Shanti-Shanti.rf: ako podporovať online obchod pomocou recenzií videa?

Obsah:

  Žiadne krásy, len „životný“ video koncept

  Žijeme v ére informačného hluku, keď sa človek snaží izolovať sa od zbytočných informácií. Pointa je však to, že jeho počet z roka na rok porastie ako lavína. Teda ľudská túžba dištancovať sa od informačného hluku sa len zvýši. Ťažké podmienky pre distribúciu obchodného obsahu, nie? Existuje len jedna cesta von - nájsť neštandardnú myšlienku, vlastný čip, robiť to, čo iní nemajú. Naši hostia dnes ao samotnom termíne "obsahový marketing" nedávno počuli. Avšak, to bolo s jeho pomocou (aj keď nevedel o tom), že začali rozvíjať vonkajšie vonkajšie tému obchod na vlastnú päsť. Zdá sa, že vďaka intuícii, chlapci našli správnu cestu, a začal sa zaoberať video marketing. Myšlienka bola jednoduchá až banálna: jeden produkt - jedno prehľadné video. A najzaujímavejšie na týchto videách je ich absolútne realistický koncept: žiadne spojenie, žiadne krásy, jednoduchý a čestný príbeh o produkte. Ale z nejakého dôvodu sa rozhodli túto myšlienku stelesniť. Všetky detaily o tom, ako projekt samostatne rozvíjať v náročných moderných podmienkach - v rozhovore s Andrejom Kolomytovom a Maximom Oranskym, zakladateľmi projektu Shanti-Shanti.rf.

  denis: Povedzte nám niečo o samotnom projekte?

  andrew: Projekt Shanti-Shanti.rf sa objavil pred rokom a pol. Aktívne sme sa začali angažovať v októbri 2013. Ale prirodzene, myšlienka vlastného podnikania sa objavila ešte skôr. Pred začiatkom projektu Shanti-Shanti sme stále skúšali niečo. Max aktívne šiel na všetky druhy obchodných večierkov, tréningov a koučingu, podelil sa so mnou o svoje dojmy a pravidelne ma „kopal“. Uvažovali sme o rôznych podnikateľských nápadoch. Chceli urobiť kuriérsku službu, spustiť event-agentúru, predávať domy pre mačky všeobecne, vyskúšali rôzne nápady (až do predaja izhevských topánok, rádiových lodí a zelenej kávy). Predajná technológia bola veľmi jednoduchá: na Avito zverejnili reklamy takto: "Zajtra idem do Afganistanu, predávam za polovičnú cenu, jednoducho si ho vezmite." Ale nakoniec, nič z toho, čo sme sa snažili, sme nešli. Nuž, nejako sa ukázalo, že jedným z tovarov, s ktorými sme sa začali zaoberať, boli turistické stany. A k nášmu prekvapeniu začali volať stany.

  max: Zabudli ste na náramky proti komárom. Kúpili sme ich a šli do lesa vyskúšať. Ako sa ukázalo, fungujú veľmi zaujímavé. Na paži si položíte náramok - a máte jednu ruku pokousanú a druhú ruku veľmi pokousáte.

  andrew: Áno, v noci sme šli do lesa na bicykli a hľadali tam komáre, aby sme otestovali náramky. Náramky nešli, ale stany odišli hneď a my sme sa postupne začali venovať téme outdoorového vybavenia. Spočiatku sme sa chystali otvoriť internetový obchod turistických tém s malým výberom, ale najlepšie produkty - testované na sebe, s dobrými videami pre každý produkt. Našli dodávateľov, začali s nakladaním tovaru, ale bolo ťažké pracovať v takomto formáte - dopyt bol nízky. A začali sme rýchlo budovať databázu tovarov.

  denis: A ako sa to stalo?

  andrew: No, to je od času predaja moskytov náramky. Komáre rozzúria ľudí, rozzúria sa. V tom čase sme počúvali veľa indickej hudby. V hinduizme je koncept "Shanti" - stav mieru a harmónie. Správa bola jednoduchá: kúpiť mosquito náramky, zbaviť sa zbytočných negatívnych emócií. Odmietli sme predať náramky, ale doména (a teda aj značka) už bola neskoro na zmenu.

  denis: Čo sa stalo potom?

  andrew: Potom začali chodiť k rôznym dodávateľom, aby čo najviac naplnili svoje katalógy. Oni šli do obchodu "Splav", na Nova Tour, k iným výrobcom.

  max: Navyše to všetko začalo náhodou. Vrátil som sa z Krymu na jeseň, išiel do miestneho skladu turistických zariadení v Simferopole a nemohol som sa zdržať - kúpil som si malý batoh Tatonka, ktorý sa mohol zložiť do seba. A rýchlo, doslova pol hodiny pred vlakom, o ňom urobil video a napísal Andreyovi, aby išiel k zástupcom tejto spoločnosti a my sme mohli pridať svoje výrobky do nášho cenníka.

  andrew: Áno, skončili sme s predstaviteľmi Tatonky. A okamžite s nimi súhlasili, že prídeme do ich skladu, aby sme rýchlo znovuzískali všetky svoje výrobky.

  denis: Počuli ste niečo o výraze "marketing obsahu"?

  max: Súdiac podľa štruktúry termínu, toto je zrejme marketing, postavený na distribúcii užitočných materiálov pre divákov?

  denis: Ak je zjednodušujúce povedať, potom - áno. A v tomto ohľade mám otázku: spoliehali ste sa úmyselne na tvorbu a distribúciu videonahrávok tovaru, ktorý predávate, alebo to bolo nejaké intuitívne rozhodnutie?

  max: Čiastočne to bolo vedomé rozhodnutie, ale čiastočne intuitívne. Podľa legendy, Mendeleev, periodické tabuľky chemických prvkov, mal sen, ale ona mohla snívať len o niekom, kto premýšľal o tomto probléme vo dne iv noci. Bolo to takto: dlhodobo sme hľadali nejaký čip, študovali sme obchodnú literatúru (rovnaká stratégia „Modrý oceán“) ...

  andrew: Ako sme prišli s našim hlavným čipom - video recenzie pre každú predanú položku? Boli sme skvelí a urobili všetko správne. Ale ako to zopakovať, vytvoriť ďalší čip - nevieme :)

  max: Áno, hľadali sme nejaký čip. A spočiatku, ako obvykle, sa snažili nájsť to v cenách, v sortimente, ale nejako si vzali video samotné. A oni to pochopili - toto je náš čip. Ale ani vtedy sme nepochopili skutočnú silu tohto kroku. Tu je vec. Tam je, povedzme, dobrý internetový obchod. Tam robia dobré výrobné fotografie tovaru. Potom retušér pracuje s týmito ilustráciami. Potom je to všetko v dobrom rozlíšení stanovené na mieste. Ale keď sa pozriete na vysoko kvalitnú, retušovanú fotografiu produktu, uvedomíte si, že v skutočnosti táto fotografia nemá nič spoločné so skutočným životom. Pri pohľade na takúto kartu produktu, nemôžete kresliť najjednoduchšie a potrebné závery. A hovoríte si: fotograf je dobrý, retušér je dobrý, ale čo to sakra je tento produkt? A ako sa pozerá z tohto uhla az iného? Čo je podšívka v tejto taške? A čo je to dotyková tkanina tejto bundy?

  andrew: Áno, ja osobne som videl, ako ho jeden z našich dodávateľov pred fotografovaním stanu hladil železom!

  max: To je pravda. Intuitívne sme pochopili, že ľudia nepotrebujú krásne fotografie, ale úplne iné vedomosti o produkte, ktorý hľadajú. Nejako sme natáčali video a po natáčaní sme si zrazu uvedomili, čo by mal byť správny koncept: nemusíte robiť super krásne videá, ale úprimné, bez akýchkoľvek vizuálnych pôžitkov. Videá, v ktorých musíme jednoducho a úprimne rozoznať všetky výhody a nevýhody produktu, popísať naše pocity, ukázať produkt zo všetkých možných uhlov pohľadu.

  denis: Koľko videí práve snímate?

  max: Kanál bol vytvorený 9. septembra a momentálne máme stiahnutých 1412 videí. Názory, podľa nášho názoru, nie je toľko - asi 1 milión. Ale stále rastie.

  andrew: Vo všeobecnosti máme okrem samotných videí aj dosť rôznych marketingových žetónov. O mnohých veciach nevyhlasujeme nikde, ale snažíme sa našim zákazníkom poskytnúť niečo, čo od nás očakáva. Mnoho z týchto funkcií sme sa na kupujúceho v procese. Napríklad máme videá s vďačnosťou klientovi: "Ahoj, Vladimir, ďakujeme, že si si kúpil tento produkt od nás, atď ..." Ľudia na to zvyčajne reagujú s otvorenými ústami: "Čo, takhle, som práve urobil objednávku, a už si mi nakrútil video? " A všetko je jednoducho vysvetlené: máme pripravené videá nahrané pod zoznamom najbežnejších mien ... A existuje mnoho takýchto funkcií. Jedným z našich už značkových čipov je, že dávame poctivé (nie skrútené) zľavy na produkty, ktoré máme v katalógu, ale pre ktoré ešte nie sú žiadne recenzie videa. Napriek tomu pracujeme vo veľmi konkurenčnom výklenku a existuje veľa online obchodov, ktoré predávajú rovnaké za rovnaké ceny. Treba na nich nejako stavať.

  denis: Plánujete pracovať na hodnotení videí? Existuje obsahový plán na dva alebo tri týždne dopredu? Existujú nejaké video scenáre?

  andrew: Možno by som všetkých sklamala. Nemáme žiadnu špeciálnu prípravu ani pred streľbou, ani po nej. A to je spôsobené predovšetkým počtom úloh, ktoré každý z nás rieši počas dňa. V našich písomných plánoch teraz napríklad visí viac ako sto úloh, ktoré treba urobiť. Okrem natáčania videa, to sú úlohy pre stránky, pre marketing, pre niektoré z našich aktivít. Počet produktov, pre ktoré plánujeme urobiť video recenzie, je tak veľký, že už nie je špeciálnou prípravou. Všetko sa rodí improvizované. Ale opäť, dobré impromptu, dobré preskúmanie tovaru by bolo nemožné, keby sme nemali odborné znalosti v tejto oblasti, ktoré už máme. Chcel by som však povedať, že aj napriek tomu sme veľmi vážne pokročili v porovnaní s časmi, keď sme práve začali strieľať video recenzie. Kedysi to bolo takto: prichádzame k dodávateľovi. Pozrite sa - visiaci stan. Strieľajme stan. Pozrite sa - visiaci spací vak. Poďme strieľať spací vak. Potom sme začali analyzovať a predpovedať dopyt po produkte, snažili sa strieľať, čo bude dopyt medzi našimi divákmi. Analyzoval vaše stránky, študoval štatistiky názorov na tovar. Na základe toho tvorili zoznamy produktov, pre ktoré potrebujeme v prvom rade video recenzie. Išli touto cestou. A teraz môžem určite povedať, že máme video recenzie pre všetky často objednané tovary. Teraz si môžeme dovoliť vybrať si, čo strieľať a čo nie. V podstate som v ráme, a ja si vyberiem, čo budem strieľať. Idem na výber produktov jednoducho: čo sa nám páči, strieľame, čo nemáme radi - neodstraňujeme. Inými slovami, výber produktov na recenzie je teraz väčšinou intuitívny. Moja intuícia, ktorú by som chcela veriť, je však výsledkom veľa práce. Už mám nejaký talent pre tovar a môžem s vysokou mierou pravdepodobnosti predpovedať, o čo budú mať používatelia záujem a čo nie. Tu bude zaujímavý napríklad statív pre akčnú kameru, ktorý je kombinovaný so sledovacou tyčinkou. A ďalšie pochodujúce lyžice nespôsobí veľký záujem, nebudeme odstrániť tento produkt v súčasnej dobe ... A preto, pokiaľ ide o plány reklamy. Nemáme žiadne plány. Všetko sa robí spontánne. Toto je plus a mínus. Na jednej strane je permanentná improvizácia únavná, vyžaduje vysokú koncentráciu. Ale na druhej strane, valce dopadajú naživo. Máme veľa pozitívnej spätnej väzby, ktorá s tým súvisí - hovoríme jednoduchým jazykom, zrozumiteľným pre naše publikum. Ak sa nám niečo v produkte nepáči, potom povieme: pravdepodobne by ste ho nemali kupovať, lepšie sa pozrieť na takýto produkt. Takže, samozrejme, nikto iný na trhu neurobí. Ale úplne bez scenárov nebude fungovať - ​​teraz sme dospeli k záveru, že zrejme bude ešte potrebné vytvoriť plán natáčania pre niektoré špecifické produkty. Napríklad pre nože. Urobili sme niekoľko klipov o nožoch podľa nášho zvyčajného programu a čelili, takpovediac, veľmi vážnemu odmietnutiu našich videozáznamov zo strany Nyfomanov. A toto publikum je veľmi špecifické. "Naifomany" neodpúšťajú chyby, neodpúšťajú nedostatok odborných znalostí v tejto oblasti. Tvárou v tvár tomuto publiku sme si uvedomili, že by nebolo možné zadať túto tému bez dodatočných odborných znalostí a plánu streľby.

  denis: Kde natáčate? Ako si vyberiete stránku?

  andrew: Všade. V byte, v kancelárii dodávateľa, v obchodoch (so súhlasom správy), všade. Na začiatku, keď sme vlastne pracovali na základe objednávky, sme povedali kupujúcemu, keď prišla jeho objednávka: buď vám tento produkt prinesieme dnes za cenu 10 tisíc rubľov, alebo si ho vezmeme na pár dní, aby sme natočili video a priniesli ho už za 8 tisíc. rubľov. Často cestoval do skladov a výstavných priestorov dodávateľov. S tým súvisí mnoho rôznych vtipných príbehov. Pri streľbe v takých podmienkach v ráme sa neustále objavujú niektorí podivní ľudia. Bolo to také, že babička vystúpila do rámu: "Milok, kde môžem kúpiť spodnú bielizeň?". Alebo ľudia pri natáčaní prichádzajú a začínajú sa pýtať: „Čo je to a čo to je?“. S tým stále nevieme ako bojovať. Dokonca aj raz sa vážne starali o myšlienku, že všetko by malo byť odobraté v tričku s nápisom: ísť do rámu, dostať ho na hlavu. Teraz sa blížime k streľbe nie na základe zvyškového princípu: je čas, vezmime si niečo, ale zámerne. Prvýkrát využili tento prístup minulý rok v lete: vzali všetky produkty spoločnosti Nova Tour, podľa ktorých sme nemali video recenzie, priniesli sme to všetko na pár týždňov do vidieckeho domu, ktorý bol na to špeciálne nakrútený a nakrútil to. Videá z tohto letného fotenia sú stále na našom kanáli. Ak sú všetky videá okamžite uverejnené v službe YouTube, mnohí odberatelia kanála sa okamžite odhlásia, pretože im na našich videách jednoducho zablokujeme osobnú pásku. Posielame od 1 do 5 videí denne a máme rezervu, pretože tu teraz s takýmito stretnutiami cielene strieľame. A zásoby sú veľmi veľké, najmenej šesť mesiacov dopredu.

  max: Áno, prišli sme k tomuto modelu praktickým zvážením, ale aj skúsení reportéri TV. Takže, naozaj, je vhodnejšie pracovať.

  denis: Existujú nejaké iné veci, ktoré ste získali skúsenosťou?

  andrew: Samozrejme. Pri natáčaní recenzie musíte vždy odoslať najprv. Počas videa opakovane hovoríme o adrese nášho internetového obchodu "shanty-shanty.rf". Inými slovami, mali by ste vždy pamätať na publikum, s ktorým ste sa nikdy predtým nestretli. Na konci videa sa musíte opýtať, či sa má video páčiť, ak bolo video užitočné. Tieto videá majú naozaj viac rád. A čím viac sa páči, tým viac ľudí bude naše video zobrazené.

  max: Okrem toho máme veľa rôznych automatických písmen, ktoré sú odoslané na akciu. Napríklad pripomienky s platbou. Alebo niekto od nás niečo kúpil, po týždni sa ho pýtame: páči sa vám tento produkt? Tam sú e-mailové zoznamy o behaviorálnom zacielení: ak si ľudia už od nás niečo kúpili, pošleme im informácie o tejto kategórii tovaru.

  denis: Čo sa stane po streľbe? Čo ďalej? Existuje postprodukcia, nejaká inštalácia?

  max: Takmer nikdy nenamontujte. Začali sme vo veľmi stresujúcich podmienkach neustáleho nedostatku rozpočtu na vytvorenie video kanála a len obrovského nedostatku času. A oni sa rozhodli neobťažovať s kvalitou, ale vziať v množstve. Pre naše obchodné procesy je oveľa dôležitejšie vytvoriť veľký počet klipov s kvalitou, ktorá nie je nižšia ako určitá úroveň, než vytvoriť veľmi kvalitné klipy, ale v obmedzenom množstve. A ak sa pri natáčaní videa stane nejaký druh kecy, je pre nás jednoduchšie úplne vymazať súbor a prepísať celé video namiesto toho, aby sme ho pripojili z rôznych duplikátov. Jedinou postprodukciou je presné podpísanie videí (názov produktu by mal byť vždy zobrazený v názve) a písanie hypertextových odkazov na produkty v našom internetovom obchode pri sťahovaní videí na kanál.

  denis: Na čo strieľate?

  max: Canon EOS 7D + Canon EF-S 17-55 / 2.8 IS.

  denis: Čo sa stane po publikovaní?

  max: Životný cyklus filmu je. Najprv natočili materiál. Po druhé, osoba, ktorá sa nakrúcala opatrne (stále si pamätá, že dnes natáčali), podpíše každý súbor tak, aby sa názov súboru zhodoval s názvom výrobku. Potom sú všetky zábery nahrané do kanála YouTube, kde nie je stále nikomu k dispozícii. Potom prejde ďalšia (špeciálne vyškolená) osoba, vloží odkaz z videa na stránku produktu na webovej stránke a zo stránky produktu do videa. Všetky videá na kanáli YouTube sa zatiaľ nezobrazujú. A nakoniec, ja osobne prejdem a ako redaktor si vyberiem, čo dnes otvoriť, aký druh tovaru. Aký produkt otvoriť - tu rozhodujem v závislosti od sezónnosti, dopytu a nálady.

  denis: V podstate ste vytvorili továreň na tvorbu obsahu, ktorá optimalizovala všetky procesy, aby bolo možné publikovať veľké množstvo videí v nepretržitom režime s kvalitou, ktorá nie je nižšia ako určitá úroveň.

  max: No, áno, máme dopravník.

  andrew: Nedávno tu máme zábavný prípad. Prišiel navštíviť jedného zo svojich dodávateľov. A okrem iného tam hovoril s manažérom, ktorý je zodpovedný za komunikáciu s bloggermi. A keď zistí, kto sme, hovorí: Pridala som vás do blacklistov. Sme takí nepochopení: čo to je? A ona: ste príliš v probléme a nemôžem nájsť nič na YouTube, okrem vašich videí. Úprimne povedané, bolo to príjemné počuť.

  denis: Ok, uverejnili ste videá v službe YouTube, čo ďalej?

  max: Ďalšie videá (aj keď nie všetky) sa nahrajú do našej skupiny VKontakte a (oveľa menej často) do skupiny na Facebooku. Zábavné momenty z natáčania sa posielajú na Instagram. Úprimne povedané, vedieme skupinu na Facebooku ako zvyšok, nie je to len naše publikum. A snažíme sa riešiť skupinu VKontakte. Но мы ее используем не как дублера нашего видеоканала на YouTube, а как, скорее, авторское СМИ, где высказываем свои мысли по той или иной проблеме (понятно, что все это на тему outdoor), отвечаем на вопросы нашей аудитории, в общем, работаем над повышением лояльности. И в этом смысле мы тоже отличаемся от большинства интернет-магазинов, которые развивают свои паблики "ВКонтакте". У большинства из них основной контент - это анонсы товаров. Мы даем, конечно, ролики, но больше даем контент, который может быть полезен или любопытен нашей аудитории.

  Андрей: Замечу, что наш паблик "ВКонтакте" часто работает как площадка отзывов по товарам, которые мы продаем. Pracujeme tvrdo, aby sme zabezpečili, že naši skutoční zákazníci tam zanechajú spätnú väzbu a ľudia si ich skutočne prečítali. Niektorí kupujúci dokonca začali robiť video recenzie našich produktov, podľa nášho príkladu. To znamená, že kupujú od nás, robia video recenziu av našej skupine ich uverejňujú. Alebo na webovej stránke v komentároch k produktu. Okrem toho nejde o ojedinelé prípady.

  denis: Ako k vám prichádza klient? Je jasné, že vaša komunikácia je multikanálová: „dobehnete“ používateľov v službe YouTube na sociálnych sieťach. Ale stále hlavný kanál, ktorý vedie ku konverzii - ktorý?

  max: Napodiv, hlavným kanálom pre nás je naše vlastné webové stránky. Tu funguje niečo podobné. Tu je napríklad nejaká reštaurácia. A táto reštaurácia má špecialitu. Znalci to vedia, objednajú si ho gurmáni. Toto jedlo je súčasťou reštaurácie. Ale v skutočnosti, 90% príjmov sa vykonáva na všetky známe pokrmy - jednoduché a jasné. Takže je to s nami. Video recenzie - to je náš "podpis jedlo". Toto je náš čip, ale hlavné konverzie sa vykonávajú na našich stránkach a návštevnosť týchto stránok je väčšinou z ekologických vyhľadávačov.

  andrew: Ale je tu ešte taký moment. Náš kanál YouTube nám pomáha komunikovať s dodávateľmi. Vidia výsledok našej práce, vedia o nás skôr, ako sme k nim prišli. S niektorými dodávateľmi by sme pravdepodobne nikdy nezačali pracovať, a tak - pracujeme a všetci sú šťastní.

  max: Ale je tu ešte jedna vec. Napriek tomu, že hlavným dodávateľom klientov pre nás je vyhľadávanie, významnou časťou dopravných tokov z vyhľadávačov sú odporúčania na základe značkových dopytov. A tu, samozrejme, ak by sme nemali kvalitné a odborné video recenzie, nemali by sme také veľké množstvo značkovej prevádzky.

  andrew: Komunikujem s našimi zákazníkmi pomerne veľa a často počujem, že k nám prišli presne po sledovaní videa. Určite môžem povedať, že úloha našich recenzií videí, ktoré robíme pre náš kanál YouTube, je v našej marketingovej stratégii veľmi veľká. Okrem toho, video recenzie dávajú neuveriteľne lojálnej publikum. Ľudia nás sledujú celé mesiace, poznávajú nás prostredníctvom videí a je pre nich oveľa jednoduchšie platiť peniaze. Až do okamihu, keď nám ľudia posielajú peniaze bez toho, aby sme sa uistili, že tento produkt je teraz na sklade. Niekedy vo večerných hodinách prichádzajú do našej kancelárie, bez akýchkoľvek hovorov, bez varovania: "Ach, a chcem si kúpiť produkt od vás tu, pozrel som sa na YouTube pre prehľad." Pamätám si, že tam bol jeden muž, osobne som mu priniesol tovar, pretože potom zrazu všetci naši kuriéri spadli a on mi povedal: "Niekoľko hodín som na vašom kanále uviazol." A bol tam aj taký prípad: muž sa ku mne priblížil v metre a povedal: „Och, a ja ťa poznám, strieľate dobré videá“. Všeobecne platí, že naše video recenzie nám dal dosť slávu v outsiderschikov kruhoch. Je jasné, že taká sláva tak rýchlo, že sme nemohli dostať pomocou iných nástrojov.

  denis: A aká je teraz konverzia na stránke?

  max: Konverzia je veľmi závislá od sezóny. Napríklad, vlani v máji, konverzia bola 1,11%. V auguste klesla na 0,7%. Potom vyrastala v novom roku. V januári sa vôbec zrútil - vo všeobecnosti sa to očakáva. Teraz opäť rastie.

  denis: Zapojený do e-mailového marketingu?

  max: Áno, robíme. Ja sám som programátor a naše stránky sú výsledkom mojej práce ako kodér. Ale niekedy to niečo nájde a ja si sadnem, aby som napísal kód pre túto stránku, nie pre stránku, ale pre ľudí. Mám záujem, páči sa mi to. Mimochodom, zo zoznamu máme veľmi vysokú konverziu - 12-15%.

  denis: Ako si navzájom priradíte roly? A koľko ľudí je práve v tvojom tíme?

  max: Všetko je tu jednoduché: každý robí to, čo dokáže. Napríklad je možné v ráme spustiť niekoho iného ako Andrey, ale výsledok bude určite horší. Ale robiť stránky, napríklad, je najlepšie pre mňa.

  andrew: Max a ja sme sa už dlhšiu dobu poznali a vzájomne sa dopĺňame z hľadiska obchodu. Máme niektoré spoločné črty, ale v povahe, v reakciách na okolitú realitu sme sa od seba dosť odlišovali. A čo je najdôležitejšie, nájdeme rôzne riešenia pre rovnaké problémy. Preto v niektorých záležitostiach preberám iniciatívu len preto, že viem, ako tento problém vyriešiť. V niektorých záležitostiach sa Max ujal iniciatívy. Na základe toho prijímame zamestnancov „sami“. To znamená, že máme dve takéto centrá v našej spoločnosti: niekto so mnou pracuje, pretože som najal týchto zamestnancov na riešenie určitých úloh a Max do tejto oblasti ani nepôjde. Niekto pracuje len s Maxom a ani neviem, kto pre neho pracuje a prečo. Môj osobný asistent, zamestnanec, ktorý riadi objednávky (prijímanie žiadostí a príprava tovaru na prepravu), pravidelný kuriér doručujúci objednávky v Moskve, zamestnanec, ktorý vyzdvihuje tovar zo skladov dodávateľov a osobu, ktorá posiela objednávky poštou a kuriérom služby. Spolu so mnou sedem ľudí v mojej "brigáde".

  max: Mám zamestnanca, ktorý mi pomáha na stránke, to znamená, že rieši úlohy, ktoré som pre neho nastavil, je účtovník (účtovníctvo je moja oblasť zodpovednosti) a je tu osoba, ktorá mi pomáha na kanáli YouTube. No, ja sám plne zabezpečiť prevádzku stránky. Máme všetko na self-písomný redakčný systém (som programátor s 10 rokov skúseností), a naše stránky nie sú len stránky. Na tom istom mieste žijú automatické e-mailové správy v rovnakom mieste, kde sa nachádza skladové hospodárstvo, na rovnakom mieste, kde sú všetky naše interné správy. K dispozícii je tiež funkčný na komunikáciu s dodávateľmi, a tak ďalej.

  denis: Ako hodnotíte svoje úspechy a neúspechy? Ak by ste na samom začiatku svojej cesty povedali, že dnes budete s takýmito úspechmi na tomto mieste, ako by ste sa o tom cítili? Bol by rád, smutný?

  max: Keď som najprv šiel na všetky druhy obchodných školení, zdalo sa mi, že všetko bude jednoduché a jednoduché. Keď som potom začal robiť všetko, objavilo sa veľa rôznych problémov. Niekedy, samozrejme, chcem hodiť všetko do pekla. Ale pracujeme v tandeme a je to veľmi pohodlné. Keď jeden prestane šliapať, druhý ho vytiahne von. Už nejaký čas ich krútime, potom je už jeden vydychovaný, a tak neustále. Ale vždy je pokrok.

  andrew: Bolo to ťažké? Odpoviem na to faktami: už sme dvakrát zavreli. Ale zakaždým nie až do konca. Prečo? Áno, pretože tam je tandem, ale v tandeme ľahšie. Stojí za to zapojiť sa? Rozhodne stojí za to. Ak by mi však povedali, aké finančné ukazovatele by sme mali, bol by som, samozrejme, trochu sklamaný, pretože naše očakávania boli vyššie. Na druhej strane je však ešte príliš skoro na to, aby sme teraz mohli súdiť, v skutočnosti sme tento podnik riadili len rok a pol. A predmet, v ktorom pracujeme, je superkonkurenčný, je v ňom veľmi ťažké prežiť. Ale my nielen prežijeme, ale rasteme.

  max: Problémy, ktorým čelíme každý deň, sú obrovské. Nejde len o špecifiká nášho výklenku, ale aj o špecifiká všetkých elektronických obchodov. Napríklad útoky na kuriérov ... Toto je realita a musíte sa s ňou nejako naučiť žiť.

  andrew: Nielen útoky na kuriérov, mali sme aj útoky na nás. To je to, čo som ja? Rozvoj podnikania priamo súvisí s prekonávaním ich osobných problémov. Bez vášho rastu ako jednotlivca, nie je rast v podnikaní Podnikanie vás núti denne bojovať so svojimi vlastnými dverami, s lenivosťou, so svojimi zvykmi. A tu máme pokrok, a dokonca aj rok a pol je veľmi vážny.

  denis: Nemám žiadne ďalšie otázky. Vďaka za rozhovor. Želám vášmu projektu úspech. Budem ho sledovať so záujmom.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár