Je naozaj pieskovisko filter naozaj?

O filtri pieskoviska, ktorý sa prekrýva s mladými stránkami, vždy existovali horúce diskusie medzi optimalizátormi. Väčšina optimalizátorov verí, že existuje, ale ja som mal možnosť komunikovať s odborníkmi, ktorí sú pre mňa veľmi autoritatívni a ktorí veria, že v skutočnosti takýto filter neexistuje, ale existuje pseudo-filter, ktorý neumožňuje návštevnosť mladej webovej stránky - ale nie kvôli uloženému filtru, a kvôli iným objektívnym faktorom - v skutočnosti nedostatku dôveryhodnosti lokality, určenej kombináciou faktorov, a nie mladými ľuďmi lokality ako takej.

Poďme sa najprv pokúsiť určiť, čo sa optimalizátory nazývajú pod karanténou. Pieskovisko - je to karanténa - to je to, čo sa nazýva tento filter (alebo je to stále pseudo-filter?) Zahraniční optimalizátori propagujúci webové stránky v službe Google. Toto je určitá doba, ktorá nasleduje po spustení stránky, keď, bez ohľadu na to, čo robíte, to vám nedáva absolútne žiadnu viditeľnosť vo vyhľadávačoch, nepočítajúc prechody na značkové dotazy alebo absolútne na ultravysokých frekvenciách, pre ktoré jednoducho neexistujú žiadne iné relevantné informácie. odpovede.

Odkiaľ pochádza hovor o pieskovisku? Koniec koncov, zástupcovia vyhľadávačov nikdy nepotvrdili prítomnosť tohto filtra. Je to jednoduché. Každý optimalizátor, ktorý má skúsenosti s mladými projektmi, narazil na to, čo sa nazýva head-on s týmto filtrom. Mladý projekt komerčných subjektov. Robíte všetko správne: dobrá štruktúra stránky, kompetentná navigácia, vynikajúce texty, dokonca aj prirodzené spätné odkazy sú tam, ale nie je to výsledok. Potom, bang - a ostrý vzlet, nízkofrekvenčné začína ísť na vrchol, a nie len niektoré samostatné požiadavky, ale veľký počet rôznych požiadaviek - komerčné, informačné a geo-závislé, a geo-závislý. V našej praxi máme veľa takýchto príkladov. Čo je tam povedať, je pieskovisko, tam je! Okrem toho, miesto môže byť v pieskovisku na veľmi dlhú dobu vo veľmi konkurenčných tém pri podpore v regióne Moskve a Moskovskej oblasti. Tu napríklad náš klient v oblasti „právnych služieb“:

Od júna 2013 pracujeme na projekte - od spustenia projektu. Všetko sa od začiatku odohralo správne - rozšírená sémantika, dobrá štruktúra, správna navigácia, kompetentné texty, výborné usporiadanie obsahu. Sú to však právne služby, a to je oblasť Moskvy. 6 mesiacov vyhľadávania prevádzky nerástli vôbec, je na úrovni 20-30 návštevníkov denne z ekologických. Stratégia sa nezmenila, len pokračovala v práci a potom - bang! - Výsledky vyhľadávania okamžite zvýšili návštevnosť na 150 osôb denne. Zároveň sme v prvých 3 - 4 mesiacoch práce na projekte urobili oveľa viac ako neskôr - celá prvá etapa spočívala v rozšírení sémantiky a vytvorení úvodného obsahu stránky, po šiestich mesiacoch len interná optimalizácia, relining a obsahový marketing. Jedna vec je vytvoriť 2-3 materiály týždenne na blogu a ďalšia vec je obsah 300-350 informačných častí stránky.

Rozpoznateľné, že? Pri práci s mladými webovými stránkami prišlo k tomuto optimalizátoru.

Toto je vo všeobecnosti všeobecná vec a každý si na ňu dlho zvykol. 6, 8, 10 a niekedy aj 12 mesiacov bude miesto komerčného subjektu (poskytujúceho tovar alebo služby) umiestnené v pieskovisku, bez ohľadu na to, čo robíte. Niektorí ľudia si však myslia, že počas tohto obdobia nemôžete robiť nič. Ale to je chyba, je to v tomto období, že miesto vyžaduje vážnu prácu. A na kvalitu a objem tejto práce, vo všeobecnosti, načasovanie výstupu z pieskoviska. A s akým výsledkom sa z toho dostanete - či budete visieť v top 30 na slabo konkurenčných klávesoch alebo vstúpite do top 5 na predaj wooférov - to tiež závisí od efektivity práce na začiatku.

Ale!

Ale niečo ma neustále premýšľa o tomto filtri. A to robí jeden premýšľať o tom, že na niektorých projektoch nie je pozorované pieskovisko, alebo to trvá len pár týždňov. Dám vám príklad.

Pôsobivé, nie pravda? Po 3 týždňoch práce sme dosiahli rýchlosť 800 unikátnych za deň pri vyhľadávaní za mesiac - 1400 unikátnych.

A takéto príklady sa niekedy tiež dejú. Kde je pieskovisko? Prečo nie?

Všetko je vysvetlené jednoducho. Nemám žiadne fakty, len všeobecný zážitok, ale chcem sa s vami podeliť.

Pieskovisko podľa môjho názoru existuje. Je to skutočný predfilter, prekrytý na stránkach vyhľadávačmi, alebo nejaký logický dôsledok nedostatku dokázaný autoritatívnosti Vyhľadávanie na stránkach nie je také dôležité. K dispozícii je pieskovisko! Ale podľa mojich skúseností spadajú pod ňu komerčné webové stránky (spoločnosti, startupy, služby, vytvorené na poskytovanie určitého tovaru alebo služieb) a tieto služby (alebo tovar) by mali byť ... ako to povedať ... spoločné, spoločné, populárne , Chcete otvoriť právnu agentúru? Pripravte sa na prechádzku v pieskovisku. Pripravte sa na predaj produktov pre deti prostredníctvom internetového obchodu? Pripravte sa na prechádzku v pieskovisku. Robíte web design? V pieskovisku! Predávate kuchynský riad? V pieskovisku! Bez ohľadu na to, čo robíte s webom, bez ohľadu na to, ako sa orať, v prvých 4-6-8-10 mesiacov prevádzky z organického problému nebudete stačiť na splatenie podniku. Majte to na pamäti a naplánujte si svoje marketingové aktivity za predpokladu, že najprv budete potrebovať vážne rozpočty na príjem z iných zdrojov (áno, kontext je vhodnejší tu, ale je to drahé - premýšľajte hlavou, pozrite sa na neštandardné riešenia).

Tak čo tie stránky, ktoré sa podarí vyhnúť karanténe? Pokúsim sa to vysvetliť. Jedná sa o stránky ... neštandardné, non-formát, s nezvyčajné služby, dopyt po ktorom je teraz chýba alebo veľmi malé, ale s tým, dopyt začína rýchlo rásť. Tu by som odkázal - nie všetky, a niektoré - informačné projekty. Prečo nie všetko? Pretože ak ste vytvorili pravidelný kulinársky blog a napísali 2-3 materiály týždenne, nemôžete sa vyhnúť karanténam. Ak je váš blog nezvyčajný z hľadiska tém, začína sa od prvého dňa, od prvých materiálov, začína dostávať odpoveď čitateľa (predovšetkým vo forme návštevnosti, ktorá nie je vyhľadávaná, vo forme rád, zdieľania atď.), Potom sa vyhnete karanténam , Inými slovami, aby ste sa nedostali do pieskoviska, musíte mať nejaký dopyt po vašom obsahu (ak ste médiom) alebo vašej službe / produktu a v predmetnej záležitosti je len malá alebo žiadna konkurencia.

Napríklad číslo 2, ktoré zobrazuje graf bez karantény, uvidíte projekt, ktorý je v podstate webhostingový web, miesto na publikovanie vašich fotografií, ale niektoré funkcie sú pre tieto služby neobvyklé (napríklad žiadna registrácia). To znamená, že to nie je miesto, kde môžete zbierať svoje fotoalbumy, rozdeľovať ich podľa predmetu alebo roka. Toto je miesto, kde môžete rýchlo vynechať akýkoľvek obrázok, aby ste naň mohli odkazovať v sieti. Túto službu požaduje malé, ale skutočne existujúce publikum. A práve táto požiadavka na službu „tu a teraz“ nám v súčasnosti umožňuje obísť pieskovisko.

Problém je však v tom, že existuje len veľmi málo takýchto projektov. Väčšina zákazníkov vyhľadávače marketing s najväčšou pravdepodobnosťou nespadajú do tejto kategórie. Existuje mnohokrát viac právnych a účtovných firiem, internetových obchodov a výrobných spoločností ako takéto extravagantné služby. Ale nič z toho vo všeobecnosti. Pravidlom je, že „obyčajné“ firmy začínajú zarábať peniaze - s oveľa vyšším percentom pravdepodobnosti úspechu. Aj napriek ťažkostiam pri získavaní dopravy z ekologickej výroby. Áno, je tu konkurencia (na internete aj offline), áno, je tu pieskovisko. Je tu však pripravený užívateľský dopyt a jasné pravidlá pre speňaženie. A príjem z týchto projektov po opustení pieskoviska je oveľa vyšší pre každého, kto priláka návštevníkov z vyhľadávania. Inými slovami, právne služby stránky s návštevnosťou 150 cielených unikátnych návštevníkov denne z vyhľadávania je prevádzka podnikania kladený na koľajniciach, ktoré môžu byť v konkurze len tým, že niektoré smiešne a hlúpe chyby. Ale 2000 unikis denne pre obrazovú službu je speňažených iba reklamným modelom a výnos tam nie je tak vysoký (hoci úprimne, nevidel som žiadne finančné správy, projekt žije a rozvíja sa, a to hovorí, že vo všeobecnosti optimalizačných rozpočtov).

Čo robiť, keď sa nachádzate v pieskovisku?

Čo však robiť, ak by ste nemohli prejsť pieskovisko? Prvou a najväčšou chybou, ktorú môžete urobiť, je, že v tomto čase neurobíte nič. Musíte pracovať na stránke. Áno, pochopenie a prijatie skutočnosti, že návratnosť projektu teraz nebude tak vysoká. Ale pracovať, ísť tým, že robí každodenné vylepšenia užívateľských vlastností stránky. Nech sú tieto zmeny malé, ale trvalé.

Vynikajúci obsah marketing vám pomôže cez pieskovisko. Vytvorte a publikujte rôzne materiály pre vašu cieľovú skupinu - príručky, články, bielu knihu, infografiku, recenzie videí. Požiadavkou je jedna - tieto materiály by mali mať nejakú pridanú informačnú hodnotu, nemali by byť „prepísaním“ miliónov ďalších článkov uverejnených na internete. Prečo v súčasnosti potrebujete obsahový marketing? Existujú dva dôvody. To výrazne zníži váš čas na pieskovisku. A v neposlednom rade, po opustení pieskovisko, vďaka obsahu marketing, môžete rýchlo vybudovať dobré faktory správania správania. Áno, presne správanie. Myslieť si, že obsahový marketing ovplyvňuje iba faktory textového hodnotenia, je hrubá chyba.

Mimochodom, snažíme sa neberúť mladé projekty na propagáciu rozpočtového deficitu práve preto, že rýchly odchod z pieskoviska a ďalší výrazný nárast návštevnosti vyhľadávania možno získať len vtedy, ak pracujete na marketingu obsahu. To je veľký problém, čo môžem povedať. Nie všetci zákazníci sú ochotní rozpočtovať prácu, z ktorej nevidia okamžitý návrat. Prinajmenšom sa však trh preceňuje a zákazníci získavajú aj odborné znalosti (životné sily).

Aký je výsledok

Propagácia mladých projektov je väčšinou veľký a vážny problém. Pieskovisko vám nedáva vysokú pozíciu v organickom vyhľadávaní, bez ohľadu na to, čo robíte. Ale taká je realita. Musíte prestať dúfať v mágiu, musíte sa naučiť žiť v tejto novej realite. A pracovať na webe, neustále vydávať nové zaujímavé zmysluplné originálne a populárny obsah. A nevzdávajte sa. Pieskovisko nie je veta, vyrastiete z neho - čas pracuje pre vás.

Ak nie nižšie ako ruky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár