16 mýtov o obsahu marketing a ich debunking

Popularita marketingu obsahu v RuNet rastie. Táto disciplína sa postupne stáva hlavným prúdom. Bývalí optimalizátori a copywriteri sa pripájajú k radom marketingu obsahu a obsahový marketing je plný mýtov. Tieto zasahujú do práce špecialistov a zavádzajú svojich zákazníkov. V tomto článku nájdete zoznam hlavných mýtov o obsahu marketingu a ich vyvrátenie.

Mýtus číslo 1: obsah marketing - lacný prístup k podpore projektu

Obsahový marketing má v skutočnosti veľmi vysokú návratnosť investícií alebo návratnosť investícií. Navyše, investovanie do marketingu obsahu, je takmer zaručené, že dostanete plánovaný výsledok. Tento prístup k podpore však nemožno nazvať lacným.

Ak chcete úspešne využívať obsahový marketing, musíte utrácať peniaze za vytváranie kvalitného obsahu a jeho propagáciu. Pridajte k tomu technický rozvoj lokality, zlepšenie funkčnosti a použiteľnosti a ďalšie náklady.

Pomocou finančnej analógie je možné obsahový marketing porovnať s vkladom v spoľahlivej banke, ktorého výnos je 12% a zvyšuje sa v dôsledku kapitalizácie. Investovaním 100 rubľov, budete zarábať vtipné 12 rubľov. Investovaním milióna dosiahnete významné výsledky.

Mýtus číslo 2: tvorba obsahu môže byť dôveryhodná pre najlacnejšieho autora, pretože každý môže písať

Ak potrebujete "jedinečný obsah pre stránky v Moskve lacno", potom môžete naozaj spolupracovať s autorom pod prezývkou Ludok_super z akejkoľvek výmeny. To však nemá nič spoločné s marketingom obsahu. Táto disciplína je úspešná, ak váš obsah rieši problémy publika, vytvára pridanú hodnotu a poskytuje čitateľom prístup k kvalitným informáciám.

Ak sa zaoberáte marketingom obsahu, nepotrebujete texty pre stránky. Hľadať texty pre ľudí. Nie každý ich môže napísať.

Mýtus číslo 3: obsah marketing je len módny trend, ktorý sa nakoniec stane zastaraný

Obsahový marketing sa skutočne zmenil na najnovšiu módu. Za touto disciplínou sú však zásady, ktoré zabezpečujú jej dlhodobý význam.

Obsahový marketing je založený na uspokojovaní informačných potrieb publika. Vyhľadávače pracujú na hľadaní relevantných a vysokokvalitných informácií pre používateľov. Algoritmy vyhľadávačov sa zlepšili. Preto stále viac hľadajú naozaj vysoko kvalitný obsah, ktorý zbavuje manipulátorov výsledkov vyhľadávania. Zdá sa, že obsah marketing sa stane veľmi klasický, ktorý je vždy relevantné.

Mýtus č. 4: obsahový marketing je nezávislá disciplína.

Obsahový marketing je možné vnímať ako súčasť online marketingu, ako aj integračnú disciplínu. V každom prípade tvorba a propagácia obsahu funguje len v spojení s technickou optimalizáciou pre vyhľadávače, SMM, prácou na dizajne, funkčnosti a použiteľnosti zdroja, platenou reklamou, marketingovými aktivitami offline. Obsahový marketing úzko súvisí s inými marketingovými disciplínami.

Mýtus číslo 5: obsah marketing je módny názov pre SEO

SEO v dobrom zmysle je zabezpečiť, aby zdroj spĺňa technické požiadavky vyhľadávačov. SEO v zlom zmysle je propagácia webových stránok manipuláciou s výsledkami vyhľadávania. Technické SEO je súčasťou obsahu marketingu. Manipulatívne SEO je zastaraná technológia, ktorá nemá nič spoločné s marketingom.

Mýtus číslo 6: obsahový marketing je jedným z názvov SMM

Marketing bez obsahu sociálnych médií nie je možný. Marketing v sociálnych sieťach bez obsahu nie je možný. Obsah marketing a SMM sú rôzne disciplíny. Ak je obsahový marketing vnímaný ako integratívna disciplína, potom je jeho súčasťou SMM. Ak uvážime internetový marketing ako integračnú disciplínu, jeho integrálnou súčasťou sú SMM a obsahový marketing.

Mýtus číslo 7: efektívnosť marketingu obsahu by mala byť meraná predajom

Predaj je vybavený súborom opatrení, ktoré stále presahujú obsahový marketing. Keď obsah obchodník preberá zodpovednosť za obchod, stáva sa internetovým obchodníkom. V tomto prípade je vhodnejšie vyhodnotiť efektívnosť marketingu obsahu efektivitou riešenia konkrétnych úloh: prilákať cielenú návštevnosť, vytvoriť stále obchodné publikum, zabezpečiť zapojenie zákazníkov do interakcie s podnikaním.

Mýtus číslo 8: obsahový marketing je jednoduchý. Dosť na písanie a pravidelné publikovanie blogov.

Tvorba a publikovanie kvalitného obsahu je jadrom marketingovej stratégie. Obsahový marketing sa však na tieto akcie neobmedzuje. Stojí za zmienku, že kvôli informačnému šumu je potrebné podporovať aj najkvalitnejší obsah.

Mýtus číslo 9: môžete si vytvoriť a publikovať vírusový obsah.

Môžete študovať vírusovú anatómiu a pokúsiť sa zopakovať úspech najznámejších memov. Nikto však nemôže zaručiť viralitu. Virová distribúcia obsahu sa vyskytuje skôr náhodou a vďaka šťastiu. To však nevylučuje účinnosť odporúčaní na vytvorenie vírusového obsahu.

Mýtus č. 10: Obsahový marketing môže byť štruktúrovaný do kampaní.

Zástancovia tohto mýtu veria, že obsahový marketing môže byť riešený príležitostne, realizáciou jednotlivých kampaní. Napríklad, ako súčasť kampane na propagáciu produktu "A", vytvoria a zverejnia päť alebo desať poznámok, podrží niekoľko súťaží na Facebooku a nechajú urobiť dobré staré SEO. O mesiac neskôr sa objaví produkt "B", pre ktorý môžete tiež uskutočniť kampaň s obsahom.

Štrukturovanie marketingových kampaní podmienečne. Obsah marketing je kontinuálny proces. S týmto nástrojom, obchodníci spĺňajú informačné potreby publika. Potrebujú vaši potenciálni klienti informácie len z času na čas?

Mýtus číslo 11: obsah marketing je jednoduchá a rýchla cesta k úspechu.

Obsah marketing je tou správnou cestou, takže nemôže byť jednoduchý a rýchly. Je to maratón, ale nie sprint alebo dokonca stredný beh. Navyše je to maratón s prekážkami, ktoré musia byť prekonané počas celého závodu.

Mýtus číslo 12: na zvýšenie pokrytia musíte publikovať viac obsahu.

Na zvýšenie pokrytia nestačí zvýšiť frekvenciu publikácií ani objem bankoviek. V tomto vzorci existujú aj iné premenné: relevantnosť a kvalita obsahu, propagácia obsahu, dôveryhodnosť značky a ďalšie. Úloha zvyšovania pokrytia by sa mala riešiť komplexne.

Mýtus číslo 13: obsahový marketing funguje iba online.

V skutočnosti, s pomocou obsahu marketing, môžete úspešne podporovať offline podnikania. Okrem toho táto disciplína zahŕňa propagačné taktiky, ktoré sú implementované offline.

Mýtus č. 14: obsahový marketing v B2B segmente ovplyvňuje organizácie, nie ľudí

Každá organizácia sa skladá z ľudí. Marketing vždy ovplyvňuje konkrétnych ľudí zastupujúcich organizácie.

Mýtus číslo 15: úloha marketingu obsahu - prilákať návštevníkov na stránku. Za predaj sú zodpovedné aj iné disciplíny.

Pri odhalení mýtu číslo 7 sa hovorí, že je nesprávne hodnotiť efektívnosť marketingu obsahu predajom. Obchodník s obsahom však nemusí úplne odmietnuť komerčné úlohy, vrátane konverzií a obchodov. Definovanie cieľov a cieľov marketingu obsahu, skúsených obsahových stratégov integruje túto disciplínu do komerčných aktivít projektu.

Mýtus číslo 16 (hlavné): ak vytvoríte vysokokvalitný obsah a úspešne ho propagujete, na stránku príde mnoho návštevníkov, z ktorých mnohí kúpia váš produkt

Skutočnosť je takáto: ak vytvoríte vysokokvalitný obsah a úspešne ho podporíte, na stránku príde mnoho návštevníkov. Niektorí si budú pamätať vašu značku. Možno jedného dňa si kúpia váš produkt.

Aby mohli návštevníci rozpoznať vašu značku, musíte neustále publikovať a propagovať vysoko kvalitný a užitočný obsah. Aby si návštevníci mohli kúpiť váš produkt, musíte im ponúknuť dobré podmienky poskytovania služieb, priaznivú cenu, jednoduchosť nákupu a vykonanie platby.

Mýty zasahujú do marketingu

Kvôli mýtom vznikajú rozpory a konfliktné situácie. Napríklad zákazník čaká na zvýšenie predaja obchodníkom a obchodník sa domnieva, že jeho úloha je obmedzená na vytváranie obsahu. Tieto extrémy existujú vďaka mýtom, ktoré bránia obchodníkom s obsahom a ich klientom v stanovovaní realistických cieľov a vytváraní primeraných očakávaní spolupráce. Odhalením mýtov lepšie porozumiete marketingu obsahu a získate možnosť efektívne využívať tento nástroj.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár