Ako uprednostniť používanie kľúčových slov

Vytvorenie sémantického jadra je jednou zo základných aktivít, ktoré zabezpečujú úspech internetových marketingových kampaní. Pomocou špeciálnych nástrojov zostavujú obchodníci zoznam kľúčových fráz relevantných pre oblasť činnosti spoločnosti. Potom zadávajú údaje do mapy relevantnosti, v ktorej sú skupiny kľúčových slov rozdelené medzi stránky stránky. Po tom, copywriters vytvoriť obsah, vzhľadom k kľúčovým frázam, ktoré publikum používa.

Táto schéma nemá jedno dôležité prepojenie. Mapy relevancie obsahujú skupiny kľúčových slov, ktoré je potrebné zohľadniť pri vytváraní obsahu pre konkrétnu stránku. Ale obchodníci a textári potrebujú jasné kritériá na uprednostňovanie používania určitých fráz. Tento článok vás naučí vybrať najdôležitejšie kľúčové slová.

Ako určiť priority

Dokonca aj podobné kľúčové slová hrajú rôzne role v marketingu stránok. Niektoré frázy pristátia priťahujú prevádzku. Iné umožňujú konvertovať návštevy na požadované akcie. Ešte iní prinášajú vysoké zisky. Napríklad fráza „Nokian pneumatiky“ je vhodná na prilákanie návštevníkov. Najčastejšie ho používajú surferi, ktorí chcú získať všeobecné informácie o produktoch príslušného výrobcu. Ale kľúč "autobus Nokian Hakkapeliitta R SUV" s najväčšou pravdepodobnosťou používa osobu, ktorá je pripravená kúpiť vybraný model. Preto je táto fráza vhodná na generovanie transakcií.

Obchodníci potrebujú kritériá na určenie kľúčových slov s najvyššou prioritou v konkrétnej situácii. Ako tieto kritériá možno použiť tieto faktory:

 • Frekvencia klávesov.
 • Zámer používateľov.
 • Úroveň hospodárskej súťaže.
 • Rozpočet.
 • Načasovanie na dosiahnutie výsledkov.
 • Cieľov.
 • Ziskovosť.
 • Škálovateľnosť.

Nižšie nájdete popis každého z týchto faktorov.

1. Frekvencia kľúčov

Mnohí obchodníci s vyhľadávaním začínajú hodnotiť kľúčové frázy alebo skupiny fráz tým, že určujú frekvenciu ich používania. Dôvodom je to, že takto: čím vyššia je frekvencia používania kľúča, tým väčšia je jeho návštevnosť.

Najobľúbenejšie kľúčové frázy môžu skutočne priniesť najviac návštevníkov stránky. Ale neponáhľajte ich používať bez hodnotenia ďalších faktorov, o ktorých sa bude diskutovať nižšie.

Vyhodnoťte, či je vysokofrekvenčná návštevnosť zacielená na vaše stránky. Ak napríklad predávate ojazdené autá, vysokofrekvenčný dopyt „buy auto“ presne nezodpovedá vašim cieľom. Leví podiel zákazníkov využívajúcich tento dotaz hľadá nové stroje, ktoré neobchodujete.

Neignorujte najviac nepopulárne kľúče. Po prvé, môžu byť špecifické pre vaše podnikanie. Po druhé, čím viac relevantných nízkofrekvenčných dopytov používate, tým efektívnejší je "dlhý chvost" vašej stránky.

2. Zámer používateľa

Zámer používateľa je jedným z kľúčových faktorov pri hodnotení používania kľúčových slov. Pochopenie toho, čo internetový surfujúci potrebuje pri zadávaní frázy do vyhľadávacieho poľa, môžete určiť, či stránka stránky spĺňa potreby publika.

Ak chcete vyhodnotiť zámer zákazníka, ktorý vám prichádza s konkrétnym kľúčom vyhľadávania, položte si nasledujúce otázky:

 • Čo presne človek hľadá, keď zadá túto frázu do vyhľadávacieho poľa? Napríklad používateľ, ktorý zadá hľadanú frázu "Umberto Eco Name of Rose", pravdepodobne chce stiahnuť zodpovedajúcu prácu. Surfer, vstupujúci do dotazu "Umberto Eco", sa zaujíma o osobnosť autora av súčasnosti je nepravdepodobné, že sa plánuje zoznámiť s jeho prácou. Ale užívateľ, ktorý používa kľúč "The Name of the Rose", sa môže zaujímať o román Umberto Eco a jeho obrazovú adaptáciu.
 • Je zámer používateľa informatívny alebo transakčný? Napríklad dotaz "tabletový počítač" s vysokým stupňom pravdepodobnosti je informatívny. Klient potrebuje všeobecné informácie o „tabletkách“, takže žiadosť by ho mala viesť na stránku s recenziami, popismi a výberovými príručkami. Požiadavka "Tablet PC Assistant AP-712" je transakčná. Užívateľ už pravdepodobne študoval dostupné informácie a vybral konkrétny model. Táto požiadavka by sa mala dostať na stránku produktu.
 • V ktorej fáze sa používateľ zadávajúci konkrétny vyhľadávací dopyt dostane do vášho odbytového kanála? Napríklad autori všeobecných žiadostí o informácie, ako napríklad „tabletový počítač“ alebo „zimné pneumatiky“, sa ocitnú na mieste prvého kontaktu značky s publikom alebo v najširšom mieste lievika. Používatelia s transakčnými žiadosťami sú pripravení uzavrieť obchody, takže okamžite spadnú do úzkeho miesta lievika.
 • Spĺňa stránka stránky potreby používateľov, ktorí prichádzajú prostredníctvom špecifickej požiadavky? Napríklad autor žiadosti "vybrať mobilný telefón" je nepravdepodobné, že sa chce dostať na stránku kategórie produktu. Pravdepodobne potrebuje informácie o výbere telefónu.
 • Zodpovedá obsah očakávaniam klienta pomocou tejto požiadavky? Keď užívateľ zadá frázu "vybrať zimné pneumatiky" do vyhľadávacieho poľa, je nepravdepodobné, že by bol spokojný s popisom v štýle "vybrať zimné pneumatiky Amtel K158 Seven Hills - najsprávnejšie rozhodnutie." Skôr osoba plánuje nájsť návod na výber sezónnej pneumatiky.
 • Použije autor žiadosti ponuku konverzie? Autor výrazu „Tablet PC Assistant AP-712“ rýchlo zaznamená tlačidlo „Kúpiť“ a autor žiadosti „Tabletové počítače“ s najväčšou pravdepodobnosťou zaregistruje informačný bulletin o novom počítačovom vybavení.

Kľúčová fráza môže mať vysoký potenciál pre generovanie prevádzky. Ak sa však zámer používateľa nezhoduje s vašimi úlohami, takýto výraz vám neprinesie dobrý výsledok. Preto vyhodnoťte frekvenciu kľúčov v kontexte zámerov potenciálnych zákazníkov.

3. Úroveň hospodárskej súťaže

Pravdepodobne rozumiete, že vaši konkurenti propagujú stránky na najpopulárnejších požiadavkách. Hospodárska súťaž môže viesť k neefektívnemu marketingovému úsiliu. Z tohto dôvodu zvážte tento faktor pri určovaní priority kľúčových slov. Opýtajte sa nasledujúce otázky:

 • Je ťažké riadiť prevádzku na konkrétnu žiadosť? Napríklad finančný blog bude musieť konkurovať Sberbank, TCS a iným príšerám bankového trhu pre žiadosti ako „vklady“ alebo „vklady v rubľoch“.
 • Ako autoritatívne sú webové stránky a značky, ktoré plánujete obísť? Ak prvé miesta vo vydaní populárnej žiadosti "kúpiť mobilný telefón" sú obsadené heavyweights z kalibru Svyaznoy alebo Euroset, bude to ťažké pre mladých webových stránkach súťažiť s nimi.

Vyberte vysokofrekvenčné dotazy, ak sú vaše stránky a značka serióznejšie ako väčšina konkurentov. Ak propagujete mladú stránku, vyberte menej konkurencieschopné a konkrétnejšie požiadavky.

4. Rozpočet

Rozpočet marketingovej kampane je ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje prioritizáciu používania kľúčových slov. Všeobecný vzor vyzerá takto: čím viac ste ochotní minúť na propagáciu projektu, tým viac si môžete vybrať konkurenčné klávesy.

Ak máte malý rozpočet na propagáciu, zamerajte sa na nízkofrekvenčné dotazy. V tomto prípade funguje koncept dlhého chvosta uvedený vyššie.

5. Podmienky úspechu

Väčšina podnikateľov chápe, že internetový marketing je maratón, nie sprint. Avšak, mnohí podnikatelia stále chcú získať výsledky, ak nie práve teraz, potom za mesiac alebo dva.

Ak potrebujete čo najskôr preukázať prvé plody marketingovej kampane, spoliehajte sa na nízkofrekvenčné dotazy. Ak máte dosť času, nastavte svoje priority agresívnejšie. Preferujte vysokofrekvenčné dotazy, ale buďte pripravení na výsledok dlho čakať.

6. Ciele

Určenie kľúčových fráz s najvyššou prioritou konzultujte s cieľmi a cieľmi marketingovej kampane. Opýtajte sa sami na tieto otázky:

 • Vstúpili by ste do najvyššej problematiky? Môžete dlhodobo obsadiť prvé riadky v SERP na dotazy s nízkou a strednou frekvenciou.
 • Plánujete presunúť návštevnosť na niekoľko vstupných stránok, z ktorých začína konverzia klienta? V tomto prípade sú vhodné transakčné stredne a vysokofrekvenčné kľúče. Ak vstupné body návštevníkov nemajú pre vás kritickú hodnotu, použite veľký počet požiadaviek "dlhého chvosta".

Použite populárne transakčné dotazy, ak meráte účinnosť marketingovej kampane počtom konkrétnych potenciálnych zákazníkov a konverzií. Ak potrebujete rozšíriť dosah svojho publika, použite čo najširšie sémantické jadro s dôrazom na nízkofrekvenčné frázy.

7. Ziskovosť

Účasť, počet vedúcich, počet sociálnych signálov a mnoho ďalších propagačných metrík sú len nepriame kritériá na hodnotenie efektívnosti internetového marketingu. Konečným cieľom propagácie projektu - zisk. Zvážte to výberom kľúčových fráz.

Uprednostnite kľúče, ktoré vedú používateľov k produktom, ktoré prinášajú podniku najvyššie zisky. V tomto prípade nehovoríme o najobľúbenejších alebo drahých výrobkoch. Napríklad predajca softvéru môže naraz získať veľkú sumu predajom štandardnej ročnej licencie zákazníkovi. Z dlhodobého hľadiska je však výhodnejšie, aby predal predplatné produktu s nízkou mesačnou platbou.

8. Škálovateľnosť

To je ďalší faktor, ktorý treba vziať do úvahy pri výbere kľúčov. Všimnite si dotazy alebo skupiny dopytov a stránky, s ktorými sú spojené. Určite, či vaša mapa relevantnosti obsahuje požiadavky alebo skupiny transakčných požiadaviek s vysokým potenciálom pre generovanie návštevnosti a ziskovosť, ktorá vedie používateľa k rovnakej stránke alebo skupine stránok.

Ak nájdete takéto kľúče a stránky, venujte im osobitnú pozornosť. Zvýšením viditeľnosti jednej vstupnej stránky s niekoľkými efektívnymi kľúčmi môžete zvýšiť svoje marketingové úsilie a zvýšiť efektivitu propagácie.

Napríklad autori žiadostí "vklady v rubľoch" a "vklady v rubľoch" majú rovnaké zámery. Preto im ponúknite všeobecnú vstupnú stránku a zamerajte sa na zlepšenie jej kvality a viditeľnosti.

Aké klávesy vybrať

Nesnažte sa všetkými prostriedkami propagovať projekt najobľúbenejších kľúčových otázok. Zvážte frekvenciu žiadosti v kontexte zámerov používateľov, úrovne hospodárskej súťaže, nákladov na propagáciu a cieľov marketingovej kampane.

Ak chcete zvýšiť pokrytie, spoliehajte sa na nízkofrekvenčné informačné požiadavky. V tomto prípade môžete rýchlo dosiahnuť výsledky bez toho, aby ste súťažili s trhom. Transakčné vysokofrekvenčné dotazy zvyšujú počet transakcií a obchodných ziskov. Ak vsádzate na tento typ kľúčov, buďte pripravení na súťaž, vysoké náklady a dlhé čakanie na výsledok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár