 mini prípadov

Väčšina internet marketingu sú si vedomí výhod newsjacking. Každý deň pozorujú úspešné útoky spravodajských pirátov na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach. Niekto závidí marketing filibusters z marketingu, zatiaľ čo iní sa snažia nastúpiť na informačné brigy sami.

Na prvý pohľad sa newsjacking nelíši od tradičných PR metód. Práca spravodajských pirátov je však spojená s radom rizík a nebezpečenstiev. Efektívnosť marketingu závisí od schopnosti novinárov riešiť problémy a vyhýbať sa hrozbám. O akých rizikách hovoríme a ako riešia skúsení vlci novín problém? O tomto nižšie.

Novinári sú na palube!

Útesy, útesy a protivetre novín

David Mirman Scott, autor výrazu „newsjacking“, verí, že stačí, aby značka v správnom okamihu jazdila na vlnách noviniek, aby dramaticky zvýšila dosah divákov. Ale novinky piráti praktici vedia, že rýchla reakcia nestačí na úspech. Obchodníci si musia byť vedomí rizík spojených so správami a musia sa im vyhnúť. Medzi najnebezpečnejšie úskalia novinového pirátstva patria:

  • Explicitné pokusy použiť témy správ v záujme podnikania. Zvyčajne sa toto riziko spúšťa, keď sa značka ani nesnaží urobiť správu vtipnou a zábavnou. "Naši korčuliari vyhrali v Soči, je čas kúpiť si korčule v našej sieti športových obchodov." Chcete tento príspevok na Facebooku?
  • Nedobrovoľná urážka pocitov a názorov ľudí zúčastňujúcich sa na podujatí, ktoré sa stalo informačnou príležitosťou pre novinky. Nešťastný vtip návrhára Kennetha Colu o masových protestoch v Káhire sa stal učebnicovým príkladom pre spravodajských pirátov.
  • Neochota značky k negatívnej reakcii. Výber skutočne relevantných spravodajských tém, noví piráti budú skôr alebo neskôr čeliť negatívnej reakcii zo strany publika. V tomto prípade závisí úspech marketingovej kampane od schopnosti obchodníka pracovať pod tlakom a konštruktívne reagovať na kritiku.
  • Žiadne dôležité správy týkajúce sa vášho odvetvia. Manažéri značiek v oceliarňach, obchodných reťazcoch a iných banálnych podnikoch sa môžu domnievať, že udalosti, ktoré môžu byť viazané na ich priemysel, sa vo svete zriedkavo vyskytujú.
  • Výber príliš úzkych priemyselných správ. Informácie o tejto príležitosti by mali byť jasné všetkým členom cieľovej skupiny. Inak budete priťahovať pozornosť len kolegov a konkurentov.
  • Nedostatok publika reakcie na newsjacking. Toto je jedno z hlavných rizík pirátstva správ. Potenciálni zákazníci venujú pozornosť nie všetkým značkovým správam a obchodníci by na to mali byť pripravení.
  • Nedostatok povedomia obchodníkov alebo cieľovej skupiny v internetovej kultúre. Novinári by mali používať memy a žargón obľúbený na webe. Nie všetci zákazníci chápu výrazy ako „IMHO, bayan“, „lol“, „ďakujem, čiapka“ atď.

Ako sa dobre známe značky vyhýbajú rizikám noviniek

Svedok a vynaliezavosť sú hlavnou zbraňou spravodajcu proti nástrahám. Všimnite si, ako dobre známe značky elegantne obchádzajú útesy.

Charmin - netriviálne PR triviálne podnikanie

Charmin je značka, pod ktorou Procter & Gamble spúšťa toaletný papier. Predstavili ste sa predajcovi tejto značky? O akej kreativite môžeme hovoriť, keď ide o zjavný trivializmus a bytovuha. A ako, vianočné stromčeky, palice, aby publikum "ako" alebo "zdieľať" poznámka, že mnohí považujú za takmer tabu? Napríklad:

"Veľa šťastia kandidátom, nezabudnite sa pozrieť pred vystúpením." Charmin marketingu využiť Oscarov

Charmin obchodníci používali Oscary, aby im jemne pripomenuli svoj produkt. Nevyvolávali obvinenia z vulgárnosti, nedostatku chuti a priamej reklamy.

Marketingová lekcia: Na rozdiel od politiky a ekonómie je popová kultúra bezpečným a nevyčerpateľným zdrojom nápadov pre takmer všetky podniky. Obchodníci sa navyše môžu vopred pripraviť na významné kultúrne a spoločenské podujatia. Najlepšie príklady noviniek sa samozrejme získajú, keď značka spontánne reaguje na neočakávané incidenty. Očakávané udalosti, ako napríklad Oscary alebo olympijské hry, však môžu do nudných firemných informačných kanálov pridať jasné farby.

Bez svetla? Potom príde k vám

Super Bowl sa stáva momentom pravdy pre amerických obchodníkov každý rok. Američania majú americký futbal veľmi radi, takže v deň finále sa dramaticky zvyšuje počet televíznych divákov. Super Bowl 2013 bol zapamätaný pre vypnutie svetiel na štadióne v New Orleans. A obchodníci si pamätajú reakciu značky Oreo, ktorá napísala, že cookie zostáva chutné aj v tme. Toto je ďalšia učebnica prípadu newsjacking.

Prirodzene, iné značky tiež neprešli vypnutím svetiel na štadióne počas záverečného zápasu sezóny. Značka Tide k nám prišla s týmto príspevkom na Twitteri:

"Nebudeme opravovať vaše svetlo, ale pomôžeme vám odstrániť škvrny z oblečenia"

Jednoduchý, vtipný a včasný príspevok dostal tisíce retweets. Pôsobivý výsledok, ak vezmeme do úvahy nedostatok spojenia medzi produktom Tide a súťažami v americkom futbale.

Marketingová lekcia: Je dôležité byť ostražití, aj keď očakávané udalosti vôbec nesúvisia s vaším podnikaním. V živote sú často prekvapenia, ktoré môžu byť zdrojom myšlienky noviniek. Ak chcete využiť nečakané príležitosti, obchodníci potrebujú vlastné nástroje pre prácu so sociálnymi sieťami. Upozornenie Prístroj používa prípony hash pre zvýšenie viditeľnosti svojej poznámky.

"Hádaj" od Stelly Artois

Značka Stella Artois úspešne zohrala pozornosť verejnosti na Oscarov. Pred obradom, obchodníci značky vyzval divákov hrať hru "uhádnuť film":

Dej filmu "Cieľ číslo jedna" v šiestich slovách

Príspevok dostal iba dve príspevky. Avšak, predplatitelia značky ľahko uhádnuť film, ktorý bol uvedený v komentároch.

Marketingová lekcia: Newsjacking nie je len "rád" a "zdieľanie". Zvážte pirátske nájazdy úspešné, ak ste boli schopní získať spätnú väzbu a dostať divákov, aby sa k poznámke.

Wit a včasnosť: recept od výrobcu pizze DiGiorno

Veľa ľudí sleduje dôležité udalosti v reálnom čase pomocou hashtags na Twitteri alebo iných sociálnych sieťach. Je to veľká príležitosť pre značky. DiGiorno pizza výrobca predal takto:

"Nemôže to byť, že nemá rád pizzu." Značka DiGiorno komentuje preferencie hrdinov muzikálu The Sound of Music Live!

Obchodníci použili #TheSoundofMusicLive hashtag, ktorý sa stal populárny počas vysielania The Sound of Music Live! 5. decembra 2013. Príspevok DiGiorno dostal stovky retweets. A obchodníci to hodnotili takto:

"Najlepším príkladom marketingu na Twitteri, pretože Oreo napísal, že temnota nepokazí chuť cookies." Reakcia Amy Lutz, zakladateľky internetovej stránky Young Federalist

Marketingová lekcia: Newsjacking je veľmi jednoduchý. Stačí pridať informácie o vašej značke do nejakej obľúbenej udalosti. To sa dá urobiť pomocou slovnej hry, vtipu, dobrej fotografie.

Milovníci zvierat tiež sledujú Oscarov

Petcentrikovi pet marketéri sa rozhodli prilákať ďalšie publikum prostredníctvom noviniek. Boli pripravení hľadať nejaké novinky počas Oscarov, o ktorých sa diváci rozprávali úprimne:

"Je to sakra ťažké premýšľať o marketingu počas Oscarov. Možno je lepšie robiť mačiatka?"

Publikovaním tejto fotografie, Petcentric obchodníci sa dva dobré pohyby naraz. Po prvé, otvorene priznali, že počas oscarov budú loviť novinky. Internetové publikum má rád otvorenosť značky. Po druhé, obchodníci používali obraz mačiatka. Dokonca aj Robert De Niro vie, že v niektorých magických spôsoboch majú fotky mačiek na internete obrovský potenciál pre viralitu.

Marketingová lekcia: aby ste sa stali úspešným novinárom, musíte poznať internetovú kultúru. To vám umožní reagovať na aktuálne trendy, správne používať memy, brať do úvahy netiquette.

Kto neriskuje, nie je pirát

Newsjacking je efektívny spôsob, ako urobiť nudné obchodné správy živý a nezabudnuteľný. Avšak, novinky piráti neustále čelia rizikám, z ktorých najzávažnejšie sú neúspešné vtipy, ktoré spôsobujú negatívne, nedostatočné reakcie verejnosti, nedostatok spojenia medzi populárnymi podujatiami a rozsahom podnikania.

Aby sa predišlo týmto rizikám, obchodníci musia konať rýchlo, snažia sa vyhnúť príliš ostrým témam s negatívnou farbou, používať vynaliezavosť, vybrať si obľúbené udalosti.

A aké udalosti, zaujímavé pre domácu verejnosť, by ste si vybrali na novinky?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár