Čo bude služba Google SERP v roku 2014 a ako sa na ňu pripraviť

Monitorovanie zmien v algoritmoch vyhľadávačov sa často stáva pre obchodníkov posadnutosťou. Spoločnosť Google napríklad testuje tisíce nápadov ročne. Pokus o sledovanie všetkých inovácií môže spôsobiť, že optimalizátor sa bude vyhýbať každému tieňu a užívať sedatíva.

Avšak, niektoré z inovácií najväčší vyhľadávač na svete naozaj vyžadujú úzku pozornosť vyhľadávačov a zmien v obsahu-marketingovej stratégie. V tomto článku nájdete informácie o najpravdepodobnejších zmenách vo vzhľade a funkčnosti SERP Google do konca roka 2014. Dozviete sa tiež, ako sa na tieto zmeny pripraviť a použiť ich v záujme podniku.

Google vyhľadávač často oznamuje dôležité zmeny po skutočnosti. Avšak aj najpozornejší obchodníci nepoznajú vždy inovácie. Napríklad užívatelia sa dozvedeli o algoritme Hummingbird mesiac po jeho spustení.

Odborníci americkej marketingovej spoločnosti MOZ preto používajú špeciálne nástroje a informačné zdroje na zaznamenávanie zavádzania nových vyhľadávacích technológií a predvídanie ich dopadu na internetový marketing. Prvým z týchto nástrojov je služba MozCast. Táto služba meria vnútrodenné zmeny v rebríčku vyhľadávania pre 1000 kľúčových položiek.

Jeden zo systémov služby MozCast sa nazýva Výstraha funkcií. Identifikuje funkčné zmeny SERP pred ich oznámením. Na tento účel systém monitoruje zdrojový kód spoločnosti Google a zaznamenáva v ňom vzhľad nových blokov. Po obdržaní upozornenia na objavenie sa nového bloku v kóde môže obchodník očakávať zmeny vo vzhľade SERP a objavenie sa nových funkčných blokov stránky ekologického problému.

Od apríla 2012 má funkcia Alert Alert v zdrojovom kóde vzhľad 2441 nových jednotiek. Spoločnosť Google zároveň oznámila, že v roku 2012 uskutočnila 7018 experimentov s programom SERP. Menej ako 10% týchto experimentov viedlo k zavedeniu nových funkcií. Preto funkcia upozornenia na funkcie upozorňuje na všetky zmeny a nie na všetky schválené inovácie. Tento systém vám však umožňuje sledovať zámery spoločnosti Google a predpovedať vznik nových funkcií. Napríklad, ak sa rovnaký blok objaví a zmizne v zdrojovom kóde niekoľkokrát, možno predpokladať, že ho Google dôkladne otestuje, upraví a pripraví na spustenie.

Experti MOZ využívajú funkciu mobilnej stránky spoločnosti Google ako druhý dôležitý zdroj informácií. Najväčší vyhľadávač na svete venuje veľkú pozornosť mobilnej premávke. Preto väčšina vážnych zmien v algoritme a funkčnosti SERP sa najprv testuje na mobilnom vyhľadávaní a potom sa spustí vo vyhľadávaní desktopov.

Google sa zúfalo snaží, aby vyhľadávanie bolo vhodné pre majiteľov smartfónov, tabletov, mobilných hodiniek, okuliarov a ďalších pomôcok budúcnosti. „Vyhľadávač“ je chránený pred možným poklesom príjmov z reklamy spojených s postupnou migráciou používateľov zo stacionárnych počítačov na mobilné zariadenia.

Pomocou služby MozCast a monitorovania mobilných vyhľadávaní experti MOZ zistili, ako sa do konca roka 2014 zmení stránka s otázkami. Obchodníci sa musia pripraviť na šesť dôležitých inovácií, ako je uvedené nižšie.

1. Aktualizujte graf znalostí

Sémantická technológia vedomostného grafu sa od svojho spustenia opierala o informácie z viacerých zdrojov, napríklad Wikipédie, Freebase a Svetovej knihy o faktoch CIA. Problém je, že aj možnosti online encyklopédií sú obmedzené. Znalostný graf preto funguje správne len pre dotazy, informácie o nich sú prezentované v týchto zdrojoch a je štruktúrovaný.

Na zvýšenie efektivity vedomostného grafu musí spoločnosť Google extrahovať informácie z vlastnej databázy indexovaných zdrojov. Jednoducho povedané, „vyhľadávač“ by mal používať vysokokvalitný obsah publikovaný na rôznych zdrojoch na vytvorenie odpovedí.

V posledných mesiacoch odborníci spoločnosti MOZ zaznamenali pravidelný vzhľad tejto verzie znalostného grafu:

Všimnite si nový SERP V kontextovej sekcii, ktorá poskytuje odkazy na informačné materiály o predmete vyhľadávania. Vyhľadávač obsahuje odkazy na zdroje tretích strán pri vydávaní grafu znalostí. To znamená, že vaše webové stránky budú čoskoro schopné úspešne konkurovať Wikipédii a vstúpiť do distribúcie vedomostného grafu.

Spoločnosť Google používa na vytváranie stránok pripravené odpovede na stránke s otázkami. Obvykle sú sivé a umiestnené nad výsledkami organického doručenia. Podľa MOZ, vyhľadávač už používa dáta z prostriedkov tretích strán na vytvorenie hotových odpovedí, a to nielen z Wikipédie alebo služby Question and Answer. Doklady o ilustráciách (pre pohodlie preložené do ruštiny):

Tieto zmeny v znalostnom grafe prinášajú značným výhodám značkám, ktoré publikujú obsah na úrovni expertov. Podnik dostane príležitosť obsadiť najvýznamnejšie pozície na emisnej stránke pre konkrétnu požiadavku úplne zadarmo.

2. Nový formát reklamy

Podľa MOZ a iných zdrojov spoločnosť Google aktívne testuje nový formát reklamných jednotiek na stránke s problémami. Verzia testu vyzerá takto:

Zdá sa, že v blízkej budúcnosti spoločnosť Google odmietne zvýrazniť reklamy farebne. Okrem toho, reklama a prirodzené väzby budú vyzerať úplne rovnako. Jediným rozlišovacím znakom platených výsledkov bude malý žltý obdĺžnik s nápisom "Ad".

Je potrebné poznamenať, že tento formát reklamy je už implementovaný v mobilnom vyhľadávaní. V mobilnom SERP sú reklamy označené iba žltým rámčekom s označením „Reklama“.

3. Platené výsledky sa zmiešajú s organickými

Pravdepodobnosť tejto zmeny zostáva nízka, ale spoločnosť Google túto možnosť skúma. Tu je to, čo sa môže stať:

Upozorňujeme, že ilustrácia nie je snímka obrazovky, ale hypotetický model SERP. Ak Google naozaj presiahne testy a predstaví túto inováciu, mnohé značky budú trpieť. Po prvé, zmena ovplyvní spoločnosti podporujúce svoje zdroje na pozíciách.

4. Štatistiky vyhľadávania zmiznú.

Bežní používatelia si túto zmenu ani nevšimnú. Vyhľadávatelia však budú čeliť ďalšej bolesti hlavy. O čom to hovoríme? Venujte pozornosť nasledovnému obrázku:

Na prvej stránke nie sú na stránke s vydaním žiadne zmeny. Ak sa však pozriete bližšie, môžete vidieť chýbajúce štatistiky vyhľadávania v hornej časti programu SERP (pozrite obrázok).

Tieto údaje sú dôležité pre SEO expertov, ktorí plánujú vyhľadávacie marketingové spoločnosti. Mimochodom, v mobilnom vyhľadávaní štatistiky zmizli už dávno, pretože zabralo príliš veľa miesta na obrazovkách smartfónov a tabliet. Ak ste obchodník s vyhľadávačmi, vyhľadajte alternatívne nástroje na zber štatistických údajov vopred, pretože spoločnosť Google túto zmenu pravdepodobne schváli.

5. Preferencie pre prvé miesto v ekologickej produkcii

Opäť sa pozrite na výsledky ekologickej otázky pre žiadosť o koalíciu:

Zdroj, ktorý sa radí na prvé miesto v ekologickej problematike, získal ďalšie preferencie vo forme relevantných odkazov na súvisiace stránky. Nielen Wikipedia, ale aj komerčný zdroj môže dostať takúto milosť (pozri ilustráciu).

Prvé čísla v mobilnom vydaní dostávajú aj preferencie vo forme dodatočných odkazov na súvisiace stránky. Aktualizovaný mobilný SERP vyzerá takto:

Ako je možné vidieť na ilustrácii, zdroj, ktorý zaujíma prvé miesto v problematike mobilných telefónov, prebral celú obrazovku. Pokúste sa to použiť, ak vaše publikum často používa mobilné miniaplikácie.

6. SERP sa zmení na jednu informačnú kartu

Služba Asistent Google vypracuje výsledky vydania vo forme informačných kariet (pozri ilustráciu).

Podľa MOZ, najväčší svetový vyhľadávač chce použiť podobné informačné karty na vytvorenie SERP na všetkých mobilných a stacionárnych zariadeniach. Pravdepodobnosť zavedenia tejto zmeny zostáva nízka. Ak sa však spoločnosť Google rozhodne vykonať tento krok, stránka s problémami pre používateľov počítačov sa zmení najviac.

Ako sa SERP zmení v roku 2014 ...

Experti MOZ navrhli dve možnosti „SERP future“. Prvá sa uplatní, ak sa spoločnosť Google rozhodne úplne vytvoriť SERP informačných kariet. V tomto prípade bude stránka s vydaním vyzerať takto:

Ako je znázornené na obrázku, SERP tvoria informačné karty. Žiadne štatistické údaje vyhľadávania s personalizovanými výsledkami vyhľadávania na pravej strane stránky.

Druhá možnosť SERP bude dominovať, ak spoločnosť Google robí graf znalostí hlavným nástrojom na prezentáciu výsledkov vyhľadávania. V tomto prípade bude stránka s vydaním vyzerať takto:

Ako možno vidieť na obrázku, výsledky ekologického vydávania zmiešané s reklamnými odkazmi. Na pravej strane obrazovky používateľ vidí graf znalostí s odkazmi na zdroje tretích strán.

Podľa MOZ v roku 2014 spoločnosť Google pravdepodobne zvýši úlohu znalostného grafu a vytvorí SERP informačných kariet.

... a ako sa na to pripraviť

Aby bolo možné použiť uvedené zmeny v záujme podnikania, musia značky vytvoriť hodnotný a odborný obsah, ktorý by mal byť zahrnutý do výsledkov grafu znalostí. Okrem toho sa spoločnosti musia snažiť zaujať prvé pozície pri vydávaní životne dôležitých požiadaviek a najdôležitejších vyhľadávacích kľúčov. To pomôže podnikom dominovať na stránke s otázkami.

Pozrite si video: Miro Jaroš - MOJE TELO Oficiálny videoklip z DVD2 (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár