Šťavnatý obsah na suché témy: 5 tipov plus Margot Robbie vo vírivke

Od roku 2010 viac ako polovica obchodníkov tvrdí, že ich vlastný obsah je ich najväčšou bolesťou hlavy. Zvlášť horké slzy lejú zástupcovia B2B segmentu a zložité oblasti podnikania - suché a zdanlivo nudné. Ak ste príliš ospalí, keď listujete článkami zo svojho blogu, prečítajte si, ako situáciu vyriešiť.

Aký je problém?

Čo sa týka marketingu obsahu, najčastejšie sa vám a ja zobrazujú jasné príklady z vzrušujúcich oblastí - jedná sa o goosebumpy z videa GoPro, závratné kúsky Red Bull a šťavnaté cestovné správy a zadky na plagáty fitness klubov. Písať, kresliť a strieľať na takéto témy, sám Boh prikázal. Tu obsah vyžaruje s farbami - dokáže zmeniť flash disky a publikovať príspevky.

Pozri tiež: Kto zabil rozprávanie príbehov?

Ale nie každý má šťastie s témou. Je ťažké vytvoriť niečo vírusové pre čistenie septikov, a výhody investovania do subprime hypotekárneho úveru sú ťažko pochopiteľné vôbec. Atraktívny obsah bez atraktívnej značky je bolestne ťažké vybudovať. Vážne témy sú často mätúce a vedú k chybám v stratégii.

Suchý a nudný expert a dôležitý

Niekedy mi zákazníci napíšu listy v štýle "text sa nehodí, pretože čitateľ nepochopí, že sme vážna spoločnosť." A potom peklo - v texte úprav s rozptýleným chaotickým spôsobom, odborníkmi, odborníkmi a dynamikou. Viete, čo vám to pripomína?

„Keď som bol v druhom ročníku požiadaný, aby som pracoval v nejakej makroekonómii, v ktorej som sa nedotkol nohou, napchal som ju na okraj s inteligentnými výrazmi, aby som vyzeral chladnejšie.

To neznamená, že banky a poisťovne by mali začať blogovať články so slovami "ahoj, brácho" alebo "neboj sa, pomoc," ale môžete odstrániť masku krutej vážnosti. Prečo to neurobiť, ako vo filme "Hra na snímke"?

Nehovorte mi, že ju neprezentoval s červenými a modrými vlasmi :)

Nebudem sa hádať, veľa vážnych spoločností nebude riskovať vyjadrovanie sa v tomto duchu, ale musíte pripustiť, že je to veľkolepý spôsob, ako upriamiť pozornosť na nudnú tému hypotekárnych úverov. Ale na realizáciu takéhoto triku, musíte mať vyvinutý štýl komunikácie so zákazníkmi.

Pozri tiež: Ako písať o tom, čo absolútne nerozumiete

Firemný hlas

Jednou z úloh marketingu obsahu je virtuálne spriateliť sa s čitateľom, dostať sa do jeho dôvery. Ak zakaždým, keď to urobí iná osoba - podnikateľ, študent bokovky, starostlivá babička - nebude to zmysel. Najmä keď máte niekoľko distribučných kanálov obsahu, ktoré pracujú naraz. Ukazuje sa, že vážny strýko dáva finančné poradenstvo v blogu, a pimply študent sa pripojí Twitter. Rozdelená osobnosť a celková disonancia používateľa.

Napíšte štýl sprievodcu, zapíšte si, aké frázy spoločnosť nikdy nepoužije, aký typ nadpisov je zakázaný, obchodný účel, na ktorý je obsah vytvorený. To pomôže vašim podriadeným robiť texty, infografiky a video v jednom rytme, hovoriť jedným hlasom, robiť rovnako zaujímavý obsah vo všetkých smeroch.

Nezanedbávajte výskum

Nezáleží na tom, koľko dievčat sa vo svojich videách rozdeľujete, alebo bez ohľadu na to, ako veselo žartujete o židoch, nebude to mať účinok, kým diváci neuvedú záujem. Koniec koncov, ste prvý obchodník, takže výskum by mal byť na prvom mieste. Zvlášť ak hovoríte o finančných schémach, a nie o skákaní z vesmíru alebo súťažiach mokrých tričiek.

Napríklad majiteľ stanu prišiel k vám s novými a používanými rádiami pre kamiónov. Nech je tu podmienený strýko Vitalik, ktorý sa rozhodol ísť online a dobývať marketing obsahu.

 1. Nasledovníci. Chcel by som poradiť so zástupcami osobne alebo aspoň na fóre. Zistite, čo ich zaujíma. Opýtajte sa, čo sa rozzúrilo minulý týždeň, a prečo sa na tento jeden dobrý smiech.
 2. Súťažiaci. Očakávaný v blogoch a sociálnych sieťach na túto tému neexistuje normálny obsah - peklo pekla a nudná nuda. Akékoľvek živé slovo a zaujímavé infografiky budú úspešné, takže choďte do toho as piesňou!
 3. Trends. Zatiaľ čo ostatní vám hovoria, ako si vybrať vysielačku alebo vás zívnuť s vlastnosťami, povedzte mi:
  • - ako naladiť a počúvať civilné kanály alebo políciu;
  • - v prípade bezplatného stiahnutia softvéru pre zariadenia;
  • - o testovaní komunikačného rozsahu;
  • - Ako požiadať o pomoc v rádiu v zahraničí;
  • - kde sa najesť alebo spať na diaľnici alebo stojaci v rade na colnom úrade;
  • - novinky pre producentov.
 4. Kanály propagácie obsahu. Bude potrebné distribuovať mimo box - vyhľadávať živé fóra, tematické platformy. V Instagrame je nepravdepodobné, že by fotografie nového rádia získali veľa repostu. Aj keď kto vie, môžete experimentovať, ak sa necítite ľúto za peniaze strýka Vitalika.

Po zozbieraní potrebných údajov zostáva zaujímavý obsah. Existuje mnoho spôsobov, ako pritiahnuť pozornosť - najprv je lacnejšie pre strýka Vitalika, ale nezabudnite, že nikto neodstránil testovanie.

5 osvedčených spôsobov, ako vytvoriť blog zaujímavý

1. Nasnímajte video

Uvediem príklad. Správy z centrálnych kanálov pravidelne pokrývajú zdĺhavý konflikt v Sýrii. Kto a kto bojuje, nie je jasný ani po desiatom vydaní. Naše víťazstvo, štáty - zlý človek sa zdá byť, Turecko - najhorší nepriateľ ... alebo je to už priateľ? Teraz sledujte krátke video zo spravodajského kanálu Vox. Na obsah nehovorte - rýchlosť toku. Dokonca aj vaša škola angličtiny stačí na pochopenie toho, čo je to.

Na kanáli majú niekoľko desiatok videí - krátko a vizuálne o komplexe. Snívam o dni, keď naše tlačové agentúry urobia niečo podobné. Dokonca aj ako téma pre video, videá ako "ako sa to robí" fungujú dobre.

2. Make infografiky

Jeden graf, ktorý ste v Exceli rozložili na večeru, nie je ľad. Dobrá infografika obsahuje toľko užitočných informácií, že stačí na celý článok. Tu je niekoľko dobrých príkladov: jeden a dva.

Ak chcete robiť takéto zázraky, musíte poznať niekoľko zásad dobrej infografiky:

 1. Jednoduchá koncepcia a zrozumiteľná téma.
 2. Špecifické údaje, ktoré možno ľahko prezentovať.
 3. Emócie alebo téma trendu v názve.
 4. History. Bez rozprávania nikde, tak musí existovať logika.
 5. Prekvapenie. No, ak je názov držať vyhlásenie.

3. Pravidelne prekvapovať:

 1. Aká časť biznisu nehovorí strýko Vitalik na stretnutí, ale v piatok cez pohár piva?
 2. Ako používať výrobok na iné účely?
 3. Kto vytvára produkt a čo sa deje v zákulisí?
 4. Odkiaľ beriete suroviny? Až do baní a plantáží.
 5. Existujú úspešné príbehy, keď výrobok úplne zmenil niečí život?

4. Dajte niečo zadarmo.

Kniha, video tutorial, obľúbený hrnček generála. Slovo "zadarmo", možno, záujmy lepšie ako ktokoľvek iný. Aspoň, keď som ho videl v článku alebo na obrazovke, určite strávim pár sekúnd, aby som zistil, čo sa tam práve distribuuje.

5. Spy na konkurentov

Použite úspešné prípadové štúdie pre obsahové nápady. Tu sú tri príklady marketingu pracovného obsahu v komplexnom (nudnom) predmete.

Prečítajte si aj: 23 služieb pre analýzu konkurenčných stránok

Zamerajte sa na to najlepšie

Časopis Tinkoff. Čítal som to pravidelne. Pravidelne dostávam užitočné informácie. Pravidelne chápem zložité témy. Ak porovnáte s bankovým sektorom, potom nie je žiadna iná banka, ktorá by mala taký skvelý blog. Tu, všetko - a prezentácia materiálu, dizajnu a hodnoty.

Ak ste nečítali prípad TexTerra pre skupinu HeliCo, odporúčam. Práca na projekte, sa nám podarilo vytvoriť blog, ktorý by mohol zaujímať dolár milionár. Nie je to len záujem, ale presvedčiť vás o potrebe nákupu s hodnotou od 700 000 dolárov.

Bloky, škvárové bloky. Cheboksary Stavebné závod píše naozaj cool predmety a robí cool experimenty, nájde nekonvenčné spôsoby, ako používať "vzrušujúce" produkt ako plyn a penový betón.

Na záver

Myslím si, že len nadvláda nudného obsahu robí z vášho podnikania nudné. Stanovený názor a známky zakorenené v subkortexe copywriterov neumožňujú urobiť krok. Ale čokoľvek robíte - všetko sa dá urobiť cool. Ak si myslíte, že výklenok je nudný a nevhodný pre obsah marketing - tanec a začať pozdravy. To znamená, že v tejto oblasti pravdepodobne nemáte konkurenciu. Čo to hovoríš, chlapče? Áno, máte pravdu - to znamená, že v 99% vašich pokusov o spustenie marketingu s obsahom bude strieľať a zasiahnuť cieľ. Hlavná vec je chcieť a nájsť prístup.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár