Efektívny marketing obsahu: 5 návykov, ktoré vám pomôžu vyniknúť

Obsah marketing v súčasnosti získava na sile, čo potvrdzuje povesť najrelevantnejšieho a najúčinnejšieho spôsobu podpory podnikania na internete. Mnohí odborníci na Západe dokonca volajú s podporou hlavného obsahu obsahu. Aj vďaka úspešným príkladom vývoja projektov využívajúcich tento prístup získava popularita v Runete aj obsahový marketing.

Podľa štúdie strategických plánov pre podnikateľské projekty na rok 2013, ktorú realizovali MarketingProfs a Content Marketing Institute, už 91% B2B a 86% obchodníkov s B2C už využíva marketing obsahu ako propagačný nástroj (výskum sa samozrejme týka zahraničného segmentu internetu). Viac ako polovica respondentov zvýši náklady na tvorbu a publikovanie obsahu v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Pamätajte si, že obsah marketing nie je magická pilulka, takže pomocou tejto metódy nie je automaticky zaručiť úspech. Iba dôsledná implementácia správnej stratégie prináša obchodné výsledky. Aké sú vlastnosti účinných prístupov propagácie využívajúcich obsah? Aké tajomstvá pomáhajú úspešným obchodníkom s obsahom rozvíjať online projekty?

Tento článok vám povie o piatich návykoch skutočných odborníkov v oblasti marketingu obsahu. Budete schopní vyniknúť proti všeobecnému zázemiu špecialistov a podnikateľov, ktorí si osvojili získané poznatky.

1. Naučiť sa vysvetľovať podstatu marketingu obsahu v obchodnom jazyku.

Farsighted odborníci v oblasti podpory podnikania na internete už pochopili zásady práce a dôkazy o účinnosti obsahu marketingu. Avšak ani oni nemôžu vždy ekonomicky zdôvodniť efektívnosť propagácie pomocou obsahu pre zákazníkov alebo manažérov svojej spoločnosti.

Ako viete, veľkosť rozpočtu na realizáciu stratégií marketingu obsahu závisí od vašej schopnosti demonštrovať výsledky ich implementácie alebo dokázať možnosť dosiahnuť konkrétne ciele v blízkej budúcnosti. Spojte ciele svojich marketingových kampaní s obchodnými cieľmi klienta alebo organizácie, v ktorej pracujete, aby vlastníci projektov a projektoví manažéri pochopili, na čo míňajú peniaze.

Napríklad, podnikateľ sa snaží vytvoriť značku a rozpoznať ju. Obsah marketing v tomto prípade bude zahŕňať publikum v interakcii s podnikom a bude poskytovať potenciálnym zákazníkom rôznorodé informácie o značke a jej vyhliadky.

Vernosť spotrebiteľov je ďalším merateľným prínosom, ktorý podnik dostáva prostredníctvom marketingu obsahu. Vaši zákazníci sa k vám znovu a znovu vracajú, ak im pravidelne poskytujete užitočné a relevantné informácie vo forme recenzií, článkov, e-mailov.

2. Kombinovať špecialistov iného profilu do silného tímu marketingu obsahu.

Nebudete uspieť v samotnom marketingu obsahu. Úspešní obchodníci vytvárajú tímy, ktoré dokážu implementovať rozsiahle redakčné plány (tu sme sa už zaoberali touto témou).

Tento príkaz budete potrebovať na:

 • Neustále vytvárať a publikovať veľké objemy relevantného relevantného obsahu. Zapojením sa do spolupráce kvalifikovaných odborníkov z rôznych oblastí získate dodatočnú flexibilitu. Ide o vytváranie obsahu rôznych typov a tém. V tomto prípade uložíte hlavné jadro marketingových kampaní - váš obsah propaguje projekty, pretože prospieva potenciálnym a existujúcim zákazníkom.
 • Konzultovať s odborníkmi v rôznych odboroch, aby sa zachovala relevantnosť obsahu pre divákov, ako aj vybrať efektívne kanály šírenia informácií. Interakcia copywriterov, dizajnérov, SEO optimalizátorov, expertov na tvorbu video materiálov Vám zaručuje zvýšenie efektivity marketingových kampaní.

3. Povedzte zaujímavé príbehy.

Tento zvyk zostáva jednou z hlavných vlastností úspešných odborníkov v oblasti marketingu obsahu. Naučte sa intrigovať divákov a zostať zaujímavými pre potenciálnych zákazníkov.

Použite niektoré triky profesionálnych novinárov, ktorí môžu premeniť svoje články na trendy materiály, ktoré robia počasie v určitej oblasti. Tieto techniky zahŕňajú:

 • Uverejňovanie článkov, ktoré neuvážene uvádzajú niektoré tovary a služby. Novinári sa vyhýbajú odporúčaniam alebo priamej reklame, aby vytvorili dojem autorovej nestrannosti od publika.
 • Zachovanie jednotnosti štýlu a dodržiavanie noriem kvality publikácií. Tým sa zvyšuje dôvera potenciálnych a existujúcich zákazníkov v obsahu.
 • Potvrdenie informačných odkazov na renomované zdroje. Novinári používajú túto techniku ​​na zvýšenie hodnoty svojich vlastných materiálov v očiach publika.

Na vytvorenie dobrých správ alebo článku mnoho novinárov kombinuje svoju prácu v piatich etapách. Tu sú:

 1. Hľadať nápady.
 2. Hľadať zdroje informácií.
 3. Interview s kľúčovými aktérmi a expertmi.
 4. Materiál na písanie.
 5. Zverejnenie článku a získanie spätnej väzby.

Naučte sa základné princípy rozprávania, tiež vám pomôžu vytvoriť zaujímavé články a recenzie. Jedným z týchto princípov je štruktúrovanie materiálov. Moderné príbehy sa napríklad často skladajú z troch blokov:

 • Reprezentácie, v ktorých autor opisuje hercov, vzťah medzi nimi a okolnosti, za ktorých sa akcia odvíja.
 • Akcie, počas ktorých hrdinovia dejín riešia vzniknuté problémy a získavajú nové vedomosti a zručnosti.
 • Výmeny, počas ktorých herci dosahujú svoje ciele, dostávajú odpovede na všetky otázky a získavajú nový pohľad na život.

Toto je len jeden zo spôsobov, ako štruktúrovať materiál, ktorý môžete použiť. Pamätajte si, že štruktúra má vaše príbehy a recenzie prehľadné a dynamické.

Uistite sa, že používate grafiku, aby bol váš obsah zaujímavý pre divákov. Opakovane sme písali, že grafický dizajn a fotografia sú dôležitou súčasťou prezentácie textov (pozri tu a tu). Zvážte vizuálne riešenia ako efektívny spôsob, ako ovplyvniť emocionálnu sféru vašich potenciálnych zákazníkov.

Naučte sa ďalšie triky od profesionálnych novinárov a autorov. Pomôžu vám spravovať vaše publikum a dostať svojich čitateľov do činnosti.

4. Zmeňte prostredie

Content marketing môže výrazne zmeniť prístup k podnikaniu vo vašej organizácii alebo v spoločnosti, ktorá sa stala vašim klientom. Vy a vaši kolegovia sa musíte naučiť, ako poskytnúť spotrebiteľom užitočné a zaujímavé informácie pri propagácii podniku. To zvyčajne zahŕňa vzdanie sa štandardnej reklamy, ktorú si väčšina kupujúcich nevšimne. Mali by ste teda vedieť, ako úspešne a konštruktívne zmeniť situáciu vo vašej spoločnosti.

Venujte pozornosť obchodnému príbehu Johna Cottera a Holger RatgeberNáš ľadovec sa topí, alebo ako dosiahnuť výsledky tvárou v tvár zmenám". Pomôže vám vykonať potrebné zmeny, ktoré pomôžu vášmu podniku zostať úspešnými v období transformácie.

Odborníci v oblasti marketingu obsahu by mali zároveň poskytovať divákom relevantné a užitočné informácie, ako aj pôsobiť ako agenti zmeny. Inými slovami, obsah marketing by mal naučiť hovoriť a písať o tom, čo zaujíma svojich zákazníkov (alebo bude zaujímať v blízkej budúcnosti), ale nie o tom, čo je ziskové a zaujímavé pre vaše podnikanie.

Premýšľali ste niekedy, aký produkt novinári produkujú? Vytvárajú obrovské množstvo vysoko kvalitného obsahu, ktorý núti divákov znovu a znovu sa vracať na webové stránky tlačových agentúr, aby si prečítali najnovšie správy alebo exkluzívny rozhovor.

Pomocou obsahu marketing na podporu svojho podnikania, nezabudnite, že zákazník-priateľské informácie by mali byť jedným z vašich produktov. To platí aj vtedy, ak sa vaša spoločnosť špecializuje na výrobu oceľových konštrukcií. Viete si predstaviť, aké zmeny v tektonike by sa mali uskutočniť, aby spoločnosť na spracovanie kovov vytvorila vlastný redakčný personál pre prácu s obsahom? Ale najzaujímavejšie, čo príde, je stať sa dirigentom zmeny, ak chcete efektívne propagovať vaše podnikanie v informačnom veku.

5. Neustále kontrolovať a hodnotiť obsah.

Obsah marketingu by mali jasne pochopiť úlohu každého preskúmania, video alebo článok v celkovej stratégii podpory podnikania. Napríklad pri publikovaní materiálu na konkrétnu tému by ste mali okamžite zamyslieť nad oficiálnymi dokumentmi, výsledkami výskumu a prezentáciami, ktoré komplexne pokrývajú otázky uvedené v článku. Na rozšírenie potenciálneho publika môžete použiť aj rôzne typy obsahu.

Pravidelný audit obsahu vám pomôže identifikovať najúspešnejšie a najobľúbenejšie materiály, ako aj články a recenzie, ktoré je potrebné aktualizovať. Okrem toho, kontrola a inventár vám pomôže vyhnúť sa vzniku "neobývaných ostrovov obsahu". Hovoríme o materiáloch, ktoré nepožadujú vaši zákazníci, čo sa prejavuje napríklad pri absencii zobrazení stránok stránok, sociálnych akcií, komentárov atď. Audit vám umožní zmeniť a aktualizovať nepopulárny obsah, aby bol znova relevantný.

Obsah marketing je veda a umenie. Odborníci pracujúci v tejto oblasti majú možnosť počas auditu okamžite získať obrovské množstvo informácií pomocou nástrojov marketingovej automatizácie, vyhľadávacích a sociálnych analytických služieb. To ich robí ako vedci. S prijatými informáciami však dokážu pracovať len odborníci na vysokej úrovni a premeniť ich na užitočný a zaujímavý obsah pre divákov. Nie sú umelci?

Naučte sa určiť, prečo sa vaše najlepšie materiály stali obľúbenými u zákazníkov. Možno, že celá vec v prezentácii alebo videa, ktoré ste použili v konkrétnom článku? Alebo bola téma revízie tak naliehavá, že stovky ľudí zanechali v priebehu niekoľkých hodín komentáre? Čím viac o svojom obsahu viete, tým ľahšie bude pre vás vytvárať materiály, ktoré váš spotrebiteľ potrebuje.

Čo si myslíte, aké ďalšie zvyky majú úspešní profesionáli v oblasti marketingu obsahu? Podeľte sa o svoje myšlienky.

Zanechajte Svoj Komentár