Nová rodina XXI storočia. Ako obchodníci spali pokojnú revolúciu

Za posledných 20 rokov sa rodiny veľmi zmenili. Napriek tomu značky naďalej používajú zastaraný obraz ako plán: matka šťastná z umývania podláh, pracujúci otec a pár sterilných umytých detí sú nevyhnutne chlapec a dievča. Zároveň stále viac divákov zostáva v zákulisí - jeho potreby sa jednoducho neberú do úvahy. Možno je čas zmeniť názor?

To je koniec rozprávky

Všetok marketing dnes prichádza z nudného archetypu - mama, otec a dve a pol štatistických detí na rodinu. Je to logické - takéto rodiny sú v skutočnosti stále väčšinou a prinášajú hlavným príjmom spoločnostiam. Ale všetko sa mení a vizionársky obchodník musí byť plne vyzbrojený.

Rodina je teraz kolektívom

Čím je spoločnosť rozvinutejšia, tým rýchlejšie zomrú zastarané základy. Ak predtým boli prioritné potreby rodiny, dnes už rodičia nechcú obetovať všetko. Vyžadujú, aby boli považované za osoby s individuálnymi potrebami, hodnotami a túžbami. To je to, čo sa nazýva "queer" (queer) - odlišné, s chovaním nie je to, čo sa považuje za normu.

Byť sám sebou je dôležitou motiváciou pre moderné rodiny, takže je hlúpe nezohľadňovať to v marketingových kampaniach. Napriek tomu značky naďalej tlačia plastikové obrazy a propagujú ich vo svojej reklame. Nikdy sa nenaučili počúvať moderných rodičov, ktorí nemajú nič spoločné s idylickými obrázkami nepoškvrnených domov, poslušných detí a raňajok z plastelíny.

Pohľad na nové normálne rodiny

Rodinná štruktúra dnes môže byť čokoľvek:

  • manželstvá rovnakého pohlavia (zatiaľ nie v Rusku);
  • starí rodičia alebo vzdialenejší príbuzní;
  • opatrovateľky a opatrovatelia;
  • rodiny s jedným rodičom.

Posledný je hit. Podľa Federálneho štátneho štatistického úradu od roku 2010 približne 10 manželstiev predstavuje približne 5 rozvodov, t. každá druhá rodina sa rozpadne. Smutné, ale pravdivé. A to treba mať na pamäti.

Aj keď je rodina plná, noví rodičia najčastejšie pracujú na plný úväzok, dostávajú sa medzi sebou a zdieľajú zodpovednosť. Sú pod neustálym tlakom, takže vždy uspokojené obrazy, ktoré sa na ne pozerajú z obrazovky, určite nespôsobujú pocity porozumenia a samo-asociácie.

Nové úlohy

Dnes je koncepcia „tímovej práce“ v centre výchovy modernej rodiny. Z nejakého dôvodu sa verí, že a priori by mal otec pracovať v rodine - to je norma. Počuli ste výraz "working mom"? Neustále - je im to ľúto, sympatizujú, je to obyčajné. "Pracovný otec"? Nepočul som, hoci každý prvý je on!

Je dokonca prekvapujúce, ako sa náš štát ukázal byť, ktorý ponúka pápežom možnosť ísť na dovolenku, aby sa starali o dieťa. A viete čo? Mladí otcovia túto príležitosť aktívne využívajú. Čo nie je znakom toho, že klasický model rodiny praskne vo švoch? Ešte predtým, než politici prišli, a inzerenti stále spia.

Nie patriarcha - starostlivý otec

Bývalí šéfovia rodiny, ktorí priviedli jeleňa zabitého na lov, sa stali citlivými a nebojí sa prejavovať emócie. Procter & Gamble sa tiež zapojil do boja proti rodovým stereotypom. Človek sa nebojí požiadať o odpustenie za to, že nepomohol v rodine.

Slogan práškovej reklamy Ariel je „Prečo je Práčovňa iba prácou matky? Otcovia #ShareTheLoad“ (preložené: „Prečo umýva iba matku? Naozaj, je umývanie a iné domáce úlohy naozaj len problémom pre slabšiu polovicu rodiny? Prečo neodrážať tento prístup v reklame? Koľko môžeš ukázať šťastnej gazdinke v zástere s pripravenou majonézou, ktorá čaká na prácu svojho manžela?

Pozitívny posun v ruskom mediálnom priestore sa prejavil v reklame Google, kde mladý otec a jeho dcéra idú do mora. V ráme nie je žiadna matka (krátko na začiatku), žiadny brat, živé emócie, rodina vyzerá reálne.

Veľké očakávania

To je ďalší faktor, ktorý by mali zohľadniť noví obchodníci a inzerenti. Rodina, ktorá je roztrhaná deťmi, mačkami, hypotekárnymi dlhmi a inými „požitkami“ života, je oveľa náročnejšia na služby a tovar. Nemajú možnosť stráviť drahocenný čas na nízkoúrovňových službách. Nemajú túžbu používať tovar, ktorý neuľahčuje a uľahčuje život. Musia sa dostať všetko a najlepšie, nie opustiť dom tak, aby mlieko nespálilo.

Na tomto pozadí existuje výklenok pre online technológie.

Dnes moja babička navštívi Skype a stretne sa so svojimi priateľmi - do fóra mladých matiek. Podľa prieskumu uskutočneného výskumnou agentúrou McCann Truth Central, z 18 000 rodín, 47% uviedlo, že moderné technológie im pomáhajú získať viac z rodinného života a 67% uviedlo, že ich používajú na komunikáciu s blízkymi členmi rodiny.

Zosúladenie s novými orgánmi

Zatiaľ čo matky a otcovia pracujú v práci, mladí ľudia vyrastajú pod dozorom babičiek, pedagógov alebo obľúbených rockových albumov. Ich názor má zároveň stále väčší význam v rozhodnutiach rodiny, čo znamená, že prostredníctvom nich je možné ovplyvniť rozhodnutia dospelých.

Nová realita

Nejde o náhle zabúdanie starých tradícií. Nie, sú v mnohých smeroch správne, ale faktom je skutočnosť - spoločnosť sa mení a ak chcete, aby vaša spoločnosť bola relevantná pre spotrebiteľa, budete sa musieť snažiť vyjadriť svoj skutočný život v reklame, a nie fotografiu.

Dôležitým kľúčom v tejto záležitosti je sebauvedomenie ako súčasť rodiny. Zatiaľ čo sa mení štruktúra sociálnej jednotky spoločnosti, pocity, pre ktoré vytvárajú rodinu, sú pre ľudí stále dôležité.

Táto skutočnosť by mala byť základom budúcich reklamných kampaní. Značky by mali zvážiť odrážanie skutočných emócií - lásky, lojality, podpory, ich aplikovania na skutočné obrazy. O nových úlohách v nových rodinách.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár