Reklama s videom YouTube: kde začať?

Video je obrovskou súčasťou nášho každodenného života. Pamätajte si, keď váš deň prešiel bez sledovania videa - v televízii alebo na internete? Sme tak zvyknutí na sledovanie pohybujúcich sa objektov na monitore, že sa to stalo normou pre nás: počnúc obrovskými monitormi na uliciach mesta a končiac malými v opierkach hlavy sedadiel lietadiel. Kamkoľvek sa pozriete - všade na obdĺžnikové obrazovky vysielajú video.

No, v poriadku, všetko je s televíznou reklamou jasné, ale čo internet, ktorý je už dávno populárnejší medzi mladými ľuďmi (najrozpustnejšia vrstva obyvateľstva)? Naozaj, v našom veku zomboyaschikov ľudia sledujú nielen video s mačkami - a mnohí to chápu. Najchytrejší obchodníci sa už dlho naučili používať video na zvýšenie predaja a povedomia o značke. Učte sa a vy!

Služba YouTube je najobľúbenejšia video služba na svete. Keďže je vlastnená spoločnosťou Google, videoreklamy v službe YouTube, ako aj v iných službách tejto spoločnosti, sa používajú pomocou nástroja AdWords - veľmi ľahko sa používajú.

Tu je návod, ako môžete začať so službou YouTube.

Rozhodnite sa o účele reklamnej kampane

Nenechajte sa ponáhľať umiestniť reklamy kdekoľvek, jednoducho preto, že vaši partneri alebo konkurenti robia to isté. Premýšľajte o tom, prečo chcete propagovať svoj produkt pomocou videa? Možno je to tak komplikované, že je jednoduchšie a dostupnejšie vysvetliť vo videu ako na papieri? Alebo spustíte novú líniu svojich služieb a chcete o nej vedieť viac ľudí? Alebo možno plánujete stimulovať predaj prostredníctvom videa?

V ktorejkoľvek z ponúkaných možností je video skvelým spôsobom, ako umiestniť svoju reklamu. Ale rovnako ako v každej inej reklamnej kampani by sa to malo robiť opatrne a starostlivo - potom sa zvýšia vaše šance na úspech a účinok presiahne všetky očakávania.

Naučte sa základy

Inzercia v službe YouTube je platená na základe platenia, ale za každé prezeranie videa platíte, a nie za každé kliknutie, ktorým sa divák dostane na vašu stránku. Napriek tomu, že umiestnenie videoreklám v službe YouTube zvyčajne vedie k prílivu návštevnosti, budete musieť platiť vždy, keď používatelia sledujú vašu reklamu na minimálne časové obdobie (zvyčajne 25% trvania celého videa).

Preto sa zvyčajne používa služba YouTube. zvýšiť povedomie o značkea nie priamo prilákať zákazníkov. YouTube, samozrejme, bude mať pozitívny vplyv na zvýšenie predaja a potenciálnych zákazníkov, ale nezabudnite - budete platiť za reklamu, bez ohľadu na to, či sa užívateľ dostane na vašu stránku. To neznamená, že služba YouTube nepodporuje konverziu, ale účinnosť takejto reklamy sa môže výrazne líšiť od tradičných kampaní, kde platíte za každé kliknutie.

zacielenia

Video reklama na YouTube má veľkú výhodu: môžete si vybrať cieľovú skupinu. Služba YouTube je zacielená rovnakým spôsobom ako v Reklamnej sieti Google: môžete si vybrať svoje publikum podľa záujmov, koníčkov, kľúčových slov, demografických charakteristík (vek, pohlavie, rodinný stav) alebo ich kombinácií. Od jesene 2013 spoločnosť Google integrovala svoju sociálnu sieť Google+ do služby YouTube, takže služba pozná takmer všetko o osobe, ktorá sleduje video na webe.

Pamätajte, že publikum YouTube je obrovské - to je celý svet bez výnimky. Nemáte dosť peňazí na pokrytie všetkých s Vašou reklamou a v tom nebude žiadny zmysel - dospievajúci o Forexe nebudú mať záujem o adolescentov a ženy v domácnosti nebudú mať záujem o nový Porsche. Budete musieť zúžiť okruh cieľovej skupiny - premýšľajte o tom, kto sa môže stať vašim potenciálnym klientom, a vyberte si vhodné možnosti. Majte na pamäti, že filtrovanie publika podľa kľúčových slov môže výrazne obmedziť rozsah ľudí, ktorým budú vaše reklamy ponúkané.

Kde sa zobrazia videá

Reklamy YouTube sa samozrejme zobrazujú v službe YouTube, ako aj na partnerských stránkach, ktoré sú súčasťou Reklamnej siete Google. YouTube klipy môžu byť vytvorené a umiestnené v štyroch formátoch: in-stream (reklama pred hlavným videom), in-display (bannery vo videu), in-search (film vo výsledkoch vyhľadávania YouTube) a in-slate (film sa objaví na obrazovke po sledovaní videa).

1. Reklama v streame sa zobrazí ako reklama pred hlavným videom.

2. In-display reklama sa zobrazuje na YouTube spolu s podobnými klipmi ako textový nadpis a odkaz na vaše video.

3. Reklama vo vyhľadávaní sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania YouTube medzi videami, ktoré majú podobný obsah ako váš.

4. In-bridlica reklama sa objaví pred dlhé video (viac ako 10 minút) a je zoznam troch reklám od rôznych inzerentov. Užívateľ má na výber: buď sledovať jeden z nich, alebo sledovať vaše video s niekoľkými prestávkami pre reklamu.

Vyberte si svoj reklamný cieľ

V tradičnej reklamnej kampani s platbou za kliknutie sa reklama skombinuje do skupín, z ktorých každá má priradené vlastné kľúčové slová. Keď používatelia používajú určité požiadavky, ponúka sa im reklamná skupina, ktorá ich môže zaujímať. Ak napríklad hľadáte prácu a zadávate vyhľadávací nástroj pre „voľné miesta v logistike v Moskve“, spustí sa jedna z reklamných skupín personálnej agentúry, v ktorej sú ponúkané logistické pracovné miesta. Ak ste vo svojich požiadavkách uviedli iné oblasti činnosti, ponúkli by sa vám iné reklamné skupiny z tej istej agentúry.

Stratégia reklamnej kampane YouTube je trochu odlišná od tradičnej stratégie - obsahuje reklamy, videá a ciele.

  • Ciele sú definované rovnako ako v tradične cielenej kampani - podľa záujmov, záľub, kľúčových slov, demografických charakteristík (vek, pohlavie, rodinný stav) alebo ich kombinácií.
  • Video je vaša reklama. Jedno video môže byť použité v rôznych reklamných kampaniach.
  • Oznámenia obsahujú samotné video a jeho kópiu s dodatkami - názov, popis a odkaz na video. V reklamnej kampani skombinujete všetky tieto prvky, aby ste presne určili, čo vaši potenciálni zákazníci uvidia.

Kampaň môžete prispôsobiť tak, aby sa vaša reklama zobrazovala všetkým cieľovým skupinám alebo len niektorým z nich. Experimentujte s rôznymi možnosťami zacielenia a zistite, ktorý z nich vám najviac vyhovuje.

Podrobnosti o tom, ako vytvoriť svoju prvú video kampaň, nájdete v nasledujúcom videu:

Myslite na vstupnú stránku

Vo svojich reklamách v službe YouTube môžete presmerovať používateľov na svoju stránku kanála YouTube alebo na vstupnú stránku vašej webovej stránky. Rozhodovanie o tom, čo robíte, by malo byť založené na vašich cieľoch: ak chcete zvýšiť povedomie o novom produkte a rozšíriť zoznam účastníkov, je lepšie presmerovať návštevníkov na váš kanál YouTube. Ak naháňate elektródu, pošlite používateľov na vaše stránky, kde môžu vykonávať určité akcie.

Výhodou inzercie v službe YouTube je, že nemusíte platiť za prezeranie videí, ak ich používatelia vypnú po 5 sekundách alebo aj neskôr - týchto 5 sekúnd však stále funguje na rozpoznaní vašej značky.

Prepojte svoje účty YouTube a AdWords

Ak prepojíte svoje účty YouTube a Google AdWords, môžete vidieť rozšírené štatistiky pre svoju reklamnú kampaň. Jedna jednoduchá akcia môže byť veľmi nápomocná pri pochopení efektívnosti vašej stratégie. Ako to urobiť je podrobne opísané tu.

Vytvorte pop-up banner pre vaše video.

Po pridaní videa do kampane AdWords môžete do neho pridať banner - blok textu, ktorý sa zobrazí v hornej časti videa pri každom zobrazení. Platba za kliknutia v týchto bannery nie je potrebná.

Video bannery sú vytvorené v službe YouTube, nie v službe AdWords. Prihláste sa do služby YouTube pod svojím účtom a prejdite na svoj kanál, kde bude ovládací panel karta Správca videí. Na karte „Odovzdania“ nájdete všetky videá, ktoré ste na stránku odovzdali. Vyberte video, pre ktoré chcete vytvoriť banner a kliknite na položku Upraviť. Kliknite na položku Prekrytie výzvy na akciu a vykonajte potrebné zmeny kópie svojej reklamy.

Zverejnenie videoreklamy v službe YouTube sa na začiatku môže zdať ako veľmi náročná úloha, ale po malej praxi si uvedomíte, že ide o veľmi dobrý spôsob, ako propagovať vaše podnikanie, zvýšiť povedomie o značke a vytvárať potenciálnych zákazníkov.

Mimochodom, naša spoločnosť poskytuje služby video marketing a robí to brilantne! Ak teda potrebujete kvalitný video obsah, kontaktujte nás! Máme špecialistov s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Pozrite si video: ZARÁBANIE NA YOUTUBE - Koľko peňazí môžete získať z reklamy? (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár