Ako efektívne využívať obsah: znalecké posudky 12 IT spoločností

Zástupcovia 12 známych IT spoločností odpovedali na 7 našich otázok o tom, ako vyvíjajú a implementujú obsahovú stratégiu svojej značky. Odborníci sa delili o to, aké metódy používajú pri propagácii, ako rozdeľujú rozpočet medzi rôzne kanály, koľko ľudí sa zúčastňuje na rozvoji stratégie obsahu. Dozviete sa tiež, aké výsledky im prináša obsahový marketing a aké rady môžu poskytnúť začínajúcim podnikateľom.

obsah:

Julia Agryzkova, šéfredaktorka amoCRM

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Typy materiálov, ktoré zverejňujeme, sú diktované tým, aký obsah je pre našu cieľovú skupinu zaujímavý. Veľa experimentujeme s blogom, teraz, napríklad, keď vidíme veľký nárast spotreby obsahu YouTube, začíname aktívne vytvárať rôzne video-casty a rozvíjať náš kanál YouTube.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Publikácie v blogu oznamujeme v spravodajcovi a sociálnych sieťach (VKontakte, Facebook, Instagram, Twitter), aktívne pracujeme s YouTube. Teraz sa zameriavame na vývoj video obsahu, pretože zvýšenie spotreby obsahu YouTube nemožno ignorovať.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

Šéfredaktor, 2 obsah obchodníci, 2 zamestnanci na video produkcie.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Hlavnými výdavkami na propagáciu obsahu je propagácia v sociálnych sieťach. Podporujeme len niektoré veľké príbehy - prípady, videá. Väčšina materiálov je podporovaná bezplatnými zdrojmi - siatím, zasielaním e-mailov na našu databázu, propagáciou partnerov v rámci marketingu.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Doteraz analyzujeme samostatne pre každý materiál pomocou jednoduchých dostupných metrík - pokrytie a prepis v sociálnych sieťach, analýzy na YouTube, kontrolujeme naše názory z blogov prostredníctvom Yandex.Metrica. Na základe týchto údajov sme dospeli k záveru, že je lepšie / horšie, aby sa naše publikum dostalo v závislosti od týchto záverov.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Tam je silný pocit, že teraz takmer každý potrebuje obsah marketing. Internetové podniky bez neho nemôžu robiť: z malého internetového obchodu, ktorý predáva kancelársky nábytok („Ako si vybrať kancelárske stoličky?“ A ďalšie úvahy o zahalenej téme „Prečo by ste si mali kúpiť od nás“) veľkej svetovej banke (ahoj, Tinkoff časopisu). Či už predávate, mali by ste vždy pochopiť, že nákup, proces poskytovania peňazí je pre zákazníka bolestivý proces. Pomôcť mu urobiť správnu voľbu, zmierniť bolesť je jednou z hlavných úloh marketingu obsahu. Okrem toho existuje pozitívny vplyv na hodnotenie vyhľadávačov a lojalitu súčasných zákazníkov.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Zapisovať / odstraňovať / upravovať čo najčastejšie. Otázka kreativity je, keď niečo strieľa alebo nie. Otázka zručnosti a použitia je tu prvoradá. Zdokonaľujte svoju prácu s akýmkoľvek druhom obsahu, experimentujte, otestujte aj tie bláznivé nápady. A čo je najdôležitejšie - vždy v hlave svojho klienta. Zakaždým, keď začnete pracovať na akomkoľvek materiáli, opýtajte sa sami seba na otázky: "Prečo to musí byť prečítané / prezerané našim potenciálnym klientom? Je to naozaj užitočné pre neho? Alebo som sa len snaží inzerovať môj produkt / službu v tajnosti?" Dajte do hlavy klienta a výhody, potom nebudete musieť propagovať svoj produkt.

Ira Smirnova, riaditeľka zákazníckej skúsenosti vývojár staveniska Tilda

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Obsahová stratégia začína čitateľským porozumením - pre koho písať a prečo by mal čítať text. Každý článok prechádza filtrom: ako to pomôže osobe, aby sa stala múdrejší, efektívnejšou, zaujímavejšou alebo zábavnejšou? Našim publikom sú ľudia, ktorí už používajú Tilde, alebo ju budú používať v budúcnosti. Pochopenie záujmov čitateľa vychádza zo spätnej väzby - veľa komunikujeme s ľuďmi prostredníctvom podpory, sociálnych sietí a konferencií. Intuícia je tiež dôležitá - je to dobré, keď existuje logický a odôvodnený plán, ale stačí, aby ste cítili nejaké veci, a to buď tam, alebo nie.

Okamžite, bez akéhokoľvek slova, sme pochopili, že by sme sa spoliehali na originalitu a dobre vyvinuté publikácie. Každá - ručná a tvrdá práca. Ak sa domnievame, že článok vyžaduje aj trochu zušľachťovanie, radšej zostaneme bez zverejnenia, než aby sme ho prepustili.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Obsah, ktorý zverejňujeme na našej webovej stránke - Tilda.Education. Dopravné zdroje - sociálne siete, sprostredkovacie odkazy, dosť veľa ľudí, napodiv, idú priamo na hlavnú stránku. Zriedka publikujeme v publikáciách tretích strán - to nemá zmysel. Čas od času publikujeme články pozvaných odborníkov.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

Teraz je veľa ľudí zapojených do výroby - sú to spisovatelia na voľnej nohe, stále pracujeme s niektorými, niekto píše na svoju tému jednorazovo. V redaktoroch a dizajnéroch. Vo všeobecnosti je takmer celý tím nejakým spôsobom zapojený do tvorby obsahu. Existuje kanál, v ktorom zdieľame nápady, do ktorých sú zapojení programátori, dizajnéri a podpora - rôzni odborníci. Zapojujeme aj každého, kto napíše - niekto môže napísať komentár a niekto celý článok. Nestrachno, ak je osoba "nepísaná" - redaktor prinesie na myseľ, ale tak živé a úprimné texty sa objavia.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Rozpočet sa vynakladá na obsah pre Tilda.Education.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Celý tím spoločnosti Tilda.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Content marketing nie je možné, pretože je to nevyhnutné. Ak to nežije, ak nie "palice", je lepšie začať. Vrátenie peňazí z marketingu obsahu je veľmi iluzívne. To nie je reklama, kde som nastaviť zacielenie, investoval 100 rubľov, dostal 150. Obsah marketing je jama, v ktorej peniaze, čas a úsilie zlyhajú. Dobrý obsah je drahý, a môžete čakať na priamy predaj na dlhú dobu a nie čakať. Preto je obsahový marketing predovšetkým vášňou, vášňou a veľkým nadšením.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Podnikatelia, ktorí premýšľajú o obsahu marketingu, môžete ponúknuť začať prísť s 100 tém, ktoré sú zaujímavé hovoriť. Aj keď si najmete agentúru alebo autora tretej strany, celková stratégia by mala pochádzať od vlastníka firmy. Potom vypočítajte rozpočet - koľko ste ochotní stráviť osobný čas prípravou článkov alebo platením autora. Urobte si plán a publikačný plán na dva alebo tri mesiace vopred a môžete začať - vytvoriť si účet na Tilda a začať produkovať krásne články :-)

Artem Sokolov, riaditeľ marketingu InSales

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Pri tvorbe obsahovej stratégie vychádzame z praxe komunikácie so zákazníkmi, všeobecného zázemia informácií v médiách a zmien v legislatíve, ktoré ovplyvňujú náš priemysel. Najzaujímavejšie nápady navrhujú zákazníci kladením otázok. V reakcii na ich požiadavky pripravujeme pracovné miesta pre blog spoločnosti. Okrem toho musíte držať prst na pulse a sledovať novinky na pozadí vášho odvetvia, aby ste odpovedali na otázky novinárov z rôznych médií. A nakoniec, najúrodnejším dôvodom na vytvorenie obsahu je aktualizácia právnych predpisov, ktoré sa týkajú práce vašich klientov, pretože spravidla len málo ľudí chápe zákon a rozumie právnym výkladom. Úlohou obchodníka s obsahom je jasne vysvetliť všetky nuansy zmien a priniesť ich svojim klientom a cieľovej skupine.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Hlavné kanály, ktoré sme si stanovili pre seba, sú skôr banálne, ale pracovné veci: sociálne siete, blogy, elektronické médiá a e-mailové bulletiny.

Prístup ku každému kanálu je samozrejme individuálny. V závislosti od cieľového publika sa vyberie samotný typ obsahu. V sociálnych sieťach je omnoho jednoduchšie lákať divákov súťažami, v e-mailových poštových zásielkach je vhodnejšie pripojiť potenciálneho klienta s problémami, v iných kanáloch je jeden z hlavných druhov obsahu InSales veľmi dobrý - napríklad štúdie, ktoré sme úhľadne a "chutne" premenili napríklad na infografiku. Prípady klienta.

Okrem toho, ako je to v prípade IT priemyslu, tento druh obsahu, ako sú webové semináre, ktoré podliehajú vysoko kvalitným témam, obsahu, rečníkovi atď., Tiež pracuje s ranou.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

InSales funguje, ak je to možné, obsahový lievik :) Rôzne technické informácie, napríklad, sú pôvodne zhromažďované / vytvárané hlavnou / zodpovednou osobou a potom prechádzajú spracovaním obsahovým oddelením, aby poskytovali užitočné a kvalitné informácie v jednoduchom a zrozumiteľnom jazyku.

V tomto prípade ide o 2 až 3 osoby.

Klientske prípady, firemné správy a ďalšie materiály sú vytvárané priamo zamestnancami oddelenia obsahu. Tento formát zahŕňa maximálne 2 osoby.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Politika obsahu InSales je založená na príprave kvalitného a užitočného obsahu, ktorý sa predáva :)

Nemáme samostatné rozpočty na propagáciu textov, s výnimkou „technických“ nákladov (distribúcia e-mailov, služby dizajnérov, platby za platformy webinárov atď.)

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Naša spoločnosť prijala pracovný plán na vypracovanie obsahovej stratégie všetkými zamestnancami oddelenia. Vertikálna sila funguje len vo veci formálneho schválenia tejto stratégie. Každý zamestnanec prináša svoju vlastnú víziu, svoju časť. Raz ročne, spravidla na konci roka, sa koná niekoľko stretnutí obsahového oddelenia. Prvá sa zaoberá analytickými výsledkami práce za uplynulý rok, trendmi pre budúci rok a konkurenčnou prácou na podpore obsahu. Na ďalšom stretnutí sa koná tzv. Brainstorming o obsahovej stratégii pre nadchádzajúci rok. A na tretej - schválenie stratégie a jej prijatie do práce.

Následne sa stretnutia konajú pravidelne (približne raz za štvrťrok) o priebežných výsledkoch práce a „zosúlaďovaní hodín“ - či sme sa odklonili od plánovanej stratégie, alebo ako ju striktne dodržiavame.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Obsah marketing je absolútne nevyhnutné pre všetky spoločnosti, ale v inom objeme. So správnym prístupom vám umožní ušetriť na marketingovom rozpočte.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Cesta kráčajúca pešo. Skúste, vyskúšajte a nebojte sa chýb.

Svetlana Maximova, SendPulse marketing poštových služieb

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Nastavte si cieľ - aby bola značka SendPulse rozpoznateľná. Určené, kde je naša cieľová skupina, a vybrať typy obsahu, ktoré budú relevantné pre tieto stránky. Určené metódami propagácie generovaného obsahu.

Prísne pridelené zodpovednosti v tíme: kto hľadá nové miesta umiestnenia, kto vytvára obsah, ktorý meria výsledky.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

 • vlastný blog;
 • stránky tretích strán;
 • Kanál YouTube a webové stránky pre vzdelávacie videá;
 • vlog na YouTube o videu o živote spoločnosti;
 • sociálnych sietí a spravodajcu na podporu článkov.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

9 ľudí.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Kladieme dôraz na kvalitu a prínosy materiálov, ktoré vytvárame. Preto väčšinou tieto stránky bezplatne zbierajú stránky tretích strán. Existujú prípady, keď článok má otvorený charakter reklamy a je zameraný na stránky tretích strán, ktoré nie sú hostiteľom žiadneho materiálu zadarmo. Ale to sa stáva veľmi zriedka.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Zaoberáme sa analýzou jednotlivého zamestnanca, ktorý raz mesačne podáva správu a stratégiu na nej upravujeme. Sledujeme počet zlyhaní, čas strávený na stránke, rád a repost.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Propagácia prostredníctvom marketingu obsahu je dôležitá pre služby a startupy, ktoré pracujú pre široké publikum. Nakupovanie online po celej krajine. Infobusiness, služby.

Obsahový marketing nie je relevantný, ak pracujete výlučne na miestnej úrovni alebo sa zameriavate na dlhodobé zmluvy so zákazníkmi. Ak o Vašom produkte môže písať len úzky špecialista, vzhľadom na to, že téma je veľmi technická a komplexná - nemá zmysel pohybovať sa týmto spôsobom.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Vytvorte stratégiu obsahu. Prejsť na písanie obsahu systematicky, takže to nenastane míľovými krokmi. Začnite so svojím blogom. Identifikujte témy, ktoré sa týkajú vašej CA a aby váš blog bol užitočnejší ako reklama, propagujte články v eZines a sociálnych sieťach.

Napíšte kvalitu, naučte sa krásne vizuálne dizajnové materiály. Premýšľajte o ľuďoch, pre ktorých píšete a ako ich využívať.

Práca na flexibilných princípoch, prispôsobenie stratégie, zmena, keď potrebujete štruktúru tímu.

Daria Savitskaya, ideologický inšpektor služby DashaMail pre distribúciu e-mailov

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Snažíme sa postupovať 3 mesiace vopred. Obsahová stratégia je tiež viazaná na plán rozvoja. Existuje napríklad nová funkcia služby pre segmentáciu databáz - plánujeme publikovať na tému personalizácia v poštových zásielkach. Obsahový plán je preto viazaný na plán rozvoja technického oddelenia.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Neustále skúšame rôzne kanály propagácie, otestujeme ich. Z nejakého neskoršieho odmietnutia, niektorí si trvalé zamestnanie.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

3 ľudia sú nejakým spôsobom zapojení do marketingu obsahu.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Pripravujeme rozpočet na tento rok, ktorý sa ešte stále štvrťročne objasňuje. Často existujú návrhy na publikácie, ktoré sme do plánu nevložili, a ak nás zaujímajú, zaradíme ich do rozpočtu buď dodatočne, alebo namiesto niečoho.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Zohľadňujú sa prevody na stránky z publikácií, registrácia; zákazníkov alebo čitateľov. V korešpondencii - otvorení a kliknutí.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Nemôžem ani premýšľať o obchodnej oblasti, ktorá nepotrebuje marketing obsahu :)

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Postarajte sa o čitateľa. Vždy pamätajte, na koho píšete, komu je vaša cieľová skupina, aké problémy má, potreby a záujmy. Dajte čitateľovi, čo potrebuje.

Julia Rakova, riaditeľka marketingu GetResponse v Rusku

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Naša spoločnosť je hrdá na špecialistov s obrovskými skúsenosťami v oblasti e-mailového marketingu. Na základe našich medzinárodných skúseností vieme, ktoré aspekty internetového marketingu budú užitočné pre začínajúcich obchodníkov, a ktoré umožnia skúseným odborníkom dosiahnuť neuveriteľné výsledky. Do tvorby obsahovej stratégie sa zapojili mnohí členovia tímu: analytici, obchodníci, optimalizátori, experti v oblasti lokalizácie obsahu, ako aj odborníci v oblasti marketingovej a marketingovej automatizácie, úspešných postupov a podnikateľov.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

GetResponse využíva takmer všetky formy obsahu: infografiky, články, správy, video obsah, výskum, webinár, úspešné príbehy, obchodné prípady, vzdelávací obsah, e-knihy atď.

Одним из основных каналов продвижения контента является международный блог, где ежедневно размещаются статьи и публикации ведущих бизнес-консультантов, экспертов-практиков и опытных предпринимателей, которые предоставляют практические рекомендации по самым разным вопросам и раскрывают секреты мастерства и успеха. Основными обсуждаемыми вопросами являются: маркетинг, автоматизация маркетинга, продуктивность, контент-маркетинг.

Vzhľadom na popularitu nášho medzinárodného blogu, mnohé podniky netrpezlivo zdieľajú najlepšie skúsenosti s našimi čitateľmi. Napríklad v jednom z publikovaných článkov Omniconvert opísal vo fázach schému, ako zvýšiť mieru objavovania e-mailovej distribúcie o 53%.

GetResponse sa tiež aktívne zapája do výskumných projektov rôzneho druhu. Nie je to tak dávno, Content Marketing Institute a naša spoločnosť vykonali štúdiu, aby zistili, ako vytvoriť super úspešný a víťazný obsahový marketing. Výsledky štúdie, štatistiky a odporúčania, s ktorými sa môžu obchodníci, odborníci na obsah a manažéri oboznámiť, sú zverejnené na našom blogu vo vhodnom formáte PDF.

Hlavnými formátmi pre blog sú príspevky, články, štúdie, e-knihy. Okrem toho vytvárame v rámci projektov GetResponse Talks a Expert Industry Tips tréningové videá o podnikovej a produktovej orientácii.

V ruskom segmente sa GetResponse zameriava na tvorbu vzdelávacieho obsahu. Zapojujeme špičkových odborníkov a mienkotvorcov do webinárov a video produkcie pre naše publikum. Pri tvorbe vzdelávacieho obsahu aktívne využívame lokalizáciu obsahu, predpovedáme trendy a zohľadňujeme trendy, črty a špecifiká jednotlivých krajín.

Napríklad, nedávno pre trhy Ruska a krajín SNŠ v rámci GetResponse Academy sme vytvorili vzdelávací a praktický kurz o e-mailovom marketingu v dnešnom módnom formáte YouTube. Autori a prednášajúci sú tuzemskí odborníci s dlhoročnými skúsenosťami. Kurz "Email Marketing pre začiatočníkov" je zadarmo a veľmi populárne. Už počas prvých dvoch týždňov po štarte bol počet študentov vyše 1 100 a dnes tu študuje viac ako 3 000 študentov.

Globálne, sociálne médiá ako Facebook, Linkedin, Twitter, YouTube sú tiež dôležitými kanálmi na podporu a efektívnu komunikáciu s partnermi, zákazníkmi a obchodníkmi.

Keď už hovoríme o kanáloch komunikácie s publikom Ruska a krajín SNŠ, GetResponse používa VKontakte, YouTube a Facebook. Teraz aktívne diskutujeme o využívaní príležitostí a iných sociálnych sietí. V súčasnosti má kanál YouTube mimoriadnu obľubu u našich divákov, kde umiestňujeme vzdelávacie a referenčné materiály, ako aj nahrávky webových seminárov a kazuistík od našich klientov a partnerov.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

V oblasti obsahového marketingu sa zúčastnilo mnoho členov tímu, ktorí sú dokonca v rôznych krajinách. S cieľom vytvoriť užitočný a relevantný obsah pre tento trh sa na projektoch zúčastňujú odborníci, marketingoví špecialisti, prekladatelia, odborníci na počítačovú grafiku a lokalizáciu obsahu, experti v príslušnej oblasti a praxi.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Pre propagáciu textu sú pre najprísnejšie požiadavky vybraté stránky najvyššej kvality. Pevný mesačný rozpočet je určený na propagáciu textu.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Obsahovú stratégiu analyzujú odborníci a manažéri na rôznych úrovniach a oddeleniach, ako je lokalizácia, marketing, PR, propagácia atď. Analýzu vykonávajú najmä vedúci príslušných oddelení, a to priebežne av situáciách vývoja nových funkcionálov GetResponse ,

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Obsahový marketing potrebujú značky, firmy a podnikatelia, ktorí:

 • chcú úspešne a neustále rozvíjať, vytvárať a zvyšovať základňu lojálnych zákazníkov a predplatiteľov, s ktorými budú efektívne komunikovať,
 • vytvárať jedinečné a obľúbené produkty a služby a snažiť sa viac než plne uspokojiť potreby svojich zákazníkov,
 • Efektívne spravujte svoje rozpočty, pretože tento smer môže výrazne ušetriť rozpočty a zároveň zvýšiť cieľové organické pokrytie.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

 • Neustále študujte cieľové publikum a komunikujte s ním, buďte pozorní a buďte schopní počúvať.
 • Vytvárajte najrôznejšie obsahy najvyššej kvality, používajte najpohodlnejšie, atraktívne a moderné formáty, najmä video marketing a vzdelávací obsah.
 • Zapojte špičkových odborníkov a mienkotvorcov do tvorby obsahu vzdelávania.
 • Neustále motivovať a inšpirovať divákov k úspechu a výsledkom v podnikaní.
 • Pravidelne analyzujte výkonnostné ukazovatele formátov a kanálov zapojených do stratégie obsahu a zlepšujte svoj obsahový marketing.

Anna Osinovskaya, vydavateľka LPmotor Landing Platform Editor

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Stratégia obsahu je vytvorená so zameraním na nasledujúce veci:

 • čo sa naši používatelia pýtajú, o aké témy sa zaujímajú,
 • v oblasti obchodu a IT
 • stratégie rozvoja výrobkov.

V praxi to vyzerá takto. Zhromažďujeme požiadavky zákazníkov na technickú podporu a analyzujeme štatistiky. Na základe toho chápeme, aký obsah pracuje a čo chýba (a dokonca v akej forme). Skúmame, že v okamihu, keď sa stáva populárnou a dopytovanou na trhu (a vrátane, zbierame aktuálne kľúčové otázky). A, samozrejme, hovoríme o tom, čo sa deje so samotným produktom z hľadiska jeho vývoja, pridávania nových funkcií a integrácií, odstraňovania chýb atď.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Prechádzame blogom, sociálnymi sieťami, e-mailovými spravodajcami, vyhľadávačmi, partnerskými spravodajcami a článkami. Používame hlavne text, video, učenie gif, niekedy webinárov. Teraz aktívne pracujeme na novom video obsahu, v blízkej budúcnosti plánujeme spustiť niekoľko veľkých kurzov v rámci systému LPmotor.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

V rôznej miere sa na realizácii stratégie podieľajú 4 osoby.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Medzi všetkými typmi propagácie textu je hlavný dôraz pri prideľovaní rozpočtu na články pre firemný blog. Zvyšok - v závislosti na potrebe a cieľoch služby v súčasnosti.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Odkedy sme prešli zrýchlením v IIDF, kde sme sa naučili plnú krásu cyklov HADI, naďalej používame tento nástroj v Motor pre analýzu výkonnosti a rozhodovanie. Okrem toho budujeme celú marketingovú stratégiu na základe pirátskych metrík AARRR a pozrieme sa na ne. Analýzu vykonáva ja a obchodný riaditeľ.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Obsah marketing nie je potrebné len tí, ktorí skóre na seba a svojich zákazníkov.

Náš produkt má celkom niekoľko tisíc funkcií a ich kombinácie v rôznych oblastiach. Preto učíme, ako používať nielen samotnú službu, ale aj čerpať zákazníkov v oblasti marketingu, analýzy a dizajnu. Postavte sa na miesto svojho používateľa a pochopíte, aký obsah potrebuje.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Nebojte sa vyskúšať nové typy obsahu a propagačné kanály. Obhajujte svoje nápady. Nezabudnite na hodnotenie efektívnosti obsahu marketingu.

Danil Pleshkov, marketingový riaditeľ, Flexbe Landing Designer

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Nevyvíjame obsahovú stratégiu. Odvolal sa na MadCats. Spolu s nimi sme popísali a identifikovali úzke segmenty cieľového publika a už sme odpudzovali konkrétnu cieľovú skupinu. Špecialisti MadCats vyvinuli všeobecný plán a ponúkli zaujímavý obrat, aby sa oddelili od konkurentov, ktorí začali pred nami. Ako sa to deje? V dialógovom režime. Diskutovali sme o všeobecných smeroch, identifikovali sme dva hlavné - vlastný blog a externé publikácie.

Pre blog zbieral sémantiku a urobil harmonogram, práca je už v plnom prúde.

V prípade externých stránok sme sa venovali aktuálnym témam založeným na problémoch a potrebách našich používateľov, či už potenciálnych alebo aktuálnych. Nevytvorili sme veľký plán, pretože musíme testovať možnosti.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Robíme pristátia - toto je náš vlastný nástroj, takže to môžete urobiť ľahko a krásne. Na podporu využívania všetkých dostupných prostriedkov - od cieľa až po mediyki.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

Z našej strany - dve. Na strane MadCats - šéfredaktora, editora a niekoľkých autorov.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Rozpočet na marketing obsahu je 20% všetkých marketingových a reklamných výdavkov mesačne.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Keďže sme práve začali, môžeme vám len povedať, ako to bude. Z našej strany sa pozrieme na štatistiky - konverzie, konverzie, náklady na propagáciu, na externých stránkach, ktoré sa pokúsime získať nejaké informácie o názoroch.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Podľa nášho názoru je trh nepredstaviteľne prehriatý. Každý robí všetko! A obsahový marketing používajú aj všetci. Pretože je veľmi ťažké konkurovať. Prečo sa rozhodnúť, či používať marketing obsahu alebo nie? Opýtajte sa MadCats! Potrebujeme to.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Rýchlo zastavte štart a začnite pracovať. Riešiť problémy koncových užívateľov, nie problémy zákazníkov-zamestnávateľov.

Leonid Rudyk, Productologist CallbackHunter

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Ideme a myslíme si, že to bolí našich zákazníkov, čo môže spôsobiť výbušný efekt. S týmito myšlienkami prichádzame s konceptmi a nápadmi pre výskum, články a tak ďalej.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Používame náš blog, príspevky v sociálnych sieťach, YouTube. Vyskúšame rôzne formáty, používame len SEO články. Facebook je pre nás vždy najlepší, platí za angažovanosť, môžete stráviť 500 rubľov a už uvidíte, či to bude, alebo nie, je to vírusové alebo nie.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

Od 1 do 3.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Musíme to urobiť - robíme to, snažíme sa robiť bez rozpočtu vôbec, nepočítame platy našich zamestnancov.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Máme tím, angažujeme sa vo všetkom a všetci, od produktu k marketingu, vymieňame si názory, navzájom si v telegrame púšťame zaujímavé články. Stáva sa, že prilákame veľkých odborníkov na konzultácie.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Dobrý obsah marketing je potrebný pre všetkých. Toto je príležitosť vyjadriť svoje odborné znalosti. Každý podnik má čo povedať, každý vo svojom podniku musí byť pán.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Vedieť, pre koho píšu, poznať svoju bolesť a tiež robiť to, čo by chceli čítať alebo sledovať.

Ekaterina Široková, marketingová a redaktorka služby Kontur

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Všetko je s obsahovou stratégiou veľmi jednoduché: odkláňame sa od cieľov produktu. "Elba" je služba, ktorá pomáha podnikať a podávať správy prostredníctvom internetu. Tu sú informácie o tom, ako úlohy služby súvisia s obsahom:

Výzva v "Labe"

obsah

Staráme sa o súčasných zákazníkov. Sledujeme zmeny v zákonoch tak, aby služba fungovala správne a používatelia včas vedeli, či štát príde s niečím novým.

Píšeme príspevky pre blog o aktualizáciách služieb, daní a výkazníctva. Píšeme o zmenách v legislatíve v "Pozadie". Niekedy natáčame vzdelávacie videá o službe a správaní webinárov. Raz mesačne posielame prehľad s najnovšími článkami.

Prilákame nových užívateľov. Prichádzajú na stránky čítať o účtovníctve a podnikania, a potom sa zoznámiť so službou, ak chcú.

Píšeme v účtovníctve a obchodných hlavičkách v blogu, základné články v "Pomocník" o tom, ako sa podnikateľ vysporiadať s účtovníctvo. Repozícia článkov na Twitteri, sme si viac na VKontakte a Facebook.

Do služby priťahujeme veľmi mladých podnikateľov.

Máme záujem o publikum začínajúcich podnikateľov, preto sme otvorili sekciu "Registrácia podnikov" s tipmi, pokynmi a ďalšími užitočnými vecami. Teraz plánujeme pre týchto chlapcov tréningový kurz.

Do tímu priťahujeme chladných vývojárov.

Ukážeme tímu v Instagrame a procesy v blogu. Hovoríme o voľných pracovných miestach na "Tilde", čas od času napíšeme na "Habr."" a na VC.

Zastupovanie Elba vo vonkajšom svete ako expert na účtovníctvo a dane.

Reagujeme na komentáre na blog a sociálne siete. Existuje mnoho otázok o službách, účtovníctve a biznise, takže sme začali zapájať našu technickú podporu do odpovedí a čerpať zručnosti písania chlapcov.

V médiách uvádzame komentáre a píšeme stĺpce. Napríklad, „Tajomstvo firmy“ bolo povedané, čo robiť, ak daňový úrad počítal príliš veľa daní a „RBC“ - o situácii so všeobecným daňovým systémom.

Máme redakčnú politiku a publikačný plán. Redpolitika pomáha písať jednotne, je ľahké zapojiť nových autorov, argumentovať menej na maličkosti.

Publikácie zvyčajne plánujeme na mesiac v programe Excel. Pri plánovaní začíname z otázok užívateľov na blogu, zmien v zákonoch, vydaní v službe. Pozorujeme SEO a pridávame témy, ktoré sú pre nás zaujímavé.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

Povedal som o vyššie uvedených kanáloch, pretože úzko súvisia s úlohami. Hlavné typy obsahu: veľké články na webových stránkach av médiách, zbierky v sociálnych sieťach, screencasty.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

Šesť. Teraz v propagačnom tíme je marketingový editor, internetový marketing, copywriter, dvaja experti a dizajnér. All-universalists, napríklad, copywriter Misha chápe startupy a marketing, a analytik Olya pomáha vylepšovať služby, vždy aktuálne o inováciách v zákonoch a píše články sama.

Všeobecne platí, že obsah je vytvorený celým tímom: nielen obchodníci, ale aj vývojári, testeri, dizajnéri, usabilityists, pretože každý môže písať na blog, kritizovať niektorý z našich text alebo newsletter, a to je v poriadku. Napríklad, developer Sasha raz napísal článok o Habrovi a mobilný vývojár Dima sa podelil o svoj dojem z dobrej knihy na blogu.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Trochu experimentujeme s rozpočtami, aspoň teraz. Hlavný rozpočet sa vynakladá na kontextovú reklamu v spojení s cieľovými stránkami, tieto investície sa vracajú. Obsah ešte nie je inzerovaný, čitatelia nie sú dobiehajú reklamné služby. V podstate zhromažďujeme návštevnosť vyhľadávania.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu? Ako sa to deje?

Doteraz sme s obsahom neurobili nič neobvyklé, takže naša stratégia je časovo testovaná :) Pozeráme sa na to, či sa zvyšuje návštevnosť či povedomie, či návštevníci konvertujú na registráciu a registráciu - na klientov služieb. Hodnotíme, či náš obsah funguje na obchodnom probléme, ku ktorému je pripojený alebo nie. Analýza zapojená do marketingu a projektového manažéra.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto bez neho môže urobiť?

Je to presne potrebné pre komplexné high-tech produkty, keď jedna vstupná stránka s príbehom o funkciách nestačí. Pre produkt, ktorý tvorí len predtým prázdny trh, je dôležité povedať viac a rôznymi spôsobmi. Malé podniky, ktoré nemajú samostatný rozpočet na reklamu, je veľmi dobré začať propagáciu na úkor zaujímavého a užitočného obsahu.

Content marketing nie je potrebný pre spoločnosti, ktoré neustále dodávajú produkty tým istým firmám. Napríklad sa zúčastňujú na tendroch a slúžia 5-6 spoločnostiam ročne.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

 • Naučte sa písať dobre, aby ste boli schopní rozlíšiť medzi zlým a dobrým, veľmi rýchlo napíšte dobrý text alebo upravte niekoho iného. Toto je stožiar kev, začnite s informačným štýlom.
 • Rôzne chladné médiá, spoločnosti a ľudia neustále robia niečo zaujímavé a píšu o tom. A čítate :) Náš zoznam blogov, kanálov a kníh.
 • Dobrý produkt je tvorený okolo produktu, oblasti, v ktorej pracujete, a vášho tímu. Preto si produkt preštudujte a pravidelne sledujte novinky vo vašej oblasti a nájdite ľudí, s ktorými sa budete cítiť pohodlne a zábavne.
 • Nebojte sa experimentovať: existuje sada nástrojov, ale je tu niečo, čo funguje alebo nevykonáva špeciálne pre vás.
 • Rozvíjajte myslenie: je to užitočné, keď plánujete stratégiu a vo všeobecnosti. Môžete sa naučiť od Ludwiga Bystronovského.
 • Milujte život a ľudí. Zaujímajte sa o každého, cestujte, vyskúšajte rôzne veci a pýtajte sa.

Daniil Bazhenov, LPgenerator Landing Services Cloud Marketingový riaditeľ

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu? Ako sa to deje v praxi?

Na základe sémantického jadra a frekvencie žiadostí + používame zahraničné analógy (blogy). Existuje obsahový plán pre okruhy s frekvenciou publikácií. Copywriters písať, prekladatelia prekladať, SEO dať vektor.

2. Aké hlavné kanály na propagáciu obsahu a typy obsahu používate a prečo?

SEO, pretože to funguje.

3. Сколько человек заняты в сфере контент-маркетинга?

Штат 3, внештат чуть больше 10.

4. Как вы распределяете бюджет на текстовое продвижение?

Основной упор мы делаем на свой блог. Дальше по приоритету идет гостевой постинг на сторонних площадках. Далее социальные сети. Планируем активно заняться своим каналом на YouTube.

5. Кто проводит анализ контент-стратегии? Как это происходит?

Главред, CEO (исп. директор) и сеошник.

6. Кому нужен контент-маркетинг, а кому можно обойтись без него?

Кому нужно много трафика. Kto nepotrebuje veľa dopravy.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

Jasne formulovať cieľ, preto budú nástroje jasné. Veľa a často alebo menej, menej často as jedinečným štýlom. Preskúmajte cieľové publikum a zistite, čo potrebujú.

Anastasia Razvozzhaeva, PR-manažér služby CallbackKILLER

1. Ako vyvíjate obsahovú stratégiu?

Stratégia bola pôvodne vyvinutá naším vedením - zakladateľom spoločnosti Alexejom Molchanovom, spoluzakladateľom Diany Molchanovej a redaktorkou časopisu.

Bolo rozhodnuté vytvoriť denné okruhy - v dňoch v týždni.

Momentálne pracujeme s takými hlavičkami ako:

 • Rozhovory s úspešnými ľuďmi.
 • Odborné články.
 • Recenzie vývoja užitočných kníh.
 • Recenzie užitočných služieb.
 • Prípady našich klientov.
 • ABC Internetový marketing.
 • Využívanie zamestnancov spoločnosti.

Toto je hlavná stratégia, ktorú sme sledovali už tri mesiace. Obsah je zameraný nielen na zákazníkov spoločnosti, ale aj na podnikateľov, ako aj obyčajných ľudí, ktorí čítajú blog Alexeyho Molchanova a chcú sa stať úspešnými. Preto je hlavný dôraz stále kladený na vývoj užitočných materiálov. Náš princíp - článok by mal byť čo najjasnejší, jednoduchší - čím lepšie to chápu žena v domácnosti aj profesor.

Ako sa to deje v praxi? Editor vyberá zaujímavé témy, rozhovory s postavami, odborníkmi a píše obsah spolu s novinárom. V júni sa vedenie rozhodlo napísať dva odborné články týždenne - ako ukazuje prax, tento obsah je najviac žiadaný čitateľmi.

2. Hlavné kanály propagácie

Od apríla 2017 bol celý obsah publikovaný v skupinách VKontakte: Envybox od Callbackkiller a Exposing Business | Blog Alexeyho Molchanova, rovnako ako v identických skupinách na Facebooku.

V júni 2017 sme spustili blog. Nedávno začali aktívne publikovať na platforme Spark a spustili vlastný kanál Envik-NEWS v Telegrame.

Podľa nášho názoru využívame najmodernejšie propagačné kanály a to je presne to, čo je nevyhnutné pre úspešnú propagáciu.

3. Koľko ľudí je zapojených do marketingu obsahu?

Všetok hlavný obsah napísali dvaja novinári, zamestnanci spoločnosti Envybox od Callbackkiller. Projektant tiež pracuje s nami - je zodpovedný za vizuálnu zložku článkov.

4. Ako prideľujete rozpočet na propagáciu textu?

Vedenie spoločnosti bude môcť odpovedať na túto otázku.

5. Kto analyzuje obsahovú stratégiu?

Obsahovú analýzu vykonáva vedúci pracovníci spoločnosti. Sú to tí, ktorí schvaľujú konečnú verziu článku, ktorá sa následne zverejní. Všetok materiál je zaslaný manažmentu prostredníctvom sociálnych sietí, takže proces schvaľovania je minimalizovaný.

Alexey Molchanov analyzuje štatistiky o WordState a ďalších službách.

6. Kto potrebuje marketing obsahu a kto by ho bez neho mal robiť?

Obsahový marketing je v prvom rade zaujímavý pre podnikateľov. Ale teraz môže byť niekto „divákom“.

7. Aké rady by ste poskytli začínajúcim obchodníkom s obsahom?

V prvom rade počúvajte svojich čitateľov! Ak viacerí čitatelia naraz píšu v komentároch, že článok je nezaujímavý / kontroverzný - s najväčšou pravdepodobnosťou je. Prihláste svoje chyby a napíšte lepšie nabudúce!

Druhý a tiež dôležitý - zapojiť sa vždy a všade, robiť potrebné spojenia, hľadať kompetentných odborníkov. Saw "VKontakte" zaujímavý článok - nebuďte leniví, nájsť autora, pridať ako priateľa! Možno je to s ním, že budete písať chladný článok, ktorý vás oslávi na celom Runete!

Tretia - nešetrite na korektúre a editore - obsah by mal byť perfektný. Dokonca aj triviálna chyba môže byť a môže odradiť potenciálnych čitateľov od vás.

Aj nováčik obsahu marketingu chcú predovšetkým trpezlivosť a nekonečné tvorivé zdroje. Čítajte viac, rozvíjajte sa a rozvíjajte nad seba a samozrejme sa nebojte vyskúšať si niečo nové! Všetko musí uspieť!

zistenie

 1. Na vytvorenie obsahovej stratégie je užitočné využiť nielen obsahové oddelenie, ale aj zamestnancov / manažérov iných oddelení na vytváranie čo najviac nápadov.
 2. Pred vytvorením stratégie obsahu musíte vytvoriť podrobný profil cieľovej skupiny.
 3. Obsah, podobne ako výrobok, by sa mal zamerať na otázky spotrebiteľov. Čím efektívnejšie rieši problémy, tým väčší je návrat.
 4. Analyzovať obsahovú stratégiu, stavať na reakcii publika.

Ďakujeme všetkým spoločnostiam, ktoré komentovali. Sme vďační za otvorenosť a túžbu zdieľať skúsenosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár