Virtuálna realita v marketingu: Príklady 20 firiem

Článok sa zaoberá príkladmi využitia technológie virtuálnej reality, rozšírenej reality a zmiešanej reality v reklame.

Ich hlavným rozdielom je, že BP je v podstate nový, úplne umelý svet a DR prináša do reálneho sveta neexistujúce fragmenty. Napríklad, Oculus Rift je virtuálna realita a Pokémon Go je rozšírená realita.

Virtuálna realita

Pozrime sa na príklady použitia virtuálnej reality v reklame:

1. Coca-Cola

Coca-Cola - reklamné géniov. Vynájdený umelcom spoločnosti Haddon Sandblom, obraz Santa Clausa sa stal rozpoznateľným a milovaným po celom svete. Využitie virtuálnej reality nevybočilo z Coca-Cola: v roku 2015 mali obyvatelia Poľska možnosť zažiť sa za volantom sobích saní vďaka použitiu Oculus Rift.

2. McDonald's

V zime roku 2016 sa spoločnosť Happy Googles začala vo Švédsku, podobne ako služba Google CardBoard spoločnosti McDonald's. Body sa zbierajú z lepenkovej krabice "Happy Meela", a ako hračka k nej je hra Slope Stars, v ktorej musíte zbierať hviezdy, zatiaľ čo lyžovanie.

3. Volvo

V roku 2014 predstavila spoločnosť Volvo záujem o projekt Volvo Reality - testovacia jazda automobilu s využitím technológie virtuálnej reality. Spustenie aplikácie bolo načasované na vydanie nového modelu XC90 SUV.

4. Patron

Značka Patrón vyrába prémiovú tequilu od roku 1989. V roku 2015 spustili film Umenie Patrón, ktorý rozpráva o fázach výroby tequily.

5. Merrel

Na podporu uvedenia novej rady turistických topánok ponúka Merrel zákazníkom virtuálny výlet do hôr.

6. Marriott

A Marriott ponúkol novomanželom celý „teleport“ a preniesol ich na Havaj alebo do Londýna.

7. Pullman

S pomocou BP previedol Pullman návštevníkov na letisko v Paríži do svojej hotelovej izby:

8. Samsung

Vo svojej reklame Galaxy S7 neunikla virtuálnej realite a Samsungu:

9. Súboj klanov

V roku 2015 sa na YouTube objavilo panoramatické video zo strategickej hry Clash of Clans:

10. Topshop

V roku 2014 spustil Topshop živé vysielanie z módnej prehliadky London Fashion Week v jednom zo svojich londýnskych obchodov pomocou Oculus Rift.

Rozšírená realita

Okrem virtuálnej reality sa v reklame využíva tzv.

1. Timberland

V nákupnom centre v Poľsku Timberland, využívajúci virtuálnu montážnu miestnosť, ponúkol kupujúcim možnosť vyskúšať si akúkoľvek vec bez toho, aby išiel do obchodu:

2. Coca-Cola

Interactive Advertising Bureau vytvorila reklamu pre Coca-Cola pomocou rozšírenej reality, ktorá premení plechovku na hráča:

3. Heineken

Heineken sa venoval aj téme kombinácie nápojov a hudby:

4. Pepsi

Blippar vyvinul pre limitovanú verziu Pepsi sódy, načasovaný na usporiadanie "Super Cupu", ako je reklama s využitím technológií zmiešanej reality:

5. Pokemon Go

Preskúmanie rozšírenej reality by bolo neúplné bez toho, aby sa spomenul Pokemon Go, jeden z najpopulárnejších a diskutovaných aplikácií. Reklama od tvorcov vyzerala takto:

Zmiešaná realita

Zástupcom tzv. "Zmiešanej reality" (zmiešaná realita) bol vývoj okuliarov HoloLens spoločnosti Microsoft, ktorý kombinuje vlastnosti rozšírenej a virtuálnej reality.

Zmiešaná realita v Actiongrame s hviezdou "Star Trek" George Takei

Pre HoloLens existuje mnoho ďalších aplikácií, napríklad:

1. Fragmenty

Cítite sa ako skutočný detektív s Fragmentmi: váš domov je miesto činu, ktoré musíte odhaliť. Zhromažďovať dôkazy, riešiť hádanky, vypočúvať svedkov.

2. HoloTour

Aplikácia HoloTour vám umožní cestovať bez opustenia domova. Obsahuje osobného sprievodcu menom Melissa, ktorý vám povie, čo vidíte.

3. RoboRaid

RoboRaid je strelec prvej osoby, v ktorom musíte odraziť útoky robotov. Každá izba sa zmení na jedinečnú mapu nepriateľstva.

4. HoloStudio

Aplikácia HoloStudio je 3D konštruktor, ktorý pracuje s hologrammi. Vytvorený projekt môžete uložiť a vytlačiť pomocou 3D tlačiarne.

5. Young Conker

Každá úroveň hry Young Conker sa líši v závislosti od výzdoby miestnosti, v ktorej hráte - postavy komunikujú s interiérom. Tiež, hlavná postava vie, čo je v hre a rozbije štvrtú stenu a reaguje na vás.

Vpred do budúcnosti

Vývoj technológie teraz prebieha s kozmickou rýchlosťou a to, čo sa zdalo možné len vo fiktívnych cyberpunkových svetoch, prichádza do reálneho života, vrátane reklamy. Ako efektívne uvažujete o používaní takýchto technológií, plánujete ich používať? Napíšte komentáre.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár