Sprievodca pre prácu s mienkotvorcami: od stanovenia cieľov až po výpočet výkonnosti

Vplyv marketingu sa objavil pomerne nedávno: v okamihu, keď niektorí bloggeri začali získavať veľa účastníkov v sociálnych sieťach, a podnik sa rozhodol využiť ho vo svoj prospech.

Skôr v článku "Marketing vplyv: ako sa dostať voľné a zarobiť peniaze na ostatných ľudí predplatiteľov?" o pokroku sme už písali s pomocou mienkotvorných lídrov. V súčasnosti je však ťažké nájsť podrobný návod na prácu s bloggermi na internete, ktorý by odpovedal na všetky otázky. A to je dôležité, pretože nesprávnym prístupom bude spolupráca viesť v najlepšom prípade k nulovým výsledkom av najhoršom prípade k zníženiu rozpočtu na propagáciu. V tejto príručke sme zozbierali všetky informácie o tejto téme a zdieľali naše závery.

Kde začať, aby nedošlo k strate?

Musíte začať so sebou. Presnejšie, s tým, čo ponúkate, a tým, čo chcete dosiahnuť.

Pochopenie produktu a jeho výhod

Predtým, než ponúknete spoluprácu s názorovými lídrami, musíte mať jasnú predstavu o tom, aký užitočný je váš produkt a prečo je lepší ako ostatní. Nie každý blogger umiestni všetko do radu. Niektorí z nich stále musia presvedčiť, prečo by mal byť váš šampón inzerovaný.

Samozrejme je potrebné určiť výhody a preukázať ich samotným kupujúcim. Konkurencia v reklame medzi bloggermi je vysoká. Myslíte si, že predtým tu nikto neinformoval podobný produkt? Možno ste inovátor, ale aj v tomto prípade musíte pripraviť dobrú prezentáciu na zvýšenie záujmu.

Reklamný text je spravidla napísaný samotným bloggerom. Ale nikto o vašom produkte nevie lepšie ako ty. Preto by ste mali mať v každom prípade dostatok informácií o produkte, jeho vlastnostiach a výhodách, aby sa blogger mohol pri zostavovaní textu spoľahnúť.

Ešte lepšie je mať predstavu o tom, ako propagovať produkt. To bude užitočné, ak sa obrátite na mienkotvorných vodcov, ktorí nie sú silní v reklame a sú zvyknutí čítať z papiera.

Niektoré produkty sú jednoducho nevhodné pre reklamu s bloggermi. Je potrebné pamätať na obmedzenia, ktoré sa vzťahujú na reklamu určitých druhov výrobkov. Sú veci, ktoré reklama môže spôsobiť negatívnu reakciu užívateľov - binárne možnosti, MLM a ďalšie podvodné schémy.

Definícia cieľa

Musíte určiť sami, čo chcete dosiahnuť s reklamou. Nejasný cieľ - rozmazaný výsledok. Okrem toho je po každej publikácii potrebné vyhodnotiť jej účinok. Akými kritériami ho hodnotíte, ak neboli pôvodne nainštalované?

Umiestnenie publikácií s mienkotvornými predstaviteľmi môže mať tieto ciele.

 • Zvýšte povedomie o značke alebo nový produkt. Je ťažké sledovať účinnosť. V podstate ide o zvýšenie pokrytia: nových účastníkov, názorov, rád, komentárov.
 • Vytvorenie určitého imidžu produktu: oblečenie značky č. 1 v Rusku, najrozpočtovejší reťaz reštaurácií, značka automobilov pre pokročilú mládež atď.
 • Žiadosti v komentároch / pošte, telefonicky (napríklad o cene, atď.).
 • Objednávky: objednávky môžete sledovať z konkrétneho bloggera pomocou propagačného kódu.
 • Skutočné tržby.

Určiť cieľové publikum

Jedna vec je inzerovať novú sódu s Ivangai, a ďalšie, aby si od neho objednala predsienku s novými budovami v Moskve. Ak existuje dostatok vreckového na drink ako idol 10-ročnému dievčaťu, potom rozhodne nie na nákup nehnuteľnosti. A ona sa o ňu nebude zaujímať aspoň ďalších 10-15 rokov.

Hoci je to skôr zrejmý bod. Každý vie, že publikum Ivangaya je väčšinou deti. Ďalšia vec je, keď chyby pri výbere cieľovej skupiny nie sú na prvý pohľad zrejmé. Napríklad, ak je mladý bloger krásy pozvaný, aby inzeroval značkové oblečenie alebo šperky. Áno, jej publikum sú dievčatá. Ale z väčšej časti tieto dievčatá ešte nemôžu dovoliť tovar tejto kategórie. Sú to väčšinou mladí študenti, ktorí sa obliekajú na masovom trhu a šetria na kozmetike a stylistoch (preto sledujú kanál).

Preto, aby bolo možné ponúknuť váš produkt, službu alebo službu skutočne zainteresovanému publiku, musí byť najprv správne identifikovaný. Pre koho produkt vytvárate? Aké pohlavie, vek, rodinný stav sú títo ľudia? Ako ich možno identifikovať? Odpovedaním na tieto otázky ušetríte veľa času a peňazí.

Z kategórie, ktorú ste práve opísali medzi ľuďmi, ktorí sa prihlásili na odber vybratého bloggera, by malo byť čo najviac ľudí. Len tak bude mať reklama skutočný účinok.

Niche blogy sú skvelou príležitosťou strieľať čo najpresnejšie na správne publikum. Dokonca aj na YouTube je teraz obrovský výber výklenkov, do ktorých môžete natívne vložiť väčšinu produktov.

Príprava staveniska

Rovnako ako pred akoukoľvek reklamnou kampaňou, pred publikovaním s bloggerom musíte pripraviť stránku pre prijímanie klientov.

Blogger vám poskytne odporúčania od zainteresovaných klientov, ale sú vaše webové stránky pripravené slúžiť im? Je pre takúto záťaž vypočítaný hosting? Pracuje funkcia správne? Je to pre používateľov zrozumiteľné? Každá drobná chyba vás zbaví peňazí. Tu je dôležité nielen slúžiť kupujúcim, ale aj hákovať na pochybovateľov a „dohnať“ tých, ktorí odišli bez nákupu.

Kde inzerovať

Propagované účty nájdete v sociálnych sieťach. Každá sociálna sieť má však svoje vlastné schopnosti. Najčastejšie stačí Instagram a YouTube, pretože existuje široké publikum a pohodlné formáty. Ak chcete prijímať reklamy z vyhľadávačov a tak ďalej pomocou reklamy. odkaz hmotnosť, môžete venovať pozornosť textové blogy.

S bloggermi môžete pracovať nielen priamo, ale aj prostredníctvom sprostredkovateľov (agentúr, búrz), o ktorých budeme hovoriť neskôr.

Nezávislý výber bloggerov

Predpokladajme, že máte dosť sily a ambícií samostatne organizovať prácu s bloggermi a nechcete preplácať sprostredkovateľov. Ako postupovať v tomto prípade?

Hľadať rukoväte. Lazy zákazníci s veľkými peniazmi idú jednoduchým spôsobom - hviezdna cesta. V celebrity rád a povesť, a podmienky spolupráce sú transparentné, nemôžete zápasiť a kŕmiť rozpočet na ne. Táto stratégia však nie vždy funguje.

Prečo celebrity milionár nie je vždy efektívne?

Tu je dôvod:

 • Publikum hviezd môže byť veľmi heterogénne., Napríklad Instagram Anny Semenovichovej monitoruje nielen veľký počet žien, ktoré ju chcú napodobňovať, ale aj muži rôznych národností. Preto, ak tu inzerujete kozmetiku, reklama bude lietať okolo polovice účastníkov. To isté platí aj pre neskrútené profily s obrázkami krásnych ženských tiel. Publikum je asi rovnaké a dokonca s jasným rozpätím v smere mužov.
 • Celebrity môžu predražiť, Áno, títo ľudia sú dobre známi, ale niekedy sú náklady na reklamu oveľa vyššie ako výhody. (Vo väčšine účtov Instagram, cena reklamy je vyššia ako 100 tisíc rubľov). Niekedy je jednoduchšie rozdeliť rozpočet medzi dvoch alebo troch menej známych bloggerov s miernejšími cenami a získať oveľa väčší efekt.
 • Celebrity takmer nekomunikujú s publikom, Dokonca aj pre top bloggerov v takomto rozsahu je problematické. Menej známych jednotlivcov, najmä špecializovaných odborníkov, často komunikujú v pripomienkach alebo dokonca vytvárajú videá s odpoveďami na otázky. Budujú dôveryhodnejší vzťah s predplatiteľmi. Reklama je často vnímaná ako priateľské odporúčanie.
 • Star predplatitelia sú zvyknutí na veľký tok reklamy a venovať im menej pozornosti., Niektoré celebrity tak často zverejňujú platené príspevky, ktoré vo všeobecnom toku je ťažké vyniknúť. Obyčajní blogeri sa snažia byť opatrnejší pri reklame, kontrolovať jej množstvo a dohodnúť sa len na tom, o čo sa naozaj zaujímajú.
 • Existuje šanca získať veľmi priemerný príspevok., Reklamný plynovod, ktorý neustále pracuje na hviezdnych kontách Instagramu, nemôže ovplyvniť kvalitu samotného inzerátu. Niekedy nie je potrebné žiadne kreatívne rozprávanie. Dajte slovo a vôľu.
 • Keď už hovoríme o predchádzajúcej fotografii. Zdá sa, že je to inzerované šaty, ale chcem si kúpiť topánky. A mnohí nasledovníci, súdiac podľa komentárov. Otázka, či je takáto reklama prospešná pre zákazníka, je otázkou. A veľa peňazí bolo vynaložené (Nastasya Samburskaya žiada o 200 tisíc rubľov pre post).
 • Stav hviezdy niekedy sťažuje budovanie normálneho podnikania, Hviezda nie je povinná nikomu, a to sa musí pamätať. Dnes nie je nálada - uverejníme váš príspevok za týždeň. To sa často stáva, aj keď všetky hviezdy sú odlišné.
 • Celebrity môžu súčasne propagovať svojich priamych konkurentov. Samozrejme, môžete dohodou vykúpiť reklamný priestor na určité obdobie, zatiaľ čo konkurenti sú spiaci, ale dohoda existuje len dovtedy, kým ostatné ponuky viac neposkytnú.

Problém je, že so slávnymi ľuďmi v Instagrame sa často pracuje na verbálnych dohodách. Aby ste sa nejako chránili, je lepšie vybrať si blogerov so zmluvami s agentúrami.

Samozrejme, hviezdy majú svoje zjavné výhody:

 • Majú viac fanúšikov, ktorí ich chcú napodobňovať. Ich fanúšikovia radi nosia rovnaké šaty, objednajú rovnaké jedlo, použijú rovnaký parfum atď.
 • Hviezdy môžu poskytnúť dobré uznanie produktov, ktoré práve vstupujú na trh. Je to viac o masových produktoch. Jedna vec je inzerovať novú aplikáciu pre vytváranie cool selfies pre 10 málo známych bloggerov, a ďalšia je hodiť návnadu do viac pochmúrneho miesta - do tej istej Buzovej.
 • Top bloggerov a celebrít bude môcť pritiahnuť pozornosť širokej škály ľudí na nejaký druh súťaže, akcie alebo akcie, vrátane charity.
 • Spätná väzba z hviezdy môže byť pridaná na stránku a ukázať ju pri každej príležitosti.

Všeobecne platí, že akúkoľvek spätnú väzbu možno použiť v budúcnosti na vašej stránke. Bloggeri sú verejní ľudia, a čím viac zbierate dôkazy o kvalite od osvedčených ľudí, tým lepšie.

Aké značky sú užitočné názory mikroleaderov

Názory sa nazývajú mikro-vodcovia, ktorí sa nemôžu pochváliť veľkým počtom účastníkov - od 100 tisíc alebo menej. Preto sa tu diskutuje o cene.

Pre začínajúcich bloggerov (a to nielen pre začiatočníkov, záleží na tom, čo predávate) môžete ponúknuť barter. Možno, že blogger sa bude páčiť váš produkt, alebo sa ukáže, že to potrebuje teraz (tenisky majú opotrebované, vysávač má zlomil, je čas, aby si ostrihať, atď).

Ďalšou možnosťou pre barter, ktorý môže lákať blogger je sponzorovanie cesty (na podujatia alebo na krásne miesta). Dojmy môžu byť drahšie ako akékoľvek peniaze, takže je možné prilákať takýto návrh a vtáky vyššieho letu.

Mikro-vedúci stanovísk, ako už bolo spomenuté, aktívne spolupracuje s publikom. Zapojenie takýchto účtov vyššie. Blogger sa snaží filtrovať reklamu a odoslať ju tak nenápadne, ako je to len možné, aby nestratil už tak malé publikum fanúšikov.

Ďalším plusom mikroleaderov je, že môžu byť použité ako tréningové miesto pre tréning - aby sa nestratil celý rozpočet na hviezdy naraz a nedostal pochybný výsledok. Zoraďované od jedného sprostredkovateľa - hodnotili sme reakciu na reklamu a skutočný výfuk - pracovali sme na chybách - vyskúšame nasledovné.

Okrem toho vplyv marketing je vec, ktorá vyžaduje systematické opakovanie (samozrejme, ak cieľom nie je jednorazový predaj). Nemôžete inzerovať raz a odísť - okamžite na vás zabudnú. Je potrebné pravidelne si pripomínať. Navyše, ak pracujete s desiatkami bloggerov, ilúzia bude vytvorená tak, že váš produkt je populárny. Niekto to bude tlačiť na rozhodnutie o kúpe.

Môžete zvýšiť šance na úspech, ak sa rozhodnete pre mikročastice vo výklenku najbližšie k vám.

Ak hovoríme o YouTube, potom si musíte uvedomiť, že potenciálne každý malý kanál s časom sa môže premeniť na milión. Boli prípady, keď sa inzerentom podarilo kúpiť reklamný priestor za cent na kanáloch, ktorý sa nakoniec rozrástol na milionárov. Ak sa video s reklamou neodstráni (a to sa len zriedka), môžete sa spoľahnúť na dlhodobý efekt. A môžete si dokonca takú záľubu - hľadať nováčikov "YouTube" s veľkým potenciálom.

Mikrofonní predstavitelia sú skvelí pre malé podniky. Ale tu musíte urobiť rezerváciu, že musíte urobiť všetko sami, pretože práca so sprostredkovateľmi bude jesť väčšinu rozpočtu.

Keďže v tomto prípade je dôležité regionálne prepojenie, musíte vybrať účty podľa geografickej polohy publika. Pamätajte, že napriek umiestneniu autora, jeho predplatiteľmi môžu byť ľudia z akéhokoľvek mesta a krajiny.

Je lepšie vybrať si mikroblogger s päťsto predplatiteľmi, ktorý je presne zameraný na konkrétne mesto, ako desaťtisícmetrové publikum s rôznymi mestami. Náklady v tomto prípade budú nižšie a presnejšie.

V závislosti od toho, aké produkty alebo služby ponúkate, môžete ponúkať bárter bloggerovi (obed v kaviarni, masážne sedenie, fotenie atď.).

Organizácia Instameet je tiež populárna - offline stretnutia bloggerov. Takéto podujatia organizujú hotely, reštaurácie, divadlá, múzeá, atď., Aby sa ukázali instagramom, čo je ukryté pred pravidelnými návštevníkmi a dostávajú od nich PR vo forme fotografií so značkami hashtags. Tu je také bezplatné PR. Hlavná vec je, že instagrammeri majú niečo na fotografovanie.

Je lepšie kombinovať PR s bloggermi s diskontnou udalosťou. Získate tak nielen uznanie, ale aj nových zákazníkov.

Ak je služba špecifická a vo vašom meste nie sú žiadne výklenky, môžete ich „pestovať“. Iste v meste je osoba, ktorá sa zaujíma o váš predmet a je pripravená viesť o ňom blog. Možno ho už vedie, ale nie tak úspešne. Môžete mu pomôcť v tom výmenou za periodické uvádzanie značky v publikáciách. Možnosť, samozrejme, nie je pre každého, ale ak prídete do podnikania na dlhú dobu a plánujete expandovať v budúcnosti, môžete sa pozrieť týmto smerom.

Detailing-Alarm Company na propagáciu účtu v Instagrame prilákala svojich zamestnancov - veľvyslancov značky. Keď do spoločnosti prišlo veľkolepé dievča, prihlásili sa na svoj účet ochotnejšie ako na firemný účet. Preto bolo rozhodnuté inzerovať so svojimi bloggermi. A ona zase spoločnosť inzerovala.

Nezabudnite, že marketingový vplyv funguje najlepšie s inými prostriedkami propagácie.

Ako a kde hľadať bloggerov

Najjednoduchší spôsob využitia štatistických služieb. Tam môžete nájsť bloggerov na všetkých stránkach podľa rôznych kritérií (pohlavie, umiestnenie), pozri základné údaje. Spravidla nie je toľko bezplatných verzií údajov, ale pre každého bloggera možno vyvodiť určité závery.

Na webových stránkach Brand Analytics môžete vidieť 50 najlepších lídrov na rôznych miestach: Instagram, Facebook, YouTube, Twitter, Vkontakte, Môj svet.

Livedune poskytuje podrobné štatistiky o Instagram, YouTube, Vkontakte (profily a skupiny), Twitter, LJ.

Služba poskytuje iba sedem pokusov o bezplatné vyhľadávanie. Potom musíte zaplatiť predplatné (najlacnejšie sadzba - 300 rubľov / mesiac).

Hlavnou hodnotou platenej verzie je podrobná štatistika profilu. Vo voľnej verzii je k dispozícii v obmedzenej forme.

Druhý spôsob, ako nájsť stránky, je pomocou nástrojov samotných sociálnych sietí. Ak hovoríme o „Instagrame“, príslušné účty možno nájsť napríklad pomocou značiek súvisiacich s vašou aktivitou.

Môžete sa tiež pozrieť do odporúčaní vybraného blogu a nájsť niekoľko podobných.

Blogeri s veľkým počtom odberateľov môžu byť prihlásení na odber ľudí, ktorých sa vám páči.

Ak hovoríme o službe YouTube, najjednoduchšou možnosťou je vyhľadávať videá na témy, ktoré sú zaujímavé pre cieľovú skupinu. Našiel som zaujímavé video, išiel na kanál. Na pravej strane môžete vidieť aj podobné kanály.

Môžete tiež hľadať nové platformy a nápady pre reklamu pomocou analýzy konkurentov. Veľké spoločnosti s podobným publikom už dlho priťahujú mienkotvorcov. Využite ich skúsenosti. V reklamných publikáciách Instagram možno nájsť hashtags s názvom značky. Analyzovať miesta konkurentov, sledovať reakcie, všimnite si zaujímavé body. Môžete dokonca inzerovať s rovnakými bloggerov, ak máte priaznivejšie podmienky. Alebo nájdite podobné účty.

Oddeľte diamanty od piesku, alebo ako vypočítať podvodníka

Filtrovať stránky s množstvom reklamy alebo reklamy pochybných produktov. Pri pohľade na účet by sa nemalo zdať, že bol vytvorený len pre zárobky. Ak je to osobný blog, malo by byť veľa príspevkov o živote. Ak sa jedná o znalecký účet, mal by existovať veľký obsah autorských práv. To isté platí pre videoblogy. Ak si vyberiete zo stredného počtu s malým počtom účastníkov, potom je lepšie prebývať, kto má viac zaujímavých a užitočných videí, a tiež má interakciu s publikom.

Следите за тем, чтобы не было больших перерывов в публикациях. Если для видеоблога допускается периодичность раз в неделю, то для Instagram это слишком редко.

Комментарии показывают отношение людей к блогеру и уровень доверия к нему. По ним можно понять, прислушиваются ли к его мнению подписчики. Комментарии к предыдущим рекламным постам тоже нужно просматривать. Это позволит оценить реакцию аудитории на рекламу.

Niektoré instabloggery sa uchyľujú k nenápadnosti na prvý pohľad typov značiek. Živé a pozitívne komentáre v ich účtoch skutočne patria kolegom, ktorí väčšinou nepatria do vašej strednej Ázie. Bloggeri bloggerov majú spoločné chatovacie miestnosti, kde uverejňujú odkazy na nové príspevky a kolektívne na ne reagujú. Skontrolujte, či sa v komentároch neobjavujú tie isté osoby. A vo všeobecnosti sa pozrieme cez profily komentujúce akýkoľvek hasič.

Nevyberajte výtržníkov a poburujúce osobnosti. Aj keď si myslíte, že čierne PR je tiež PR, vyberte. Aby sa predišlo riziku, myšlienky a hodnoty mienkotvorcu sa musia zhodovať s myšlienkami a hodnotami značky.

Našiel si ho. Čo bude ďalej?

Pre väčšinu malých bloggerov, bohužiaľ, ich činnosť je koníčkom, nie hlavnou úlohou. Nie všetci rýchlo a ochotne idú do kontaktu. Okrem toho je veľmi často mail blogger jednoducho ohromený propagačné ponuky, a tam je jednoducho žiadny spôsob, ako reagovať na každého.

Preto by ste mali byť vždy pripravení na to, čo neodpovedáte, a mať niekoľko možností v rezerve naraz. Odporúča sa mať samostatnú tabuľku a zadať tam vhodné stránky. Pravdepodobne budete spolupracovať s predstaviteľmi verejnej mienky viac ako raz, takže je lepšie okamžite pripraviť zoznamy a robiť poznámky na okrajoch. Nabudúce, ak to bude potrebné, už viete, s kým nemôžete písať, s kým sa spolupráca uskutočnila (a možno sa niekedy zase musí obrátiť) a kto iný by mohol byť užitočný.

Keď komunikujete s bloggermi, pamätajte: sú to aj ľudia. Mnohí majú manažérov, ale vtáky s nižším letom súhlasia so samotnými inzerentmi. Z tohto dôvodu:

 • lepšie sa nerozpadať lichotivými slovami. Pozdravy môžu byť neutrálne, rýchlo sa dostať dolu a popísať výhody spolupráce pre bloggera;
 • Môžete sa pokúsiť vyjednávať. Zvlášť, keď blogger jasne preceňuje hodnotu svojej práce.

Nebojte sa požiadať o screenshoty štatistiky a údaje o publiku. Máte šťastie, ak blogger obsahuje sadu médií (prezentácia vášho účtu so štatistikami a niekedy aj prípady).

Kompetentný TK - kľúč k úspechu

Technická úloha je nevyhnutná na stanovenie všetkých potrebných podmienok pre umiestnenie. Vaša vízia a mienkotvorní predstavitelia o reklame na produkty sa môžu líšiť. Vo väčšine prípadov blogeri robia reklamu podľa svojho uváženia (lepšie poznajú svojich účastníkov), ale aby sa vyhli prekvapeniam, špecifikujte základné požiadavky na fotografie, videá a text.

Ak napíšete text neskúsenému bloggerovi, musíte ho čo najviac zjednodušiť. Nie sú potrebné žiadne super kreatívne veci. Je lepšie sa vyhýbať nadšeným fanúšikom a superlatívom v popise produktu. Prineste text na viac či menej neutrálny vzhľad, ale nezabudnite uviesť výhody.

Nasledujúce body môžu byť špecifikované v TOR.

 • Požiadavky na text, Nemôžete prinútiť blogger úplne odstrániť kritiku z recenzie, napríklad. Ale môžete požiadať, aby ste nehovorili príliš ostro a nezaznamenali si len mínusy, ale aj výhody produktu.
 • Požiadavky na fotografie a video, Vždy môže existovať záves - nie správny uhol, nedostatočné osvetlenie, atď. Možno budete potrebovať fotenie a budete musieť dohodnúť stretnutie s bloggerom. Alebo chcete ovládať nahrávanie videa z a prilákať profesionálov.
 • Podmienky umiestnenia, Vo väčšine prípadov sa stále rozpadajú, takže skladujte 2-3 dni, aby nedošlo k vyššej moci.
 • Má blogger právo odstrániť reklamy a v takom prípade (napríklad po určitom období). To nezaručuje nič, ale bloggerov, ktorí nechcú stratiť inzerentov, sa snažia neporušovať dohody.

Musíte sa tiež pripraviť na to, že ak pracujete s málo známym bloggerom bez sprostredkovateľov, spolupráca sa môže kedykoľvek zastaviť. Niekedy - okamžite po prijatí platby.

Niečo o Instagrame

O tejto stránke sa povedalo veľa, ale tu sú niektoré dôležité body.

Ak chcete inzerovať na Instagrame (ak chcete predaj), musíte mať účet vo všetkých kánonoch. Vo všeobecnosti je najlepšie inzerovať tu, ak je Instagram pre vás jedným z hlavných predajných kanálov. Ani jedna spoločnosť nestratila veľa peňazí na skutočnosť, že účastníci bloggerov, ktorí idú na účet inzerenta, zanechali takmer okamžite. To všetko je dôsledkom nedostatočnej pozornosti predajného účtu.

Veľkú úlohu zohráva nielen dizajn, ale aj pohodlie navigácie. V príspevkoch nemôžete umiestniť aktívny odkaz. Ak ste držiteľom súťaže a nalejte prevádzku z bloggerov na ňu, nezabudnite vložiť odkaz na kliknutie na stránku súťaže vo svojom profile.

Niektoré značky nemajú účet s Instagramom, ale to im nebráni v reklame. Takáto reklama pomáha šíriť informácie o produkte a zvýšiť jeho uznanie. V tomto prípade je vstup sprevádzaný hashtagom s názvom značky.

Najjednoduchší spôsob, ako inzerovať na Instagrame, je pre tých, ktorí predávajú potraviny, oblečenie, šperky, kozmetiku, fotoslužby, atď. Takéto produkty / služby môžu byť najviac natívne inzerované na sociálnych sieťach, kde majú radi krásne obrázky. Bloggeri sú ochotní vyskúšať nové oblečenie, robiť profesionálny make-up, zúčastniť sa fotenie a ukázať to všetko na svojom účte. Aj keď krásne inzerovať, ak si budete priať, môžete urobiť čokoľvek, ak ste kreatívne prístup k tomuto.

Pokúste sa požiadať, aby bol blogger odfotografovaný spolu s produktom, a nie aby ho snímal samostatne. Takéto fotografie spravidla spôsobujú väčšiu dôveru.

Málo o youtube

Už sme napísali o cenách pre top vloggerov a príkladoch reklamy na YouTube v článku "Reklama s bloggermi na YouTube: koľko a od koho na objednávku?"

Video reklama dáva inzerentom viac príležitostí prezentovať produkt a pritiahnuť naň pozornosť. Tiež nezabudnite, že publikum na “YouTube” je kolosálne. Pre veľké značky znamená ignorovanie tejto platformy chýbajúce na obrovskom dosahu.

Okrem toho tu žije veľké množstvo inšpektorov. Mnohí kupujúci hľadajú videá, keď hľadajú recenzie alebo recenzie, pretože sú viac informatívne (vizuálne) a viac dôveryhodní (slávni blogeri sú verejní ľudia).

Ďalšia významná výhoda: reklama vložená vo videu alebo oddelene natáčaná bude vždy uložená na účte bloggerov, a ak je predmetom videa „dlhodobé prehrávanie“ (nie napríklad informatívne, ale niektoré užitočné tipy pre všetky časy), potom dostanete zákazníkov nie raz, ale neustále.

Hlavné formáty reklamy v službe YouTube:

 • preroll (vložka na začiatku);
 • poštové zásielky (vložené na konci);
 • integrácia (natívny formát);
 • samostatné video (recenziu produktu, klip atď.).

V prípade videoreklamy je každá z nich vlastným spôsobom. Najlepší bloggeri alebo projekty sa môžu zmiasť a strieľať plnohodnotnú reklamu so skriptom v ďalšom videu, ako napríklad „+100500“ alebo „Dood“. A tam sú obvyklé reklamné vložky, ktoré trvajú niekoľko sekúnd, aby nedošlo k rozptyľovaniu pozornosti. Počas tejto doby musíte uviesť maximálne dôležité informácie o produkte / službe / službe.

Postroll je najlacnejším a najmenej efektívnym formátom, pretože videá sa často uzatvárajú bez ukončenia kontroly. Existuje riziko, že video bude dlhé a nudné, potom nemôžete očakávať, že z neho bude mať veľký vplyv.

Niekedy bloggeri súhlasia s vložením do stredu. Takže je ťažšie minúť.

Integrácia umožňuje natívne inzerovať produkt a poskytuje priestor pre fantáziu YouTube. Príklad dobrého rodáka pre zábavný kanál. Vo vyššie uvedenom prípade sa umiestenie produktu nenápadne odrazilo do rámu bez toho, aby sa pozornosť od videa odvrátila. Opäť platí, že je lepšie dať konkrétny produkt blogger čo najbližšie k vášmu predmetu. To bude ťažké pre lifestyler blogger žijúci v megacity prísť na to, ako ukázať, ako používať kosačky na trávu v každodennom živote.

Už bolo povedané, o výhodách video reklamy, ktorá môže priniesť zákazníkov na dlhú dobu. Ale stáva sa to naopak. Video môže byť pre divákov jednoducho nezaujímavé, alebo ešte horšie môže spôsobiť sériu odhlásení. A dokonca vôbec nie kvôli krivke reklamy, ale kvôli nedbalým slovám hovoreným na tému videa. Okrem toho môže video odstrániť samotný YouTube, aby porušilo pravidlá. Preto, ak nechcete, aby problémy, vyberte neutrálne bloggerov, ktorí nie sú v rovnováhe na pokraji dobra a zla.

Používatelia prejdú na inzerovanú stránku odkazom v popise alebo v anotácii, náznakom vo videu. Prechody na prepojení z videa sa môžu a mali by sa monitorovať. Na tento účel použite buď presmerovače (googl, tinyurl, atď.) Alebo tagy utm. Štatistiky o prechodoch pre anotácie a výzvy je možné vyžiadať od samotného vlogera. Ak chcete sledovať predaj, dajte každému bloggerovi samostatné kódové slovo - propagačný kód pre zľavu.

Exkluzívne video - možno najkomplexnejší formát. Ak jednoducho vytvoríte a nahráte video o spoločnosti / službe / produkte, počet zobrazení bude výrazne nižší ako počet ostatných videí na kanáli. Ak chcete upozorniť na valec, musíte pridať výhody pre divákov, lákať ich so zaujímavým skriptom. Niekto kreatívny a dokonca píše piesne a robí videá. Niekto sa snaží predstaviť produkt do svojho života a ukázať výsledky.

Používatelia YouTube, ako ukazuje prax, sú už dosť dobrí v reklame. Vidia, ako vrcholy robia integráciu, takže vyžadujú správny prístup.

Mimochodom, video, na ktoré bol tento komentár ponechaný, bolo uverejnené na programovacom kanáli a dostalo sa mu relatívne málo názorov. Je to predovšetkým kvôli názvu - už je z neho jasné, že ide o reklamu. Autorka bola príliš zameraná na reklamný komponent a zabudla na prínosy pre divákov. Hoci predmet kanála umožňoval integráciu služby prirodzenejšie.

Ak chcete objednať recenziu služby / produktu, potom je to oveľa jednoduchšie a môžete robiť bez problémov a len nechať blogger povedať, čo si myslí.

YouTube má tiež veľa podvádzania. Preto sledujte pomer mien a komentárov k videu, nielen zobrazenia.

Hľadať bloggerov prostredníctvom výmen

Úlohou burz je uľahčiť inzerentom život. Preto je jednoduchšie pozrieť sa na štatistiky o blogeroch, vybrať správnych kandidátov a viesť korešpondenciu.

Najdôležitejšou vecou je, že burza, ktorá vystupuje ako sprostredkovateľ v transakcii, chráni inzerentov pred podvodom. Peniaze prichádza do blogger po jeho práca je schválená zákazníkom (zvyčajne bez búrz, bloggerov pracovať na plnú platbu vopred).

Výmena Getblogger pracuje s Instagram a Youtube. Prístup je poskytovaný iba overeným inzerentom. Bloggeri majú tiež pred-moderovanie - služba odstraňuje uviaznuté účty. Ak chcete posúdiť možnosti výmeny, musíte zaplatiť predplatné.

Výmena Epicstars má menej prísne požiadavky. Zoznam bloggerov si môžete prezrieť ihneď po rýchlej registrácii. Má k dispozícii niekoľko stránok: Instagram, Facebook, YouTube, Twitter, Vkontakte, Telegram. Výmena si ponecháva 10% províziu od výkonných umelcov.

Bloggeri a iné reklamné stránky nájdete aj na burzách LabelUp, Plibber, Webartex atď.

Práca s agentúrami

Mnohé reklamné agentúry pracujú s mienkotvornými predstaviteľmi a poskytujú takéto služby klientom. Niektoré agentúry sa špecializujú výlučne na prácu s bloggermi. Väčšina top bloggerov spolupracovať s agentúrami na výhradnom základe, ale ak niektoré agentúry potrebuje blogger z inej agentúry, potom dohoda umožní vytiahnuť prakticky každý blogger v prípade potreby. Ale práca s takýmito bloggermi bez agentúry nebude fungovať.

Ak nechcete ušetriť peniaze na propagáciu a chcete inzerovať s niekoľkými hviezdami naraz, agentúry vám pomôžu zorganizovať všetko najlepším spôsobom a oslobodia vás od možných rizík. Založili prácu s bloggermi, okrem toho existujú záruky vo forme zmluvy.

Ako agentúry robia veľa práce pre klienta a prilákať najlepších bloggerov, budú musieť zaplatiť príslušnú províziu. Pre malé podniky to určite nie je možnosť, ale pre veľké značky môže byť spolupráca s agentúrami plodná. Na svojich stránkach takéto spoločnosti zvyčajne poskytujú prípadové štúdie.

Napríklad na propagáciu Aviasalesu pred dvoma rokmi bola na televíznom kanáli Lizzz spustená samostatná cestovná show za pomoci agentúry, kde na začiatku každého vydania bolo povedané, ako vyhľadávať a nakupovať vstupenky pomocou aplikácie. Celkovo spoločnosť získala približne sedem miliónov zobrazení - pôsobivé pokrytie pre popularizáciu služby.

Iná agentúra spustila flash mob pre Fresh Bar, pomocou niekoľkých veľkých bloggerov a hudobníkov.

Výsledkom bolo, že organizátori dostali 1 800 príspevkov a takmer 20 miliónov pokrytie.

Záver: posudzujeme efektívnosť reklamy

Vyhodnotenie efektívnosti reklamy je najlepšie v peniazoch (keď je cieľom predaj). Ak môžete určiť presnú výšku zisku získaného od bloggera (napríklad ste sledovali predaj podľa jeho identifikátora (promo kódu)), môžete vypočítať efektívnosť reklamy pomocou ROMI (návratnosť marketingových investícií):

Investície by mali byť vrátené vo viac ako plnej výške, preto ak je výsledné číslo viac ako 100%, potom ste viac ako splatená investícia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár