Ako skúmať kľúčové slová za 90 minút

Niektorí vlastníci stránok a internetoví obchodníci sa boja skúmať kľúčové slová. Domnievajú sa, že nie je možné vytvoriť sémantické jadro bez veľkých tabuliek v programe Excel, niekoľko platených a bezplatných programov, ktorých rozhranie sa bude musieť riešiť už niekoľko dní, komplikované manipulácie s údajmi analytických služieb a skrine pre webmasterov. Ak máte malé alebo mladé webové stránky, výskum kľúčových slov môže byť dokončený za 90 minút. Chcete vedieť ako? Čítajte ďalej.

Výskum kľúčových slov je vhodne opísaný príkladom fiktívneho chovného miesta škrečka s doménovým názvom homyak.su. Majiteľ zdroja uverejnil desiatky dobrých článkov a recenzií. Účasť však zostáva nízka. Preto majiteľ zmení marketingovú stratégiu. Začína výskumom kľúčových slov.

Výskum kľúčových slov pomocou nástroja Google Toolkit (40 minút)

Vlastník stránky homyak.su už na stránku pridal kód Google Analytics a tiež zaregistroval zdroj v kancelárii správcu webu. Z dôvodu sémantickej apokalypsy nie je tak jednoduché získať údaje o kľúčových slovách pomocou týchto nástrojov. Nasledujúce pokyny vám však pomôžu:

  • Prihláste sa do svojho účtu Google Analytics a vyberte sekciu Zdroje návštevnosti.
  • Vyberte podsekciu "Všetky premávky - zdroj / kanál".
  • Na stránke s údajmi vyberte zdroj „google / organic“.
  • V menu "Rozšírené parametre" vyberte sekciu "Správanie - stránka".

Dostali ste zoznam stránok stránok, ktoré priťahujú najprirodzenejšiu návštevnosť vyhľadávania. Analyzujte obsah horných stránok. Premýšľajte o tom, aké zámery im prinesú používatelia vyhľadávačov, s akými dotazmi ľudia tieto stránky nájdu. Urobte zoznam 3-4 kľúčov pre každú stránku a pridajte ich do tabuľky. Opakujte tieto kroky pre zdroj yandex / organický.

Získajte údaje pomocou nástrojov správcu webu

V kancelárii pre správcov webových stránok vyberte ponuku Vyhľadávanie návštevnosti - Analýza vyhľadávacích dopytov. Prejdite na kartu "Stránky" a nastavte triedenie podľa kliknutí (zostupne). Znova sa zobrazujú stránky, ktoré získavajú maximálnu návštevnosť z prirodzeného vyhľadávania Google. Rozdiel oproti službe Google Analytics spočíva v možnosti kliknutia na horných stránkach.

Po kliknutí na odkaz sa zobrazí zoznam kľúčových požiadaviek, ktoré generujú návštevnosť. Porovnajte údaje Google s kľúčmi, ktoré ste sami napísali. Aktualizujte tabuľku kľúčových slov.

Upravte svoje údaje pomocou plánovača kľúčových slov

V službe Plánovač kľúčových slov Google použite ponuku Hľadať nové kľúčové slová podľa frázy, lokality alebo kategórie. Zadajte kľúčové slová do špeciálneho poľa, zadajte nastavenia zacielenia a kliknite na tlačidlo „Získať možnosti“. Po prijatí výsledkov použite ponuku „Priemerný počet žiadostí za mesiac“, aby ste slová zoradili z viacerých na menej populárne.

V hornej časti stránky sa zobrazujú vysokofrekvenčné dotazy. V spodnej časti tabuľky nájdete "dlhé chvosty". Vašou úlohou je zhromaždiť všetky "subwoofery" a zahrnúť ich do tabuľky kľúčových slov. V budúcnosti plánujete vytvárať materiály, ktoré vyhovujú záujmom používateľov, ktorí takéto požiadavky používajú.

Použite tipy pre vyhľadávače

Pravdepodobne ste si všimli výzvy, ktoré sa objavia po zadaní dotazu do vyhľadávacieho poľa Google alebo Yandex. Pomocou týchto tipov získate ďalšie návrhy kľúčových slov pre každú stránku. Skontrolujte frekvenciu relevantných dopytov pomocou "Plánovača kľúčových slov" a potom ich zadajte do tabuľky.

Vyhodnoťte, či chcete vytvoriť nové stránky (15 minút)

V tejto fáze musíte posúdiť úroveň konkurencie pre vybrané otázky. To vám pomôže pochopiť, či môžete získať dostatok cielenej návštevnosti pomocou existujúcich stránok, alebo ak je potrebné ich optimalizovať.

Napríklad do vyhľadávacieho poľa zadajte vysokofrekvenčný dopyt "druh škrečkov". Použite časť Obtiažnosť kľúčových slov nástroja Otvoriť prehliadač stránok na vyhodnotenie metrík prvých 10 stránok s otázkami. Porovnajte ich s metrikami stránok vašej stránky. Môžete tiež hodnotiť kvalitu obsahu na stránkach, ktoré zasiahli najvyššie pozície v danej problematike.

Ak má obsah na stránkach vašej stránky nižšiu kvalitu ako jeho konkurenti, ako aj ak stránky vášho zdroja majú nižšie autoritné metriky, mali by ste vytvoriť nové stránky, ktoré plne uspokojia informačné potreby používateľov vyhľadávačov.

Upozorňujeme, že pre podobné požiadavky nemusíte vytvárať samostatné vstupné stránky, napríklad „druhy škrečkov“ a „plemená škrečkov“. Publikovať informatívny obsah, ktorý zodpovedá rôznym požiadavkám používateľov.

Ďalšie informácie o aktuálnych požiadavkách na informácie o cieľovom publiku (15 minút)

Ako viete, dobrý obsah sa zameriava na témy, nie na kľúčové slová. Preto musíte vedieť, o čom hovorí vaša cieľová skupina, čo chce vedieť a aké zdroje informácií používa. K tomu využite najdynamickejší segment internetu - sociálne siete.

Ak chcete nájsť relevantný obsah, použite vyhľadávacie formuláre alebo hashtagy. Môžete sa tiež pripojiť k tematickým skupinám a hodnotiť, o čom hovoria ich používatelia. Výsledkom analýzy by mal byť zoznam tém, ktoré zverejníte v najbližších dňoch a týždňoch. Premýšľajte o tom, aké kľúčové otázky nájdu internetoví surferi na nájdenie odpovedí na najnaliehavejšie otázky.

Použite výsledky výskumu na aktualizáciu plánu obsahu (20 minút)

Počas predchádzajúcich fáz štúdie ste dostali zoznam kľúčových slov, pre ktoré používatelia už našli váš zdroj, ako aj zoznam kľúčov, s ktorými by ste mohli prilákať návštevníkov a konvertovať ich na predplatné alebo ponuky. Do plánu obsahu zahrňte slová z druhej skupiny, ako aj zoznam aktuálnych tém zo sociálnych sietí. Ak je to možné, zoskupte podobné kľúče, ako napríklad „ako kŕmiť škrečkov“ a „čo škrečkovia jedia“ a používajte ich pri vytváraní podrobných recenzií.

Vyhodnoťte predpokladaný výsledok kampane s obsahom. Použite údaje o frekvencii kľúčov, priemernú mieru prekliknutia odkazov na existujúce stránky vašej stránky v danom čísle, mieru konverzie stránky a ďalšie údaje pre hrubý odhad rastu návštevnosti a konverzií.

Mladé a malé stránky by sa nemali báť výskumu kľúčových slov.

Navyše, ak ich vlastníci chcú rozvíjať a priťahovať dopravu, mali by okamžite preskúmať kľúčové slová a aktualizovať obsahový plán. Na to stačí použiť bezplatné nástroje: analytické služby a nástroje pre správcov webových stránok spoločnosti Google a Yandex, ako aj nástroj na plánovanie kľúčových slov a nástroj Yandex.Wordstat. Pre uľahčenie analýzy môžete použiť platenú sekciu Otvoriť web Explorer Kľúčové slovo Obtiažnosť. Noví užívatelia sú k dispozícii na bezplatné skúšobné obdobie 30 dní.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár