TexTerra Digest č. 1: hlavná vec v digitálnom priebehu týždňa

Bezplatná webová analytická služba Yandex.Metrika má nový nástroj pre obchodníkov s názvom Návštevníci. Zobrazia sa v ňom informácie o aktivite všetkých návštevníkov stránky od inštalácie počítadla Yandex.Metrica na ňom, predtým mohli byť analyzované iba podľa skupín (vek, geografia, záujmy vyhľadávania, zdroje prechodu na lokalitu). Služba poskytuje pre každého používateľa podrobnú dokumentáciu, ktorá odráža dôležité kritériá pre používateľa:

  • Celkový čas strávený na stránke.
  • Počet návštev.
  • Odkiaľ pochádzal klient (sociálne siete, vyhľadávače, sprostredkovateľské odkazy).
  • Dosiahnuté ciele (nákup tovaru, registrácia, predplatné newsletteru atď.).

Majitelia internetových obchodov, okrem iného, ​​budú môcť segmentovať divákov podľa počtu nákupov, výšky šeku, ako aj identifikovať% návštevníkov zmenenej mysle, ktorí vložili tovar do koša, ale nezadali objednávku.

Ako to funguje

Profily samozrejme nemajú osobné údaje používateľa. Metrika ukazuje len akcie návštevníka, ktoré pomôžu obchodníkovi, aby sa jeho životný cyklus na mieste. Systém priradí každému používateľovi jedinečné ID.

Systém "číta" návštevníkov pomocou technológie "Webvisor". Ak ten istý klient zadá stránku z rôznych zariadení, systém ho identifikuje ako rôznych návštevníkov. Toto je zatiaľ jediný negatívny nástroj. Možno čoskoro vývojári prídu na to, ako to vyriešiť.

Čo to dá

Inteligentný obchodník dá veľa nových nástrojov. S ním môžete vybrať najziskovejších zákazníkov pre túto stránku, zistiť, čo ich spája a upraviť marketingovú stratégiu už pre tento segment. Tiež identifikuje zákazníkov, ktorí majú záujem o produkt, ale nedosiahli nákup. Táto správa ukáže, na ktorých stránkach najčastejšie odchádzajú potenciálni kupujúci.Nová služba pomôže ďalej preskúmať reťaz činností návštevníkov na stránke a pracovať s jej slabými väzbami.

Niektorí z našich kolegov už testovali "Návštevníci". Dojmy sú pozitívne.

"Návštevník counter" bude nepochybne zjednodušiť mieste analýzy projektu.Zvlášť, ak sa údaje z elektronického obchodu sú sťahované z webu.Možnosti analýzy sú väčšie.Mám rád, že teraz nemusíte kopať na Webvisor náhodne - to trvalo dlho. Yandex "realizuje nápady, ktoré možno nazvať" bolestivý úder plateným analytickým systémom. "- Michail Pozdnyakov, copywriter.

Ostatné Internet Marketing News

Neurónové siete Google napíšu reklamy pre vás. Na konferencii Marketing Innovations Keynote predstavitelia spoločnosti hovorili o personalizovanej technológii vyhľadávačov. Od obchodníka potrebujú len krátky popis produktu a niekoľko možností pre tituly. Umelá inteligencia vytvorí rôzne verzie textu pre rôzne portréty strednej Ázie. Systém vyberie najlepšiu možnosť na základe záujmov každého používateľa. V prípade jedného vyhľadávacieho dopytu tak rôzni ľudia uvidia rôzne texty tej istej reklamy.

Úplné nahrávanie konferencie

Instagram priskrutkoval príbehy interaktívne samolepkys pomocou ktorých budú autori schopní komunikovať s predplatiteľmi. Ak chcete odpovedať na autora, stačí kliknúť na nálepku. Odpovede sa zobrazujú ako kolotoč pod príbehom. Táto možnosť je zatiaľ k dispozícii v najnovšej verzii Instagramu pre iOS a Android, ale čoskoro sa objaví na pracovnej ploche.

Formát reklamy navrhnutý v službe Facebook s prvky rozšírenej reality, Predstavia niekoľko produktov v jednom: napríklad rôzne modely okuliarov alebo odtieňov rúže. Novinka je teraz testovaná známymi značkami: Michael Kors, Sephora a Wayfair.

V "Mapách Google" sa objavil recenzie vyhľadávania, Používatelia budú môcť rýchlo nájsť potrebné informácie podľa kľúčových slov.

Zanechajte komentár a zostaňte naladení. Uvidíme sa čoskoro!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár