Čo dať svojmu publiku? Sprievodca darmi a tovarom + 10 príkladov

Nedávno sme uverejnili článok s príkladmi darov, ktoré môžu prilákať nových zákazníkov. Ale po tom všetkom ich môžete dávať starým zákazníkom, aby sa zvýšila lojalita.

Ak dáte osobe niečo s vaším logom, zvýši sa počet kontaktov so značkou. A ak je to niečo užitočné, ako bude používať každý deň, potom efektívnosť rastie ešte viac.

Čo môžete dať

Dajte niečo, čo bude pre vašich zákazníkov užitočné alebo príjemné. Ak je zákazník spokojný, potom bude fungovať marketingová správa daru.

Môžete napríklad dať osobe pero. Mnohí stále píšu rukou, takže počet kontaktov so značkou bude veľký. Pero je však trite. Ak to samozrejme nie je takto:

Takéto dary sa poskytujú zákazníkom stavebných firiem alebo obchodov. Princípom je, že osoba sa zaoberá opravou domu, pomocou tohto pera, a keď potrebuje stavebné materiály, bude najprv premýšľať o vašej spoločnosti.

Účinok sa zvýši, ak je vaše logo na darčeku, hoci to nie je povinná položka. Nie je tiež potrebné dávať niečo z vašej produkcie. Takže, v železiarstve, môžete dať zákazníkovi myš, ak si kúpi notebook.

Obchod s potravinami môže dať kalendár, aby ste nezabudli na prázdniny a prísť k nim. Alebo môžete dať niečo z príbuzných produktov:

 • kapsuly na pranie pri kúpe prášku;
 • sladkosti pri nákupe vína;
 • sviečky pri kúpe koláča;
 • vlasový balzam pri kúpe šampónu;
 • starostlivosť o topánky pri nákupe topánok a podobne.

Vzdelávacie inštitúcie môžu vydávať knihy, to však neznamená, že ich nemôže poskytnúť marketingová agentúra - môžete darovať bielu knihu.

Aké by mali byť dary

Prvou vecou, ​​na ktorú je potrebné myslieť, je prínos pre zákazníka. Ak je to nejaký druh čačky, uistite sa, že to vyzerá krásne. Potom ho budú chcieť dať na popredné miesto. Takže nielenže dosiahnete opakovaný kontakt so starými zákazníkmi, ale pritiahnete aj nových v osobách svojich príbuzných alebo priateľov.

Potom musíte premýšľať o kvalite, cene a návratnosti. Kvalita darov by mala byť vždy dobrá. V opačnom prípade môže byť účinok opakom toho, čo ste zamýšľali.

"Keďže sa ich dar tak rýchlo rozpadol, potom všetko ostatné je zlej kvality."

Čo sa týka ceny darčekov, tým drahšie sú vaše tovary alebo služby, tým drahší by mal byť darček. Napríklad, ak vaši zákazníci strávia 50 000 rubľov od vás, potom darovanie notebook alebo pero nebude fungovať - ​​tu budete potrebovať niečo vhodné pre cenu. Napríklad, športový obchod môže darovať členstvo v telocvični na niekoľko mesiacov.

Ak predávate niečo lacné, potom drahý dar spôsobí len podozrenie. To je hlavný dôvod, prečo nemôžete dať kravatu z Versace pri nákupe obleku v obchode "Funny ceny". Tam je sekunda - budete rýchlo ísť zlomil.

Z hľadiska návratnosti je lepšie udržať rovnováhu - nesnažte sa dať niečo veľmi drahé alebo niečo veľmi lacné. Prvý nie vždy pomáha dosiahnuť dobrý výsledok. A s druhým, budete len odvodnenie rozpočtu, pretože zlá kvalita nepriťahuje nikoho.

Stojí za to premýšľať o "high-end" darček. Môže to byť niečo, čo chcú vaši zákazníci zdieľať na sociálnych sieťach. Tu si môžete vybrať: vytvoriť si HYIP sami, alebo sa pokúsiť zarobiť peniaze na existujúcom.

Kedy dať dary

Pre každú dovolenku: Nový rok, 23. februára, 9. mája, a tak ďalej.

Môže to byť vaša dovolenka: majiteľove narodeniny, deň založenia a tak ďalej. Hlavná vec je, že sviatok by mal byť odôvodnený a dar by mal zodpovedať.

Môžete použiť absolútne akýkoľvek dôvod:

 • prišiel nový zákazník;
 • nový zákazník prišiel zo starého;
 • starý zákazník s vami N rokov;
 • uviedli na trh novú radu kozmetiky, ktorú môžete bezplatne získať na testovanie, ak zanecháte recenziu;
 • prestali produkovať niečo zo starej línie, takže nedávni kupujúci dostanú ďalšie dary.
 • máte dobrú náladu a tak ďalej.

Môžete tiež usporiadať súťaže - všetko je obmedzené iba fantáziou.

Príjem darčekov sa môže zmeniť na hru: aby ste niečo získali, musíte zbierať určitý počet bodov, ktoré sú dané na nákup tovaru.

Niekedy stojí za to dať niečo, čo by sa malo zmeniť. Môžete jednoducho poslať nový produkt, ak ste o manželstve napísali. Ale môžete to urobiť ako spoločnosť Durex:

Kto by mal darovať

Dobrým príkladom by boli reťazce rýchleho občerstvenia - dávajú deťom koruny alebo lopty. A ako tovar (výrobky s vaším logom) môžu predávať hračky alebo akčné figúrky z filmových a kreslených postavičiek. A hračky sú uvedené s nákupom niektorých jedál.

Môžete dať najvernejším zákazníkom niečo exkluzívne. Napríklad presná kópia postavenej chaty na stupnici od 10: 1.

Vo všeobecnosti sú dary príjemné pre ľudí akéhokoľvek veku, pohlavia, spoločenského postavenia, postojov atď.

Čo by ste nemali dať

Môžete byť urazený na čokoľvek, ale to bolí ľudí najviac:

 • politika;
 • náboženstvo;
 • vegetariánske / mäsové jedlá
 • a niekoľko desiatok tém, ktoré provokujú ľudí k holivaru.

Výnimku možno urobiť, ak sa vaša činnosť priamo týka niečoho takého. Bude divné zdržať sa darovania odznaku pre voľby, pretože je príliš zviazaný s politikou.

Alebo sa môžete so zákazníkom dozvedieť, aký darček bude pre neho prijateľný. Nevýhodou tejto metódy je, že vegánsky zákazník, po obdržaní odznaku „Down with killing animals“, môže vidieť, ako ste dali niekomu „Za mäso a yard strieľať na bod-prázdny“ odznak.

Ľudia budú platiť za inzerciu

Keď sa diváci dostanú lojálni, môžete spustiť svoj vlastný obchod. Najčastejšie to znamená, oblečenie alebo doplnky: tričká, čiapky, náramky, klobúky, a tak ďalej.

Ľudia si kupujú oblečenie so svojím logom a potom v ňom chodia, fotografujú a posielajú do sociálnych sietí. Obracajú sa tak na pešiu reklamu, ktorá prináša aj zisk.

Diváci musia byť naozaj veľmi lojálni, inak nikto nebude kupovať tovar.

Najčastejšie umelci predávajú tovar, ale možno ho nájsť aj vo veľkých spoločnostiach a dokonca aj vo vzdelávacích inštitúciách.

záver

Noví zákazníci alebo starí - nezáleží na tom. Darčeky budú vítané pre všetkých. Verní zákazníci budú ochotní zaplatiť za čokoľvek, čo sa týka vašej spoločnosti. A väčšina oddaných sa dokonca pokúsi vytvoriť váš obchod. Ale nezáleží na tom, kto predáva reklamný produkt - je dôležité, aby vás inzerovali.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár