Ako používať Twitter video v marketingu

Pravdepodobne už viete o schopnosti strieľať a publikovať video v aplikáciách Twitter pre mobilné gadgets. Navyše, s najväčšou pravdepodobnosťou ste už testovali novú funkciu: nakrúcali ste video o páde priateľa z kresla a dráma s názvom „Mačka žiada o ďalšiu porciu jedla“. A z tohto článku sa naučíte používať Twitter vo video marketingu.

Ako používať video na Twitteri

Ak chcete vytvoriť a publikovať video na Twitteri, musíte nainštalovať aplikáciu Twitter pre Android alebo iOS. Prihláste sa do svojho účtu a vyberte režim úpravy tweetu. Spustite fotoaparát a vyberte režim videa.

Ak chcete spustiť snímanie videa, klepnite a podržte ikonu fotoaparátu. Môžete nahrávať jedno video až 30 sekúnd. Máte možnosť prerušiť a pokračovať v snímaní. Ak to chcete urobiť, jednoducho uvoľnite a znova stlačte ikonu fotoaparátu. Po dokončení nahrávania kliknite na tlačidlo Dokončiť, napíšte komentár a uverejnite tweet. Bude to vyzerať takto:

Marquis pomáha testovať video funkcie pic.twitter.com/KdhRKM29iv

- Mitya Dementy (@De_Mityai) 22. apríl 2015

Ako používať Twitter na obchodné účely.

Ak môžete použiť šesťsekundové videá na Vine a pätnásť-sekundové videá na Instagram pre marketingové účely, potom by nemali byť žiadne problémy s použitím tridsať sekúnd videa na Twitteri. Začnite používať novú funkčnosť služby microblogging pomocou nižšie uvedených nápadov.

Idea 1: Tweet cez video

Vaši účastníci sa pravdepodobne pýtajú otázky. Keď požiadajú o váš produkt niečo, poskytnite vizuálnu odozvu videa. Ukážte napríklad, ako otvoriť kryt smartfónu, nalepiť ochranný film na obrazovku prístroja alebo vytvoriť originálny účes do 5 minút.

Mimochodom, môžete odpovedať cez video v rozhovore chat. Členovia britského olympijského tímu využili túto myšlienku. Odpovedajú na otázky športových fanúšikov na Twitteri s krátkymi videami.

Idea 2: Publikovanie dôležitých udalostí v reálnom čase

Je nepravdepodobné, že by funkčnosť Twitter mohla byť porovnávaná so službami streamovania videa. Ak však neplánujete vysielať udalosť ako celok, môžete sa obmedziť na nahrávanie kľúčových momentov.

Idea 3: vzdelávať publikum

Článok o službe Vine má šesťsekundové video, ktoré učí používateľov rýchlo čistiť granáty. Máte päťkrát viac času naučiť svojich potenciálnych a existujúcich zákazníkov niečo užitočné. Napríklad, McDonalds potešil všetkých rodičov: obchodníci ukázali deťom, čo možno urobiť s kečupom, omáčkou a vyprážanými zemiakmi pred ich konzumáciou. Umyte si kuchyňu, pravdepodobne bude Ronald MacDonald.

Hranie s jedlom môže byť krásna vec! //t.co/60b7Jym8WM

- McDonald's (@McDonalds) 24. februára 2015

Výrobca kozmetiky Simple Skincare vytvoril seriózne reklamné a vzdelávacie video.

Trojité čistené vodné delá pre vašu pokožku - sledujte, ako. //t.co/NWw1l7CMut

- Jednoduchá starostlivosť o pleť (@simpleskin) 1. marca 2015

Idea 4: Získať vlastný obsah

Vaši zákazníci milujú fotografiu a video sami. Vytvorte pre ne platformu, aby sa vyjadrili. Urobte si súťaž o najlepšie video s vaším produktom. Ponúkajú užívateľom niekoľko nominácií: praktické používanie výrobku, pôvodné použitie výrobku, nečestné a vtipné veci s produktom atď. Verte mi, veľa sa dozviete o produktoch, ktoré predávate.

Výrobca akčných fotoaparátov GoPro presne zdieľal s publikom nie všetky videá, ktoré používatelia odoslali do súťaže. Nie je čo robiť, zostáva radovať sa, že existuje:

Video dňa! @ NateAdams741 dostať späť na vrchole. //t.co/EhtFji5AXc

- GoPro® (@GoPro) 13. marec 2015

Vzdelávajte a bavte publikum videom na Twitteri

Nesledujte kvalitu reklám, napriek tomu neprekonávate Jamesa Camerona. Musíte svojim divákom ponúknuť užitočné a zaujímavé informácie v koncentrovanej forme, vhodné na konzumáciu na cestách. Video na Twitteri je jedným z vhodných formátov pre túto úlohu.

Mimochodom, VelikaPlaza poskytuje video marketingové služby a robí to brilantne! Ak teda potrebujete naozaj skvelé a kvalitné video - kontaktujte nás! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár