7 najlepších služieb pre tvorbu video infografiky

Ľudia vnímajú kvalitnejšie infografiky lepšie ako suchý text. Video je ďalším krokom vpred. V ňom kombinujete text, obrázky a zvuk (hlas), aby ste návštevníkom poskytli maximálne informácie. V tomto článku som preskúmal 7 služieb, kde si môžete vytvoriť video infographics sami.

Všetky služby opísané v prehľade (okrem After Effects) sú anglicky hovoriace. Nechcú preložiť nič do ruštiny.

Nechcete tráviť čas vytváraním video infografiky? Potom nám ho dajte! Máme certifikované scenáristov, web dizajnérov a režisérov. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Goanimate.com

Jedná sa o webovú službu, kde môžete vytvárať videá s animovanými postavami, doodle video (všetko, čo sa deje, je vykreslené v reálnom čase) a infografiky.

Zdroj je platený a pomerne drahý. Za 39 USD za mesiac môžete nahrávať videá v kvalite HD, ale s vodoznakom. Za 79 USD - Full HD a bez servisných log. Za $ 159 môžete importovať fonty do služby a vytvárať gif.

Ale do 14 dní po registrácii dostanete prácu zadarmo. Hoci bez možnosti sťahovať videá. Dokonca aj publikovať na Youtube zadarmo nedávajú, chamtiví. Jediný spôsob, ako ukázať svoje stvorenie aspoň niekomu, je cez samotného hráča. Nie je to veľmi pohodlné.

Stručná príručka

Ak chcete začať, prejdite na domovskú stránku Goanimate a zaregistrujte sa.

Teraz vyberte typ videa, ktoré chcete vytvoriť:

 • Podnikateľsky priateľský - animovaný film. Vyberiete si scenériu, vopred pripravené znaky, predpíšete, v akom čase bude niekto robiť, a potom uloží zvuk.
 • Tabuľa animácie - Doodle video. Všetky obrázky a text sú ručne kreslené ceruzkou. Docela zaujímavý (aj keď už veľmi znudený) nápad.
 • Video Infografiky - infografiky. Čo potrebujete!
 • Spoločné plavidlá - k dispozícii len na predplatné, takže som sa nemohol pozrieť na túto vec.

Po výbere typu videa sa služba otvorí. Pri prvom spustení sa tutoriál zapne. Aj keď naozaj nepoznáte angličtinu, s najväčšou pravdepodobnosťou všetko pochopíte.

Ak sa náhle počas výcviku nemôžete písať v ruštine - nebojte sa. Stačí zmeniť písmo, a preto musíte dokončiť tutoriál.

Po dokončení vytvárania videa kliknite na tlačidlo "Uložiť" v pravom hornom rohu a uložte výsledok.

Výhody a nevýhody služby

Čo je dobré:

 • Pohodlné rozhranie, v ktorom môžete plne porozumieť za pol hodiny.
 • Môžete vytvárať infografiky, doodle-videá a reklamy-príbehy.
 • Umožňuje vytvoriť gif.
 • Krásne animované objekty v základnej knižnici.

Čo je nesprávne:

 • Veľmi drahý servis.
 • Iba 14-dňová skúšobná verzia.
 • Počas skúšobného obdobia nie je možné nahrať video.
 • Obrovský vodoznak za najlacnejšie ceny.

Všeobecne platí, že služba je pohodlné a dobré, ak ste ochotní zaplatiť najmenej 80 dolárov mesačne za to.

VideoScribe

Program na tvorbu doodle-videa zo Sparkolu. Sťahuje sa z webu bezplatne a je nainštalovaný na počítači, ale bez autorizácie nepracuje cez internet.

Dostanete skúšobnú verziu a jeden týždeň môžete použiť aplikáciu zadarmo. Predplatné stojí 20 € mesačne (11 €, ak platíte za celý rok). Za 480 EUR si môžete kúpiť trvalé predplatné.

Príručka rýchleho spustenia VideoScribe

Spolu s programom si stiahnete 2 podrobné príručky. Prepáčte, v angličtine. Keď začnete, zobrazí sa vám krátke tréningové video, ktoré vám poskytne aktuálne informácie.

Práca s aplikáciou je pomerne jednoduchá. Pomocou tlačidiel v hornej časti môžete pridať obrázky, text, grafiku, ako aj prekryť hudbu na videu alebo záznam z mikrofónu.

V tomto prípade môžete pridať nielen štandardné obrázky, ale aj vlastné obrázky.

Pridajte do svojho videa nejaký prvok. Vybral som logo Youtube. V dolnej časti obrazovky môžete nastaviť rýchlosť kreslenia (koľko času sa tomuto prvku pridelí). Môžete tiež otvoriť podrobné nastavenia.

Teraz pridajte niečo iné, napríklad text. Tiež sa objaví na časomierke.

Program vytvorí hladké prechody medzi prvkami. Ak je to možné, môžu byť opravené v nastaveniach. Ak chcete dokončiť video, kliknite na ikonu v pravom hornom rohu.

Môžete uverejniť video vo formáte doodle na Youtube a Facebook, uložiť ho do súboru, umiestniť ho na server a získať odkaz alebo ho exportovať do programu PowerPoint.

V skúšobnej verzii nie je možné ukladať videá do súborov. Ale môžete ho zverejniť na Youtube.

Výhody a nevýhody

Výhody programu:

 • Lacné, v porovnaní s konkurenčnými službami.
 • Podrobné návody sú zahrnuté (v angličtine).
 • Pohodlné a intuitívne rozhranie.

nevýhody:

 • Ak máte slabý počítač - bude nemilosrdne "tupý".
 • Nevhodný nástroj na kreslenie grafov a grafov.
 • Obmedzený voľný čas.
 • Môžete kresliť iba videá vo formáte doodle. Ak chcete vytvoriť konvenčné video infographic nie je vhodné.

Tawe

Jednoduchý program, ktorý je dodávaný s VideoScribe na stránkach Sparkol. S ním môžete vytvoriť obrázok z obrázka. Napríklad si vezmite pravidelnú infographic, pridajte na ňu prechody a získajte video verziu.

V skutočnosti stačí obrázok priblížiť a otočiť, uložiť polohu a prejsť na ďalšiu. Takto môžete vytvoriť sériu snímok a vytvoriť ich prezentáciu. Iba tu môžete ešte pridať zvuk.

Program je tak jednoduchý, že ho ani nemusíte písať. Nahrajte obrázok, nastavte polohu obrazovky, kliknite na tlačidlo Uložiť scénu. Opakujte, kým neprejdete celým infographic.

Keď je všetko pripravené, zavolajte do menu pomocou tlačidla v ľavom dolnom rohu a uložte (zverejnite) svoje video.

Výhody Tawe:

 • Práca s aplikáciou je veľmi jednoduchá. Môžete na to prísť za pár minút.
 • Dodáva sa s programom na vytváranie doodle videa.
 • Videozáznamy môžete rýchlo vytvoriť z ľubovoľnej infografiky.

nevýhody:

 • Málo príležitostí. Úplné video nebude fungovať.
 • Nie je možné prispôsobiť animáciu prechodov medzi rámcami.
 • Obmedzené trvanie skúšobného obdobia.
 • Prírodne nepohodlný nástroj na otáčanie obrázkov.

Takto to bude vyzerať. V zásade nič nezvyčajné.

Powtoon

Pohodlná obsluha s množstvom možností na vytvorenie videografiky. Animované videá s dekoráciami a postavami. Ceny sú dosť "hryzenie": $ 89 mesačne za HD-kvalitu a $ 197 za Full HD.

Ale je tu plná sadzba (a nie skúšobná verzia). Môže vytvárať videá až 5 minút a publikovať ich v službe YouTube. Nie je možné odstrániť vodoznak alebo prevziať video do počítača.

Súdiac podľa toho, že na hlavnej stránke blikajú značky ako Coca-Cola, Cisco a Ebay, je služba populárna.

Ako vytvoriť video v Powtoon

Zaregistrujte sa a prihláste sa do svojho účtu. Môžete použiť svoj účet na Facebooku, Google+ alebo Linkedin.

Pomocou tlačidla v menu prejdite do sekcie Create.

Tu si môžete vybrať jednu zo šablón pripravených vopred alebo spustiť všetko od nuly (Štart od nuly). Šablóny sú zoradené podľa tematických kategórií: marketing, slobodné povolania, oznámenia, správy a pod.

Ak chcete otvoriť šablónu a začať upravovať, kliknite na položku Upraviť. Nie je potrebné riadiť sa sľúbenou myšlienkou - čokoľvek môžete odstrániť, pridať a zmeniť.

Na ľavej strane je zoznam scén, v ktorých je video rozdelené. Kliknete na scénu, pridáte k nej prvky, predpíšete v akom poradí a s akou animáciou sa zobrazia a zmiznú. Ak chcete pridať novú, kliknite na tlačidlo Pridať snímku.

Objekty na snímke sa pridávajú z ponuky vpravo. Môžete nastaviť pozadie, vytvoriť textové bloky, presunúť animované veci, znaky, grafiku a vlastné obrázky.

Pod hlavným pracovným priestorom je načasovaná páska. Vyberte ľubovoľný objekt - a uvidíte, kedy sa má zobraziť a kedy zmizne. Posunutím jazdcov zmeňte tieto parametre.

Mimochodom, je tu dobrý návod. Ak ju chcete otvoriť, kliknite na tlačidlo „Pomocník“ v ľavom hornom rohu a vyberte položku „Prehliadka“. Školenie, samozrejme, v angličtine.

Po dokončení videa kliknite na tlačidlo Exportovať.

Tu môžete publikovať svoju prácu na rôznych službách vrátane služby YouTube alebo ju prevziať do počítača ako video alebo prezentáciu.

Výhody a nevýhody Powtoon

Čo je to dobré služby:

 • Mnoho skvelých šablón, na základe ktorých môžete rýchlo niečo urobiť.
 • Jasná výučba.
 • Výstupom sú celkom pekné videá.
 • K dispozícii je bezplatná verzia s neobmedzeným použitím.

Čo je zlé:

 • Ceny uhryznúť. 90 dolárov mesačne je trochu veľa.
 • Nevytvárajte doodle video. Živá animácia je k dispozícii iba pre text.
 • Nástroje na kreslenie grafov a grafov nie sú dostupné pri bezplatnej sadzbe.

Moovly

Moovly je pomerne lacný v porovnaní s inými službami. Základná sadzba stojí len 20 dolárov mesačne (10 dolárov, ak platíte okamžite za rok). Tam je bezplatná sadzba, kde si môžete stiahnuť videá (nie je taký luxus nikde inde), ale len 480p.

Pre video príbehy, služba nie je vhodná, ale pre infografiky - tak akurát. Je pravda, že výsledok v porovnaní s konkurenciou vyzerá trochu smutne.

Ako pracovať s Moovly

Ak chcete vytvoriť nové video, zaregistrujte sa, prihláste sa do svojho účtu a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť nový Moov“.

Zadajte názov a popis (voliteľné) vášho infographic, vyberte tematickú kategóriu a potom kliknite na tlačidlo "Vytvoriť".

Ak chcete urobiť všetko od nuly - kliknite na tlačidlo "Vytvoriť od nuly". Ak nie, máte k dispozícii niekoľko desiatok šablón.

Editor sa otvorí v samostatnom okne. Pop-up okno bude ponúkať na absolvovanie školenia. On vás privedie do aktuálneho stavu. V tejto službe nie je nič ťažké - ani objekty nie sú animované.

Presuňte objekt z knižnice doľava na obrazovke.

Vyberte objekt a zadajte, kedy sa má zobraziť a ako dlho by mal existovať. Ak to chcete urobiť, presuňte sivý segment časomery.

Kliknite na "Vybrať animáciu" a vyberte animácie pre vzhľad a zmiznutie vášho objektu.

Zvukové stopy sú umiestnené vo videu, podobne ako obrázky, po ktorých sa objavia na páske. Stačí ich presunúť na správne miesto - a infografika je pripravená.

Po dokončení kliknite na tlačidlo "S" pre uloženie a zatvorenie editora. Potom nájdite svoje video v galérii a kliknite na tlačidlo "Download" na stiahnutie alebo "Publikovať" pre publikovanie na Youtube alebo Facebook.

Výhody a nevýhody Moovlyho

Čo je dobré:

 • Najlacnejšie medzi konkurentmi.
 • Bezplatná tarifa s neobmedzeným použitím.
 • Video vo formáte 480p je možné prevziať bez plateného predplatného.
 • Nemôžete si kúpiť predplatné a zaplatiť pár dolárov za sťahovanie každého videa.

Čo je nesprávne:

 • Málo príležitostí v porovnaní s konkurenciou.
 • Dlhé zaťaženie a pracuje pomaly.
 • Nie je to najvhodnejšie rozhranie.
 • Ošklivé obrazy v štandardných knižniciach.
 • Nie je možné vytvárať animované videá.
 • Žiadne nástroje na vytváranie grafov a grafov. Ťahať iba ruky.

Tu je príklad videa, ktoré možno vytvoriť v Moovly. Bez diagramov je všetko pochybné

Po účinkoch

Máte veľa voľného času a túžby učiť sa? Chcete vytvoriť najúžasnejšie video infografiky a nie nejaké nudné ukážkové videá? Adobe After Effects je vaša voľba.

Jedná sa o profesionálny softvér na tvorbu videa. Akékoľvek. Program má veľa príležitostí. A infografiky a doodle-video a špeciálne efekty a animované videá - to, čo chcete, potom to urobte.

Na zadnej strane mince - nemôžete spustiť aplikáciu, triediť do 10 minút zadaním a zapisovať rozumné video. Budete musieť študovať, čítať články, absolvovať kurzy a sledovať hodiny.

Ak sa chcete dozvedieť o After Effects, prečítajte si blog služby Blog. Tam nájdete veľa užitočných vecí.

Výhody programu:

 • Výrazne viac funkcií ako ostatné uvažované služby.
 • Mnoho školiacich materiálov o službe.
 • Ak ste pirát, môžete získať program zadarmo (fu-fu, urob to).
 • Priatelia s Photoshopom a Illustrator. Ak tam nakreslíte svoje objekty, bude pre vás vhodné exportovať všetko.
 • Stojí 600 rubľov mesačne (~ $ 10) - lacnejšie ako služby konkurentov.

nevýhody:

 • Ťažké nepriateľské rozhranie.
 • Dlhé pochopiť.
 • Jesť veľa počítačových zdrojov. Na slabých strojoch nemôžete nič robiť.

Prezi.com

V skutočnosti je to služba na vytváranie prezentácií. Nie je tu žiadne video. Ale nič vám nebráni vytvoriť originálnu prezentáciu a potom zaznamenať, čo sa deje na obrazovke. Izvraschenstvo? Je to možné. Ale rýchlo a lacno.

Krása Prezi je v pôvodnom obsahu. Nemáte len nudné diapozitívy, ale celú kompozíciu. Napríklad sa mi páčila myšlienka lezenia na horu. Je tu obraz v podobe hory s chodníkmi. Môžete vytvoriť oblasti na cestách, ktoré sa stanú samostatnými snímkami. Počas prezentácie sa obrazovka presunie na správne miesto.

Tarify služby sú adekvátne - najlacnejšie stojí 10 dolárov mesačne (5 dolárov, ak platíte okamžite za rok). No, je tu aj 14-dňová skúšobná doba.

Prezi.com Stručná príručka

Zaregistrujte sa, prihláste sa na svoj účet a vytvorte novú prezentáciu pomocou tlačidla "Vytvoriť nový Prezi".

Vyberte šablónu prezentácie. Zoznam je celkom originálny.

Všetko sa robí veľmi jednoducho. Najprv pridajte novú snímku pomocou tlačidla „+“.

Potom nastavte veľkosť diapozitívu vo vzťahu k celej kompozícii a umiestnite ho na správne miesto. Zároveň si môžete vybrať formulár: kruh, štvorec, neviditeľné pole, [hranaté zátvorky].

Teraz kliknite na snímku a kliknite na tlačidlo "Vložiť" v hornej časti. Môžete sem vložiť text, obrázok, video z YouTube, šípky a dokonca aj soundtrack. Grafy, bohužiaľ, sú k dispozícii iba na platené predplatné.

Čo možno urobiť s hotovou prezentáciou? Môžete ju nechať na stránke a hádzať odkazy na ľudí. Môžete si ho stiahnuť pomocou prenosného prehrávača. Potom môže byť spustený na počítači bez internetu.

No, môžete sa trochu vrátiť a nahrať všetko, čo sa deje na obrazovke pomocou Bandicamu alebo podobného softvéru. Výsledkom je, že dostanete hotový video infographic. Dokonca aj so zvukom, pretože môže byť pridaný k týmto prezentáciám.

Výhody a nevýhody

Čo je dobré:

 • Pohodlné rozhranie.
 • Cool originálne vzory.
 • Nízke náklady.
 • Podrobné vektorové obrázky.

Čo je nesprávne:

 • Výstupom je prezentácia, nie video.

Pripravil som si malý príklad videa, ktoré je možné vytvoriť pomocou Prezi.com. Je pravda, že je to teraz gif, ale nie je dôležité. Video sa robí presne to isté.

záver

Snažil som sa vytvoriť video v každej službe (okrem After Effects). Najviac sa mi páčila Powtoon. Obrázky sú jasné, vtipné postavy, užívateľsky prívetivé rozhranie. Rozprávka, nie služba.

Ak potrebujete lacné, ale nahnevaný - skúste Moovly. Pravdivé video tam dopadá dosť nudne. Nič sa nepohybuje, obrazy sú vyblednuté. Ale za jeho cenu - pôjde.

Pre doodle-video - jedinečne VideoScribe. A je to vhodné na prácu a stojí to trochu. I nalial svg-ikony v "Illustrator" tam - program dokonale maľoval "rukou".

No, ak sa chcete stať guru video infographic, potrebujete priamu cestu do kurzov After Effects. Áno, prvé vhodné video vytvoríte o niekoľko týždňov alebo mesiacov neskôr ako v iných službách. Ale žiadne obmedzenia: čo chcete - potom kresliť. Akú kvalitu potrebujete - a to.

Mimochodom, môžete vytvárať videá vo verziách programu PowerPoint 2010 a vyššie. Vytvorte prezentáciu, uložte ju ako video a aplikujte zvuk priamo v programe. Týmto spôsobom možno vyriešiť mnohé úlohy.

No, ak nechcete trpieť a strácať čas, objednajte si video infografiku v našej spoločnosti. Máme profesionálnych scenáristov, dizajnérov a režisérov. Urobme si video, ktoré zachytí vašich používateľov od prvých sekúnd, zlepší obraz, rozpoznanie a predaj. Kontaktujte nás! 7-luchshikh-servisovať-dlya-sozdaniya-video-infografiky
#
InfografikaInstrumenty

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár