11 dôležitých lekcií v podnikovom manažmente

Vedenie spoločnosti nie je ľahká úloha. Koniec koncov, nie každý má vrodený talent vodcu alebo vodcu. Mnohí z nás musia získať potrebné zručnosti na cestách. Samozrejme, môžeme čítať užitočné blogy a knihy alebo sa učiť zo skúseností mentorov a iných vodcov. Často sa však musíme poučiť z našich chýb.

V tomto článku sa budeme zaoberať 11 dôležitými ponaučeniami, ktoré sa zdajú byť bolestne známe mnohým profesionálnym lídrom. Samozrejme, nebudú vás môcť varovať pred všetkými chybami, ale na niektorých miestach budú veľmi užitočné.

1. Robte všetko možné a nemožné

Nepochybujeme o tom, že robíte všetko pre to, aby ste sa stali najlepším vo vašom podnikaní. Problém je však v tom, že sa snažia aj vaši konkurenti av niektorých prípadoch to ešte zlepšujú. Preto musíte urobiť všetko možné a nemožné ich prekonať. A to znamená, že musíte dosiahnuť novú profesionálnu úroveň.

Nestačí len vyvinúť maximálne úsilie a odpočívať na vavrínoch. Snažte sa prekročiť svoje limity. Aj keď ste dosiahli určitý cieľ, musíte nastaviť nové. Nie je to za nič, že hovoria, že nedostatok pokroku je regresiou.

Máte veľa práce v kancelárii? Vzdajte sa svojich osobných záležitostí. Má vaša spoločnosť málo tržieb? Vyzbrojte sa obrovským zoznamom e-mailových adries svojich zákazníkov a začnite sami predávať svoje produkty a služby. Možno sa vám to bude zdať extrémne, ale niekedy sú tieto opatrenia kľúčom k úspechu.

Staňte sa superhrdinou - prevezmite kontrolu nad problémami

2. Identifikovať zásadný problém a zamerať sa naň.

V každodennej hektike sa často dostávame do rozptylu od dôležitých úloh. Berieme na jeden problém a potom, keď skúmame náš priemysel, objavujeme ďalšie úlohy, ktoré je tiež potrebné vyriešiť. A ak sa nám zdajú byť jednoduchšie, prejdite na ne. Takže to môže ísť na neurčito ... Nakoniec nám zostáva nič.

Jedinou cestou z tejto situácie je ukázať vôľu. Snažte sa sústrediť na najdôležitejšiu úlohu, bez ohľadu na to, aké ťažké to môže vyzerať. Zároveň zabudnúť na existenciu ďalších úloh. Akonáhle ste sa zaoberali týmto problémom, môžete bezpečne prejsť k ostatným.

3. Zmeňte svoj charakter, ak je to potrebné na dosiahnutie vašich cieľov.

Dôvodom, prečo sú ľudia často rozptyľovaní, nie je absencia problémov, ktoré treba vyriešiť, ale nedostatok disciplíny, odvahy a sebadôvery sústrediť sa na jednu úlohu. To sú však len vaše osobnostné črty, ktoré môžete a mali by ste zmeniť, pretože môžu byť v rozpore s vašimi obchodnými cieľmi.

Možno máte vedomosti potrebné na vyriešenie problému, ale byť plachý, nikdy na ňom nemôžete pracovať. Možno už ste v procese riešenia problému, ale bez disciplíny sa naň nikdy nemôžete sústrediť. Možno máte skvelý nápad, ale bez vynaliezavosti nebudete schopní vytvoriť efektívny tím.

Nevzdávajte sa svojich cieľov, ak vám nevyhovujú. Namiesto toho musíte zistiť, aké charakterové vlastnosti vám chýbajú, a neúnavne pracovať na ich vývoji.

Pracujte na sebe a budete úspešní

4. Vytvoriť "jednoduché, jasné a pamätné" obchodné odvolania.

Efektívnosť obchodného odvolania bude určená vašou schopnosťou rozprávať príbehy. Koniec koncov, čítate iba tie články a knihy, ktoré vás zaujímajú. Prezentácia vašich produktov a služieb by preto mala byť zaujímavá aj pre cieľovú skupinu.

Snažte sa, aby bol váš obchodný hovor jednoduchý a jasný. Vyhnite sa zložitým číslam a tabuľkám, ktoré môžu spôsobiť zmätok medzi potenciálnymi zákazníkmi. Chcete, aby si spomenuli na vašu prezentáciu? Potom jasne a stručne uveďte svoje myšlienky. Ako začnete biť okolo Bush, stratíte svojich zákazníkov.

A ešte jeden tip: nedržíte svoju horlivosť. Buďte aktívni počas prezentácie vašej spoločnosti - pohybujte sa po pódiu, gestikulovajte, zvyšte objem hlasu, aby ste ukázali svoje nadšenie a nakazili publikum.

5. Pri prijímaní zamestnancov do vašej spoločnosti študujte ich charakter.

Ken Sheno, generálny riaditeľ American Express, sa vždy pýta na túto otázku pre uchádzačov o zamestnanie: "Aké sú najťažšie úlohy, s ktorými ste sa stretli vo svojom živote?" A to nie je náhoda, pretože pri nábore sa človek nemôže spoliehať len na skúsenosti a tituly potenciálnych zamestnancov. Aj keď sa zdajú byť ideálnymi kandidátmi, súdiac podľa životopisu, neznamená to, že sú vhodné pre vašu spoločnosť.

V každom podniku sú časy vzostupov a pádov, najmä ak spravujete spustenie. Preto nemá zmysel najímať prvotriedneho študenta, ak nie je schopný vyrovnať sa s neustálym stresom a neistotou.

Najímanie zamestnancov, v prvom rade, venovať pozornosť ich charakteru. Vezmite do svojej spoločnosti tých, ktorí sa nebojí ťažkostí, sú schopní priznať svoje chyby a naučiť sa, a tiež ukázať zodpovednosť a usilovnosť.

Výber nového zamestnanca sa v prvom rade snaží zistiť jeho schopnosť a pripravenosť riešiť ťažkosti.

6. Vybudujte silný tím.

Ak ste niekedy sledovali filmy Quentina Tarantina, pravdepodobne ste si všimli zaujímavý vzor. Faktom je, že vo väčšine jeho diel je vždy silný tím. Myslite na tých istých spoločníkov z Pulp Fiction, ktoré hrajú John Travolta a Samuel L. Jackson, alebo skupina vojakov z filmu Inglorious Basterds. V týchto a ďalších filmoch Tarantina vykonáva každý člen skupiny svoju úlohu. Každý má svoje vlastné silné stránky a zručnosti, ktoré kombinujú na dosiahnutie spoločného cieľa. Pracujú spoločne a vzájomne sa podporujú v akejkoľvek situácii.

Rovnakým spôsobom musíte vytvoriť svoj tím. Zistite, aké zručnosti sú potrebné na dosiahnutie vášho obchodného cieľa a na základe toho najímajte zamestnancov. Pri výbere kandidátov na pozíciu vo vašej spoločnosti sa vždy pýtajte, či táto osoba môže úspešne zapadnúť do vášho tímu.

7. Sledujte svoje financie

Jedným z najdôležitejších motívov nášho podnikania sú peniaze, nie? Často ich však trávime bezmyšlienkovite, kým nie sme úplne na zemi. Preto záver: kontrola toku finančných prostriedkov vo vašej spoločnosti! Musíte presne poznať veľkosť svojich výdavkov, zdroje príjmov a druhy investícií, ktoré realizujete. Týmto spôsobom budete mať predstavu o výške peňazí na vašom účte a neočakávaný konkurz vás presne nezachytí prekvapením.

8. Dodržiavať politiku transparentnosti.

Ak chcete zo svojho tímu získať čo najviac, musíte byť otvorenejší. Všetci zamestnanci vašej organizácie by mali mať prístup k potrebným informáciám. Komunikácia a vzájomná pomoc sú základom produktívneho tímu. Tento základ tvorí politika transparentnosti. Otvorenosť prispieva k zapojeniu vašich zamestnancov a zvyšuje jej produktivitu.

Tiež zabezpečiť, aby každý zamestnanec chápe svoju úlohu, ako aj celkové ciele spoločnosti. Nemali by ste skrývať dôležité dokumenty od svojich zamestnancov - mali by byť prístupné rôznym úrovniam a rozdeleniam vašej organizácie. Okrem toho povzbudzujte svojich zamestnancov, aby prevzali iniciatívu a umožnili im otvorene vyjadriť svoje názory.

9. Buďte aktívni

Nikto nebude robiť vašu prácu za vás. Úspešné príbehy iných ľudí, rady mentorov a skúseností iných ľudí vás do istej miery môžu inšpirovať k novým úspechom. Avšak bez ohľadu na to, koľko kníh čítate a koľko názorov ste počuli, toto všetko bude zbytočné, ak nebudete konať. Všeobecne platí, že menej slov - viac akcií.

Peniaze k vám neprídu

10. Urobte svoju prácu, aby bol svet lepším miestom.

Váš cieľ by nemal byť sláva a bohatstvo. Samozrejme, nikto vám nezakazuje snívať o chladnom cudzom aute alebo panskom sídle na tropickom ostrove, ale to všetko by nemalo byť vaším hlavným motívom na založenie podniku. Ak chcete začať podnikať, musíte to urobiť pre správne ciele. Premýšľajte o tom, ako môže váš podnik prospieť iným ľuďom alebo zlepšiť svet a podniknúť kroky. Iba v tomto prípade bude vaša činnosť skutočne zmysluplná.

11. Nájdite múdreho mentora

Pomoc mentora nikdy nebude pre vás zbytočná. Koniec koncov, nie sme zrodení s pripravenými poznatkami o úspešnom podnikaní. Naše šance na úspech sa zvýšia, ak je vedľa nás osoba, ktorá nám môže ukázať správnu cestu. Dokonca aj najúspešnejší ľudia majú niekedy problémy. Práve v takýchto situáciách potrebujú radu múdrejšího človeka. Mentori nám dávajú pokyny založené na ich životnej skúsenosti, ktorá je neoceniteľná. Takže si vyberte osobu, ktorú obdivujete. Nadviažte s ním vzťah a snažte sa od neho neustále učiť niečo nové.

Všetko prichádza so skúsenosťami

Preskúmali sme niektoré z odporúčaní skúsených manažérov, ktorí veľa videli v profesionálnom živote. Bohužiaľ, nie je možné s presnosťou predvídať všetky situácie, s ktorými sa môžete stretnúť pri správe vašej spoločnosti. Preto aj napriek všetkým preventívnym opatreniam urobíte svoje chyby. Ale nebojte sa o to. Ako sa hovorí, negatívnym výsledkom je aj výsledok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár