Ako vytvoriť funkčné úvodné listy: príklady a odporúčania

Materiál pripravil Daria Savitskaya,
ideolog a vedúci oddelenia podpory služieb DashaMail

Budeme hovoriť o tom, čo je to uvítacia séria, prečo je dôležité ich správne nastaviť a ako ich optimalizovať, aby sa zlepšili výsledky. Ukážme príklady listov pre rôzne obchodné oblasti a analyzujeme pracovný uvítací reťazec pomocou príkladu internetového obchodu.

Uvítacie listy alebo uvítacie listy sa automaticky odošlú účastníkovi ihneď po predplatení / registrácii. Môže to byť jedno alebo viac písmen (reťazec alebo séria písmen), ktorých cieľom je zmeniť účastníka na zákazníka alebo čitateľa spravodajcu.

Na dosiahnutie tohto globálneho cieľa sú úvodné listy určené na pomoc:

 1. budovať vzťahy s potenciálnym klientom;
 2. dozvedieť sa viac o svojich záujmoch a preferenciách;
 3. odpovedať na najobľúbenejšie otázky a námietky;
 4. odpojenie od konkurentov;
 5. motivovať účastníka, aby bol aktívnym čitateľom zoznamu adries, a ak je to možné, kupujúcim.

Podľa štatistík z e-mailovej služby Soundtest uvítacie e-maily zobrazujú nasledujúce údaje (priemery):

 • Výťažok je 45,7%. v porovnaní s 18,8% na reklamné e-maily.
 • 9,7% kliknutí v porovnaní s 3,8% pre propagačné e-maily.
 • Konverzia 1% v porovnaní s 0,17% v prípade reklamných e-mailov.
 • Príjmy 0,61 dolárov za list oproti $ 0,1 za propagačný list. Tržby môžu dosiahnuť až 3,36 dolárov, ak sú optimalizované písmená.

Otvoriteľnosť a klikateľnosť je teda asi 2,5-krát vyššia ako v prípade marketingových listov. A príjmy sú 6 krát vyššie. Stojí za to bojovať!

Dobre napísané pozdravné listy poskytujú účastníkovi to, čo bolo sľúbené počas registrácie (napríklad zľavu alebo bonus); povedzte mu, čo môže urobiť ďalej (napríklad navštívte konkrétnu časť stránky, stiahnite si príručku), zapojte účastníka, aby videl a udržiaval jeho záujem o značku, ako aj dozvedieť sa viac o preferenciách predplatiteľa - to znamená poskytnúť potrebné obchodné pohyby pre firmu ,

Čo by som mal napísať do uvítacieho reťazca, aby úvodné listy plnili svoje úlohy:

 • potvrďte faktúru a ďakujeme za predplatné,
 • ako zmeniť nastavenia predplatného,
 • dať darček na predplatné
 • požiadať o pridanie adresy do adresára (na doručenie do priečinka Doručená pošta),
 • predstaviť stránku a spoločnosť
 • reagovať na možné námietky
 • predstaviť autora bulletinov, ak nejaké existujú,
 • hovoriť o konkurenčných výhodách
 • ukázať príklady práce, hodnotenia zákazníkov,
 • požiadať o odporúčania
 • pozvať na sociálne siete
 • pozvať do partnerského programu
 • interaktívne.

Koľko písmen môže byť v uvítacom reťazci?

Ak ste nakonfigurovali aspoň jedno písmeno, toto je už veľké plus. Potom sa môžete pohybovať v malých krokoch a pridávať následné písmená do uvítacieho reťazca. V nich môžete vyskúšať rôzne marketingové hypotézy, ktoré sa snažia zlepšiť výkon.

Základným pravidlom je, že séria by mala byť o niečo dlhšia ako cyklus transakcie. Internetové obchody často posielajú krátke uvítacie reťazce 2-3 e-mailov, ale kompenzujú to veľkým počtom pravidelných zásielok.

Ak nie je čas písať pravidelné maily, potom je lepšie nastaviť si dlhý uvítací reťazec. Koniec koncov, po tom, bude to fungovať bez nutnosti zásahu od vás.

Vzorka Vitajte reťazové listy

Príklad číslo 1

Overenie e-mailu. Pomôže vytvoriť databázu tých, ktorí vedome a cielene podpísali dvojitý opt-in mechanizmus.

Potvrdzujúci list kreatívneho štúdia "História budúcnosti" pri prihlásení k odberu newsletteru ich projektu 1968.Digital:

Príklad číslo 2

Vďaka za predplatné a možno aj bonus. Môžete umiestniť tlačidlo ísť na stránku s katalógom tovaru a služieb, ale to nestojí za to, aby predaj na čele.

Evrosumka.com s darom na odber:

Príklad číslo 3

Magnet vo forme predplatného sa môže stať nielen pri prvom nákupe, ale napríklad aj prístup k užitočným materiálom, webinárom, brožúram atď.

Servisný list DashaMail:

Príklad číslo 4

V prvých písmenách je vhodné hovoriť o spoločnosti, službách a produktoch, o možnostiach stránky, ako aj o výhodách predplatného. Nechcem, aby vás účastník po obdržaní prvého bonusu okamžite odhlásil.

Spoločnosť Completo v prvom liste hovorí o výhodách predplatného:

Príklad číslo 5

Okrem toho môžete vykonať krátku prehliadku zoznamu adries. Povedzte o štruktúre a frekvencii odosielania listov, čo bude ďalšie písmeno.

Príklad číslo 6

Pre pohodlie účastníka môžete číslovať písmená ako 1/6, 2/6, 3/6 atď., Takže príjemca môže prechádzať listami a vedieť, o koľko viac dopredu.

Listy mrkvy Quest A. Na konci listu s prvou lekciou je oznámenie následných spravodajcov v sérii školení. Najviac "horúca" téma je najlepšie ponechať posledný, takže účastník má motiváciu prijímať celý reťazec písmen.

Príklad číslo 7

Jednou zo zaujímavých možností je list, v ktorom je zastúpená spoločnosť alebo tím značky. Pracuje dobre v oblasti b2b, kde je dôležité partnerstvo, alebo v sektore služieb, kde je dôležité ukázať odborné znalosti. Po takomto liste sa okamžite vytvorí pocit osobného poznania.

List z mailing listu Svetlany Deminy, Zigmund Smile:

Príklad číslo 8

Sprievodca produktmi a službami spoločnosti. Tento e-mail môžete použiť aj na lepšie poznanie svojho publika. Na tento účel pripravte list kliknutím na tlačidlo, v ktorom identifikujete hlavné segmenty v databáze.

List on-line obchod domáce tovar posudacenter.ru:

Príklad úplného internetového obchodu s dobrým reťazcom

List číslo 1: Vďaka za registráciu a 500 rubľov za prvý nákup, pretože zodpovedajúci magnet sa používa vo formulári predplatného.

List číslo 2: bližšie spoznávanie + segmentácia bázických úrokov (kliknutiami) - ako v príklade listu č.

Písmeno číslo 3: prehliadka internetového obchodu.

List číslo 4: Účasť na marketingovom programe "Klub kupujúcich".

Uvítací reťazec "Tableware Center" je navrhnutý tak, aby hák návštevníka stránky, a preto sa používa magnet 500 rubľov. Ďalej sa spoločnosť snaží dozvedieť viac o účastníkovi, zapájať sa do nákupov, hovoriť o výhodách internetového obchodu a budovať dlhodobé vzťahy pomocou marketingového programu.

6 tipov na optimalizáciu písmen

 1. Neodkladajte s odoslaním.

Ako sa hovorí, štrajk, kým je železo horúce. Odošlite prvý uvítací list v priebehu niekoľkých minút potom, čo účastník opustil svoj e-mail. Druhý je najlepšie poslať nasledujúci deň a nasledujúci - s prestávkou 2-3 dni.

 1. Použite firemnú identitu.

Ak posielate písmená vo formáte "Potvrdenie predplatného" alebo "Vytvorenie účtu a aktívny", ktoré presne rieši jednu úlohu oznámiť skutočnosť akcie, potom to vôbec nie sú listy sociálneho charakteru, ale potvrdzujúce listy. Použite možnosti uvítacieho listu, aby si predplatiteľ pamätal na značku, vizuálne identifikuje váš list s miestom, kde práve opustil svoj e-mail, a vo všeobecnosti zostal s vami dlho.

 1. Povzbudiť účastníka k vykonaniu jednoduchej akcie. Môžete napríklad zobraziť určité produkty na stránke, odpovedať na 1-2 otázky, ale nič viac.
 2. Sledujte správanie účastníkov a odpovedajte naň. Záujem predplatiteľa môže "vymrieť" príliš rýchlo, ak zmeškáte moment. Segmentovať nových účastníkov pochopiť, kto otvára písmená a kliknutia a kto nie. Posielať uvítacie listy znova tým, ktorí ich ignorujú, ale s upravenou témou. Môžete posielať uvítacie listy v nasledujúcom formáte s otázkou, zrazu má účastník problémy so zobrazovaním vašej stránky alebo zoznamu adries.
 3. Použite predmet listu, ktorý zodpovedá úlohe listu. Samozrejme, že pozdrav ako znamenie vďačnosti za predplatné leží v srdci dobre napísaných listov, ale to je ďaleko od jediného cieľa a úlohy. Možné rozšírené témy pre uvítacie listy: „Vitajte! Čo je ďalej?“, „Ďakujeme Vám za predplatné + 10% zľava na nákup“, „Vitajte!
 4. Pridať propagáciu / bonus. Ak ponúkate zľavu alebo bonus výmenou za predplatné, nezabudnite na to v uvítacom liste. Aby ste sa vyhli freeloaderom a tým, ktorí dávajú falošné adresy, môžete myslieť na obojsmerný: potom, čo užívateľ zadal svoju predplatiteľskú adresu, preneste ho na ďalšiu stránku poďakovania za predplatné a prechod je možný len vtedy, ak je overenie adresy úspešné. Ďalej na stránke vďačnosti hlásiť, že všetky "buchty" chytiť v liste.

Kontrolný zoznam na vytvorenie pracovného listu alebo série písmen

 1. Pochopenie odosielateľa predplatiteľovi. Môže ísť o konkrétnu osobu, autora zoznamu adries alebo značku, ktorej odberateľ sa prihlásil na odber noviniek.
 2. Atraktívna téma a preheader, nie zavádzajúce, ale pomáhajú riešiť obchodné problémy spoločnosti (nárast predaja, atď). V uvítacom liste, dobrý výraz vďačnosti.
 3. Kompetentný obsah v súlade s predmetom listu: pozdrav, vďaka za registráciu.
 4. Výslovne uvedené výhody pre odosielateľa. Vytváranie správnych očakávaní.
 5. Vybavenie pre účastníka: promo kód, bonus, zľava.
 6. Výzva na akciu, motivuje činnosť.
 7. Tlačidlá sociálnej siete. Zapojením čo najviac kanálov zvýšite pravdepodobnosť zaháknutia účastníka.
 8. Odkaz na odhlásenie.
 9. Postupnosť očakávaní od účastníka, ak je odoslaná séria písmen. Rozumnosť série písmen.

Keďže 3 zo 4 účastníkov očakávajú uvítacie listy, je to neuveriteľná príležitosť úzko a efektívne spolupracovať s publikom v prospech podniku. Preto vyžadujú starostlivú prípravu. Ale výsledok nie je dlho v príchode!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár