Marketingový vplyv: ako sa zbaviť a zarobiť peniaze na odberateľov iných ľudí?

Prvý smartphone som si kúpil len vďaka skvelému klipu na jednom z kanálov YouTube. Snažil som sa pestovať potraviny po Balajevovi. A môj priateľ pravidelne skladoval "boxy šťastia" s kozmetikou po preskúmaní jednej z blogov krásy. Kto ešte nepochopil, vplyv na dnešnú agendu alebo marketing v štýle chrípky západným spôsobom. Prečítajte si, aký druh ovocia je, čo sa konzumuje a ako ovplyvňuje trávenie vašej spoločnosti.

Čo je to marketingový vplyv?

Vplyv Marketing je druh marketingu, ktorý využíva silu verejných ľudí alebo mienkotvorných predstaviteľov na rozšírenie vášho predajného trhu. Zhruba povedané, namiesto toho, aby ste namáhali chlieb a pokúšali sa predávať viac ľudí priamo, platíte / inšpirujete / hypnotizujete autoritatívnu osobu, ktorá hovorí za vašu značku.

Vplyv marketing prichádza do ruky s ďalšími dvomi typmi marketingu - SMM a obsahový marketing. SMM je hlavným nástrojom pre väčšinu kampaní na distribúciu reklám. Obsah - základný komponent, ktorý buď vy alebo autorita vytvoríte - závisí od vašej štedrosti.

Impact Marketing nie je WOM marketingu. Kým koncept marketingu vplyvu znamená túžbu posilniť dôveryhodnosť značky tým, že sa pridržiava autority inej osoby, marketing WOM (slovo z úst) je len nástrojom na sprostredkovanie správy. Ukazuje sa, že všetky kampane Influencer v skutočnosti zahŕňajú slovo z úst, ale nie všetky kampane WOM používajú na propagáciu reklamu niekoho iného.

Dopad Marketing nie je advokát marketing, Zástancovia značky nemusia byť mocní ľudia. Sú to fanúšikovia vašej práce, fanúšikov výrobkov. To môže byť obkladač Valera, ktorý vedie blog a chváli vašu keramiku alebo cement. Alebo možno Marina, krajčírka s malou skupinou VKontakte, ktorá používa len svoje priadze pre svoje svetre. V marketingu, vplyv väčšej moci ide do hľadania dôveryhodnosti, ktorá dovtedy o produkte nepočula. Okrem toho, chrípkový marketing je vždy stojí za peniaze.

V krátkosti fázy marketingovej kampane Influencer vyzerajú takto:

  • Vyhľadajte autoritu značky alebo produktu. Blogy a sociálne siete vyberáme manuálne alebo využívame služby služby AdAsia, PUBLICFAST alebo TapInfluence. V tomto štádiu je dôležité, aby ste si nevybrali samotného bloggera „drevené uhlie“, ale aby sme zistili, od koho cieľová skupina chrlí dúhu.
  • Vytvárame marketingovú kampaň zameranú na prilákanie samotných orgánov.
  • Vytvárame druhú kampaň - sprievodca pre úrady, aby sa maximalizoval dosah divákov. Definujeme ciele, ktoré chceme dosiahnuť - zvýšenie predaja, zvýšenie počtu odberateľov v sociálnych sieťach, vyskúšanie produktu.
  • Sledujeme ukazovatele uznania a predaja.

5 silným vplyvom na marketingové kvality

Je účinný, Niekoľko vecí môže ovplyvniť predaj, je lepšie ako odporúčanie z úst rešpektovanej osoby. Chlapci z McKinseyho výskumného centra zistili, že ústne slovo vytvára dvojnásobný objem predaja ako platená reklama. Výsledky marketingových kampaní WOM ukazujú podľa Forbesa zároveň o 37% vyššiu mieru udržania zákazníkov. Marketingový vplyv tieto ukazovatele posilňuje autoritou.

Je spoločenský, Svet sa dusí na sociálnych médiách. Je plný zábavy, užitočných informačných a komunikačných sociálnych sietí. Spotrebiteľ už viac nechce vidieť priamu reklamu, ktorá by zabrala času. Za týchto podmienok je vplyv úradov príležitosť počítať s. Schopnosť zviesť svojho nasledovníka.

Každý o ňom hovorí, Z Forbes do dediny. Jeho zmienka v médiách sa len zvyšuje, o čom svedčí aj správa v službe Trendy spoločnosti Google. Popularita dotazu Influencer marketing od roku 2012 vzrástla o 5000 percent, v roku 2015 bol nárast o 500%.

Nepredáva v čele, Každý deň obyčajný človek vidí 3-4 tisíc reklamných správ - na webe, na ceste do práce, vo výťahu, v autobuse. Postupom času sa vyvíja "slepota bannera", keď mozog vedome blokuje reklamu a nemôžete si spomenúť, ktorá reklama bola naposledy videná. Vplyv Marketing je natívna reklama, ktorá ľahko obchádza túto bariéru a predáva o 53% lepšie, pretože to nevyzerá ako tradičná obeť AdBlock.

Zasiahne priamo na cieľ, Nástroje a metódy pomáhajú nastaviť presné zacielenie a potom skĺznuť reklamnú správu priamo pod nos potenciálneho kupujúceho. Výsledky a efektívnosť kampane je navyše oveľa ľahšie sledovať ako v tradičných médiách.

Ďalším dôvodom na vyskúšanie marketingového vplyvu je jeho úžasný vplyv na tisícročia (mladší ľudia do 30 rokov). Ak si myslíte, že analytika Annalectu - a nemáte dôvod tomu neveriť - 40 percent opýtaných tisícročí nakupovalo veci online po odporúčaní renomovanej osoby na webe. 20% odporučilo produkt priateľom.

6,5 dolárov "návrat" za každý investovaný dolár

Spoločnosť Tomoson uskutočnila prieskum, v ktorom viedla rozhovory s obchodníkmi z 125 spoločností. Na základe ich odpovedí boli získané nasledujúce grafy. V priemere spoločnosti robia 6,5 ​​USD za každý dolár investovaný do kampane Influencer. Podľa odpovedí obchodníkov je to najrýchlejšie rastúci online propagačný kanál, ktorý je pred ekologickým vyhľadávaním a e-mailovým marketingom.

Rozpočty na vzostupe

59% obchodníkov plánuje zvýšiť svoje rozpočty Influencer-marketing počas nasledujúcich 12 mesiacov. Len 21% plánuje tieto náklady znížiť alebo udržať v rovnakých množstvách.

Tempo rastu sa prevráti

Influencer marketing je hodnotený ako najrýchlejšie rastúci kanál pre prilákanie zákazníkov na internete.

Dokonca aj zákazníci sú lepší

51% obchodníkov verí, že takto získavajú lepších zákazníkov - sú lojálni k značke a sú ochotnejší povedať priateľom a známym.

Blogy a Facebook

Hneď poviem, že Tomoson nebral do úvahy ruské sociálne siete, a preto je tu chyba dosť vysoká. Ale všeobecne, na posúdenie trendu nie je ťažké.

50% obchodníkov používa na zvýšenie predaja chrípkový marketing a 40% sa zameriava na zlepšenie imidžu značky.

Príjmy sú aj naďalej najdôležitejším ukazovateľom účinnosti kampane.

Influencer kampane s príkladom

Existuje mnoho vecí, ktoré slávny blogger môže urobiť pre vašu spoločnosť. Toto sú príspevky na Twitteri, fotografia na Instagrame alebo reklama na ďalšom videu na kanáli YouTube. Tak robili výrobcovia farebného kinetického piesku na kanáli LizzzTV.

Pozor! Zalipatelno!

Výsledkom kampane je 450 000 zobrazení, 15 000 rád, 4 000 komentárov a 18% kliknutí (z počtu divákov) na stránky inzerenta. Dnes video pokračuje a už získalo viac ako 1 milión zobrazení a 23 000 rád.

Ale môžete k veci pristupovať globálnejšie ...

#mycalvins

Calvin Klein uskutočnil jednu z najambicióznejších kampaní. Viac ako 600 renomovaných bloggerov po celom svete, ktorí nahrali svoje fotografie do Instagramu v športovom prádle CK, sa na ňom aktívne podieľali. Bolo to veľmi horúce ... Ako výsledok, milióny nových nasledovníkov značky v sociálnych sieťach a viac ako 25 miliónov interakcií s nimi. Malý tlak - sľub zverejniť najlepšie fotografie na samostatnej webovej stránke Calvin Klein - a terabajty vlastného obsahu naliate do webu s hashtagom #mycalvins.

O whisky a bez slov

Pamätaj si na môj normcore marketingový článok? Jedným z príkladov Normcore je reklama na whisky Lagavulin, v ktorej herec Nick Offermann, v úlohe Ron Swansona, 45 minút uje whisky. Toto video v roku 2015 získalo cenu za najlepší príklad reklamy Influencer. Ak ste ho nevideli, tu je jeho krátka verzia:

45 minút normálne

Výsledky tejto kampane - video už má takmer 3 milióny zobrazení na YouTube, viac ako 18 000 divákov sa prihlásilo na oficiálny kanál My Tales of Whiskey Official, uverejnilo videá na svojich stránkach Sony, Tumblr a Go Daddy, čím výrazne zvýšilo pokrytie kampane.

Loki vlkodlak

Kto povedal, že autorita musí byť nevyhnutne osoba? Tolik ovce žijú v jednej moskovskej reštaurácii s 6500 nasledovníkmi Instagramu a americký Husky menom Loki má viac ako milión takýchto nasledovníkov. Rozhodla sa použiť Mercedes-Benz USA. V sérii videí, kamera na kohútiku psa ukazuje, ako sa snežný skúter môže dostať cez špičkové SUV, a paralelné vysielanie z kabíny ukazuje, aké pohodlné je to urobiť.

Na samotnom Instagrame táto kampaň získala 173 miliónov zobrazení a 2 300 000 komentárov.

Aby nedošlo k odčerpaniu rozpočtu ...

Po prvé, kampaň musí mať jasné ciele a potenciálny kazateľ vašej ideológie musí mať určité vlastnosti:

  1. Vytvorte relevantný, vysoko kvalitný obsah. Je nepravdepodobné, že najväčší brazílsky kňaz s miliónmi účastníkov vám pomôže predať vysokokapacitné batérie pre nákladné vozidlá.
  2. Mal by existovať kontakt medzi autoritou a publikom - diskusie, vzájomné rády, reposty a bitky. Ak neexistuje žiadna sociálna aktivita, potom sa tento kanál príliš nelíši od televízneho vysielania.
  3. "Influenser" musí byť prítomný v maximálnom počte sociálnych sietí. Keď ho urobíte skvelým obsahom (aj keď s reklamou), bude ho stále zdieľať všade, aj keď nie je platený.

Choď na slovo. Ak chcete získať merateľný výsledok a schopnosť prispôsobiť kampaň, urobte si obsah sami alebo napíšte jasnú TK pre blogger. Určite rámec kreativity, hlavné tabu a obmedzenia. Bez ohľadu na to, aké je to lákavé (a čo, platí to isté!) V tomto štádiu by ste nemali uľahčiť život. A tiež dávajte pozor na tých, ktorí sa odvíjali v určitom výklenku - ak je publikum relevantné pre váš produkt, všetko bude v čokoláde.

Niekoľko užitočných informácií a štatistík od Eleny Torshiny, ktorá vrhla svetlo na prácu s malými reklamnými rozpočtami a dotkla sa YouTube, kde sa podľa jej názoru zlúčili celé publikum z najlepších stránok Liveinternet. Niekoľko záverov:

  1. Na YouTube, môžete pracovať v plug až 50 tisíc rubľov. Ak nemáte dostatok reklám od najlepších bloggerov, niektoré z nich nie sú tak dobre propagované. Stručne povedané, budú stáť rovnaké peniaze a účinok bude pravdepodobne lepší.
  2. Na YouTube venujte pozornosť kazašským, sibírskym a niekedy aj ukrajinským. Na rozdiel od obyvateľov nominálneho a severného hlavného mesta neporušujú náklady.
  3. Pozrite sa na tých, ktorí ešte nezachytili hviezdu, ale očividne sa im to páči. Napríklad, kanál Goodmood - stojí asi 15 tisíc, a pohľady na každé video stovky tisíc. Elena hovorí, že tieto by sa mali nájsť v čase, aby to nevyšlo, pretože ona a Irina Gorbacheva majú. "Osobne som sa o tom dozvedel až na konci roka 2015 a na začiatku roka 2016 to stálo už 200 000 rubľov na miesto na Instagrame. A to je, ospravedlňte ma, nie pre mňa, hoci by som rád."

Veľký sľub

Vplyv marketing je jedným z najsľubnejších spôsobov, ako propagovať značku, ktorá existuje na webe. Podľa časopisu Forbes jasne vidí niekoľko trendov, ktoré robia prácu v tomto smere atraktívnou.

Podľa Johna Halla - výkonného riaditeľa spoločnosti Influence & Co - sa zvýši vplyv mikropodnikov a nebude potrebné hľadať príšery na mediálnom trhu (to je to, čo Elena Torshina hovorí v príklade YouTube). John sa tiež domnieva, že spoločnosti by mali venovať väčšiu pozornosť orgánom, ktoré sú skutočnými užívateľmi značky.

Pokiaľ ide o mňa, je to príležitosť zamyslieť sa nad novým smerom práce. Napríklad dnes má každý zákaznícky servis. Predpokladám masový vzhľad oddelení zaoberajúcich sa orgánmi a obhajcami značiek. Čo si myslíte? Je tento druh marketingu sľubný? Prax, podeľte sa o svoj názor.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár