Ako používať biely linkbithing a prečo by mal čierny linkbitting zomrieť

Západné internet marketingu už dlho pochopili márnosť propagácie projektov prostredníctvom nákupu odkazov. Domáce experti sa tiež začínajú meniť prístupy k podpore, a odmietnutie najväčšieho vyhľadávača Runet "Yandex" z referenčného poradia im pomôže konať rýchlejšie.

Vyhľadávače sú celkom normálne s prirodzenými väzbami. Google ich stále berie do úvahy pri zaraďovaní zdrojov, napriek skutočnému zlyhaniu pri výpočte schém na výmenu PR a bojových liniek. Aj keď „vyhľadávače“ úplne zrušia úlohu odkazov v rebríčku, dôležitým zdrojom dopravy zostanú prirodzené prepojenia z autoritatívnych zdrojov.

Preto obchodníci začali kampane na prilákanie prirodzených väzieb, sotva opustili nákup na burzách. Link zárobok sám nie je negatívny jav. Aký negatívny je to, keď spoločnosť vytvára vysokokvalitný obsah a používatelia naň prirodzene odkazujú? Získanie prirodzených väzieb sa však pre niektorých obchodníkov stalo samoúčelné. Vytvárajú a publikujú obsah, ktorého hlavným cieľom je získanie prirodzených väzieb. Toto je tzv. Zlý linkbacking.

V skutočnosti, zlý linkbiting je forma referencie podvádzať. A manipulácia s výsledkami vyhľadávania je z dlhodobého hľadiska beznádejnou investíciou. Prečo by sa táto metóda mala stať minulosťou a ako ju možno nahradiť? Prečítajte si nižšie.

Čo je to prepojenie

Linkbuiting je vytváranie a publikovanie obsahu s cieľom pritiahnuť pozornosť publika a podporiť ho, aby odkazoval na stránku. Toto slovo pochádza z anglického odkazu (link) a návnady (návnada). Relatívne povedané, keď sa zaoberajú linkbiting, obchodník používa obsah ako návnada, očakávajú, že užívatelia "uhryznúť" ho a aktívne odkaz na stránky.

Podľa hlavného bojovníka s vyhľadávaním spamu Matt Cutts, Google nepovažuje linkbeiting za absolútne nezákonnú schému. Keď stránka ponúka používateľom naozaj zaujímavý a užitočný obsah, prirodzene odkazujú na tento zdroj a na tom nie je nič zlého.

Podľa marketingovej spoločnosti MOZ je potrebné rozlišovať medzi normálnym (bielym) a zlým (čiernym) prepojením. Čierne prepojenie zahŕňa vytváranie a publikovanie obsahu, ktorý vytvára prirodzené väzby, ale nevytvára dodatočnú hodnotu a neprináša divákom skutočnú hodnotu. Jedným z charakteristických znakov čierneho prepojenia je použitie obsahu alebo nápadov niekoho iného kvôli získaniu odkazov na vaše stránky. Mimochodom, takzvaná prepisovanie spadá pod túto definíciu.

Čiara medzi dobrým a zlým prepojením je teda veľmi tenká a kontroverzná. Môžete to definovať týmto spôsobom. Biely linkbayter vytvára obsah, služby a iné aktíva, ktoré sa líšia praktickým využitím, informačnou hodnotou, schopnosťou citovo zapojiť publikum do interakcie so značkou. A vonkajšie väzby sa stávajú pozitívnym vedľajším efektom týchto snáh. Čierna linkbayters premýšľať najprv o odkazy, a potom o praktickú hodnotu obsahu.

Black Linkbiting v akcii

Príkladom zlej spätnej väzby možno nazvať publikovanie pútavého a vírusového obsahu, ktorý má nízku praktickú hodnotu a len nepriamo súvisí s predmetom stránky alebo obchodnej oblasti. Predstavte si spoločnosť, ktorá poskytuje služby v oblasti opravy domácich inštalatérov. Na pritiahnutie pozornosti publika vydáva táto spoločnosť infographic „10 najhroznejších úmrtí vo vode“. Udalosti sa vyvíjajú takto:

 • Stará škola "SEO" presviedča vedúceho firmy, že kľúčové slovo "voda" je relevantné pre podnikanie v inštalatérskych spoločnostiach a odkazy na "strašné úmrtia vo vode" umožnia podnikom napredovať v extradícii. Manažér si nemyslí, že jeho potenciálni klienti nemajú záujem o smrť vo vode, ale len v opravách potrubí a odstraňovaní únikov vody.
 • Infografiky o strašné smrti dostať veľa externých odkazov, pokiaľ SEO pomáha stimulovať strihanie na sociálnych sieťach rôznymi spôsobmi. Akonáhle zmizne vlna zdieľania, prestanú sa objavovať externé odkazy.
 • Samozrejme, že miesto inštalatérskej spoločnosti neuverejňuje iný obsah o smrti vo vode. Preto užívatelia, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu zaujímajú o túto tému, nenájdu nič zaujímavé na zdroji a nechajú ho okamžite po prezeraní infographic. Naozaj, prečo by potrebovali nejaký druh „Ako opraviť batériu pred vodovodným potrubím“, keď sa zaujímajú o leviatanov, ktorí požierajú ľudí.
 • Všetky odkazy na stránku majú tú istú kotvu kvôli widgetu, ktorý čitatelia používajú na vloženie infografiky na svojich stránkach blogu. Google Penguin si to všimne, berie za podvádzanie a znižuje miesto inštalatérskej spoločnosti pri vydávaní žiadostí, ktoré obsahujú slovo "voda".
 • Stará škola "SEO" pripomína, že slovo "WC" je relevantné pre podnikanie inštalatérske firmy. Navrhuje vytvoriť vírusový infographic "15 najnebezpečnejších toaletných misiek".

Tento hypotetický príklad ukazuje, že nie všetky externé odkazy sú užitočné na podporu podnikania, aj keď sú 100% prirodzené.

Prečo zlé prepojenie znižuje efektivitu marketingu vyhľadávania

Čierna linkbithing nielen znižuje efektivitu marketingu, ale tiež ohrozuje zdroj reálnymi sankciami z vyhľadávačov. Je to z nasledujúcich dôvodov:

 1. Linkbuying poskytuje jednorazové zvýšenie počtu externých odkazov. Tento nárast aktivity však končí rýchlo. Vyhľadávače majú k takýmto situáciám negatívny postoj.
 2. Obsah publikovaný ako návnada zvyčajne nezodpovedá predmetu zdroja.
 3. Návštevníci, ktorí odkazujú na stránku linkbayter alebo sledujú odkazy, sa takmer nikdy nevrátia k zdroju.
 4. Obsah použitý linkbighters má nízku hodnotu. Najčastejšie ako návnada sú opakovane replikované a prepísané zoznamy "top-10".
 5. Obsah publikovania návnady dostane veľa odkazov s rovnakou kotvou, čo sa vzťahuje na funkcie vyhľadávacej značky.

Ako používať linkbiting

Môže byť prepojenie užitočným nástrojom na podporu projektu? Áno, ak je obchodník pripravený vzdať sa vytvárania obsahovej návnady a investovať do vytvárania skutočne užitočných obsahových aktív, jedným z pozitívnych vedľajších účinkov, ktoré sú vonkajšími odkazmi.

Obsahové aktíva poskytujú opakované návštevy používateľov a neustály vznik nových prirodzených väzieb. Je dôležité, aby boli nové odkazy publikované s rôznymi prírodnými kotvami alebo úplne bez kotiev. Vďaka tomu vyhľadávače nepovažujú odkazy za uviaznuté. Ako príklad obsahu obsahu, ktorý generuje návštevnosť a odkazy, môžete zadať globálnu mapu etikiet.

Ak chcete rozlíšiť tvorbu obsahu od čierneho prepojenia, položte si nasledujúce otázky:

 • Prináša tento obsah užívateľom niečo nové?
 • Pomôže táto publikácia užívateľom alebo ich niečo naučí?
 • Budú ľudia túto službu používať opakovane?
 • Aká je praktická hodnota tejto publikácie?
 • Poskytuje tento obsah emocionálnu odozvu?

Biele nápady

Ako už bolo uvedené, hlavnou myšlienkou nákupu pomocou bieleho prepojenia je vytváranie a uverejňovanie obsahu, ktorý poskytuje čitateľom skutočnú hodnotu a generuje prevádzku a externé odkazy. Takýmito aktívami môžu byť:

 • Odborný textový obsah vrátane recenzií produktov, používateľských príručiek, tipov odborníkov atď.
 • Platné online testy.
 • Užitočné infografiky, napríklad grafický príbeh o zmenách v algoritmoch Google.
 • Pohodlné bezplatné služby.
 • Užitočný video obsah.
 • Výsledky praktického výskumu, navrhnutého vo forme ľahko stiahnuteľnej bielej knihy.
 • Iné stiahnuteľné aktíva, ako sú e-knihy, distribúcie bezplatného softvéru atď.

Vytvorenie hodnotného obsahu je najlepším spôsobom na prepojenie

Premeňte svoje jedinečné znalosti, pohľady, produkty na online aktíva, ktoré zaujímajú používateľov internetu. Na tento účel napíšte naozaj užitočné texty na úrovni expertov, poskytnite používateľom prístup k službám, publikujte infografiky. Premýšľajte o výhodách, ktoré vaše publikum dostane, nie o lacnom obsahu návnad. V tomto prípade sa určite dostanete prevádzku a odkazy, ale to nie je hlavná vec. Biely linkbiting je nástroj na prilákanie publika, zvýšenie lojality a stimuláciu predaja. A to je dôležitejšie ako abstraktné spätné odkazy.

A aké príklady obsahu viete?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár