Ako si vybrať obsah marketingová agentúra: sedem tipov pre podnikanie

Pravdepodobne vás zaujímajú výsledky výskumu v oblasti marketingu obsahu, ak používate informačné materiály na propagáciu svojho podnikania na internete. Informácie získané výskumníkmi pomáhajú posúdiť situáciu na trhu, ako aj určiť smerovanie trhu internetového marketingu vo všeobecnosti a najmä tvorbu a distribúciu obsahu.

V tomto ohľade budete mať záujem oboznámiť sa s výsledkami štúdie „B2B content marketing v roku 2013: benchmarky pre úspech, rozpočty, trendy“ (2013 B2B Content Marketing Benchmarky, rozpočty a trendy), ktoré uverejnil Content Marketing Institute a MarketingProfs v októbri 2012 , Najmä v tomto dokumente môžete nájsť informácie o trhu pre outsourcing tvorby obsahu. Poznačte si nasledujúce informácie:

  • 54% firiem outsourcingu obsahu plánuje v blízkej budúcnosti zvýšiť investície do tvorby informačných a marketingových materiálov. Je to dobrá správa pre podniky, pretože vysokokvalitný obsah je skutočne účinným prostriedkom na podporu projektov online. Samozrejme, táto správa nemôže potešiť obsahové agentúry.
  • 56% značiek vytvára obsah, ktorý potrebujú sami, pričom na konci roka 2011 to bolo 38%. Zároveň sa podiel spoločností, ktoré úplne outsourcujú tvorbu obsahu, v priebehu roka znížil zo 4% na 1%. Západné podniky preto čoraz viac uprednostňujú zachovanie svojich vlastných vydaní, než delegovanie tvorby obsahu na dodávateľov.

Avšak, obsah marketingové agentúry nemôžu starať - nebudú zostať bez objednávok. Potvrdzujú to aj údaje o najväčších ťažkostiach, ktorým čelia značky, ktoré sami implementujú stratégie marketingu obsahu. Tu sú:

  • 64% spoločností považuje potrebu vytvoriť veľké objemy obsahu za najväčšiu výzvu.
  • 52% značiek sa domnieva, že hlavným problémom je potreba vytvárať obsah, ktorý zapojí publikum do interakcie s podnikaním.
  • 45% podnikateľov sa domnieva, že hlavným problémom je potreba vytvárať rôznorodý obsah.
  • Napokon 33% spoločností považuje neschopnosť merať účinnosť marketingu obsahu za výzvu. Mimochodom, túto tému sme sa dotkli v predchádzajúcich publikáciách, napríklad tu.

Spoločnosti sa obracajú na obsahové agentúry, aby sa s týmito ťažkosťami vyrovnali. Koniec koncov, profesionálny obsah marketingu sa špecializujú na vytváranie obsahu vo veľkých objemoch. Vedia, ako zapojiť publikum do scenára konverzie. Prirodzene, agentúry vytvárajú rôznorodý obsah a dokážu merať efektívnosť marketingových kampaní.

Ak plánujete informačnú a marketingovú kampaň, obráťte sa na obsahovú agentúru. Môžete úplne outsourcovať obsah marketingu podniku, ako aj delegovať vykonávanie časti práce na dodávateľov. Nižšie uvedené tipy vám pomôžu vybrať si vhodných partnerov.

1. Uistite sa, že agentúra pre obsah je profesionálna

Vaši partneri by mali pochopiť podstatu obsahu marketingu a princípy poradia stránok vo vyhľadávačoch. Mali by mať úspešnú skúsenosť s propagáciou webových stránok v prirodzenom poskytovaní vyhľadávačov, pri plánovaní a implementácii stratégií marketingu obsahu a, samozrejme, pri vytváraní rôznorodého obsahu.

Preskúmajte výsledky agentúry, pozri príklady dokončených projektov. Porovnajte produkt potenciálneho dodávateľa s vašimi predstavami o perfektnom obsahu.

2. Zvážte, či sa vám páči táto alebo táto obsahová agentúra.

Mali by ste súhlasiť s dodávateľom, aby vaša spolupráca bola úspešná. Vážne. Ak počujete niečo ako „čo je potrebné - áno, robíme“ na druhom konci drôtu, vytočíte číslo zvolenej agentúry, potom pravdepodobne nebudete spolupracovať. A ak sa vám rozhovor s manažérmi agentúry zdá byť príjemným, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete to, čo ste hľadali. Ak chcete pochopiť svoju kompatibilitu s potenciálnymi partnermi, položte si dve otázky:

  • Môžem s týmito chlapcami pracovať niekoľko mesiacov alebo rokov, aby ani jeden z nás nemal chuť uškrtiť druhých?
  • Budú títo chlapci absolvovať test piva? Budem sa s nimi baviť, ak pozývam do baru alebo na párty?

Inými slovami, komunikácia s partnermi by vám nemala spôsobiť nepohodlie. Komunikácia je podstatou každého podniku. Technológia je dôležitá, ale bez komunikácie z nej nebude nič dobré. Úspešný marketing obsahu nie je možný bez úplného ponorenia sa do podnikania klienta. Budete musieť komunikovať veľmi veľa - najmä vo fáze spustenia projektu.

3. Skontrolujte, či je agentúra schopná merať účinnosť reklamnej kampane na internete.

Obsahový marketing sa už dlho vyvíjal z krátkych nohavíc na novovyvinutý spôsob, ako propagovať projekty, pre ktoré nie je škoda minúť malú časť reklamného rozpočtu na princíp "každý robí - a ja to robím." Stala sa nezávislým marketingovým smerovaním, ktoré si vyžadovalo značné investície. To vyvoláva otázku merania efektívnosti týchto investícií. Okrem toho musí podnik porovnať efektívnosť marketingu obsahu s inými spôsobmi podpory podnikania.

Stručne povedané, ak agentúra nemôže merať účinnosť kampaní zameraných na marketing obsahu, vyberte iného partnera. Ak chcete zistiť, či váš potenciálny partner dokáže vyhodnotiť úspešnosť marketingu obsahu, požiadajte ich, aby vám oznámili výsledky vašej možnej spolupráce. Ako ich zmerať? Odpovede na túto otázku nájdete v našej predchádzajúcej publikácii.

4. Vyhodnoťte, či nehovoríte s obuvníkom bez topánok.

Agentúry marketingu obsahu by mali propagovať svoje vlastné podnikanie pomocou informačných materiálov. Pozrite sa na firemný blog potenciálneho partnera. Kedy je uverejnený najnovší materiál? Aké sú rebríčky webových stránok agentúry pre kľúčové kľúčové položky? Aká je kvalita obsahu na stránke agentúry, ktorú ste vybrali? Aké typy obsahu agentúra používa (o typoch obsahu, ktoré sme vytvorili tento infographic). Aká je činnosť agentúry v sociálnych sieťach? Aká je účasť, vrátane organickej, stránky agentúry? Aká je reputácia trhu? Odpoveď na tieto otázky vám pomôže rozpoznať obuvníka bez topánok.

5. Posúdiť schopnosť agentúry zvýšiť cielenú návštevnosť vašich stránok.

Ako sa hovorí, môžete postaviť luxusný hotel v Las Vegas, ale ak k nemu nevedie žiadna cesta, nebudete mať hostí. Internet je ako Las Vegas v tejto veci - najlepšie miesto s najvyššou kvalitou obsahu je bez dopravy bez dopravy. Preto sa opýtajte potenciálnych partnerov, ako plánujú zvýšiť návštevnosť vašich zdrojov - na úkor kanálov. Vezmite prosím na vedomie, že obsahový marketing zahŕňa získanie väčšiny návštevnosti z výsledkov ekologického vyhľadávania. To neznamená, že by agentúra mala upustiť od kontextovej reklamy, propagácie v sociálnych sieťach a blogoch alebo mediálnej reklamnej kampani. Agentúra by mala mať kompetencie vo všetkých kanáloch na prijímanie návštevnosti.

6. Pozrite sa na obsah kuchyne.

Uistite sa, že spĺňajú kľúčových zamestnancov obsahu agentúr, ktoré budú podporovať vaše podnikanie. Dokážu pochopiť nuansy vašich aktivít? Budú rozumieť hodnote vašej značky a hodnotiť jej postavenie na trhu? Konkrétni zamestnanci agentúry vytvoria obsah, ktorý hovorí v mene vášho podniku. Uistite sa, že títo ľudia nájdu správne informácie a budú schopní ich správne obsluhovať.

7. Uistite sa, že nemusíte dodatočne vyhľadávať špecialistov na optimalizáciu pre vyhľadávače.

Vysoké výsledky vyhľadávania a cielená návštevnosť je jedným z výsledkov marketingu obsahu. Váš zdroj musí okrem iného spĺňať technické požiadavky spoločnosti Yandex a Google, aby ste sa dostali na vrchol týchto vyhľadávačov. Musíte súhlasiť s tým, že je vhodné, aby pracovníci obsahových agentúr vyplňovali svoje vlastné meta tagy, robili interné prepojenie, poskytovali monitorovanie pozícií zdrojov a začali pracovať na zlepšení poradia stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Stručne povedané, vyberte agentúru, ktorá má SEO špecialistov.

Pomocou vyššie uvedených tipov si budete môcť vybrať profesionálnu agentúru, ktorá spĺňa požiadavky vášho podnikania. To vám umožní zabudnúť na také problémy, ako je potreba vytvárať veľké objemy obsahu a zapojiť publikum v interakcii s podnikom. Väčšina značiek ich však čelí, ako je uvedené vyššie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár