Môže byť blog dobrým zdrojom príjmu?

Každý blogger sleduje výsledky vývoja svojho blogu a porovnáva ho s inými online časopismi. Majitelia denníkov sledujú všetky druhy metrík, venujú pozornosť najmenším zmenám a často premýšľajú o tom, ako zvýšiť príjmy a stimulovať predaj, ak sa blog používa na tieto účely.

Marketingová spoločnosť Zig (USA) preskúmala 120 populárnych blogov v anglickom jazyku venovaných rôznym témam. Špecialisti spoločnosti sa rozhodli preskúmať princípy práce blogosféry. Najmä chceli zistiť, či môžu blogy vytvárať príjmy a ako to robia. Nižšie nájdete základné fakty, ktorým sa Zig podarilo v priebehu štúdia preukázať.

Ako dlho si blogeri uchovávajú svoje webové diáre

Menej ako 1% respondentov Zigu bloguje už viac ako 10 rokov. Upozorňujeme, že online denníky sa stali veľmi populárnymi v prvej polovici 2000s. Tak, väčšina bloggerov, ktorí stáli na počiatkoch blogosféry, v dôchodku.

Viac ako 70% respondentov vedie 2-6 rokov časopis. Viac ako 10% bloggerov vedie časopis pre 1-2 roky. Odborníci Zig verí, že mnoho blogov, ktoré sa objavili v poslednej dobe, bola reakcia obchodníkov na zavedenie algoritmov Penguin a Google Panda.

Čo je mesačná návštevnosť blogu

Väčšina blogov má nízku návštevnosť. Viac ako 60% respondentov Zig uviedlo, že ich návštevnosť zdrojov bola menej ako 25 000 jedinečných návštevníkov mesačne.

Zig experti zistili, že blog prevádzky rastie v čase. On-line časopis je stále viac navštevovaný, pretože počet stránok v indexe a autorita rastie. Inými slovami, čím dlhší je váš blog, tým vyššia je návštevnosť vášho blogu.

Väčšina bloggerov, vedúcich zdroje za menej ako 2 roky, sa nemôže pochváliť viac ako 25 000 návštevníkmi mesačne. Na druhej strane účasť blogov, ktoré majú 6 alebo viac rokov, dosahuje mesačne 100 000 ľudí.

Prečo blog ľudí

Iba jeden zo štyroch bloggerov vedie denník, ktorý zarobí príjem. Približne každý tretí majiteľ časopisu je koníčkom. Každý piaty blogger zdieľa svoje skúsenosti alebo chce získať uznanie.

Avšak s rastúcou návštevnosťou sa blogy menia z koníčka na zdroj príjmov.

Vytvárajú blogy príjmy?

Prekvapivo, 85,7% bloggerov dostáva príjem z vedenia online denníka. Iba 14,3% opýtaných uviedlo, že za blogovanie nedostanú ani cent.

Vlastníci zdrojov používajú rôzne spôsoby, ako ich speňažiť. Medzi najobľúbenejšie patria reklamné siete (vrátane kontextovej reklamy) a značkový alebo sponzorovaný obsah. Tiež, bloggerov sú zapojení do poradenstva a organizovať platené prejavy.

Dve tretiny blogerov považujú publikovanie obsahu a sponzorovaného obsahu za najziskovejšie spôsoby speňaženia zdrojov. Táto metóda tvorby príjmov je ďaleko pred všetkými ostatnými.

Ziskovosť rôznych spôsobov speňaženia závisí od účasti zdroja. Okrem toho, blogový sponzoring a vydávanie značkového obsahu zostáva najziskovejšou stratégiou na speňaženie špecializovaných zdrojov.

Môžem si najať blogger

Viac ako 60% blogerov pracuje so značkami za poplatok. Takmer tretina majiteľov online časopisov to robí zadarmo. S každou značkou nespolupracuje len každý desiaty blogger.

Ochota bloggerov poskytovať platené služby závisí od témy blogov. Najčastejšie majitelia stránok do-it-yourself a deti-kategórie predávajú svoje služby.

Neviete, koľko stojí cena bloggerov? Tu sú niektoré údaje o blogosphere v anglickom jazyku:

  • Vytvorenie a uverejnenie revízie - od 50 do 250 dolárov.
  • Účasť na online podujatiach - od 100 do 250 dolárov.
  • Vytvorenie a publikovanie sponzorovaného článku - od 50 do 500 dolárov.

Samozrejme, náklady na služby bloggerov závisia od účasti ich zdrojov. Napríklad vlastníci stránok s návštevnosťou 100 000 „jedinečných ľudí“ mesačne účtujú poplatky za recenziu alebo sponzorský článok až do výšky 1 000 USD.

Výhody výskumu Zig pre začiatočníkov a pokračujúcich blogerov

Výsledky prieskumu Zig ukazujú, že väčšina bloggerov vedie online denníky kvôli vytváraniu príjmu. Ich apetít však rastie s vekom časopisu, rastom jeho dôveryhodnosti a návštevnosti. Väčšina majiteľov blogov s viac ako 10 000 jedinečnými návštevníkmi mesačne vedie denníky pre zisk.

Publikovanie sponzorovaného obsahu je najbežnejším a najziskovejším spôsobom speňaženia zdrojov. Navštívené nika blogy môžu byť speňažené, prilákať jedného sponzora. Dve tretiny bloggerov poskytujú platené služby pre značky a marketingové agentúry.

Preto sa váš blog môže premeniť z koníčka na zdroj príjmu, ak ho vyvíjate niekoľko rokov a zabezpečujete vysokú návštevnosť. Kedy ste pripravení začať? Možno už máte online denník? Povedzte nám o tom v komentároch.

Prispôsobenie toho, ako Blogy generujú príjem Heidy Cohen.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár