Ako dlho začína marketing obsahu vytvárať predaj?

Implementácia stratégie marketingu obsahu si vyžaduje čas. Otázkou je, koľko času?

Existujú odborníci, ktorí sa nedávno rozhodli otestovať nápady marketingu obsahu v praxi, to znamená, že na nich sotva začali pracovať. Ich najčastejšou mylnou predstavou je očakávanie rýchlych výsledkov. Pre nich „implementácia stratégie marketingu obsahu“, ktorá sa prehnane hovorí, znamená: minulú noc napísali prvý článok do blogu - zajtra ráno čakáme na rast predaja. V akejkoľvek oblasti sú noví prisťahovalci náchylní k tejto ilúzii, postupne sa rozptýlia v pomere k príchodu skúseností a profesionalite: o niečo viac skúseností - o niečo menej ako očakávania, že výsledok príde ľahko a rýchlo.

Ale existujú internet marketingu, ktorý nezačal včera vytvárať a podporovať obsah. Robia všetko "podľa pravidiel." Ich blog je ako hodiny: každý deň - nový článok; každý materiál je propagovaný; veľa textov a videí dostane slušné množstvo rassharivaniya v sociálnych sieťach. Ale to všetko nedáva hlavnú vec - rast predaja. Bolí to, zbavuje nádej a zabíja vieru v obsahový marketing.

Začiatočníci aj začiatočníci sú v podstate konfrontovaní s jedným problémom: dosiahnutie rastu predaja prostredníctvom marketingu obsahu je mimoriadne náročná úloha. A čím menej úsilia a času vynaloženého na realizáciu tejto úlohy, tým je nemožné dosiahnuť výsledok.

Predtým, ako vaša viera v obsahový marketing zomrie, uvedomte si nasledovné: mnohí nie sú schopní vypočítať svoju silu správne a robiť všetko dokonale dobre len preto, že berú vírusový potenciál obsahu pre obsahový marketing: sú si istí, že musíte vytvárať materiály ktoré dostanú stovky podielov a tisíce rád, čo je práve záruka, že predaj bude rásť.

Zo skutočnosti, že váš obsah bude len rozšírený, predaj nebude rásť. "Vírus" nie je kľúčom k vytváraniu predaja. To je overené praxou mnohých.

Znamená to, že nestojí za to, aby sa váš obsah na webe rozšíril? Samozrejme, to neznamená. Veľmi stojí za to. Ale zároveň musíte pochopiť, že mnoho tisíc divákov (ak získavate silu a trpezlivosť a „žiť“), čítate váš obsah a dokonca ho zdieľate so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, nemyslí si vôbec toto: oh, aký cool článok, by kúpil všetky produkty, ktoré táto spoločnosť ponúka!

Je nerozumné očakávať, že obsah bude „inteligentný“ pre inteligentných ľudí, ktorí sú nepochybne zástupcami vášho publika.

Obsah:

  Ako obsah skutočne funguje

  Aký je význam potreby široko propagovať obsah, čo sa všetko robí, ak nemôžete očakávať spech inšpirácie na kúpu vášho produktu?

  Je to jednoduché: ak nezastavíte, budete aj naďalej investovať do vytvárania a propagácie vysokokvalitného obsahu, ktorý vaši fanúšikovia majú radi (mimochodom, ak sa na to kriticky pozeráte, s najväčšou pravdepodobnosťou zistíte, že nezodpovedá obrazu vašej strednej Ázie - a to aj dôvodom nedostatku rastu tržieb), potom s časom, keď si svoje publikum zvyknete na vás, vašu značku, jej nápady, stanete sa súčasťou ich života. Vaše publikum vám začína dôverovať. A len vtedy, keď k tomu dôjde, máte právo očakávať viac - že časť tohto publika premieňa svoju lojalitu k vám do skutočnej akcie - do nákupu.

  Takže to funguje v praxi: mnohokrát opakujete tie isté činy, znovu a znovu vytvoríte obsah, ktorý sa vám páči, ale „nebude fungovať“, kým nezačnete prijímať v procese únavnej a dlhej práce, v procese pokusu a omylu, quanta úžasný obsah, ktorý dokonale rezonuje s vašou cieľovou skupinou. Toto sa neuskutoční za jeden deň. Ide o veľmi dlhý proces, ktorý si vyžaduje značné úsilie a investície.

  Pravdepodobne stále čakáte na odpoveď na otázku, koľko času je potrebný na to, aby obsah skutočne fungoval, aby sa začalo vytvárať tržby, to znamená robiť niečo, na čo sa vlastne vytvára? Ale táto otázka nemá jednoznačnú odpoveď. Všetko záleží na vás, na vašej schopnosti presne zachytiť vektor záujmov vášho publika a vytvoriť obsah, ktorý rezonuje s jeho záujmami, na vašej skúsenosti a profesionalite, na kompetentnom prístupe k investovaniu do obsahu, na tom, či chápete, že je to drahé a dlhé. , ale nakoniec sa vráti so záujmom, konečne z objektívnych trhových faktorov ovplyvňujúcich vašu značku.

  takže:

  • Nestrácajte nádej.
  • A ak sa vaša nádej začne topiť, zmeňte taktiku: prekreslite svoj obsahový plán, vyhľadajte nové nápady, vytvorte experimentálny obsah - skúste, pretože iba predloženie hypotéz a ich testovanie v praxi vás dovedie dopredu.
  • Nezabudnite na vyhľadávací marketing, konajte v súlade s pravidlami propagácie vyhľadávania. Napríklad nezabudnite, že kľúče sú prostriedkom na získanie návštevnosti z vyhľadávania, takže kľúčové frázy by mali byť organicky spracované vo vašom obsahu.
  • Buďte trpezliví: dlhé vzdialenosti (a implementácia stratégie marketingu obsahu je nepochybne dlhá vzdialenosť) zostávajú s dlhým dychom.
  • Pamätajte si, že získavanie výsledkov z marketingu obsahu je proces rozložený v čase. Veľký počet akcií na tejto ceste nie je ekvivalentný veľkému počtu predajov. Len vtedy, keď sa vaša značka stane „súčasťou života“ vášho publika, všimnete si výsledok.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár