Reklama v sieti teaser: vytvorenie, nastavenie a údržba kampane

Chcete prilákať na stránku viac ľudí ako v kontexte kontextovej a cielenej reklamy? Ak áno, potom by ste mali venovať pozornosť teaser sietí. Nižšie sa dozviete, či je váš produkt vhodný na propagáciu pomocou tohto nástroja. Získajte informácie o tom, ako prispôsobiť a vykonávať reklamné kampane, ako aj vytvárať reklamy a prinášať aplikácie z lokality.

Čo sú siete hlavolamov

Väčšina stránok je plná podobnej reklamy:

Ak ste tomu venovali pozornosť, už ste oboznámení s prácou siete teaser. Miesto reklamy inzerentov na webmasters stránky predaj reklamného priestoru na svoje zdroje. To znamená, že siete sú formálne sprostredkovatelia medzi vami a vlastníkmi stránok.

Uľahčujú inzerentom nájsť stránky, na ktorých môžu umiestniť reklamy, zvýšiť reklamné pokrytie a automatizovať spoluprácu s webmastermi. Takto to funguje v praxi: založíte a spustíte kampaň prostredníctvom reklamnej kancelárie a systém automaticky zobrazí vašu reklamu desiatkam tisíc ľudí na stránkach predmetu, ktorý potrebujete.

Čo predávať prostredníctvom siete teaser

Nastavenia v nich neumožňujú zacielenie na úzku skupinu spotrebiteľov. Budete však priťahovať viac návštevníkov ako s pomocou iných typov internetovej reklamy: v niektorých sieťach dosahuje celkový počet divákov 6 miliónov ľudí mesačne. Preto, čím je váš produkt zaujímavejší pre masové publikum, tým vyššia je návratnosť jeho reklamy. Úzke výrobky, ako sú kancelárske zariadenia alebo stavebné zariadenia, budú inzerované so stratou.

Najčastejšie témy v sieťach ukážok:

 • lieky (kozmetika, zlé atď.);
 • zariadení;
 • Odevy a doplnky;
 • online hry.

Ľudia zobrazujú vaše reklamy na zábavných a informačných stránkach. Prichádzajú tam buď z nudy, alebo zisťujú riešenie ich problému. V takýchto časoch nie sú užívatelia pripravení na vážne výdavky a môžu si kúpiť iba impulz. Preto výrobky drahšie ako 10 tisíc rubľov nemajú záujem o toto publikum.

Aby bolo možné úspešne predávať v sieti teaser, vaše výrobky musia byť zaujímavé pre široké publikum a kúpil na emócie.

Ako si vybrať hlavnú sieť

Vyberte si dva parametre: spôsob propagácie a tému stránok, na ktorých bude vaša reklama umiestnená.

Propagačne

Na tomto základe sú siete rozdelené do dvoch kategórií: novinky a produkty.

V reklamách spravodajských sietí nie je produkt, ale spôsob, ako vyriešiť problém, v texte často zanechávajú narážky na vytvorenie intríg.

V takýchto sieťach CTR je tiež ukazovateľom klikateľnosti reklám spravidla od 1 do 4%. Ale nižšia ako konverzia v nákupe, pretože väčšina ľudí je jednoducho mimo záujmu. Preto je kliknutie lacnejšie ako v komodite.

V nich je lepšie propagovať produkty, ktoré majú wow efekt a sú zamerané na riešenie špecifického problému, ako sú aktivátory okraje alebo masky, ktoré vyhladzujú vrásky.

Príklady spravodajských sietí:

 • Oblivki,
 • Directadvert,
 • Advertlink.

Druhým typom sietí je komodita. V nich sa tovar predáva v čele. V reklame návštevník okamžite pochopí, čo mu je ponúkané, bez intríg a rád.

Kliknutie na takéto reklamy je horšie, normálna MP sa považuje za 0,3-1%. Ale návštevníci, ktorí prišli z nich, sú viac motivovaní nakupovať, pretože majú záujem o produkty a nepochádzali zo záujmu.

Výrobky, ktoré majú nezávislú hodnotu, budú úspešne podporované v komoditných sieťach: spotrebiče, oblečenie, suveníry atď.

Príklady sietí produktov:

 • Recreativo,
 • AdHub,
 • Tovarro.

Existujú aj hybridné siete. Môžu vytvárať reklamy prvého aj druhého typu v závislosti od produktu a vašej úlohy.

Príklady hybridných sietí:

 • Sprievodca trhom
 • Bodyclick,
 • Gnezdo,
 • Kaďa.

Podľa tematických stránok

Sieť Teaser umiestňuje reklamy na konkrétne webové stránky, napríklad: tému žien, zábava, šport, obchod, správy, hudba, obsah pre dospelých, politika, téma pre mužov, autá, filmy, krása, zárobky, tovar, móda, zdravie.

Preskúmajte svoje publikum, aby ste pochopili, aké zdroje žije a čo vás zaujíma. Napríklad, ak predávate oblečenie, potom bude pre vás vhodnou partnerskou sieťou Tovarro teaser: 75% jej stránok sú miesta súvisiace s módou a oblečením. Predmet akejkoľvek siete môžete zistiť na stránke teaserlist.ru.

Vytvorenie reklamnej kampane

Registrácia a nastavenie

Najprv sa musíte zaregistrovať. Ak to chcete urobiť, začiarknite políčko pred inzerentom, zadajte svoje kontakty a potvrďte poštou v liste.

Teraz môžete vytvoriť reklamnú kampaň a začať s nastavením:

 1. Vyberte predmet propagovaného produktu.
 2. Zadajte, v ktorých regiónoch sa budú zobrazovať reklamy.
 3. Vyberte mobilných operátorov, poskytovateľov, operačných systémov a platforiem, ktoré používa vaša cieľová skupina.
 4. Nastavte pohlavie a vek potenciálnych kupujúcich, ak to umožňujú nastavenia siete teaser. To pomôže správcovi webu Mail.Ru, ktorý zobrazuje údaje a štatistiky o kľúčových požiadavkách.
 5. Cena za kliknutie pri spúšťaní nových reklám je nad priemerom, v oblasti 4 - 8 rubľov, takže hlavolamy sa začnú častejšie dostávať do rotácie a rýchlo získať dojem.
 6. Obmedzte svoj čas na hodiny, ktoré vaše publikum je online. Ale v testovacej kampani je lepšie zobrazovať reklamy po celú dobu, aby nedošlo k omylu a zistiť, kedy si najčastejšie objednáte.
 7. Nastavte limity kliknutí alebo rozpočtu. To vám umožní sledovať plán a nie odčerpať ďalšie investície.

Pripojiť metriky

Trať, z ktorej reklamy, stránky a regióny objednávky prichádzajú cez Yandex.Metrica. K tomu, pridať počítadlo vo vašom osobnom účte Yandex.Metrics a generovať html-kód vložiť do kódu všetkých stránok na vašich stránkach. To vám umožňuje prenášať údaje z vstupnej stránky do metriky.

Pri vytváraní reklamnej kampane vyberte Yandex.Metrica s konverzným senzorom a pridajte vytvorený počítadlo.

A tak, aby boli potrebné parametre návštevníkov sledované, keď idete na svoju vstupnú stránku, pridajte na odkaz utm-tags:

utm_source = marketgid - sieť teaser, cez ktorú spustíte kampaň;

utm_medium = {SITE} - stránka, z ktorej návštevník prišiel;

utm_campaign = detskaya_odezhda - názov reklamnej kampane;

utm_content = {AD} - reklama, ktorú návštevník prešiel.

Rýchle zhromažďovanie odkazov pomocou utm-tagov je možné pomocou špeciálneho linkera. Po vyplnení políčka vygeneruje podobný odkaz:

//vash_site.com?utm_source=marketgid&utm_medium={SITE}&utm_campaign=name_camp&utm_content= Váš ADAD}

Ďalšie informácie o spôsobe pripojenia metrík nájdete v článku "Ako používať nový Yandex.Metrica: podrobný sprievodca pre začiatočníkov."

Vytvorte reklamy

Po vytvorení reklamnej kampane vytvorte reklamy:

 • Vo väčšine prípadov vyberte a nahrajte obrázok vo formáte 300 x 300 px.
 • Napíšte text názvu a ukážky, vhodné pre obrázok. Počet znakov v rôznych sieťach je odlišný: 60-75 znakov pre titul a 75-150 pre oznámenie.
 • V poli "link" vložte vygenerovaný odkaz s utm-tagmi.

Podľa štatistík, len 5-10% všetkých vytvorených teasers bude zisk. Preto na testovanie vytvorte 50 až 100 kreatívnych možností s rôznymi obrázkami a textom.

Ako zvýšiť konverziu reklám

Analýza publika

Identifikujte potreby a túžby svojich zákazníkov, aby ste pochopili, ako ich pripojiť k vašim kreatívam. Na tento účel študujte fóra a skupiny, v ktorých žijú. Počúvajte telefonické rozhovory manažérov alebo call centra so zákazníkmi.

Analýza konkurenta

Návštevníci stránok zobrazujú vaše reklamy nie izolovane, ale v konkurenčnom prostredí. Preto pred vytvorením kreatív preskúmajte reklamu na takýto tovar alebo služby. To vám pomôže služby, ako napríklad AdvanceTS alebo Publisher. Ak chcete prostredníctvom nich nájsť konkurentov, vyberte sieť, prostredníctvom ktorej sa plánujete presúvať, a použite vyhľadávanie slov v reklamnom texte.

Ak chcete skopírovať hlavolamy niekoho iného, ​​najprv ich roztriedite podľa popularity, roztriedite výsledky vyhľadávania podľa popularity a vytvorte svoje ukážky podľa typu reklám s najvyššou MP.

Po analýze konkurenčných reklám môžete vytvoriť dve stratégie: skopírovať tie, na ktoré sa dá kliknúť, alebo vyniknúť z davu. Ak chcete skopírovať ukážky niekoho iného, ​​usporiadajte ich podľa popularity a potom vytvorte podobné reklamy. Nevyžaduje veľa času a špeciálnych zručností v marketingu. Ale majte na pamäti, že hlavná smotana už bola od nich odobratá a prinesú vám menej zisku ako ich tvorcovia. Vysoká miera prekliknutia navyše nezaručuje vysokú konverziu.

Po druhej stratégii, musíte prísť s reklamami, ktoré vyčnievajú z celkovej masy konkurentov. Budete potrebovať viac času a túžby ukázať svoju kreativitu - preto je táto metóda zložitejšia. Je to však oveľa efektívnejšie, ak sa vám podarí dostať k cieľovej skupine.

obraz

Návštevníci stránky nebudú dlho pozerať na baner: ak v ňom hneď neuvidia výhody, potom ho jednoducho ignorujú. Preto vyberte obrázok, ktorý okamžite zobrazí požadovanú správu. Ak to chcete urobiť, rozložte fotografie iba v dobrej kvalite. Nezameriavajte sa na jemné detaily. A nesnažte sa ukázať všetky produkty naraz na jeden banner.

Obraz by sa mal zamerať na konkrétnu skupinu spotrebiteľov. Predpokladajme, že predávate krém proti starnutiu, určený pre ženy od 45 rokov. V tomto prípade nepoužívajte fotografie s mladými dievčatami. Je oveľa efektívnejšie vybrať si obrazy so ženami vo veku. Osoba by mala okamžite rozpoznať vašu reklamu alebo problém.

Ak má váš výrobok účinok, použite obrázky, ktoré spôsobujú emócie: šok, strach, smiech, emócie alebo vzrušenie. Ak chcete zvýšiť mieru prekliknutia hlavolamu, obraz by nemal zanechávať návštevníkov ľahostajným.

Dobrá práca pred a po fotografiách. Ukážte, ako sa zmenil život vašich zákazníkov po použití produktu. Ak diváci uvidia, že produkt už pomohol ostatným, zvyšuje to sociálny dôkaz a jasne dokazuje účinnosť.

Ukážte problémovú situáciu, ktorú môže váš produkt opraviť. Tí, ktorí sa s ním stretli, spoznajú známy problém a kliknú na reklamu.

Zobraziť tvár produktu. Ak predávate položky, ktoré majú samostatnú hodnotu, ako napríklad oblečenie, doplnky alebo spotrebiče, potom je efektívne preukázať tieto položky sami. Hlavná vec, ktorú si vybrať priaznivý uhol.

Ďalším dobrým spôsobom, ako zvýšiť konverziu, je použitie kotviacich prvkov na obrázkoch, ako sú guľky so zľavami, kruhovými oblasťami alebo šípkami. Pritiahnu pozornosť a záujem.

Ale to, čo desí užívateľov preč, sú fotografie. Vyzerajú neprirodzene a nepomáhajú vašej reklame vyniknúť. Pozrite sa viac držať "živé" fotografie, ktoré sú čo najbližšie k realite, ako je to možné.

text

Dajte do záhlavia najjasnejších výhod produktu, jedinečný predajný návrh. Malo by to zaujímať a čítať oznámenie. V oznámení napíšte informácie, ktoré sa nezmestia do názvu, ale nie je o nič menej dôležité. Úlohou tohto oznámenia je motivovať návštevníka, aby išiel na reklamu.

A tak, aby text dobre zvládal svoje úlohy, prijal nasledujúce techniky.

Pozrite si časť „Vy“. Použite odvolanie v jednotnom čísle, ak nie je zakázané pravidlami siete siete. Neformálnym spôsobom sa návštevníci budú cítiť, akoby ste ich oslovovali osobne. Bude to vystrašiť, ale takýto text prinesie viac prechodov.

Podporovať činnosť. Potom, čo ste uviedli svoju ponuku, povedzte im, čo ďalej. V opačnom prípade si môže prečítať váš trest a odísť, aj keď je to pre neho zaujímavé. Je však lepšie neobmedzovať sa na banálne kliknutia alebo kliknutia.

Použite čísla, Po prvé, priťahujú pozornosť. Po druhé, sľubujú konkrétny výsledok alebo dávajú presné dátumy a špecifiká sú vždy zaujímavejšie ako abstraktnosť.

Opýtajte sa. Otázka na konci titulu robí divákov premýšľať na chvíľu a byť rozptyľovaný od obsahu na webe. A ak ste správne urobili vetu, potom si návštevníci prečítajú oznámenie a toto je hlavná úloha hlavolamu. Preto názov s otázkou môže fungovať lepšie ako bez neho.

Napíšte o stretnutí. V reklamnom texte odpovedzte na otázku, prečo je váš produkt potrebný. Písať nie je "objednať 1500 W mixér", ale "urobiť zdravé koktaily a smoothies"; "Nekupujte kontaktný gril", ale "pečené mäso na oboch stranách rovnomerne." Návštevníci nie sú vždy jasné, ako dobrý môže byť ich produkt.

Zamerajte sa na výhody. V reklamnom texte nie je veľa miesta na nalievanie vody, takže choďte priamo k výhodám. Pomôžu zvýrazniť váš produkt z konkurenčného prostredia. Ale len vaše výhody by mali byť vo svete zákazníkov, nie v tvojom. To znamená, písať o tom, že návštevník je považovaný za výhodu. „Damaškové oceľové nože“ sú vo Vašom jazyku a „non-knitting knives“ sú v jazyku klienta.

Označte cieľové číslo. Začnite pomenovaním cieľovej skupiny. Keď sa pokúsite predať naraz všetkým, riskujete, že nikoho nezaujímate. A ak určíte, kto bude prínosom pre váš produkt, potom prilákať svojich zákazníkov.

Urobte darček. Myslite na to, čo môžete dať svojmu hlavnému produktu a spomenúť ho v texte. Dar nemusí byť veľký, ale návštevník si vyberie ten, v ktorom je pre neho najcennejší z dvoch súťažných oznámení.

Ukladať obmedzenia, Napíšte o dočasnej podpore alebo uveďte obmedzenú dávku tovaru. Tým sa skráti čas na rozhodnutie a pritiahne zisk. Neskončujte však podmienky akcie po jej ukončení - kupujúci môže stratiť dôveru vo vás.

Začnite so zaujímavými, Ak inzerujete blog alebo časopis, v reklame uveďte jeden z vašich článkov alebo poznámok ako semeno. Určite vás bude zaujímať potenciálne publikum vašich stránok. Či sa však stanú vašimi pravidelnými čitateľmi, závisí od kvality vašich materiálov. Ak je napríklad váš zdroj určený na varenie, napíšte o jednom z receptov.

Ale pamätajte, že ak návštevník nevidí sľúbené informácie po odchode na stránku, odíde. Tak, aby bol váš text reklamy úplne relevantný pre obsah. Skôr ako spustíte svoju reklamu, uistite sa, že váš sľub sa nachádza aj na vstupnej stránke, aby ste neoklamali vaše očakávania a nezvýšili percento zamietnutí.

Ako nastaviť rýchlosť

Po spustení reklamnej kampane systém začne sledovať, ktoré ukážky kliknú menej často a ktoré častejšie. Čím viac reklám CTR má, tým viac zobrazení bude mať. Toto sa deje v dôsledku skutočnosti, že sieť hlavolamov nie je rentabilné, ak chcete zobraziť banner, ktorý má niekoľko kliknutí, pretože je to z nich, že vytvára zisk. Preto môžete prijať veľký počet zobrazení buď z dôvodu vysokej miery prekliknutia, alebo z dôvodu vyššej cenovej ponuky. Záver: čím vyššia je miera prekliknutia, tým nižšia je cena za kliknutie.

príklad:

Ukážka CTR 0,5% a menej

Stanovili sme cenu za kliknutie 5-10 rubľov

-----------------------------------------------------

Ukážka CTR 1% a viac

Stanovili sme cenu za kliknutie 1-5 rubľov rubľov

Ako vykonávať testy

Ak chcete inzerovať v príťažlivých sieťach, musíte najprv vykonať testovaciu reklamnú kampaň. Keď ho utratíte, strávite rozpočet tým, že pochopíte, ktoré reklamy, stránky a nastavenia sú neefektívne a čo zmeniť, aby sa zvýšila konverzia. Nezáleží na tom, či ste zarobili na testoch alebo ste sa dostali do negatívu. V tejto fáze je hlavná vec získať informácie.

reklama

Pred vypracovaním záverov na základe analýzy testovacej kampane je potrebné, aby hlavolamy mali dostatok kliknutí. Je možné presne povedať, či hlavolam prináša zisk až potom, čo na ňom vynaložíte veľkosť svojho čistého príjmu z jednej aplikácie vynásobenej dvomi.

Znie to obtiažne, takže príklad:

Priemerný šek vo vašom internetovom obchode je 3000 rubľov, s týmito peniazmi dáte 1 000 do vrecka, ale z desiatich ľudí, ktorí na vašej stránke zanechali žiadosť, sa v priemere nakupuje iba sedem. Preto z jednej aplikácie získate 700 rubľov. Takže na testovanie ukážky musíte stráviť 700 x 2. A až potom, čo ste na nej strávili 1400 rubľov, môžete povedať, či je výhodné pokračovať v show.

Po testovaní ponechajte len ziskové reklamy. Ale buďte pripravení na to, že po týždni sa návštevníci zoznámia. Na svoje ukážky kliknú na každého, koho zaujímali. Ich MP prepadne veľa a bude pre vás nerentabilné zvýšiť cenu za kliknutie, aby sa zachoval rovnaký počet zobrazení Preto, aby ste mali vždy zisk, vytvorte druhých v ich podobnosti a testujte nové teórie v reklamách.

nastavenie

Ak chcete zväčšiť okraje, popri hlavolamoch upravte nastavenia kampane. Na tento účel vypnite regióny, z ktorých sú zle objednané. Obmedzte čas zobrazení, v ktorých neexistuje žiadna konverzia. Это же относится и к остальным настройкам.

Блэк и вайтлисты

Некоторые сайты, на которых показываются ваши тизеры, не будут приносить заявки, но будут скликивать бюджет. Происходит это по разным причинам: неподходящая тематика сайта или накрутка посещений с помощью ботов. Поэтому заносите такие площадки в блэклист. Показов на площадках в блэклисте не будет. A aby sme zistili, z ktorej stránky návštevník prišiel, pridali sme špeciálnu značku na odkaz (utm_medium = {SITE}), ktorý odoslal potrebné údaje. Teraz ideme do metriky, zbierame zoznam neefektívnych stránok a pridávame ich do "čiernej listiny". Nachádza sa v kancelárii siete hlavolamov v nastaveniach reklamnej kampane.

Okrem neziskových stránok je tiež potrebné zozbierať zoznam tých, od ktorých máte záruku zisku - whitelistu. Pre tento zoznam vytvorte samostatnú RK a ako sa doplní v kampani, pridajte nové stránky. Je možné zvýšiť cenu za kliknutie s cieľom využiť kvalitnejšiu návštevnosť a lepšie miesta. Ale ako v kampani s bielym zoznamom publika je pokrytie potrebné, budeme musieť aktualizovať kreatívy častejšie, pretože budú obťažovať ľudí rýchlejšie.

Namiesto výstupu

Naozaj prilákať prevádzku s riadnu konfiguráciu a reklamnú kampaň. Ale nemôže zaručiť predaj z týchto stránok. Ak má vstupná stránka zlý dizajn, text alebo nezrozumiteľné rozhranie, potom aj záujemcovia o váš produkt ho opustia. Preto pred spustením reklamy sa uistite, že stránka, na ktorú sa chystáte zlúčiť návštevnosť, dobre premení návštevníkov na zákazníkov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár