Migrácia kampaní z Yandex.Direct to AdWords: prehľad všetkých nástrah

Obchodník, špecialista PPC alebo podnikateľ, ktorý sa sám zaoberá on-line reklamou, skôr či neskôr vzniká otázka prenosu kampaní:

 • Z Yandexu do systému tretej strany, ak chcete automatizovať procesy a / alebo prijímať určité bonusy (niektoré platformy ponúkajú cashback z výdavkov na reklamu).
 • Z jedného účtu na druhý - v prípade, že dôjde k zmene dodávateľa.
 • Od „Priamych“ po AdWords (reklamy). Dôvodom môže byť úspech súčasnej kampane, rast reklamného rozpočtu a túžba osloviť nové publikum. Najmä mobilné.

V tomto článku sme len analyzovať prevod kampaní z Yandex.Direct na Google AdWords (teraz reklamy). Vysvetľujeme, ako to urobiť rýchlo, pohodlne a čo najpresnejšie.

Všeobecne platí, že existujú dva spôsoby: stará škola, kde musíte pracovať veľa s rukami, a moderné - pomocou tretej-party služby, ktorá robí väčšinu práce.

Vysvetľujeme vlastnosti všetkých variantov prenosu kampaní a uvádzame úskalia, ktoré sa môžu vyskytnúť na ceste.

Je zaujímavé Poďme!

Klasická migrácia kampane z Yandex.Direct to Google AdWords (Reklamy)

Prepíšte každú reklamu z "Direct" v "Adwords" ručne = odpad drahocenného času. Takáto cesta je navyše samovražda, ak hovoríme o stovkách alebo tisícoch reklám v tom istom elektronickom obchode.

Klasickým riešením problému je presunutie kampaní nahrávaním z Yandex.Direct (s Commanderom alebo bez neho), prechodné spracovanie v Exceli a načítanie do aplikácie AdWords Editor.

Spočiatku sa zdá, že raz som pľuvať, som vyložil ex-ekselka z Yandex → ​​nahrané do Google → je to hotovo. V skutočnosti nie je všetko tak jednoduché: je to dosť pracná a časovo náročná úloha.

Pozrite si porovnávaciu tabuľku: nahrávanie z Yandex.Direct nie je vhodné na priame nahrávanie do služby AdWords.

Stĺpce v súbore boli vyložené z priečinka „Direct“

Stĺpce v súbore prevzatom zo služby AdWords

Extras. skupinové oznámenie

kampaň

Typ reklamy

etikety

Reklama pre mobilné zariadenia

rozpočet

ID skupiny

Rozpočtové obdobie

Názov skupiny

Typ kampane

Číslo skupiny

siete

Niekoľko stavov hitov

jazyky

Typ kampane

Typ stratégie ponuky

ID kampane (miestne)

Názov stratégie stratégie

To znamená, že potrebujeme prechodnú šablónu (ako je táto), do ktorej musíte selektívne kopírovať údaje z prevzatého súboru Yandex.Direct. V budúcnosti sa tento tranzitný súbor importuje do Editora reklám v celku alebo v samostatných stĺpcoch.

Prirodzene, v procese tejto komplexnej manuálnej monotónnej práce je ľahké zabudnúť, že:

 • V službe Google Advertising a Yandex.Direct existujú rôzne typy zhody..

Takže napríklad musíte masívne zmeniť priestory pre medzery s plusom, inak sa reklamy v reklamách zobrazia pre všetky možné dotazy týkajúce sa kľúčového slova tak či onak. To znamená synonymami, slovnými formami a frázami s chybami.

Takéto dojmy vedú najmä k necielenej premávke.

Kľúčové slovo reklám Google

Zobrazenia môžu byť na požiadanie.

internetového obchodu s ekologickými výrobkami

eko produktový obchod

biopotravín

bioproduktov

 • Negatívne slová fungujú inak.

Musíte odstrániť kľúčové slová vylučujúce kľúčové slová, pretože reklama Google nemá túto funkciu. A - je dôležité špecifikovať vylučujúce kľúčové slová vo všetkých slovných formách, ako aj produkovať krížové mínus na úrovni reklamných skupín.

Mimochodom, je to zaujímavé: v súboroch s nahranými reklamami vylučujúce kľúčové slová idú do toho istého stĺpca s kľúčovými slovami, jednoducho označeného doplnkovým parametrom ako "široký" / "negatívny široký".

 • Každý systém má svoje vlastné obmedzenia charakteru.

Okrem faktu, že spoločnosť Google vylučuje výkričníky v titulkoch a vo všeobecnosti vo výzve na akciu ako „kliknutie“ a „kliknutie“ (ako niektorí „režiséri“), má zahraničná platforma svoje vlastné požiadavky na objem textu.

"Yandex"

Reklama Google

Hlava 1

35 znakov

30 znakov

Hlava 2

30 znakov

30 znakov

Hlava 3

-

30 znakov

Opis 1

81 znakov

90 znakov

Opis 2

-

90 znakov

Display Link

20 znakov

15 + 15 znakov

Preto, aby sa uľahčil klasický prenos kampaní z Direct to Advords, existuje množstvo riešení tretích strán.

Službu inzercie obsahu eLama môžete napríklad použiť na odovzdávanie súborov prispôsobených pre reklamy Google. Je zadarmo.

Alebo - špeciálny prevodník (s odkazom na listy - podrobné pokyny).

V komunite inzerentov však upozorňujeme, že ide o zastaraný nástroj. V minulom roku spoločnosť Google spolu s Adlabs vyvinula špeciálnu službu prenosu kampaní nazvanú „Teleport“.

O ňom a niektorých ďalších.

Presunutie kampane zo služby Yandex.Direct na službu Google AdWords (reklamy) pomocou špeciálnych služieb

Áno, veľa "Direct.Commander - Excel / Sheets - AdWords Editor" výrazne urýchľuje prenos kampaní, ak porovnáte metódu s manuálnym prepisovaním reklám. Ale - neexistuje dokonalosť. S cieľom uľahčiť prácu podnikateľom, špecialistom PPC a internetovým obchodníkom boli vynájdené špeciálne služby.

Jeden z nich - Teleport - bol vytvorený s podporou samotnej spoločnosti Google. Je to zadarmo + dáva kupón 3000 rubľov, ak ste novinkou v kontextovej reklame AdWords (reklamy).

Prenos kampane prebieha v niekoľkých fázach:

 1. 1. Skontrolujte a potom prevezmite súbor exportovaný z kancelárie Yandex.Direct (priamo alebo s pomocou veliteľa).
 2. 2. Konverzia dát - Teleport transformuje aktuálnu reklamnú kampaň v súlade s požiadavkami služby Google Advertising. Ak je to potrebné, špecialista môže vykonať vlastné úpravy.
 3. 3. Odovzdanie hotového súboru vhodného na import do služby Google Advertising.

"Teleport" prenáša všetky dôležité údaje: sadzby, typy zhody, geografické zacielenie, značky UTM, aktualizácie, rýchle prepojenia, telefón z virtuálnej vizitky "Direct".

Služba tiež vymaže vylučujúce kľúčové slová, ak sú v rozpore s kľúčovými slovami. Je pravda, že stále musia byť naklonení pomocou nástroja tretej strany, ako napríklad „Morfológia“.

Dôležité: Skôr než začnete s inzerciou, skontrolujte správnosť nastavení kampane a ďalších údajov. Nespoliehajte sa na 100% na službe prenosu alebo aplikácii AdWords Editor.

Mimochodom, existujú aj iné nástroje na presúvanie kampaní z funkcie „Priame“ do služby AdWords (reklamy). Ak z nejakého dôvodu Teleport nie je vhodný, môžete použiť Influence alebo Synapse Transfer. Posledný platený má však výhodu oproti ostatným - je schopný nakloniť negatívne slová.

Vo všeobecnosti nie je veľký rozdiel medzi službami. A žiadne nástroje nie sú schopné prenášať kampane z YAN do CCM.

P. S. Čo hľadať pri presúvaní kampaní

- Manuálne prepisovanie reklám z služby „Direct“ v službe AdWords je prinajmenšom strata času. A to je samovražda, pokiaľ ide o stovky a tisíce reklám.

- Existuje klasická metóda prenosu: pomocou programu Excel, aplikácie AdWords Editor a - voliteľne - „Direct. Commander“. To je dlhý čas a môžete ľahko dostať zmätený, ale - možnosť pre tých, ktorí milujú "hardcore": kopať do kódu, robiť všetko ručne, atď

- Kampane je možné prenášať aj pomocou špeciálnych služieb. Nástroje tretích strán značne urýchľujú a uľahčujú prácu, ale stále nie sú dokonalé. Niektoré momenty neopravujú a preto si nemusíte všimnúť, že pri prenose kampaní by ste mali mať vždy na pamäti rozdiely medzi AdWords a Direct.

- Zdá sa, že všade kontextová reklama, ale systémy sú odlišné. takže:

 • Zapíšte si slovné formy vylučujúcich kľúčových slov.
 • Vykonajte krížové mínus na úrovni skupiny + odstráňte vylučujúce kľúčové slová na úrovni kľúčového slova.
 • Zvážte obmedzenia charakteru a typy zhody.

A - je lepšie kombinovať nízkofrekvenčné požiadavky do viac vysokofrekvenčných požiadaviek vopred: skutočnosť, že to funguje v "Direct", v reklamách môže získať stav "niekoľkých hitov".

- Údaje môžete upravovať kdekoľvek chcete: v časti „Direct. Commander“ pred odovzdaním, v programe Excel pred prevzatím alebo po ňom - ​​v samotnej aplikácii AdWords Editor. A - áno, v "Teleport" je aj masívna úprava reklám.

Bol tento článok užitočný? Potom budeme za tento podiel vďační. A - napíšte do komentárov, ak potrebujete pokračovať - ​​sprievodca presunom kampaní z "Google Advertising" v "Yandex.Direct".

Nech je s vami moc obrátenia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár