Ako, kde a prečo predávať hráčom.

Prečo obchodníci musia venovať pozornosť hráčom

Pretože veľa z nich. A medzi hráčmi sú ľudia oboch pohlaví a rôzneho veku. Toto je dosť na to, aby im venovala veľkú pozornosť.

Ak chcete zistiť, koľko hráčov v Rusku, som sa obrátil na tlačovú kanceláriu MediaMarkt. Podľa ich štatistík sa o naše hry v našej krajine zaujíma 74,7 milióna užívateľov, zatiaľ čo v MMOG 27 miliónov hrách, z ktorých 9 sa pravidelne zúčastňuje e-športových súťaží.

Zvyčajne so slovom "hráč" ľudia predstavujú školáka alebo nezamestnaného mladého muža. Ako ďaleko je táto vízia pravdivá?

Na Facebooku nájdete mnoho diskusií o hrách, na ktorých sa zúčastňujú dospelí:

Je jasné, že hrajú vrátane dospelých strýkov a tety, ktorí sú unavení po práci a chcú si odpočinúť. Populárne obvinenia hráčov z nezamestnanosti a mladého veku by preto mali zostať v minulosti.

Mail.Ru Skupinový výskum v roku 2016 ruský profil hráča

Ak sa vám to zdá presvedčivé, prejdite na ďalšiu položku.

Kde inzerovať pre hráčov

Streamovanie reklamy

Po šialenstve pre prúdy, reklama v hernom priemysle dosiahla novú úroveň - objavili sa nové príležitosti a platformy pre marketing. Najobľúbenejšie stránky s streamovaným videom Twitch.tv má 10 miliónov rusky hovoriacich divákov: ruské publikum sa umiestnilo na druhom mieste v premávke po Spojených štátoch - 6,96% užívateľov. Medzi nimi podľa lokality 90% mužov, ktorých vek je prevažne od 18 do 35 rokov.

Mnohé značky už dlho uzatvárajú reklamné zmluvy so známymi fábormi, segmentujú a vyberajú divákov podľa herného žánru (napríklad starší ľudia hrajú World of Tanks - v roku 2016 zo 110 miliónov hráčov bolo takmer 97% mužov okolo 30 rokov) alebo popularita samotných streamerov ,

Podľa komentárov z tlačovej kancelárie MediaMarkt tak môžu streamery zvýšiť záujem o hry:

„Neočakávane pre nás, CS: GO sa ukázalo ako populárne medzi fanúšikmi. Jeden z nich teraz pracuje s nami (s klubom) na poloprofesionálnom tíme. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že podľa nášho odhadu sa táto hra stala oveľa obľúbenejšou medzi našimi cieľovými skupinami. príčiny sympatií k fáborom. “

Existuje mnoho možností inzercie:

  • Streamer môže uviesť značku počas samotného vysielania alebo jej názvu;
  • usporiadať súťaž alebo žrebovanie;
  • ponechať banner v popise kanála;
  • používať v priebehu vysielania inzerovaného tovaru - napríklad sedieť v inzerovaných slúchadlách.

Zaujímavé je, že streamery často odmietajú posielať nudné a štandardné reklamy a vyberajú si iba tie, ktoré oslovia divákov, čo je tiež v rukách obchodníkov.

Kirill "Anak" Nikolayenko, streamer, člen bývalého personálu ANOX na Overwatch, mi povedal o reklame v prúdoch.

„Skepticizmus niektorých obchodníkov sa dá chápať: nie všetci inzerenti majú rozdiel medzi školopovinníkmi a študentmi z hľadiska solventnosti, ale faktom je, že to nie je ich cieľová skupina. Koncept solventnosti je pre každého diváka veľmi rozšíriteľný a subjektívny.

Myslím si, že väčšina mojich divákov sú žiaci a študenti, ale podľa niektorých mojich štatistikov môžem povedať, že podľa veku sú to väčšinou študenti a pracovníci.

Najčastejšie ponúkajú inzerovať hostiteľov kanálov, krčiem VKontakte, obchodov, ruliet. Nevadí mi reklama, ale mám ťažké podmienky: obsah by ma mal potešiť a prispôsobiť pravidlám kanála (kamarát, politika, urážky, rasizmus atď. Sú zakázané). A ak hovoríme napríklad o hostiteľoch alebo o reklame iných streamerov, potom je všetko veľmi ťažké, pretože kvalita obsahu - to nie vždy vyhovuje mne. “

Populárne hry

Jedna z najznámejších MOBA hier je League of Legends. Hra získala také uznanie, že v Spojených štátoch v roku 2013 profesionálni hráči v LoL začali vydávať víza „atlétom“, ako aj hráčom z NBA, NFL, NHL.

Dota 2 je ďalšia hra pre viacerých hráčov v žánri MOBA, ktorá teraz stráca popularitu: počet aktívnych užívateľov klesol na úroveň roku 2014. Hráči vo veľkej miere obviňujú vývojárov, ktorí podľa ich názoru nevenujú pozornosť hodnoteniu tímu, výberom hráčov a príliš mäkkým moderátorom: je veľmi ťažké získať zámok v hre. Medzi krajinami SNŠ však hra stále vedie popularitu.

Niektorí spájajú pokles záujmu v Dote 2 s vydaním nového multiplayer PlayerUnknown Battlegrounds (skrátene PUBG) - simulátor prežitia v žánri kráľovskej bitky, to znamená, že bitka medzi mnohými hráčmi na jednej karte naraz.

Napriek tomu, že hra bola vydaná v rámci programu včasného prístupu (druh beta verzie: výrobcovia míňajú peniaze z predbežného predaja na finalizáciu finálnej verzie), začiatkom novembra sa predalo viac ako 18 miliónov kópií hry v službe Steam. Záujem o hru neustále rastie - PUBG niekoľkokrát prekonal Counter-Strike: Global Offensive v počte simultánnych online hier.

Herný dizajnér Minecraft si rýchlo získal popularitu, ale stratil hlavné dospelé publikum: teraz, na základe priemerného veku účastníkov z populárnych streamerov (napríklad Ivana Raiskogo a Daniil Kibakov), deti vo veku od 6 do 14 rokov majú väčšinou záujem o hru, ktorá vážne znepokojuje rodičov a detských psychológov.

Medzi hráčmi sú tiež populárne dve multiplayerové strieľačky Quake Champions a Overwatch. Hoci niektorí hráči veria, že kvôli nadmernému príkazu a "detinskej" hrateľnosti Overwatch vydá cestu novým Quake Champions. Ale to všetko je len predpoklad: kvôli pravidelným zamrznutiam a nedokončeným dohazovaním (proces vytvárania sedení) prichádza do Quake Champions len málo nových hráčov.

Ako pritiahnuť pozornosť hráčov

O tomto som sa opýtal obchodníkov a obchodných zástupcov.

Ilya Tumenko, zakladateľ ARPU.GURU a War & World

Wargaming.net usporiadal pre široké publikum akcie, napríklad, spolu s BurgerKing, oni robili "Tank-Burger" udalosť.

Ale existuje "ale": existuje niekoľko hier, ktoré sú zamerané na non-herné publikum. World of Tanks nie je hra pre hráčov, ale pre ľudí, ktorí nemajú nič viac ako WoT.

A ak máte malý burger, je nepravdepodobné, že by vás zaujímala taká veľká spoločnosť ako Wargaming.net.

Druhý bod - spoločnosti ako Wargaming.net sa týkajú rozpočtu, ako je tento: máme veľký rozpočet, poďme ho hodiť do rôznych smerov a uvidíme, čo sa stane. Žiadna jednotlivá akcia nenaznačuje, že by bolo prospešné aspoň jednému z účastníkov takéhoto partnerstva - ak by sme nemali žiadne interné správy, nepotvrdíme to.

Boris Gurtovoy, tvorca portálu o RPG a kultúre Geek "Good Dice"

Reklama na stream a hry bloggerov dáva zmysel pre podnikanie spojené s hrami. To môže byť rôzne smery - lutboks pre Counter-Strike, značky doplnkov a vybavenia pre hráčov, online obchody s hernými atribútmi a suveníry na túto tému. Menej tematických projektov, ako sú internetové obchody, banky alebo hlavné značky, ako sú telekomunikační operátori, to nebude veľmi užitočné, publikum pravdepodobne ignoruje ich reklamu.

Potenciálnym kupujúcim môže byť ktokoľvek. Počítačové hry sú obsadené ľuďmi všetkých vekových kategórií. Zaujímavé informácie: 64% hráčov World of Tanks má viac ako 26 rokov. V skupine Heartstone môžu existovať potenciálni kupci áut, ale nie sú potenciálnymi kupcami, pretože hrajú určitú hru, ale preto, že majú túžbu a potrebu si kúpiť auto. A je to pre ľudí s takou túžbou a potrebou prispôsobiť reklamu. A definícia týchto ľudí - úlohou obchodníka.

Streamovanie reklamy by malo byť živé. Kľúčovou výhodou bloggerov a streamerov je ich autorita nad publikom. To znamená, že jednoducho zapnutie televízneho bodu na streame nebude robiť nič (len odliv divákov) a ak pásková jednotka osobne odporučí stránku alebo značku, môžete očakávať prechody na stránku, registrácie a nákupy.

Nikto nemá rád reklamu sám. Veľmi málo ľudí si triezvo myslí a uvedomuje si, že príjmy z reklamy pomáhajú streamerom robiť to, čo milujú, nie dostať si pravidelné zamestnanie a naďalej potešiť svojich divákov. Ale reklama funguje, takže situácia je zvyčajne to: veľa negatívnych z explicitnej reklamy, ale aj veľa živej pozornosti na inzerovaný produkt.

Kirill Rodin, marketingový špecialista Roketbank

Periférne podniky musia propagovať herné publikum: napríklad počítačoví výrobcovia Origin PC uzavreli dohodu o hosťovaní sponzorovaného obsahu s populárnym YouTube-bloggerom PewDiePie. A pre tento rok reklamy, ich počet účastníkov výrazne vzrástol, rovnako ako predaj, myslím. Hoci PewDiePie len hrá na svojich počítačoch.

Ale keď banky alebo letecké spoločnosti zapadajú do takéhoto príbehu, ktorý napríklad ponúka letové tímy na kybernetické súťaže, zdá sa, že je to pritiahnuté.

Vo všeobecnosti rozlišujem medzi divákmi len hráčmi a kybernetickými športovcami. Potrebujú úplne odlišné prístupy. Bežní hráči sú mojím šesťročným synovcom a mám 25 rokov a môj starší brat má 35 rokov. Takéto publikum je veľmi široké v porovnaní s tými, ktorí hrajú hry profesionálne.

Máme "Game Mode" - voľnú možnosť, ktorá sa pripája k hlavnej karte a dáva od 7 do 10% cashback zo všetkých herných služieb. Herný režim je aktivovaný počas predaja alebo vydávania AAA hier. V tomto momente dostávame rozkazy kariet a obraty na obchodníkov s hrami rastú desaťnásobne.

Priemerný vek nášho klienta je 27 rokov. Priemerný vek zamestnanca spoločnosti Rocket je približne rovnaký. To nám umožňuje cítiť tak silne tie oblasti, kde sa snažíme ísť s produktom. Robíme v podstate pre seba. A osobne som chcel kúpiť cashback hry, takže sme spustili herný režim. Nemá však zmysel držať ho mimo mapy: toto je jeden zo spôsobov, ako sa dostať k publiku.

Tinkoff Bank si tiež vytvorila kartu All Games, zarobí si bonusy v hrách na Xbox Games a PlayStation Store a Store.steampowered.com, Origin.com. A musíme konkurovať na rôznych miestach a niekedy aj na jednom mieste.

Zvyšné banky to často robia nenápadne a otvárajú spolu-značkové karty pre veľmi úzke publikum a v skutočnosti ich takmer nikto nepoužíva. Ísť na herné publikum s takýmito kartami je archaickým spôsobom, pokročilí hráči ho určite neprijmú.

Keď som v „Rocketbank“ spustil „Herný režim“, nešiel som do médií a počas prvých šiestich mesiacov som si kúpil reklamy v tematických verejných fórach a fór venovaných hrám a až potom som začal inzerovať v edíciách hier. Prešli sme takmer všetkým: od klasickej Game-hry až po Kanobu.

Ale všeobecne, podľa mojich skúseností, je lepšie pre herné publikum spúšťať reklamy na verejnosti na sociálnych sieťach - to dopadá oveľa lacnejšie, a odpoveď je rovnaká, ak nie viac.

Je lepšie ísť s reklamou na tie podniky, ktorých návrhy budú blízke hráčom. To môže byť aj hypotekárne vývojári, ak sa sloganom "strieľať na hypotéku" ísť do publika "tankov" - to sú väčšinou ľudia po dobu 30 rokov. Hlavná vec je poznať a pochopiť svojich potenciálnych kupcov.

Pri hľadaní svojho publika nezabudnite na trendy

Pre túto chvíľu, obchodníci hľadajú obchodné publikácie, kde môžete povedať o vašej spoločnosti produkt, je pravdepodobné, že tretina alebo polovica svojich zákazníkov nie sú čítanie tohto obchodného vydania, ale hrajú tanky alebo diskutovať o nich na verejnosti.

Streamery, spoločenstvá v sociálnych sieťach, špecializované herné médiá nie sú konečnými platformami, ale nástrojmi v rukách obchodníka. Nepribližujte sa, inzerujte a čakajte na zákazníkov so založenými rukami. Každá stránka je jedinečný nástroj s rôznymi schopnosťami, ktoré je dôležité preskúmať.

Preto nebude zbytočné učiť sa odlíšiť existujúce populárne offline a online hry, prispôsobiť im obsah, zacieliť reklamu na herné komunity, propagovať streamovanie. Ak váš produkt vyhovuje ich publiku, stojí za to skúsiť. Pretože často hráči nie sú školáci, ale ich rodičia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár