Ako urobiť TK pre programátora

Stáva sa, že stránka je pripravená, ale musíte k nej pridať nejaký program:

 • online kalkulačka;
 • poštový program;
 • štatistický analyzátor;
 • analyzátor a tak ďalej.

Alebo chcete vytvoriť nejakú jedinečnú službu pre používateľov.

V takýchto prípadoch nie je vždy možné použiť hotové riešenia a musíte si najať programátora.

Zostavenie voľného miesta a TK pre programátora

Ak chcete uverejniť reklamu o hľadaní programátora na voľnej nohe, musíte zúžiť vyhľadávanie. Ak to chcete urobiť, napíšte reklamu formulára:

Programátor je povinný pridať funkciu X do pripravenej stránky programu WordPress.

Z reklamy, na voľnej nohe chápe, čo sa od neho požaduje a či to dokáže. Nie je však jasné, ktoré plug-iny alebo najlepšie postupy sa už používajú, takže nie je možné okamžite identifikovať zraniteľné miesta.

Keď sa rozhodnete pre výber umelca a prediskutujete všetky dôležité body, môžete poslať TK. Malo by to byť:

 1. Podmienky dohodnuté s výkonným umelcom a situácie, v ktorých je možné termín presunúť.
 2. Spôsob a spôsob platby. Napríklad na bankovej karte po prijatí objednávky.
 3. Pokuty a úpravy.
 4. Podrobný opis toho, ako vidíte výsledok práce.
 5. Technické informácie.
 6. testovanie

Prvé tri body sú štandardom pre akúkoľvek zmluvu, ale posledné tri možno podrobne rozobrať.

Požadovaný výsledok

Takže, keď je pripravený program nie je žiadny nesúhlas, je lepšie podrobne opísať, čo chcete prijímať.

Predpokladajme, že potrebujete kontrolu pravopisu. Opíšte všetky vaše príspevky:

 • v ktorom poli môže užívateľ vložiť text;
 • či sa má kontrolovať v reálnom čase;
 • ako budú chyby zvýraznené;
 • Budú sa vyskytovať pripomienky k chybám?
 • či bude existovať limit množstva alebo počtu pokusov.
 • koľko textu možno skontrolovať naraz alebo jeden deň;
 • ako budú používatelia platiť za ďalšie pokusy alebo objem;
 • aké prémie dostanú užívatelia;
 • či je potrebné merať gramotnosť textu v bodoch;
 • či je potrebné uložiť text do databázy a tak ďalej.

Takáto úzkostlivosť sa môže zdať drsná alebo dokonca nadmerná, ale bude chrániť vás a programátora.

Technické informácie

Musíte poskytnúť technické informácie potrebné na vykonanie tohto konkrétneho programu, ale nie viac. Toto je jednoduché, ak je vaša stránka vytvorená na nejakom spoločnom motore - stačí zadať názov motora a plug-inov, s ktorými by mal nový program komunikovať.

So samopisnymi stránky alebo motory ťažšie. Tu nie je možné poskytnúť žiadne informácie, okrem jazyka, aby programátor mohol zostaviť iba samotný program. A potom si to sami pridáte na stránku, ak pochopíte otázku, ale je to spojené so skutočnosťou, že výsledok bude fungovať kruto.

Identifikácia sieťových zdrojov je dôležitým prípravným krokom pred hackingom. Ak hacker vie, že váš firemný portál používa IIS 7 so systémom Windows Server 2008, potom musí nájsť chyby, ktoré tieto softvérové ​​produkty ovplyvňujú. Ak to chcete urobiť, najjednoduchší spôsob vyhľadávania v základoch zraniteľnosti. Ak by nebolo možné nájsť čokoľvek, veľmi pokročilý hacker by sa mohol pokúsiť nájsť „medzeru“ na svojom vlastnom mieste, zbierať presnú kópiu systému, ktorý bol hacknutý a snažiť sa nezávisle analyzovať kód. "Informačná bezpečnosť: obrana a útok", A. Biryukov

Ak chcete, aby sa nová služba okamžite pridala na stránku, môžete zadať údaje o použitých súboroch, databáze, jazyku, knižniciach a názvoch funkcií. Tu je príklad:

Program by mal byť zobrazený na stránke page.php a výkonný súbor v súbore core.php. Interakcia medzi súbormi pomocou ajax. Všetky spracované údaje by mali byť zaznamenané v tabuľke data_table (My_SQL) so stĺpcami id, name a url.

Nemôžete vytvárať funkcie a premenné s menami: generovať, orezať a analyzovať. Inak je možný konflikt.

Štandardy na vykonávanie kódexu

Rôzni ľudia píšu inak. Dobrým príkladom je náš blog. V nej je niekoľko autorov, každý s vlastným štýlom. To isté s programátormi.

Spýtal som sa Olga Bezmaterny, obchodného manažéra Texterry, čo si myslela o práci s kódom niekoho iného. Odpovedala, že spomaľuje plnenie úloh a raz vo svojej praxi nastal prípad, keď nebolo možné pracovať s kódom - peniaze musela vrátiť.

Preto, ak na projekte pracuje niekoľko ľudí, je potrebné vypracovať štandardy pre návrh kódu - niečo ako politika presmerovania pre programátorov.

Predpokladajme, že potrebujete kód, ktorý skontroluje, či sa premenná $ a rovná jednej a na výstupe sa zobrazí správa. Okrem toho, že tento kód môže byť usporiadaný rôznymi spôsobmi, môže byť implementovaný rôznymi spôsobmi.

Premenné možno nazvať inak: $ aB, $ ab, $ a_b, $ A a tak ďalej. Ak je zanedbateľný, pridanie komentárov je kritické. Bez nich je ťažké prechádzať kódom, aj keď ste ho napísali, ale na týždeň ho odložte.

Preto, aby tento program mohol ľahko opraviť iný programátor, je nevyhnutné, aby mala nejaký štandardizovaný vzhľad. Navrhovanie noriem môžete zveriť prvému programátorovi, s ktorým ste pracovali.

Pripojenie a testovanie

Pred pripojením programu je lepšie skontrolovať kód pre medzery - premeditated alebo nie. Ak nie, môžete sa pripojiť. Ďalej je testovanie a otváranie prístupu pre všetkých používateľov.

záver

Vypracovanie technických úloh pre programátorov by malo byť veľmi presné. Toto nie je prípad, keď môžete dúfať v vzájomné porozumenie. Je tiež lepšie premýšľať o všetkom od samého začiatku, pretože neustále zmeny vo vektore nielen urýchľujú cestu k cieľu, ale aj zdražujú.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár