Návrh vstupnej stránky: 12 dôležitých pravidiel s reálnymi príkladmi

V našom predchádzajúcom článku o vstupných stránkach sme sa pozreli na 8 hlavných faktorov, ktoré je potrebné zohľadniť pri ich vytváraní. V tomto čase sme sa rozhodli vypracovať návrh vstupných stránok. Keďže dizajn webových stránok je neoddeliteľne spojený s obsahom, preskúmame aj niektoré body týkajúce sa obsahu vstupných stránok.

Určite viete hlavný účel stránky zobrazenej po kliknutí - presvedčiť návštevníka lokality, aby vykonal určitú akciu (napríklad zakúpil váš produkt alebo sa prihlásil na odber bulletinu). Pri realizácii tohto cieľa nie je poslednou úlohou kvalitný dizajn. Je schopný sústrediť pozornosť potenciálnych zákazníkov na vašu výzvu na akciu, aby bol viditeľnejší. Okrem toho zjednodušuje vnímanie všetkých informácií zverejnených na vstupnej stránke.

A teraz, od slov - k podnikaniu. Zvážte špecifické pravidlá, podľa ktorých môžete zlepšiť dizajn svojej vstupnej stránky, a tým zvýšiť úroveň konverzie na svojej webovej stránke.

1. Postarajte sa o použiteľnosť svojej vstupnej stránky.

Návštevník stránky by mal okamžite pochopiť:

  • cieľ stránky
  • ktoré musí podniknúť
  • výhody, ktoré váš produkt prinesie

Ak tieto požiadavky nespĺňa, možno to považovať za zbytočné. Nenúťte návštevníkov na vaše stránky, aby prešli bludiskom vašej vstupnej stránky. Verte mi, že na nich nebudú chcieť tráviť čas a jednoducho vám mávajú perom. Výsledkom je, že vaše stránky zvýšia iba mieru odchodov a zvýšenie miery konverzie zostane nedosiahnuteľným snom.

Tu je príklad úspešnej vstupnej stránky, prevzatej z lokality FeedMyInbox, s ktorou sa bude zaoberať aj školák:

2. Nepoužívajte príliš veľa grafiky.

Vaša stránka na vyvolanie akcie by mala obsahovať iba potrebné grafické prvky. Nadmerné obrázky to len zmenia, najmä ak sa nachádzajú v oblasti „prvej obrazovky“. V hornej polovici rolovacej lišty by malo byť iba logo a štylizovaný obraz produktu, ktorý chcete predať.

Spolu s týmito obrázkami sú povolené aj obrázky, ktoré ukazujú výhody alebo vlastnosti vášho produktu. Buďte opatrní pri používaní ikon. V niektorých prípadoch neprinesú žiadne výhody, ale iba odvrátia pozornosť potenciálnych zákazníkov.

Zvážte vstupnú stránku webovej stránky Dialogix, ktorá ponúka webovú službu na monitorovanie sociálnych sietí:

Ako vidíte, na stránke nie sú žiadne ďalšie grafické prvky. Obsahuje len logo programu, jeho screenshot, ikony klientských spoločností, ako aj obraz roztomilého vtáka symbolizujúceho Twitter.

3. Minimalizujte možnosti navigácie

Čím viac možností navigácie ponúkate návštevníkom vašej stránky vstupnú stránku, tým je pravdepodobnejšie, že ich budú používať. Vaša domovská stránka môže obsahovať desiatky navigačných odkazov, ale vstupná stránka by mala označovať potenciálnym zákazníkom iba jeden smer, pretože ide o počiatočný prvok zúženia predaja.

Ak sa vám nedarí bez odkazov na iné oblasti vašej lokality, potom premýšľajte o tom, ako znížiť pravdepodobnosť, že návštevníci stránok na ne kliknú. Môžete napríklad ponechať iba hornú navigačnú lištu a úplne odstrániť niektoré odkazy. Navigačné prepojenia sa vyžadujú len v prípade, ak návštevníci stránok majú vážny dôvod na ich kliknutie. Ak si myslíte, že potenciálni zákazníci pravdepodobne takéto prepojenia nehľadajú, nemôžete ich zahrnúť.

Toto pravidlo prijali tvorcovia aplikácie eWedding, s ktorou si môžete vytvoriť vlastnú webovú stránku venovanú vašej svadbe. Na vstupnej stránke ich stránky sú viditeľné iba odkazy týkajúce sa samotného produktu (napríklad charakteristiky aplikácie alebo variácie tém). A ostatné odkazy sú umiestnené na samote na samom konci stránky. Okrem toho sa tlačia v pomerne malej tlači:

4. Použite modálne okná

Pri uverejňovaní informácií alebo niektorých odkazov, ktoré môžu byť zaujímavé pre návštevníkov vašich stránok, skúste namiesto presmerovania na novú stránku použiť modálne okná. Modálne okná môžu poskytnúť potenciálnym zákazníkom akékoľvek informácie bez prerušenia konverzného zúženia.

Modálne okná a popisky môžu obsahovať často kladené otázky, zoznamy funkcií produktu, snímky obrazovky atď. Použite ich pri prvej vhodnej príležitosti, aby ste nezastavili proces premeny návštevníkov stránok na skutočných kupujúcich.

Napríklad na predajnej stránke programu Capo, ktorý vytvára spektrogramy hudobných súborov, sa používa modálne okno vo forme snímky obrazovky rozhrania:

5. V tlačidle výzvy na akciu sa vyhnite červenej.

V mnohých kultúrach, najmä v Spojených štátoch a európskych krajinách, má červená negatívny význam. V ich obraze sveta je červená farba agresie, nebezpečenstva a semaforu. Dokonca aj vo väčšine pozitívnych konotácií (vášeň a láska), odtiene červenej príčiny vyvolávajú úzkosť ľudí. Odtiaľ záver: ak je vaša stránka určená pre európske a americké publikum, odmietnite použiť červené pozadie v tlačidle výzvy na akciu. Možno, v niektorých prípadoch, bude to preč s vami, ale to nestojí za riziko. Lepšie použitie pokojnejších farieb, ako je modrá alebo zelená (ako je to v aplikácii Plánovanie času zberu):

6. Viditeľné tlačidlo volania na akciu.

Zistili sme teda, že červené pozadie nie je najlepším riešením pre upozornenie na tlačidlo výzvy na akciu (pozri predchádzajúci odsek). Ale je tu ďalší extrém - použitie príliš svetlých farieb alebo malých výtlačkov, kvôli čomu je doslova stratená na Vašej vstupnej stránke. Tlačidlo s výzvou na akciu by malo byť na vašej vstupnej stránke svetlé miesto, aby si ho návštevníci mohli všimnúť aj voľným okom.

Stupeň „viditeľnosti“ tlačidla výzvy na akciu možno posúdiť pomocou jednoduchého vizuálneho testu: postavte sa asi jeden a pol metra od obrazovky počítača a úprimne odpovedajte na otázku: „Je tlačidlo volania do oka jasné? Ak nemôžete povedať áno s dôverou, potom tlačidlo volania po akcii vyžaduje prácu.

Možno budete musieť zmeniť jeho farbu tak, aby kontrastovala s pozadím samotnej stránky alebo mierne zväčšila veľkosť písma. Niektorí neopatrní weboví dizajnéri dokonca dokážu umiestniť tlačidlo CTA mimo „prvej obrazovky“ a potom sú stále prekvapení, prečo sa miera konverzie webových stránok nedostane zo zeme. Aby sa neopakovali chyby, starostlivo zvážte všetky aspekty tlačidla výzvy na akciu.

Urobte si príklad od dizajnérov stránky Plnnr, ktorá robí individuálne výlety do rôznych miest. Ich žlté tlačidlo, ktoré sa nachádza na sivom pozadí, je jednoducho nemožné nevšimnúť si!

7. Zadajte iba informácie, ktoré sú zaujímavé pre návštevníkov stránok.

Dajte svojim návštevníkom iba informácie, ktoré potrebujú na rozhodnutie. Nepreťažujte hlavy príliš veľa informácií. Vaším cieľom je premeniť potenciálnych zákazníkov na skutočných kupujúcich s minimálnym množstvom informácií.

Premýšľajte o tom, aké informácie môžu mať potenciálni zákazníci a vyjadrite ich pomocou presných a zrozumiteľných slov. Váš text by mal byť krátky a dotknúť sa bodu. Moderné spotrebitelia si naozaj cenia svoj čas, takže sa budú chcieť okamžite dozvedieť, či vaša ponuka spĺňa ich potreby. Ak sa to nepodarí v priebehu niekoľkých sekúnd, opustia vaše stránky bez zaváhania.

Okrem toho by text uvedený na vstupnej stránke mal mať jasnú štruktúru (názov, podnadpis, zoznam s odrážkami). S výhradou tejto podmienky budú môcť návštevníci stránky prejsť cez celú stránku a vybrať iba informácie, ktoré sú predmetom záujmu.

Pozrite sa na vstupnú stránku textového editora TitanPad. Ako vidíte, obsahuje len potrebné informácie (funkcie aplikácie a jasnú výzvu na akciu):

8. Nežiadajte príliš veľa informácií.

Pri vytváraní formulára predplatného sa snažte minimalizovať informácie, ktoré požadujete od návštevníkov vašej lokality. Vo väčšine prípadov stačí ich požiadať o e-mailovú adresu. Ak potrebujete ďalšie osobné údaje potenciálnych zákazníkov, napríklad číslo mobilného telefónu, mali by ste vysvetliť, prečo požadujete tieto informácie.

Opäť je to potrebné, aby návštevníci vašich stránok mali menej dôvodov, aby to opustili. Koniec koncov, takmer každý človek má pochybnosti o tom, ako budete používať jeho osobné údaje. Čo ak začnete vyplniť jeho e-mailovú schránku spamom? Alebo mu pošlete textovú správu, zaplníte svoj mobilný telefón zbytočnými informáciami?

Akákoľvek ďalšia informácia, ktorú požiadate návštevníkov stránok, je ďalšou prekážkou, aby ste sa stali vašimi zákazníkmi. Čím viac prekážok v ich ceste, tým vyššia je pravdepodobnosť, že sa nedostanú do konečného cieľa.

Našťastie mnohí weboví vývojári si uvedomujú túto jednoduchú pravdu a snažia sa nevyvolávať ďalšie informácie od potenciálnych zákazníkov. Na niektorých stránkach vôbec nepožadujú žiadne osobné údaje: jednoducho sa zaregistrujete a budete pokračovať vo svojej práci. Vezmite si napríklad blog Pen.io. Všetko, čo od vás vyžaduje, je prísť s názvom vašej stránky a hesla a môžete okamžite začať vytvárať príspevok:

9. Nepýtajte sa c návštevníkov webu naraz.

Predstavte si, že potenciálny zákazník príde na vaše stránky a okamžite vidí obrovské jasné tlačidlo, ktoré volá po určitom produkte kúpiť. Aká bude jeho reakcia? V najlepšom prípade bude mať niekoľko otázok, ako napríklad: „Čo navrhujem, aby som ich kúpil?“. alebo "Koľko stojí tento produkt?". A v najhoršom prípade - okamžite zatvorí vašu vstupnú stránku, pretože si myslí, že chce strčiť zbytočnú vec bez toho, aby sa jej opýtal, či ju potrebuje.

Preto sa okamžite začať hovoriť o nákupe, ak nechcete vystrašiť svojich zákazníkov. Rozdeliť nákupný proces na 2 - 3 kroky, aby sa naučili potrebné informácie pred prijatím konečného rozhodnutia. V opačnom prípade budú mať dojem, že im ukladáte svoj produkt.

Tlačidlo s výzvou na akciu by malo obsahovať viac neutrálnych fráz, napríklad „Zobraziť tarifné plány a ceny“ alebo „Ďalšie informácie“. Obsahujú menej nútený podtext ako vo výrazoch Buy Now alebo Subscribe. Okrem toho, vďaka nim, návštevníci stránok pochopiť, čo by mali očakávať v ďalšom kroku.

Vývojári VaultPress plugin navrhnutý na podporu stránok WordPressu úspešne aplikovali toto pravidlo v praxi:

10. Cieľ pre jednoduchý a prehľadný dizajn.

Všetky pristátia majú jeden konkrétny cieľ: povzbudiť návštevníkov lokality k vykonaniu konkrétnej akcie. Ak niektoré konštrukčné prvky neprispievajú k realizácii tejto úlohy, môžete sa ich bezpečne zbaviť.

To neznamená, že vaša vstupná stránka by mala byť napoly prázdna: stačí určiť, ktoré komponenty sú relevantné a ktoré nie. Ak ste presvedčení, že zvýšia dôveru zákazníkov vo vaše obchodné hovory, pomôžu im lepšie porozumieť vášmu produktu a vo všeobecnosti zlepšia celkový dojem vašej spoločnosti, záver je zrejmý: tieto prvky musia byť prítomné na vašej vstupnej stránke.

Venujte pozornosť vstupnej stránke aplikácie Veci 2 pre iPhone:

Ako vidíte, je vyrobený jednoducho a s chuťou. Zároveň obsahuje všetky potrebné prvky: popis aplikácie, jej screenshoty a výzvu na akciu ("Choď do App Store").

11. Zvýraznite lepšie ponuky.

Ak vaša vstupná stránka obsahuje niekoľko výziev na akciu (napríklad tabuľky s rôznymi tarifnými plánmi), môžete na svojich stránkach požiadať návštevníkov o najziskovejšiu alebo najobľúbenejšiu možnosť pomocou grafických nástrojov. Môžete napríklad zvýrazniť zodpovedajúcu vetu v ráme alebo zväčšiť jej písmo.

Nemali by ste automaticky zvýrazniť najdrahšiu možnosť, inak vaše webové stránky návštevníci budú myslieť, že robíte to na účel, aby boli vidlice. Väčšina spoločností zameriava potenciálnych zákazníkov na prechodný tarifný plán, ktorý obsahuje všetky potrebné možnosti a zároveň má primeranú cenu.

Pozrite sa, ako to urobili dizajnéri webovej stránky spoločnosti Ning, ktorí ponúkajú aplikáciu na vytvorenie vlastnej sociálnej platformy:

Ako vidíte, vybrali si tmavší podklad pre tarifný plán Performancé, ktorý patrí do strednej cenovej kategórie. Okrem toho sa nachádza v strede obrazovky - najviditeľnejšia časť stránky. Všímajte si ikonu Popular Choice, ktorá označuje popularitu tohto tarifného plánu.

12. Správa o prínosoch vášho produktu.

Hlavná otázka, ktorá zaujíma návštevníkov vašich stránok: "Aké výhody dostanem z tohto produktu?" Nestačí uviesť jeho všeobecné charakteristiky a funkcie - musíte uviesť, ako im môže pomôcť v reálnom živote. V prvom rade musíte mať istotu v hodnote vášho produktu, aby ste túto myšlienku mohli sprostredkovať svojim potenciálnym zákazníkom pomocou jasného nadpisu, jasného textu a optimálnej štruktúry obsahu na vstupnej stránke.

Vo všeobecnosti, neváhajte pochváliť váš produkt podľa zásluh, ako to robia napríklad vývojári aplikácie Skylight:

Nezabudnite otestovať vstupné stránky

Analyzovali sme tucet odporúčaní pre návrh vstupných stránok a poskytli im reálne príklady, ktoré treba nasledovať. Dúfame, že vás budú inšpirovať k ďalšiemu zlepšeniu vstupných stránok.

Nezabudnite však na ďalšiu dôležitú etapu pri vytváraní vstupných stránok - testovanie A / B. Akékoľvek zmeny, ktoré urobíte v dizajne vášho pristátia, tak či onak, povedú k určitým výsledkom. Môžu zvýšiť alebo znížiť mieru konverzie vašej stránky alebo ju udržať na rovnakej úrovni. Všetko závisí od konkrétnej situácie.

Preto záver: nebuďte leniví vykonávať testy A / B pred zastavením na konkrétnej verzii vstupnej stránky. Vezmite na vedomie výsledky týchto štúdií a vyberte možnosť, ktorá je pred všetkými ostatnými z hľadiska konverzie, aj keď sa na prvý pohľad zdalo nenápadné.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár