Kde stiahnuť bezplatné zábery pre strih videa: prehľad 14 bezplatných videozáznamov

Video obsah nezanecháva trendy z roka na rok, dopyt po ňom len rastie. Propagácie, recenzie videí, videozáznamy, videoprezentácie sú relevantné všade: na YouTube, v sociálnych sieťach a na webových stránkach.

Pri vytváraní videa pre podnikanie nie je vždy možné pracovať s vlastným záznamom. Alebo tráviť čas a úsilie na kreslenie jedinečných prechodov a šetričov obrazovky. Používanie videoobsahu niekoho iného môže zároveň porušovať autorské práva, viesť k nepríjemným následkom: blokovať kanál YouTube, súdne konania atď.

Riešením je prevziať dostupný obsah na video stojanoch. Hovoríme o 14 lokalitách, kde si môžete stiahnuť zadarmo záznam pre strih videa.

Tip: pred stiahnutím záznamu a vytvorením videa s ním je lepšie skontrolovať licenciu. Obsah môže byť voľný, ale na komerčné účely je zakázaný.

Pexels

Pexels - zahraničné foto a video zásoby. Poslaním projektu je pomáhať miliónom tvorcov po celom svete: návrhárom, programátorom, spisovateľom atď.

Pexels má v knižnici viac ako 8 000 videí, väčšina z nich je v HD kvalite. Neexistuje žiadny katalóg s vhodnými filtrami, ale je tu vyhľadávanie kľúčových slov.

Všetky fotografie a videá na Pexels sú distribuované pod licenciou Creative Commons Zero (CC0). To znamená, že obsah je povolený na osobné a komerčné použitie. Odkaz je nepovinný.

Mazwai

Mazwai je kolekcia krásnych HD videí z desiatok rôznych autorov.

Dizajn stránky je príliš minimalistický: neexistuje žiadne vyhľadávanie, žiadne kategórie. Z rovnakého dôvodu nemôžete povedať, koľko videí je v knižnici.

Video obsah je možné stiahnuť zadarmo, ale je distribuovaný pod licenciou CC 3.0. To znamená, že pri používaní sa musíte obrátiť na autora.

Stockio

Stockio - skladom s bezplatnými videami, rovnako ako fotografie, vektory, ikony a fonty. Valce v knižnici asi 650.

Bohužiaľ, neexistujú žiadne kategórie a filtre, len vyhľadávanie kľúčových slov.

Všetky videá odoslané na adresu stockio.com sú povolené na osobné a komerčné použitie. Zároveň sa nevyžaduje pridelenie.

Coverr

Coverr je vedľajší projekt od tvorcov veed.me, video produkčného trhu.

Coverr.co ponúka viac ako 500 krásnych a bezplatných videí optimalizovaných pre použitie na pozadí. Existuje vyhľadávanie podľa kľúčových slov a tém (jedlo, príroda, technológia, zvieratá atď.).

Všetky videá na Coverr môžu byť použité na komerčné účely. Povolenie autora sa nevyžaduje a priradenie sa nevyžaduje.

VideoMonkey

VideoMonkey je malá kolekcia videí z platformy MotionArray, zatiaľ čo na webe je len asi 60 videí.

Zásoby môžu byť použité ako chcete, 100% bezplatná licencia.

Clipcanvas

Clipcanvas - platené video sklady, ktoré majú tiež sekciu s videozáznamom zadarmo. Tento obsah je malý - len asi 170 videí - ale možno nájdete niečo, čo stojí za to.

Vyhľadávajte a filtrujte, musíte všetko triediť manuálne.

Videá z clipcanvas.com/free-footage je možné stiahnuť zadarmo a voľne používať.

vidiac

Videvo - najväčší on-line skladom, pracuje od roku 2012. Cieľom projektu je stať sa jedničkou na svete pre poskytovanie bezplatnej videozáznamu a pohybovej grafiky.

V knižnici videvo.net je takmer 27 000 videí. Navyše, asi 100 000 hudobných skladieb a zvukových efektov, môžu byť tiež užitočné pri editácii videa.

Video obsah môže byť triedený podľa kategórie, rozlíšenia, popularity, čerstvosti a typu licencie. K dispozícii je tiež vyhľadávanie kľúčových slov.

Na Videve existuje niekoľko typov licencií. Ak je video distribuované prostredníctvom CC do 3.0, musíte sa obrátiť na autora videa.

Na samotnej stránke videa musíte venovať pozornosť aj časti „Použitie“. Ak sa hovorí "Len na použitie pre redakčné použitie", komerčné použitie je zakázané.

CuteStockFootage

CuteStockFootage - skladom s videom, SFX a textúrami. Myšlienkou projektu je poskytnúť (za malý poplatok) video, foto a zvukové súbory pre každého: úpravu režisérov, fotografov, bloggerov, hudobníkov a iných.

V základoch viac ako 2000 stôp pre strih videa: prekrytia, pozadia, prechody atď.

Všetky súbory cutestockfootage.com sú k dispozícii pre osobné aj komerčné použitie. Ak nie ste spokojní s formátom, kodekom a dátovým tokom na pond5.com (druhý návrh autorov), môžete si kúpiť rovnaký obsah vo vysokej kvalite.

MotionPlaces

MotionPlaces sú zbierky záznamov z celého sveta. Viac ako 2000 videí je rozdelených do kategórií: Európa, Ázia, Amerika. Tiež vhodný obsah je možné nájsť podľa typu videa (makro, pomalý pohyb atď.) Alebo farby (červená, modrá atď.).

Voľný s motionplaces.com si môžete stiahnuť iba HD-video s povinným atribútom. Ak chcete 4K a bez odkazov, potrebujete predplatné.

Život vids

Život vids je projekt kreatívnej agentúry z Montrealu (toto je okamžite viditeľné dizajnom stránky).

V knižnici je asi 350 videí, všetky sú uverejnené na stránke vimeo.com. Požadovaný obsah môžete nájsť vo vyhľadávaní alebo vo vhodnej kolekcii. Je ich osem: voda, ľudia, kancelária, príroda, jedlo, dron, mraky, mesto.

Videozáznamy si môžete stiahnuť v ľubovoľnom rozlíšení: od SD 360p do SOURCE 2160p.

Videá zo života vid sú povolené pre osobné aj komerčné použitie.

Videezy

Videezy je rozsiahla knižnica bezplatných videí a šablón Adobe After Effects. Na stránke nájdete viac ako 2400 stôp v 10+ kategóriách (zviera, príroda, obloha, cestovanie, atď.).

Tam je vyhľadávanie kľúčových slov, môžete tiež triediť videá podľa licencie, rozlíšenie, formát.

Na videezy.com neexistuje žiadna licencia. Podrobné informácie o povolenom použití sú na stránke videa, ktorá je skrytá za tlačidlom „info o licencii“.

Pixabay

Pixabay je celá komunita tvorcov, ktorí poskytujú bezplatnú fotografiu, vektorovú grafiku a video. Vyhľadávanie v knižnici poskytuje približne 6 000 videí v 20+ kategóriách (hudba, ľudia, šport atď.).

Ak prejdete na konkrétnu stránku s videom, môžete zistiť dátum, formát, rozlíšenie a obľúbenosť preberania podľa názorov a prevzatí.

Všetky videá si môžete bezplatne stiahnuť a potom použiť na komerčné účely bez uvedenia autora. Licencia - CC0.

MotionElements

MotionElements je najväčším ázijským trhom pre tvorcov videa na celom svete.

Stránka má rôzne obsahy: hudbu, trojrozmerné modely, šablóny After Effects a skladové videá. Posledne uvedených je viac ako 3000 a každý týždeň sa pridávajú nové videá.

Ak nájdete vhodnú budúcnosť a chcete ju prevziať, automaticky sa objaví výzva na zadanie e-mailu - odkaz na stiahnutie súboru je možné získať len týmto spôsobom.

Bezplatný účet na motionelements.com vám umožní sťahovať iba 5 videí za týždeň.

StockFootage4Free

StockFootage4Free je knižnica bezplatných videí. Celkovo stránka obsahuje viac ako 200 stôp, rozdelených do 13 kategórií.

Poteší sa podrobný popis každého videa a zlá vec je, že nový obsah sa javí veľmi zriedka.

Video prezentácia projektu

Na stockfootageforfree.com všetky zábery možno stiahnuť zadarmo, potom sa používa pre osobné a komerčné projekty.

Dúfame, že výber bol pre vás užitočný. Ak áno, budeme vďační za repost v sociálnych sieťach. Ak sme zabudli nejaký veľmi dôležitý zdroj, napíšte do komentárov. Všetko najlepšie, veľa šťastia v oblasti video marketingu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár