Prečo sa obchodné video infografiky: príklady použitia, čipy a pokyny pre vytváranie

Už sme niekoľkokrát písali o infografike a dokonca sme o nej spravovali webinár. Ale o video infografiky plné články ešte neboli. Je čas to opraviť.

Video infografiky sú infografiky v pohybe a so zvukom. Poskytuje viac priestoru pre kreativitu, pretože vizuálne obrazy môžu byť doplnené krásnou hudbou a rečou rečníka.

To môže byť presvedčivejšie a vírusové, ale stojí viac, pretože nielen designer a copywriter bude potrebné, ale aj editor a hlásateľ.

Prečo obchodné video infografiky

Informácie o videu sú potrebné na to isté, čo je potrebný pre akýkoľvek iný obsah:

 • Zvýšenie lojality. Vytváranie zaujímavého obsahu, usadiť ľudí na seba a začať dôverovať viac.
 • Informácie o prehľade. Formát vám umožní fascinovať hovoriť o podmienkach akcie alebo udalosti.
 • Vytvorenie dôveryhodnosti spoločnosti alebo špecialistu. Pomocou video infographics môžete zdieľať čipy, aby ste ukázali svoju profesionalitu.
 • Záverečné námietky. Ak urobíte video o tom, ako sa spolupráca odohráva, ktorí odborníci pracujú a odkiaľ pochádzajú materiály pre prácu, môžete uzavrieť niekoľko námietok.

Tento zoznam možností nie je obmedzený.

Samozrejme, tento formát nie je vhodný pre všetko - je lepšie robiť krátke klipy s komprimovanými informáciami. To znamená hlavnú nevýhodu - nie je možné túto tému úplne otvoriť. Aj keď si to môžete vyskúšať. A ak sa vám podarí udržať pozornosť diváka, bude to úspech.

Výhodou je, že je vzrušujúce predkladať grafy a čísla, a to je zriedka prípad iných formátov. Všetko z toho dôvodu, že vizuálne informácie sú vnímané ako 80% lepšie ako textové.

Výhody video infografiky

Okrem toho, že môžete použiť zvuk a animáciu, existujú aj ďalšie výhody.

Jednoduchšie používať znaky

Pomáha ukázať emócie alebo zvýrazniť cieľovú skupinu. Môžete napríklad vytvoriť video, v ktorom podnikateľ vyrieši právne problémy, alebo ukázať mladému mužovi, ktorý sa snaží opraviť router sám.

Prenášaním informácií z úst postavy alebo opisovaním jeho činov môžete dosiahnuť lepší výsledok. Znaky môžu byť použité v reklamách pre akékoľvek podnikanie. Môžete tak ukázať proces spolupráce so spoločnosťou na zasklenie balkónov - postava bude v kontakte s inými postavami - zástupcami spoločnosti:

 • poradcu;
 • zamerschika;
 • dodávateľa;
 • sklenár a iné.

Tento proces bude jasnejší a jasnejší, a takáto spoločnosť bude mať väčšiu dôveru.

Výhodnejšie ako iné video formáty

Video infographic lacnejšie živé natáčanie a animované videá. Ak chcete vytvoriť, nemusíte kupovať fotoaparát, osvetlenie, chroma kľúč a ďalšie vybavenie. Dosť dobrý mikrofón, vizuálny editor a softvér pre editáciu.

A aj tie najzložitejšie animácie vo videografike sú často jednoduchšie ako animované videá.

Ľahko sa pohybuje a má vírusový potenciál.

Ak sú informácie vo videu zaujímavé, video sa bude zdieľať častejšie a bude zbierať viac zobrazení. Hlavná vec - pobaviť a priniesť niečo cenné.

Ľahšie pre vnímanie

Aby sme pochopili podstatu video infografiky, nie je potrebné žiadne úsilie - informácie samotné dosahujú správne receptory. Ak chcete pochopiť obvyklé infografiky, musíte prejsť a prečítať pár riadkov.

Vo videu sa samotné ilustrácie dostanú na správne miesto a reproduktor si prečíta niekoľko riadkov.

Ako vytvoriť video infografiky

Rozhodli sme sa doplniť túto časť článku o Alice Lobanovú z oddelenia video produkcie. Tu je to, čo hovorí o fázach práce na valci.

Všetky práce na valci prebiehajú v niekoľkých po sebe nasledujúcich etapách:

 1. Príjem od správcu účtu skript schválený klientom, vybraný hlas, odkaz na video a pod.
 2. Vytvorenie a schválenie klienta storyboardu.
 3. Hlasový hovorca a schválenie recitácie (v prípade potreby).
 4. Animačný a miešací valec.

Interakcia so zákazníkom

V prvom rade musíte koordinovať všetko s klientom, aby ste vedeli, ktorým smerom sa vydať.

Prvé informácie, ktoré dostaneme od správcu účtu a ktoré požadujeme pred začatím práce:

 • video referencie (odkazy sa líšia kvalitou a štýlom, podľa toho, či klient je jednorazová propagácia; máme vlastnú zložku s minulými prácami na propagáciu a na jednorazovú prácu, čo chcú);
 • zvolený hlasový oznamovač;
 • skript schválený klientom a oddelením video produkcie.

Ak niektorý z nich nie je - práca nezačne.

Keď sú prijaté informácie od klienta, môžete začať pracovať na videu.

Scenár a storyboard

Ak napíšete scenár na vlastnú päsť, potom musíte najprv zozbierať a zoskupiť maximálne dostupné informácie, vypočuť expertov, vidieť zahraničné materiály na túto tému a tak ďalej. Keď je všetko študované, môžete začať vytvárať skript.

Začnem rečovým prejavom - tému popisujem čo najpresnejšie a najjednoduchšie a potom ešte raz zjednodušujem. Keď je reč pripravená, môžete začať storyboarding. Je potrebné rozložiť reč hovorcu na časti (obrazovky alebo scény) a potom popísať vizuálnu časť.

Vyzerá to takto:

Ako vidíte, maľoval som obrazy v programe MS Paint. To je dosť pre dizajnérov, aby pochopili, čo chcem ukázať. Najmä v storyboarde sú vysvetlenia. Obyčajne sa však človek, ktorý dokáže pripraviť kvalitné ilustrácie, okamžite zapája do jeho tvorby. A nepoužíva najjednoduchšie editory obrázkov, ale Adobe Illustrator alebo iný profesionálny nástroj.

Obrázky môžu byť sprevádzané textom, ale mali by byť menšie ako pri reči rečníka. Vyhlasovateľ nemusí opakovať všetko, čo je napísané. Bude to stačiť, ak jednoducho povie dôležité čísla alebo vysvetlí význam obrázkov.

Ak je skript už pripravený a schválený, stačí na obrazovke pridať ilustrácie a text.

Práca so zvukom

Teraz je čas začať ďalšiu dôležitú etapu - pracovať so zvukom. Bez kvalitného zvuku bude video menej atraktívne. To sa týka mnohých zvukových efektov:

 • Reč rečníkov;
 • zvuky prostredia (konštrukcia v pozadí, hluk v premávke, hluk davu);
 • hudba;
 • zvukové efekty (kliknutie myšou, podpísanie zmluvy, štart motora).

Všetky tieto prvky sú starostlivo navrhnuté tak, aby dopĺňali video.

Vyhlasovateľa vyberá klient. Počas práce nie je potrebné vidieť videosekvenciu rovnako ako pri dabingových filmoch. Preto je pôsobenie hlasu paralelné s animáciou.

Ďalšia otázka je, keď videografika vyzerá skôr ako animovaný film, v ktorom postavy majú dialóg. Potom áno, potom už môžete dať a video. Ale aj tu - nie nevyhnutne. Naši rečníci sú profesionáli vo svojom odbore, ich hlavným nástrojom je ich hlas, a preto vedia, ako ho používať správnym smerom.

Hudba je prevzatá z internetu. Vždy používame bez AP (autorské práva), nikdy neviete čo. Ak potrebujete výkupné - vykúpiť. Zvyčajne berieme z našej neustále sa dopĺňajúce sklady s hudbou, alebo stránky, kde je celá vec tiež doplnená.

Snažíme sa neopakovať a hľadať nové prístupy z tejto strany. Pre spracovanie zvuku používajte Sony Sound Forge.

Príprava ilustrácií a animácií

Ako bolo uvedené vyššie, táto fáza sa môže uskutočniť paralelne s predchádzajúcou. Všetky prvky video infographic sú nakreslené:

 • znaky;
 • ozdoby;
 • pozadie;
 • iné objekty;
 • a tak ďalej.

Všetky tieto prvky musia byť v rovnakom štýle, aby video vyzeralo ako jeden celok. Návrhári budú kresliť všetky potrebné prvky. Ak jedinečné ilustrácie nemajú dostatok rozpočtu alebo času, môžete použiť voľné alebo platené balíčky vektorovej grafiky.

Štýl vyberá klient. Stáva sa, že si klient zvolí na základe cieľov a cieľov. Stáva sa, že sa striktne zameriava na pretekára a dokonca kopíruje jeho štýl, alebo naopak chce urobiť niečo opačné. Najčastejšie som narazil na skutočnosť, že zvolený štýl je založený na chuti alebo náklonnosti. Len preto, že sa mi tento štýl páči.

Keď sú ilustrácie pripravené, sú animované v aplikácii Adobe After Effects. Hnutie vo videu hrá hlavnú úlohu. Napriek tomu, že obvyklé infografiky si môžete pozrieť za pár sekúnd, videá s trvaním 1-2 minút sa tiež zdajú byť veľmi krátke. Ide o to, že rám sa neustále pohybuje:

 • položky zmeniť polohu alebo veľkosť;
 • Dochádza k animácii (ikona otáčania aktualizácie, pohyb ruky, výrazy tváre);
 • zmeny rámcov atď.

Kontinuálny pohyb vytvára dynamiku, takže divák nielen necíti čas, ale sústreďuje pozornosť.

Funguje to len vtedy, ak je zaujímavá alebo zaujímavá informácia.

Informácie a úpravy

Keď sú všetky jednotlivé časti pripravené, môžete začať jeden z nich. K tomu použite programy ako Sony Vegas alebo Adobe Premier, v ktorých je animácia redukovaná zvukom.

Hotové video sa klientovi zobrazí tak, že ho schváli alebo odošle zoznam úprav.

Čas vytvorenia video infographics závisí od mnohých faktorov: od štýlu videa, od načasovania, od zložitosti animácie postáv alebo od všetkých prvkov, od hlasu - od všetkého.

V priemere je 1 minúta štandardného videa od 8 do 11 pracovných dní. Bez zohľadnenia dní na schválenie a vykonanie úprav. Vzhľadom k tomu, že nie je jasné, ktoré úpravy klient pošle - kompletné opätovné vytvorenie scény alebo zmena farby očí postavy.

Potom, čo klient prijal storyboard, má právo urobiť 1 zoznam úprav. Je to aj prípad finálneho videa, tiež 1 zoznam úprav. Všetky nasledujúce zoznamy sa platia.

Pretože všetky úpravy zaberajú veľa času. Klient môže mať aj niekoľko osôb s rozhodovacou právomocou (rozhodovací orgán) - obmedzenie motivuje klienta ku koordinácii úprav naraz so všetkými osobami s rozhodovacou právomocou, takže nie je potrebné niekoľkokrát meniť tú istú časť.

Úpravy sa uskutočňujú podľa jedného kritéria: ak pozmeňujúci a doplňujúci návrh obsahuje nejaký ďalší neschválený materiál prevzatý z ničoho, je s najväčšou pravdepodobnosťou, že bude vyplatený, pretože všetky predchádzajúce kroky boli schválené.

Áno, chápem, že niekedy nápady prichádzajú neskôr. Ale, bohužiaľ, bez ohľadu na to, aké hrubé to všetko znelo, proces práce v etapách s dohodou bol vytvorený z nejakého dôvodu.

Vytvorenie pravidelného infographic

Pre porovnanie, pre pravidelnú infographic stačí vytvoriť prototyp, podľa ktorého ho návrhár nakreslí neskôr. Kreslím prototyp v programe MS Paint alebo MS Word - v ľubovoľnom programe, kde sú najjednoduchšie možnosti kreslenia.

Hoci to všetko možno vykonať bez pomoci odborníkov. Namiesto toho môžete použiť špeciálne programy alebo služby, ktoré Pavel Molyanov opísal vo svojom článku.

Čipy na vytváranie video infografiky

Už sme povedali, že potrebujete neustály pohyb a na zlepšenie výsledku môžete použiť znaky. Existujú však aj ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré môžete použiť. Rovnako ako pri vytváraní videa a pri prístupe.

Vyhnite sa reklamám

Video infografiky predáva lepšie, ak sa nepokúšate predať niečo priamo. Je lepšie uzavrieť akékoľvek námietky. Napríklad na vysvetlenie významu komplexnej služby alebo procesu jej poskytovania.

To však neznamená, že ponuka služieb vôbec nefunguje.

Použite logiku a emócie

V reči av ilustráciách je lepšie ukázať viac faktov, argumentov a logických argumentov. Emocionálne farby možno nastaviť pomocou hudby, hlasových tónov, farieb a výrazov tváre postáv.

zjednodušiť

Aj keď ste film niekoľkokrát zjednodušili, urobte to znova:

 • zbaviť sa úvodných slov;
 • nepoužívajú zložité štruktúry;
 • umiestniť do rámu minimálne predmety;
 • Nechajte na obrazovke menej slov a viac - v reči rečníka.

Potrebujete čo najjednoduchšie sprostredkovať komplexnú myšlienku.

Ušetrite peniaze

Táto položka je odvodená z minulosti, pretože jednoduchý film je lacnejší vo výrobe. Napríklad veľký počet animácií pravdepodobne nezvýši predaj. S najväčšou pravdepodobnosťou to buď nič nezmení, alebo odvráti pozornosť od hlavnej myšlienky.

Príklady video infografiky

Existuje mnoho dobrých príkladov, ktoré zvážime na konsolidáciu vedomostí.

Virtuálna nástenka

Jednoduchý film, ale s použitím komplexnej animácie

Divák najprv vysvetlí, ako môže riadiť svoje veci, a potom je pre tento nástroj ponúknutý nástroj. Na miesto sa používajú objekty a animácie.

Dekorácie a opravy priestorov

Krátke video o tom, ako spoločnosť funguje

Použitie znakov v tomto videu humanizuje spoločnosť, takže ľudia jej nevedome dôverujú. Okrem toho ukazuje proces práce, takže dôvera sa zvyšuje ešte viac.

Kuchynský nábytok

Výhody a jednoduchosť spolupráce

Video ukazuje proces spolupráce a popisuje výhody spolupráce s firmou. Je to dosť krátke, ale to stačí na to, aby diváka presvedčil, aby si objednal služby s využitím faktov.

Pozri ďalšie podobné príklady v našom portfóliu.

Čo ak

Zábava Infografiky

Tento formát možno použiť nielen na komerčné, ale aj na zábavné účely. Takže autori kanálu „Čo keby?“ Vytvorte videá so zaujímavými faktami o rôznych témach: elektrina, peniaze, zvieratá a tak ďalej. Zároveň hovoria, ako sa zmenia životy ľudí v rôznych situáciách. Napríklad, ako vo vyššie uvedenom videu.

Jednoduchý príbeh

Trojminútové historické video

Populárne sú aj historické a vzdelávacie videá v tomto formáte. Na britskom YouTube kanáli Simple History nájdete množstvo zaujímavých videí so zaujímavou prezentáciou.

Samotné informácie sú veľmi komprimované, takže po sledovaní takéhoto videa je ťažké stať sa v niečom odborníkom. Ak to bude mať divák dosť na všeobecný rozvoj, bude spokojný. Ak má cieľ podrobne študovať tému, bude hľadať odpovede v iných zdrojoch. To platí pre všetky infografiky.

Animácia vo videu je relatívne zložitá, ale na niektorých miestach by ste mohli robiť bez nej. Pretože to vyniká zo všeobecného štýlu videa. Napríklad zbrane pri streľbe vyzerajú smiešne.

Ted, Ed

Video o Veľkej čínskej múre

Dobrým príkladom vzdelávacieho videa zmiešaného štýlu. Niektoré ilustrácie sú vyhotovené vo vektorovej grafike a niektoré sú štylizované ako čínske kresby. Text sa používa v zriedkavých prípadoch: dátumy a čísla.

záver

Hlavnou výhodou video infografiky je jej jednoduchosť a dynamika. Dokonca aj dlhé valce môžu dotiahnuť, ak sú vyrobené s vysokou kvalitou. Stručne povedané:

 1. Nemôžete posielať informácie na čelo.
 2. Nemôžete sa pokúsiť pokryť všetky informácie o danej téme.
 3. Nemôžete robiť príliš zložité videá.

Ak sa budete riadiť týmito 3 pravidlami, môžete dosiahnuť dobré výsledky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár