Odoslanie hosťa prestalo byť legálne? Nové odporúčania od spoločnosti Google

Obchodníci s obsahom poznajú sprievodcov webmasterov spoločnosti Google vrátane sekcie Schémy prepojenia. To im pomáha propagovať projekty bez porušenia pravidiel najväčšieho vyhľadávača na svete a vyhýbať sa sankciám za manipuláciu s výsledkami vyhľadávania.

Znalosti sprievodcov spoločnosti Google, marketingu obsahu používajú niekoľko „bielych“ metód budovania odkazov, z ktorých hlavnými sú vytváranie užitočného obsahu, na ktorý sa používatelia prirodzene odvolávajú, ako aj hosťovanie alebo hosťovanie blogov. Hovorili sme o tejto metóde v článku "37 úžasné tajomstvo hosť blogov."

Hosťovanie - publikovanie obsahu na serióznych stránkach tretích strán, ktorého hlavným účelom je získať spätné odkazy, zvýšiť návštevnosť a zvýšiť povedomie o značke zvýšením dosahu publika.

Koncom júla tohto roka však spoločnosť Google v osobe Matta Katsa komentovala existujúce populárne metódy získavania spätných odkazov, po ktorých bolo jasné, že niektoré predtým biele metódy získavania externých odkazov teraz stratili svoju belosť. Najmä Matt Kats urobil odporúčania pri používaní hosťujúcich blogov na uzavretie priamych odkazov s atribútom "nofollow". Niekoľko dní po tomto kroku bola aktualizovaná časť „Schémy výmeny odkazov“, kde je teraz priamo uvedené, že uverejnenie „odkazov s textom optimalizovaným pre vyhľadávače umiestnené v článkoch publikovaných na stránkach tretích strán“

Stratili obchodníci s obsahom jeden z právnych nástrojov z hľadiska systémov budovania odkazov na budovanie budov? Poďme na to.

Nechoďte do extrémov: panika a popieranie škôd

Internetoví obchodníci sa rozdelili do dvoch táborov v prvých dňoch po aktualizácii definície schém výmeny odkazov spoločnosti Google. Niektorí odborníci sa domnievajú, že sa nič nestalo. Tvrdia, že je možné pracovať "ako predtým", bez obáv o sankcie z vyhľadávačov. Druhá časť sa ponáhľa okolo kancelárií kričí "Povedal som vám to!", Nulling všetky po sebe idúce odkazy s pomocou nástroja spätnej väzby neutralizácie od spoločnosti Google.

Pravda, ako obvykle, je niekde medzi oboma tábormi. Obchodníci s obsahom budú môcť pracovať "ako predtým", ak zohľadnia nové požiadavky spoločnosti Google. A na to musíte zistiť, čo všetko vyžaduje vyhľadávač. Pomôže to pokojná štúdia definície schém výmeny odkazov.

Základy definície systémov výmeny odkazov Google

Na analýzu dopadu aktualizovanej definície prepojovacej schémy na výmenu odkazov je potrebné stručne prehodnotiť jej obsah.

Vyhľadávač Google a jeho ctený inžinier a vyhľadávač spam bojovník Matt Cutts sú známe svojou schopnosťou otvoriť zoznamy hovorov. To nie je prekvapujúce, pretože optimalizátori neustále hľadajú nové spôsoby, ako obísť zákazy a manipulovať s výsledkami vyhľadávania. Akonáhle sa stane akýkoľvek program manipulácie populárny, Google si ho všimne a aktualizuje algoritmy a pravidlá.

Mimochodom, to opäť zdôrazňuje výhody obsahu marketingu cez tradičné SEO. Zatiaľ čo optimalizátori hľadajú medzery v algoritmoch vyhľadávačov, obchodníci sa zameriavajú na vytváranie užitočného obsahu, ktorý zabezpečuje dlhodobý úspech.

Časť "Schémy výmeny odkazov" teda obsahuje zoznam schém, účasť, na ktorej sú stránky vystavené riziku sankcií od spoločnosti Google. Tu je zoznam:

  • Nákup a predaj odkazov na PR index stránok.
  • Redundantná výmena odkazov.
  • Publikovanie článkov pre hostí a príspevkov na zdroje tretích strán, ktoré zahŕňajú kotvy s kľúčovými slovami.
  • Automatické prepojenie budov s programami.
  • Reklamy, ktorých odkazy ovplyvňujú PR.
  • Znovu optimalizované tlačové správy.
  • Odkazy vložené do miniaplikácií.
  • Spam na fórach.

Tiež v sekcii „Výmena odkazov“ hovorí, že spoločnosť Google oceňuje prirodzené prichádzajúce odkazy. Vyhľadávač odporúča, aby obchodníci zverejniť vysoko kvalitný a užitočný obsah, aby si takéto odkazy.

Ste stále na pochybách o vyhliadkach na obsahový marketing?

Čo hovorí google

Začlenenie príspevkov hostí do zoznamu systémov výmeny odkazov spôsobilo najsilnejšie diskusie medzi obchodníkmi. Preto táto položka vyžaduje podrobné zváženie.

Samozrejme, prirodzené väzby, ktoré sa získali vďaka vysokej kvalite obsahu, sú vždy v cene. Uverejnenie dobrých materiálov vám však nie vždy zaručuje prijatie externých odkazov. Hosť blogovanie je dôvod. Predpokladá tiež získanie odkazov pomocou užitočného obsahu, ktorý je uverejnený na autoritatívnych zdrojoch tretích strán.

Obchodníci, ktorí sa vyhnú publikovaniu príspevkov hostí po aktualizácii definícií schém výmeny odkazov fúkania vody. V sekcii „Schémy výmeny odkazov“ je priamo napísané, že na získanie externých odkazov je potrebné zverejniť dobrý obsah. Spoločnosť Google zároveň priamo nezakazuje publikovanie materiálov o zdrojoch tretích strán.

V článku „Ako získať externé odkazy“ sme hovorili o názoroch Matt Cutts na odkazy. Najmä pán Cutts nepopiera, že odkazy hrajú dôležitú úlohu v propagácii webových stránok. Pripúšťa, že tieto odkazy možno získať premýšľaním o záujmoch používateľov, a nie o algoritmoch vyhľadávačov. Nezverejňuje príspevok hosťa záujmy používateľa?

Matt Cutts tiež tvrdí, že pre úspešnú propagáciu projektov je potrebné myslieť v zmysle marketingu a nie optimalizácie pre vyhľadávače. V tomto prípade dostanete prirodzené externé odkazy, ktoré Google nikdy nebude spôsobovať sankcie.

Čo sa stane s hosťovaním

Hosťové vysielanie bude existovať a prinesie nové kvalitné odkazy na projekty. Pozrite sa na nasledujúci citát z časti Link Exchange Scheme, v ktorej Google údajne psal blogovanie hostí: „Veľká reklama s článkami alebo komentármi s textovými odkazmi, ktoré sú plné kľúčových slov.“

Samozrejme, Matt Cutts a jeho kolegovia nepíšu, čo znamená „rozsiahla reklama“. A nepíšte v blízkej budúcnosti. Ale po tom všetkom, každý obsah marketingu dobre vie, že 10 kvalitné odkazy sú lepšie ako 1000 spam odkazy získané pomocou systémov propagácie článkov. Dá sa predpokladať, že definícia „reklamy vo veľkom meradle“ sa vzťahuje na kampane, počas ktorých optimizátori generujú tisíce článkov pomocou prepisovania alebo softvéru a publikujú ich na strojoch na prepájanie odkazov.

Obsah marketingu musí byť vyberavý, keď vysielanie obsahu na zdroje tretích strán. Premýšľajte o tom, kde umiestnite svoj obsah a či ho budú čítať živí ľudia. Koniec koncov, dali ste veľa úsilia vytváraniu príspevkov pre hostí.

Takže, ak robíte hosťovanie správne, bude to užitočné pre vaše projekty a nespôsobí sankcie z vyhľadávačov. Ak chcete vytvoriť dobrý obsah, musíte vynaložiť značné úsilie a stráviť veľa času. Potom musíte nájsť seriózne stránky a dohodnúť sa s ich vlastníkmi na publikovaní materiálov. Teraz premýšľať o tom, koľko času a úsilia bude trvať, aby Google počítať vaše hosť blogov ako "vo veľkom meradle reklamy s článkami a komentáre"?

Prispôsobenie materiálu Čo robí Google Link Scheme?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár