Najlepší tip na marketing obsahu, ktorý ste kedy dostali

Už ste niekedy predstaviť, čo by malo byť najlepšie poradenstvo o obsahu marketing? Na čo by ste sa mali zamerať? Pre niektoré akcie alebo zložky úspechu? Alebo by sa nemal dotýkať obsahu marketing vôbec, ale len ho tlačiť na správny smer myslenia?

V tomto článku sme zozbierali 14 tipov na obsahový marketing od najskúsenejších predstaviteľov tejto sféry a na základe nich vyniesli jednu z najdôležitejších rád. Nachádza sa na konci článku, ale predtým, než k nemu pristúpite, si prečítajte celý zvyšok. V opačnom prípade bude jeho účinok malý. Začnime.

1. Vytvorte obsah, ktorý pomáha ľuďom.

Nesnažte sa vyniknúť a ukázať svoju strmosť. Pomôžte ľuďom. Vytvorte taký obsah, ktorý vyrieši ich problémy, inšpiruje a povedie vás na správnej ceste. Týmto spôsobom získate ich pozornosť a dôveru. A to je presne to, čo je nevyhnutné pre úspech vášho podnikania.

Jay Baer, ​​ConvinceandConvert.com

2. Nesnaž sa byť ako všetci ostatní.

Každý deň zverejňuje niektorá spoločnosť ďalší jedinečný úspech alebo prístup. Nasledujúci deň, všetky konkurenčné spoločnosti dychtivo kopírujú túto myšlienku, ktorá im mimochodom nikdy neprinesie výsledky, ktoré ich inšpirovali. Môžete kopírovať myšlienku, materiály, nájsť ľudí s rovnakými kompetenciami, ale jediný rozpor v počiatočných podmienkach vás privedie k nepredvídateľným výsledkom. Alebo ich neprítomnosť.

Buďte jedineční a vždy verní vašej spoločnosti, firemnej kultúre a poslaniu. Áno, mali by ste vždy venovať pozornosť činom konkurentov, učiť sa od nich a inšpirovať sa nimi, ale ak neustále kopírujete svojich konkurentov, kedy vytvoríte niečo vlastné?

CharlesChapman, autorská kniha "Amazing Things Will Happen"

3. Definovať ciele, študovať trh, vybrať najúčinnejšie spôsoby.

Existujú tri kľúčové prvky, ktoré by mal každý obchodník zohľadniť pri vytváraní obsahu, ktorý úspešne odovzdá potrebné informácie vašej cieľovej skupine a úspešne ich prevedie na zákazníkov a fanúšikov:

  • Nastavte merateľné, dosiahnuteľné ciele kampane zameranej na obsahový marketing podľa vašich obchodných cieľov.
  • Poznajte svoj trh, vrátane konečného spotrebiteľa, mienkotvorných lídrov, zákazníkov, odberateľov sociálnych sietí, fanúšikov a širokej verejnosti.
  • Vyberte si efektívne spôsoby merania svojho marketingu obsahu, ktoré vám umožnia prepojiť vaše výsledky s obchodnými cieľmi. Nezabudnite, že musíte predať a zarobiť zisk.

Heidi Cohen, Riverside marketingové stratégie

4. Zistite, čo funguje a čo nie

Pri analýze úspešných materiálov zistíte, že poskytujú mimoriadnu hodnotu pre koncového používateľa. Okrem toho si všimnete, že vo väčšine prípadov sa na vytvorenie takéhoto obsahu vynaložilo veľké množstvo prostriedkov. Nie, 40 pracovných hodín nestačí. V takýchto prípadoch hovoríme o stovkách hodín.

Čas je ekvivalentom kvality. Preto je najúspešnejší obsah založený na zdĺhavom a podrobnom výskume, ako aj správne prezentovaný publiku.

Jedným z posledných nápadných príkladov je video Dove. Podľa výsledkov výskumu si iba 4% žien myslí, že sú krásne. Na základe toho bolo vytvorené nasledujúce video. Momentálne ho sledovalo viac ako 3 milióny používateľov Youtube.

Rick Dregon, autor knihy "Sociálny marketing"

5. Vlak, niesť hodnotu a byť zaujímavé.

Príliš veľa ľudí vytvára nezaujímavý obsah, ktorý inzeruje iba autora. Ľudia to nečítajú ani nezdieľajú s priateľmi. Povedzte osobné príbehy, zapojte ľudí, zdieľajte tajomstvá a zdieľajte tipy. Vaša konkurencia pravdepodobne nie.

Jeanie Dietrich, ArmentDietrich

6. Trénujte, bavte sa a inšpirujte

Veľmi málo ľudí chápe výnimočný efekt, ktorý môže mať marketing, keď kombinuje učenie, zábavu a schopnosť inšpirovať. V kurzoch Klubu komédií sa nemôžete naučiť zmysel pre humor, takže ak chcete vyniknúť zo všetkých týchto informácií, najmite tých najlepších autorov. Obchodníci, ktorí sú odborníkmi vo vybranej oblasti a nebojí sa vykonávať výskum s cieľom vytvoriť vysokokvalitný obsah, sú v odborných kruhoch všeobecne známe. Mená obchodníkov so zručnosťami vynikajúceho rozprávača a schopného inšpirovať sú známe všade. Vezmite si napríklad Seth Godin. Chcete vyniknúť, pracovať s najlepšími.

Barry Feldman, autor knihy "Plán rastu vášho podnikania s efektívnym online marketingom"

7. Vždy sa na svoj produkt pozerajte očami zákazníka.

Prechádzaním fázami celého procesu vytvárania obsahu (hľadanie nápadov, vytváranie titulu, písanie textu) vždy pamätajte na ideálneho čitateľa a klienta. Vezmite si to spravidla - najprv potreby klienta a potom akúkoľvek potrebnú optimalizáciu. Týmto spôsobom budete vždy vytvárať kvalitné materiály.

Christy Hines, tvorca propagácie Blog Post

Neočakávajte zázrak

Váš najlepší obsah bude obmedzený na cieľovú skupinu. Vytvorte komunitu klienta paralelne s vytváraním poľa obsahu. Myslite na maratón, nie na sprint. Nezačínajte pohyb, ak nie ste pripravení na dlhú a náročnú cestu. Vytvorte nové perspektívy a nové príležitosti na zapojenie ľudí a potom zvýšite ich zvedavosť a potrebu pre vás. Použite jednoduchý vzorec: Cena značky = Kvalita Obsah x Vzťah zákazníka x Jeho záväzok.

Nick Kellet, Listly

9. Buďte dôslední a nápomocní.

Poskytnite klientovi všetky potrebné informácie v každom štádiu interakcie s vaším produktom, počnúc oboznámením sa so spoločnosťou a končiac osobnou vďačnosťou a príjemnými darčekmi pre dlhý záväzok vašej značky.

Dave Kerpen, Likable Media

10. Vytvorte kalendár publikácie

Pred vytvorením a udržiavaním obsahu vytvorte publikačný kalendár svojich materiálov. Každý deň sa vytvára obrovské množstvo obsahu, od pravidelných blogov až po komplexné marketingové kampane. A tie kampane, ktoré naozaj vyniknú medzi inými, s úctyhodným chvením, nasledujú ich publikačný kalendár. Tvorba, distribúcia a správa všetkých materiálov, ako aj činnosť zamestnancov sú pod dohľadom podľa zavedeného publikačného plánu.

Arnie Kuen, Vertikálne opatrenia

11. Vytvorte to najlepšie, čo môžete urobiť.

Ak vytvárate obsah, uistite sa, že je to najlepšie, čo môžete vykonať. Publikovanie prieskumu „middling“ je takmer rovnako zlé, ako keby nebolo publikované vôbec nič. Alebo pán, alebo preč. Ľudia zdieľajú a radia len kvalitné a užitočné materiály. Nízka kvalita materiálu, stačí zničiť vašu povesť.

Neil Patel, Kiss Metrics

12. Definujte poslanie vašej spoločnosti

Každá spoločnosť musí vytvoriť svoje marketingové poslanie. Musí odpovedať na otázku "Prečo robíte to, čo robíte, a prečo to robíte?" Odpoveď na túto otázku je veľmi málo spoločností. Keď vysielate svoje poslanie cieľovému publiku, vaši ideálni klienti automaticky rezonujú s vami a vašimi hodnotami. Tým sa už stávajú prívržencami vašej značky.

Joe Pulitzi, Inštitút Content Marketing

13. Ste to, čo zverejníte.

Vaša reputácia a popularita závisí od kvality vašich materiálov a výhod, ktoré prinášate svojim zákazníkom. Na internete komunikujete s koncovými používateľmi prostredníctvom svojho obsahu. Zákazníci budú posudzovať vašu spoločnosť na základe výhod, ktoré boli schopní získať.

David Merman Scott, autor Real Time Marketing a PR

14. Každý zamestnanec musí byť súčasťou Vašej marketingovej kampane.

Medzi ciele a ciele marketingu obsahu patrí aj zmena firemnej kultúry a práca s klientmi. Každý zamestnanec vašej organizácie by mal byť súčasťou tohto procesu, mal by podľa neho žiť. Aký výsledok dosiahnete tým, že vytvoríte skvelú webovú stránku a vyplníte ju užitočnými materiálmi, vytvoríte firemný blog alebo časopis, vysoko kvalitné profily sociálnych médií, ak váš zákaznícky servis nerozumie vašej stratégii marketingu obsahu alebo ju ignoruje?

Nenad Senik, Disput.si

Aby sme to zhrnuli

Za každým z týchto odporúčaní je dlhý, usilovný výskum a početné zlyhania. Ak sa pokúsite zhrnúť všetky vyššie uvedené v reťazci kľúčových akcií, dostanete nasledujúce.

Ak chcete, aby bol váš obsahový marketing úspešný, musíte:

  • definovať ciele
  • výskum
  • vopred naplánovať harmonogram publikovania,
  • poznať svoje cieľové publikum
  • poskytnúť používateľom užitočné informácie
  • merať kľúčové metriky v každej fáze marketingovej kampane.

Používajte tieto tipy v praxi a pamätajte:

Existujú akcie bez výsledkov, bez výsledku však neexistuje žiadny výsledok.

Nebojte sa robiť chyby, opravovať chyby a konať znova. Odstráňte všetky možnosti straty a nevyhnutne dosiahnete svoj cieľ. Možno je to najlepšia rada, ktorú môžeme v tejto chvíli poskytnúť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár