20 najvýznamnejších podujatí v oblasti video marketingu v roku 2012

YouTube zostáva najobľúbenejším hostingom videa na svete. Niet divu, že najvýznamnejšie udalosti video marketingu v roku 2012 boli spojené s touto službou. Zvážte 20 hlavných podujatí v oblasti video marketingu v roku 2012 v opačnom chronologickom poradí.

Obsah:

12/07/2012: YouTube predstavila nový dizajn

Redesign stránky YouTube pomôže používateľom rýchlo nájsť správne kanály a prihlásiť sa na odber. Podľa riadenia služby, nový dizajn umožní užívateľom zvýšiť príjmy z reklamy o 10-krát alebo viac.

22/22/2012: Reklamné náklady na online video služby sa v roku 2012 zvýšili o 27%

Spoločnosť Adap.tv zistila v priebehu štúdie, že inzerenti v roku 2012 zvýšili o 27% rozpočty na komerčné reklamy vysielané prostredníctvom online video služieb. Podľa Adap.tv bude rast tohto trhového segmentu v bežnom roku minimálne 20%.

11/05/2012: Služba YouTube pomohla vopred vedieť o víťazovi prezidentskej kampane v USA

Unruly 2012 Volebný Tracker pomohol určiť víťaza prezidentských pretekov v Spojených štátoch pred voľbami. Táto služba ohodnotila popularitu videoreklám pre kandidátov na prezidentský úrad na stránkach YouTube, Twitter a Facebook.

22.10.2012: Služba YouTube zmenila algoritmus hodnotenia videa

Sprievodca Služba YouTube oznámila zmenu algoritmu na zoradenie videí vo vyhľadávaní. Celkový čas sledovania sa stal jedným z kľúčových ukazovateľov vysoko kvalitného materiálu. To umožní najobľúbenejšiemu hosťovaniu videa na svete, aby návštevníkom v prvom rade zobrazilo videá, ktoré sú zaujímavé pre ľudí a sledujte ich až do konca. Internet marketingu, urobili ste záver?

11.10.2012: Spoločnosť Google predstavila nový softvér pre platformu Google TV

Používatelia služby Google TV majú prístup do obchodu s aplikáciami. Dostali tiež možnosť sťahovať obsah a sledovať rôzne online kanály na obrazovke domácej televízie.

10/3/2012: AOL oznámila vysielanie svojho video obsahu na YouTube

Podľa online analytikov spoločnosti comScore sú spoločnosti Google a AOL najväčšími vlastníkmi videoobsahu na svete. Začiatkom októbra minulého roka AOL oznámila plány na vysielanie svojho video obsahu prostredníctvom 22 kanálov na YouTube. To jej umožní speňažiť jej videá.

18. 9. 2012: Filmové štúdio 20. storočia začalo vysielať filmy a televízne relácie prostredníctvom kanálov YouTube a Google Play

Majiteľ 20. storočia Fox, Rupert Murdoch, raz obvinil Google z distribúcie pirátskeho obsahu. Filmové štúdio začalo v septembri 2012 vysielať filmy a televízne relácie v službe Google Play a YouTube.

09/06/2012: Spoločnosť Google zatvorila smer televíznej reklamy

Spoločnosť Google vyvíja televíznu reklamu štyri roky. Začiatkom septembra minulého roka organizácia oznámila ukončenie práce v tejto oblasti. V budúcnosti sa spoločnosť Google zameria na vytváranie videoreklám pre službu YouTube, ako aj na kontextovú inzerciu videa.

07/20/2012: Unruly Media spustilo interaktívny monitoring značiek sponzorujúcich letné olympijské hry 2012

Unruly Media predstavila v predvečer začiatku letných olympijských hier službu sledovania spoločenskej popularity značiek sponzorov Olympiád. Služba hodnotila úroveň pozitívneho šumu pozadia vytváraného reklamnými videami sociálnych médií z 25 spoločností.

07.06.2012: comScore prezentoval výsledky video marketingového výskumu

Štúdia ComScore sa zamerala na efektívnosť online video reklamy. Jeho výsledky potvrdili možnosť zvýšenia efektivity marketingových kampaní prostredníctvom vysielania komerčných reklám na stránkach YouTube a iných webových hostingu. Ako je možné vidieť na nasledujúcom diagrame, viac ako 80% obyvateľov USA vo veku od 25 do 44 rokov sleduje online video.

30/05/2012: Francúzsky súd potvrdil, že spoločnosť Google nie je zodpovedná za obsah videí YouTube.

Francúzsky súd rozhodol, že spoločnosť Google nie je zodpovedná za obsah videa, ktoré používatelia odovzdávajú do služby YouTube. Spoločnosť Google by tiež nemala kontrolovať materiály používateľov pred ich otvorenou publikáciou. Sudcovia považovali za dostatočné jednoducho upozorniť používateľov na neprípustnosť sťahovania a publikovania videí bez súhlasu vlastníkov autorských práv.

05/07/2012: Spoločnosť Google predstavila službu Hangouts

Začiatkom mája minulého roka spoločnosť Google spustila službu Video Hangouts, ktorá umožňuje používateľom služby Google+ chatovať s viacerými ľuďmi naraz vo videorozhovore. Služba zároveň automaticky zaznamená video komunikácie a nahrá ho na kanál YouTube organizátora podujatia.

23.04.2012: Spoločnosť Google spustila kontextovú inzerciu videí s pokročilými možnosťami zacielenia v službe YouTube

Spoločnosť Google oznámila koncom apríla dokončenie beta testovacej kontextovej reklamnej služby pre video. Podľa odborníkov spoločnosti sa kontextová reklama na YouTube stane výkonným a prispôsobiteľným marketingovým nástrojom.

23.04.2012: Spoločnosť Google predstavila príručku na vytváranie kontextovej reklamy pre video a poskytla používateľom 75 EUR na reklamu

Súčasne so spustením kontextovej reklamnej služby pre video spoločnosť Google vydala pre inzerentov príručku na prácu s týmto nástrojom. Okrem toho spoločnosť vynaložila 50 miliónov dolárov na propagačné kupóny, čo užívateľom umožňuje otestovať novú službu.

19.04.2012: YouTube začala vysielať 1000 filmov od MGM a Paramount Pictures

V polovici apríla YouTube nahrala 500 filmov MGM a 600 filmov Paramount Pictures. Šesť veľkých filmových štúdií a viac ako desať nezávislých filmových spoločností odvysielalo svoje filmy prostredníctvom kanálov YouTube.

16/16/2012: Partnerský program YouTube sa stal ziskovejším

Spoločnosť Google oznámila aktualizáciu podmienok partnerského programu YouTube. Tvorcovia videa majú možnosť zúčastniť sa na "affiliate", ak speňažia aspoň jedno video.

04/07/2012: Americký súd zbavil YouTube ochrany pred DMCA

Americký odvolací súd zrušil predtým prijaté rozhodnutie o ochrane YouTube zo zákona o digitálnom autorskom zákone (DMCA). Toto rozhodnutie znamená obnovenie súdneho sporu Viacom proti spoločnosti Google.

28.02.2012: Služba YouTube aktualizovala príručku pre tvorcov obsahu

YouTube vydala druhú verziu príručky pre tvorcov obsahu. Autori príručky sa zamerali na vytváranie populárneho obsahu a prilákanie účastníkov do kanálov. Manažment však nevenuje veľkú pozornosť speňaženiu videí pomocou kontextovej reklamy.

02/06/2012: Spoločnosť Google predstavila najlepšie videoreklamy vysielané počas prestávok v zápasoch NFL

Spoločnosť Google identifikovala najobľúbenejšiu reklamu medzi používateľmi automobilových reklám YouTube, ktorá bola vysielaná počas prestávok futbalových zápasov NFL. V príručke tvorcov obsahu bolo zahrnutých sedem najpopulárnejších videí.

24/24/2012: používatelia služby YouTube sledovali 4 miliardy videí za jeden deň

Spoločnosť Google začala minulý rok publikovaním zaujímavých štatistík o službe YouTube. Takže v priebehu jednej minúty používatelia z celého sveta nahrali 60 dní videa na hosťovanie v januári 2012. Sledovali 4 miliardy videí počas dňa pred 12 mesiacmi.

záver

Úloha video obsahu pri podpore podnikania na internete výrazne vzrastie v nasledujúcich rokoch, ako sme nedávno napísali. Venujte pozornosť propagácii pomocou videa. Úspech Vašej spoločnosti bude pravdepodobne v 20 najvýznamnejších podujatiach video marketingu v roku 2013.

Prispôsobenie materiálu Greg Jarbo 20 Top YouTube a Video Marketing Stories z roku 2012

Potrebujete naozaj skvelé a vysoko kvalitné video? Potom nás kontaktujte! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár