Ako urobiť slogan na prilákanie zákazníkov: kritériá, prípady, techniky

Titul má možnosť hovoriť jedným alebo dvoma slovami. Slogan vám tiež umožňuje hovoriť o vašej spoločnosti pomocou celej frázy. Čo by to však malo byť, ako to vynaliezť a prilákať cieľovou skupinou? V článku nájdete odpovede na tieto otázky, veľa dobrých príkladov a tipov, ako sa vyhnúť chybám pri kompilácii sloganov.

Nájdite vhľad

Názory spotrebiteľov na marketing - to je silná motivácia zákazníka, skutočný dôvod pre výber produktu. Základom najúčinnejších a najdlhších sloganov, ako aj iných reklamných aktivít, sú postrehy. Menia postoje ľudí k známym veciam a porušujú stereotypy, alebo naopak práve spadajú do nálady človeka a hádajú jeho túžby.

Nový vzhľad

Ak chcete zmeniť vzhľad produktu, navrhnite jeho neštandardné použitie. Tak urobila aj skupina Cordiant Communications Group pri vývoji sloganu "Ty nie si ty, keď máš hlad!" Navrhli použiť Snickers, ktorý bol vnímaný ako dezert, aby sa zbavili hladu, aby sa rýchlo vrátili k obvyklému tempu života. To pomohlo vymaniť sa z kategórie snackov do kategórie plných jedál a zvýšiť predaj.

Zničenie stereotypov

Zničenie stereotypov v insite je rovnako účinné. Tak sa Dove, spoločnosť mení uložené myšlienky o ženskej krásy. Vo svojej reklame za posledných 14 rokov používajú obrazy dievčat štandardného postavenia, doplnené sloganmi „Kampaň za skutočnú krásu“, „Odporúčané skutočnými ženami“, „Testované na reálnych formách“. Kým módne modely z reklamy iných produktov starostlivosti znižujú vlastné sebavedomie zákazníka, Dove pomáha ženám zostať na svojom tele.

Riešenie problémov

Ďalším dobrým spôsobom, ako prilákať zákazníkov, je využiť vhľad na vyriešenie problému alebo uspokojenie potreby. Napríklad, pre rezidenčný komplex "Central", stavebná spoločnosť BSFC vyvinula slogan "Všetko a naraz." Je to riešenie problému výberu jednej z výhod. Keď jeden dom kombinuje všetko, čo potrebujete, nemusíte si vybrať medzi bytom v centre, ale bez parkovania, z kvalitných materiálov, ale s nepohodlným usporiadaním. Tento pohľad prilákal publikum, ktoré nebolo ochotné kompromis.

Ako prísť

Základom pre pochopenie je výskumná a analytická práca. Pozorne preskúmajte svoje publikum: vyhľadajte výskum na túto tému, vykonajte prieskumy, zbierajte štatistiky a preskúmajte fóra. A aby sme z toho získali dobrý vhľad, budete musieť hľadať paralely, porovnávať fakty a pochopiť, čo je pre kupujúcich naozaj dôležité. Prečítajte si viac o tomto v článku "Cieľové publikum: Prečo poznať svojho klienta."

Zobraziť výhody

Ak máte výhodu, ktorá vás odlišuje na trhu, a to sa neodráža v názve, nahláste to na slogan.

USP

Domino Pizza v tom čase napísala „prinášame šťastie za 30 minút“ na krabičkách a letákoch. Teraz je na tomto princípe, že každá samoobslužná pizza reťazec funguje, a potom by sa niekoľko takýchto konkurentov mohlo pochváliť takýmto UTP. Predstavte si, že ste sa zhromaždili skupinou priateľov, aby ste mohli sledovať film alebo hrať na stole, hostia sú už hladní a zabudli si objednať pizzu vopred. Podľa môjho názoru, ak poznáte Domino slogan, výber pizzerie je zrejmý.

Pre dve skupiny ...

Situácia je zložitejšia, keď máte niekoľko segmentov zákazníkov s rôznymi záujmami. A aby každý z nich vysvetlil výhody v krátkom slove, je potrebné ho postaviť na slovnej hříčke alebo dvojakom význame.

Dobrým príkladom podnikania s rôznymi divákmi je detský tábor. Mal by osloviť nielen deti, ale aj tých, ktorí skutočne uskutočňujú rozhodnutie o nákupe, teda rodičia. Druhá z nich chce bezpečnú a zdravú rekreáciu pre svoje deti a prvá - len sa bavte. Detský tábor "Perla Ruska" sa zaoberal touto disonanciou pomocou sloganu - "Toto je skvelé." Zdravý a zdravý - každý uvidí ich význam.

Legenda značky

Výhody sú zvyčajne spojené so samotným produktom alebo službou. A bez skutočných rozdielov ich môžete kompenzovať legendou značky.

Skittles slávny slogan "Reach the rainbow, skúste dúhu" je založený na mýtus sladkostí, ktoré sú vyrobené z dúhy, ktorá odráža balenie, a reklamy, a farbu cukroví sám.

Flip profil

Ak pri prvom oboznámení sa s vašou značkou osoba neurčí váš profil, nebude schopný posúdiť, či budete pre neho užitočný. Ak teda ani logo, ani názov nenaznačujú rozsah vašej činnosti, vymyslite si slogan, ktorý bude hovoriť o tom, čo robíte.

Napríklad slogan cestovnej spoločnosti ITS, „Odpočívame, je naša práca“, poukazuje na organizáciu sviatkov a ciest. A slogan výrobcu klimatických technológií "Vytvárame počasie v dome" - na split-systémy, ventilátory a ohrievače.

Problémom týchto príkladov je však to, že opisujú všetkých konkurentov. Preto, aby sa slogan stal jedinečným a sprostredkoval svoje výhody, do neho vložte ďalšie významy.

Tak napríklad slogan „Yandex“ „Všetko sa nájde“ hovorí o funkcii systému a jeho umiestnení.

Spojte sa s menom

Name-slogan

Má viac kontaktov s divákmi, a preto sa bude spomínať rýchlejšie. Ak sa teda nachádzate vo fáze vytvárania mena, skúste prísť s menom, ktoré nepotrebuje vysvetlenie. Je to ťažšie, pretože je potrebné v ňom klásť viac významov a zároveň uľahčovať vyjadrenie v každodennej reči a dávať iné kvality dobrého pomenovania.

Napríklad gril bar "jedol mäso muži". V názve sú tri združenia: mäsové menu, publikum a sortiment piva (pre tých, ktorí si spomínajú na pokračovanie línie skladby).

Súvisiace slogan

Fráza spojená s menom rytmicky a foneticky pomôže pomenovať meno rýchlejšie a pridá k nemu potrebné asociácie. A zmiasť ho so sloganom inej spoločnosti bude takmer nemožné.

"Clean. Clean Tide" je slogan, ktorý Procter & Gamble aktívne propagoval v roku 2000. Pre mnohých ľudí je však „čistota“ spojená s „prílivom“.

Jedna fráza

Tretí, a najťažší spôsob, ako komunikovať s menom, keď časť jednej zmysluplnej frázy sa používa pre titul, a druhá - pre slogan.

Značka okna spoločnosti "Akto" s heslom "Ak nie nás". Plus - neobvyklý prístup, ktorý priťahuje pozornosť. Mínus - izolovane od názvu sloganu nedáva zmysel.

Vytvorte reklamný slogan

Reklamný slogan je vyvinutý pre jednu kampaň a je podstatou vašej správy. Na rozdiel od obrazu nie je nutné ju viazať na značku. Hlavná vec je pritiahnuť pozornosť a prispôsobiť sa rôznym grafom.

Prejdeme ďalej

Prejdite za hranice značky. V konkurenčnom prostredí je podnikanie dôležitou flexibilitou a schopnosťou prispôsobiť sa situácii. Moderná realita je nasledovná: ak v reklame ste obmedzení svojím hlasom hlasu a hovoríte iba firemnými klišé - nie ste pre nikoho zaujímavý.

virálny

Dobrý reklamný slogan priťahuje pozornosť. V ideálnom prípade ide o ľudí s pomocou vírusového efektu. To môže výrazne zvýšiť dosah kampane a zároveň znížiť náklady na distribúciu.

adaptácia

Nemenej dôležitá je prispôsobivosť pre rôzne parcely, ak reklamná kampaň zahŕňa niekoľko formátov. V tomto prípade by slogan mal kombinovať nákresy pre vonkajšiu reklamu, výtlačky časopisov, video a rozhlasové reklamy.

Napríklad reklamná kampaň S7 je spojená so sloganmi „Toto ešte nie je Berlín“, „Toto ešte nie je Moskva“, „Toto ešte nie je Šanghaj“. Povzbudzuje viac cestovania, ako na fotografiách nemôžete vidieť krajinu v celej svojej kráse a rozmanitosti.

Príďte s nápadom

Platforma značky

Predtým, než začnete premýšľať o formulovaní správy, ktorú budete klásť na slogan. Musí spolu s menom a logom vytvoriť jeden obrázok. Preto by sa slogan, podobne ako zvyšok korporátnej identity, mal rozvíjať na základe vlastností, výhod, povahy a poslania spoločnosti, ktoré sú napísané v platforme značky.

Slovník asociácií

Po ponorení do významového poľa značky vytvorte asociačný slovník. Do neho napíšte slová a frázy spojené so spoločnosťou. Napríklad slovník pre slogan výrobcu mlieka môže vyzerať takto.

Združenia na vyzdvihnutie pomôžu generátorom názvy:

Vyberte výklenok a kliknite na tlačidlo "Generovať". Varianty sú na priame účely úplne zbytočné, ale slová, ktoré sa v nich používajú, možno bezpečne zadať do slovníka pre ďalšiu generáciu nápadov.

A stránky s asociáciami budú tiež užitočné:

Zadajte správne slovo a prejdite z jednej asociácie do druhej, vyplňte slovník materiálom pre ďalšiu prácu.

inšpirácie

Po pridaní slovníka k aspoň sto slovám prejdite na generovanie variantov. Pamätajte na stabilné výrazy: rečové známky, klišé, frazeologické jednotky. Môžu byť prijímané v priamom zmysle, parafrázovať alebo dávať nové významy. Zdrojmi sú vhodné frazeologické slovníky:

Sloganové generátory

Nepoužívajte slogan generátory - služby, ktoré pridávajú náhodné frázy na vaše meno (alebo akékoľvek iné slovo). Výsledné slogany nie sú jedinečné, neodrážajú vašu pozíciu. Môžu byť zamiešané bez straty významu a priradené akejkoľvek spoločnosti.

Tu je napríklad niekoľko možností vytvorených pomocou podobného randomizer pre Texterra:

  • "VelikaPlaza" - rýchlo a bez nervov.
  • Iba zhýralosť. Iba patos. Iba "VelikaPlaza".
  • "VelikaPlaza" - všetko, čo chcete!
  • Vráťme sa k minulosti - vytvoríme budúcnosť. "VelikaPlaza".

Stop slová

Niektoré slová v sloganoch sa používajú častejšie ako iné a stávajú sa už tak opotrebovanými, že nespôsobujú nič iné ako idiosynkrózu. Preto, ak použijeme tieto klišé, potom je to opodstatnené: v pôvodnom význame, vytvorením hry na slovách a významoch.

inovácie

city

emócie

exkluzivita

Správna voľba

jedinečnosť

ideálnost

nápad

rozhodnutia

výber

kvalita

pohľad

zvuk

farba

chuť

aróma

pocit

potešenie

harmónia

tajomstvo

sen

blaho

elita

prestížnej

výhradný

doprava

doprava

pravda

autentický

skutočný

skutočný

jedinečný

neopakovateľný

jediný

originál

špeciálna

skúšal

bezvadný

perfektný

hodné

Zákon o situácii

Slogan vždy existuje v kontexte prvkov vašej značky a trhu. Preto bude súbor techník a tipov z článku individuálny pre každý prípad. Preskúmajte svoju spoločnosť, produkt a trh, aby ste pochopili, aké posolstvo musíte oznámiť a aké techniky použiť vo vašom prípade.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár