TexTerra Digest č. 3: hlavná vec v digitálnom režime počas týždňa

Úrady považovali cenu „jarného zákona“

Ministerstvo komunikácií a masmédií odhadlo nadchádzajúce výdavky internetových spoločností na implementáciu „jarného zákona“. Sumy sú impozantné: asi 10 miliónov rubľov jednorazovo a asi 120 tisíc mesačne.

Odkiaľ pochádzajú tieto čísla?

Na splnenie požiadaviek zákona (alebo skôr dvoch zákonov, ktoré čoskoro nadobudnú účinnosť) nemajú prevádzkovatelia technickú základňu. Je potrebné ho zvýšiť - samozrejme na úkor samotných operátorov. Tu sú len niektoré z povinných nákladov (informácie poskytnuté Kommersant na základe dokumentov ministerstva komunikácií a masmédií):

  • Hardvér-softvérový komplex pre ukladanie dát - 3,5-8,3 miliónov rubľov.
  • Modul na spracovanie informácií - až 1,8 milióna rubľov.

Tu musíte pridať mesačné mzdové náklady pre špecialistov, ktorí budú spracovávať a dešifrovať dáta.

Ministerstvo komunikácií a masmédií odhadlo náklady skupiny Rambler: takmer 11 miliónov rubľov jednorazovo a 1,4 milióna rubľov ročne. A väčšina zo všetkých "mobilných operátorov" dostala peniaze. Podľa ich vlastných výpočtov vyjadrených v kolektívnom liste predsedovi Rady federácie Valentine Matvienko, bude implementácia zákona stáť 2,2 bilióna (!) Rubľov pre každú spoločnosť.

Čo to dá

Pripomeňme si stručne podstatu „jarného zákona“: internetoví operátori sú povinní udržiavať prevádzku všetkých užívateľov (a to sú texty, obrázky, video, hlasové správy) po dobu 30 dní. Okrem toho musia dešifrovať užívateľské správy a poskytovať kľúče na šifrovanú prevádzku, ako to vyžadujú bezpečnostné služby. Účelom týchto opatrení - boj proti terorizmu. Bolo možné zistiť, že počas prípravy výbuchu v Petrohradskom metre sa teroristi navzájom kontaktovali prostredníctvom instant messenger. Je pravda, že nie je pravdepodobné, že by sme to vedeli. FSB oznámila, že je to Telegram, preto bol posol zablokovaný na území Ruskej federácie. Pavel Durov na obranu svojho duchovného uviedol, že teroristi používali WhatsApp, argumentujúc údajmi z online publikácie Republic.

Oficiálne zákon nadobudol účinnosť 1. júla. Internetové spoločnosti však odkladajú jeho vykonanie z legitímnych dôvodov: neexistuje žiadne certifikované zariadenie na spracovanie údajov. Peniaze s tým nemajú nič spoločné (musí existovať škodlivý smajlík, ale naše usporiadanie ho nepodporuje).

Všetci, ktorí sú „v predmete“, chápu, že na ceste k realizácii „jarného balíka“ existuje veľa nástrah:

„Hlavným problémom nie je absencia zákona, ale jeho rozsiahle porušovanie alebo nesúlad s realitou. Takzvaný„ Jarný balík “, konkrétne Federálny zákon zo 6. júla 2016 N 374-ФЗ„ O zmenách federálneho zákona “ terorizmus "a niektoré legislatívne akty Ruskej federácie týkajúce sa zavedenia dodatočných opatrení na boj proti terorizmu a zabezpečenie verejnej bezpečnosti sú založené na existujúcich zákonoch, ktoré nie sú rešpektované. t A nie sú rešpektovaní z jednoduchého dôvodu - sú nadbytočné, pretože sú napísané pre veľké spoločnosti, ale musia byť dodržiavané tak, ako by mali všetci.

Napríklad zákon N 374-ФЗ mení a dopĺňa federálny zákon „o informáciách, informačných technológiách a ochrane informácií“ zo dňa 27. júla 2006 N 149-ФЗ, ktorý sa roky nevidel. Podľa tohto (v súčasnosti platného) zákona každý vlastník lokality musí zaregistrovať lokalitu a uložiť "informácie o skutočnostiach prijímania, prenosu, doručovania a (alebo) spracovania hlasových informácií, písaného textu, obrázkov, zvukov, videa alebo iných elektronických správ používateľov internet a informácie o týchto užívateľoch do jedného roka od ukončenia takýchto činností; “. Všetky komentáre, správy používateľov atď. By sa mali uchovávať aspoň jeden rok. Zdá sa, že aj aplikácie prostredníctvom spätnej väzby. Neviem, či by ste mali mať polovicu „YouTube“ pre seba, ak uverejníte na svojich stránkach video (pretože ho používateľ vidí na vašej stránke), ale je možné, že áno. Čo urobia v tejto situácii malé a stredné podniky, ktoré sú povinné toto všetko dodržiavať? Takmer určite nič.

Veľké spoločnosti budú s najväčšou pravdepodobnosťou povinné pracovať podľa tohto zákona a budú na ňom pracovať (mobilní operátori, federálne internetové projekty). Možno je to dokonca správne. Ale tu je akýkoľvek projekt, kde užívateľ môže vytvoriť obsah alebo poslať správu teraz, zdá sa, že je to nezákonné. Pretože pre malý projekt, nie je možné splniť všetky legislatívne požiadavky vyžadované zákonom a pretože neexistuje jasný zoznam "ako" s pochopením toho, čo bude stáť finančne. V prípade malých projektov bude s najväčšou pravdepodobnosťou fungovať rovnako ako požiadavka zákona o umiestňovaní osobných údajov na území Ruskej federácie (t. J. Akýmkoľvek spôsobom, pretože desiatky tisíc ru-stránok sú umiestnené na zahraničných serveroch) “, analytik, jeden z autorov blogu Texterra.

Zatiaľ môžeme sledovať túto fascinujúcu sériu, kde hlavnou úlohou je štát a veľký biznis. A vychutnávajte si memy podľa témy:

Yandex vylepšil reklamnú platformu Direct

Vylepšené staré funkcie a pridané nové funkcie:

  • Stránka „Moje kampane“ sa preloží do tabuľky. Zjednodušená navigácia prostredníctvom prvkov: z kampane môžete rýchlo prejsť na jednotlivé kreatívy.
  • Zaviedol nový nástroj - "Výber fráz". Toto je služba Yandex.Wordstat integrovaná do Direct.
  • Zrýchlené načítanie všetkých častí rozhrania.

Nové "priame" je v beta verzii, čo znamená, že práca na zlepšovaní stále prebieha. Používatelia sa môžu vrátiť na starú verziu kliknutím na odkaz v dolnej časti obrazovky.

Vývojári sľubujú čoskoro pridať ďalšiu dôležitú funkciu - úpravu reklám priamo v tabuľke.

Mapy a tlačidlá CTA sa objavili v komunitách VKontakte.

Nové funkcie sú navrhnuté tak, aby zvyšovali efektivitu podnikania v sociálnej sieti. Teraz môžete na mape určiť presné umiestnenie objektov - až po vstupné alebo kancelárske čísla. K obchodnej stránke bolo pripojené aj tlačidlo CTA. Klient sa môže obrátiť na manažéra, kúpiť alebo rezervovať produkt bez toho, aby šiel na iné stránky. V praxi to vyzerá takto:

Reklama Tele2 porušuje pravidlá spravodlivej hospodárskej súťaže

Tento záver urobil FAS v súvislosti s marketingovou kampaňou operátora načasovanou tak, aby sa zhodovala so Svetovým pohárom v roku 2018. Inzeráty taríf „Cieľ“ a „Super cieľ“, ako aj billboardy zo série „ŠPECIÁLNE PRE FANS“, vytvárajú predstavu o zapojení T2 Mobile LLC do FIFA alebo podujatí, ktoré organizuje (c). Keďže FIFA nesúhlasila s umiestnením takejto reklamy, FAS uznal konanie Tele2 ako akt nekalej súťaže.

Facebook, Google, Twitter a Microsoft majú spoločnú platformu.

Projekt Data Transfer Project (DTP) bude miestom stretnutia štyroch IT gigantov. Platforma s otvoreným zdrojovým kódom zjednodušuje výmenu údajov medzi týmito lokalitami a znižuje konkurenciu medzi nimi. Môžete prenášať rôzne typy obsahu: listy, fotografie, kalendáre. DTP je užitočná pre všetkých poskytovateľov online služieb, ktorí majú databázy. Služba je stále surová, ale čoskoro sa zlepší.

Môžete, ak ste opatrný. Facebook povolil Coindesk cryptocurrency výmena reklamy

Toto napísal šéf burzy, Brian Armstrong, vo svojom Twitteri. Tiež sa chválil: hovoria: „Facebook blokuje reklamy na kryptokonverziu, ale sme v bielom liste. Coindesk bol prvým kryptokopom, ktorý získal súhlas moderátorov sociálnych sietí.

Na konci minulého mesiaca Facebook zrevidoval svoj prístup k reklame na šifrovanie. Ak skôr všetky tieto reklamy boli zablokované, teraz ich zverejnenie je možné, ale len so súhlasom sociálnej siete. Ak chcete získať povolenie na inzerciu kryptogramov, musíte poskytnúť množstvo dokumentov.

Telegram Passport: služba pre ukladanie užívateľských dát z Pavla Durova

Telegram je stále strmší: teraz má vlastnú platformu na nahrávanie osobných informácií. Údaje z pasov, bankové výpisy a iné dokumenty je možné uložiť do Telegramového pasu. To je výhodné pre tých, ktorí často využívajú služby partnerských služieb Telegram. Nie je potrebné zakaždým zadávať údaje - automaticky sa vytiahnu z telegramového pasu. Informácie sú chránené šifrovaním typu end-to-end, takže by nemali byť sprístupnené verejnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár