15 najlepších nástrojov pre vyhľadávačov

Obchodníci s obsahom propagujú projekty vytváraním a publikovaním obsahu expertov, ktorý je užitočný pre divákov. Efektívnosť marketingových kampaní závisí od mnohých faktorov, vrátane poradia zdrojov, ktoré sa propagujú vo vyhľadávačoch. Preto, obsah obchodníci používajú SEO nástroje, ktoré zvyšujú viditeľnosť publikovaného obsahu pre užívateľov Yandex, Google a ďalšie vyhľadávače.

Nástroje na optimalizáciu pre vyhľadávače používané v kampaniach marketingu obsahu možno zoskupiť do nasledujúcich skupín:

 • Nástroje pre prácu so sémantickým jadrom.
 • Nástroje na analýzu kľúčových slov konkurentov.
 • Technické nástroje SEO.
 • Nástroje na monitorovanie odkazov.
 • SEO nástroje pre správu kampaní.
 • Nástroje na webovú analýzu.

Nižšie nájdete popis nástrojov patriacich do uvedených skupín.

Nástroje pre prácu so sémantickým jadrom

Tvorba sémantického jadra zdroja, marketingu obsahu určujú potreby publika. Vzhľadom na to tvoria dlhodobý obsahový plán. Publikovaním obsahu na požiadanie potenciálnych a existujúcich zákazníkov zabezpečujú obchodníci relevantnosť propagovaného zdroja.

Medzi nástroje na prácu so sémantickým jadrom je zvýraznenie známych "Yandex.Wordstat" a "Plánovač kľúčových slov" od spoločnosti Google, ako aj Key Collector.

Plánovač kľúčových slov Google definuje kľúčové frázy, ktoré používatelia Google najčastejšie používajú pri vyhľadávaní informácií. Tento nástroj umožňuje predpovedať návštevnosť, skupiny a kombinovať kľúčové frázy.

Yandex.Wordstat poskytuje možnosť určiť najobľúbenejšie dotazy medzi užívateľmi vyhľadávacieho systému Yandex. Služba zobrazuje štatistiky dotazov, pomáha predpovedať zobrazenia. Okrem toho služba zobrazuje podobné požiadavky používateľov.

Key Collector je profesionálne platený nástroj pre prácu so sémantickým jadrom. Pomáha identifikovať aktuálne kľúčové požiadavky, ako aj odhadnúť náklady na propagáciu projektu na konkrétnu žiadosť. Okrem vysokého výkonu, Key Collector je pozoruhodný pre svoje pohodlie. Tento program značne zjednodušuje prácu so sémantickým jadrom.

Nástroje na analýzu kľúčových slov konkurenta

Identifikácia kľúčových slov, ktoré vaši konkurenti používajú na podporu zdrojov, je neoddeliteľnou súčasťou práce s vlastným sémantickým jadrom. Informácie o "kľúčech" konkurenta pomáhajú vyhnúť sa zbytočnej konkurencii, ako aj nájsť voľné miesta v obsahu.

Medzi najzaujímavejšie nástroje na analýzu kľúčových slov konkurentov patria:

 • SpyWords je služba v ruskom jazyku, ktorá umožňuje prijímať údaje o SEO a PPC kampaniach konkurentov, ako aj porovnávať sémantické jadrá vybraných zdrojov. Služba poskytuje možnosť približne zhodnotiť marketingové rozpočty konkurentov a monitorovať dynamiku ich zdrojov v prirodzenom probléme.
 • SEMrush je profesionálny softvér, ktorý bude záujem obchodníkov propagácie projektov v burzhunete. Tento nástroj identifikuje kľúčové frázy používané konkurentmi na postup pri vyhľadávaní Google a kampaniach PPC. SEMrush tiež pomáha nájsť externé odkazy na zdroje konkurentov. Služba vám umožní analyzovať zdroje na základe geografickej polohy a jazyka.

SEO technické nástroje

Nástroje tejto skupiny vám umožňujú kontrolovať technickú zhodu zdrojov s požiadavkami vyhľadávačov, ako aj získať ďalšie informácie, ktoré sú dôležité z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače. Väčšina obchodníkov používa pohodlné a bezplatné nástroje Google Webmaster Tools a Yandex.Webmaster. Môžete tiež venovať pozornosť nástroju Netpeak Spider.

 • Nástroje správcu webu spoločnosti Google pomáhajú obchodníkovi pozrieť sa na zdroj prostredníctvom očí najväčšieho vyhľadávacieho nástroja na svete. Pomocou panela s nástrojmi môžete skontrolovať stav indexovania stránok, získať informácie o návštevnosti vyhľadávania, skontrolovať stav súboru sitemap a parametre adresy URL. Ďalšie informácie o tejto službe nájdete v našom článku "Ako zlepšiť efektívnosť kampane SEO pomocou nástrojov správcu webu Google."
 • Yandex.Webmaster je pohodlná služba z najväčšieho vyhľadávača na ruskom internete. Umožňuje vám sledovať indexovanie zdroja, upraviť parametre indexovania, definovať vyhľadávacie dotazy, vyhodnotiť pozíciu lokality vo vyhľadávaní a prijímať upozornenia na technické chyby.
 • Netpeak Spider je bezplatný program, ktorý vám umožní kontrolovať technické vlastnosti zdrojov v kontexte optimalizácie pre vyhľadávače. Program umožňuje analyzovať interné a externé odkazy, rýchlo nájsť chyby, vrátane nefunkčných odkazov, duplicitného obsahu a nesprávnych presmerovaní.

Nástroje na monitorovanie odkazov

Odkazy pomáhajú divákom nájsť váš zdroj a prejsť naň z tematických stránok, blogov, fór a sociálnych sietí. Okrem toho, odkazy pomáhajú vyhľadávačom posúdiť dôveryhodnosť vašich stránok. Monitorovanie prepojení je preto jednou z najdôležitejších zložiek vyhľadávacieho marketingu.

Pomocou Nástrojov správcu webu Google a nástroja Yandex.Webmaster môžete vidieť spätné odkazy na propagovaný zdroj. Ak vám to nestačí, použite nasledujúce nástroje:

 • Majestic SEO je služba monitorovania odkazov, ktorej objem uložených informácií je porovnateľný s množstvom údajov uložených na serveroch Google. Tento nástroj vám umožňuje vyhodnotiť referenčné prostredie podporovaného zdroja, ako aj zdroje konkurentov. Pomáha tiež identifikovať najobľúbenejšie externé odkazy kotvy, zdroje, ktoré najčastejšie odkazujú na vás a ďalšie údaje. Majestátna SEO služba môže byť použitá zadarmo na analýzu podporovaných zdrojov, budete však musieť zaplatiť za kontrolu zdrojov konkurentov.
 • Open Site Explorer je nástroj na sledovanie externých odkazov na podporovaný zdroj, ktorý hodnotí dôveryhodnosť odkazujúcich domén a stránok a definuje prepojenia s atribútom nofollow. Platená verzia služby vám umožňuje určiť počet sociálnych vysielaní pre jednotlivé stránky propagovaného zdroja.

SEO nástroje pre správu kampaní

Profesionálni obchodníci zvyčajne prevádzkujú viacero SEO kampaní naraz. Preto používajú nástroje, ktoré automatizujú riadiace procesy.

Medzi nástroje na správu SEO kampaní patria:

 • Optify je služba, ktorá umožňuje spravovať SEO, SMM a PPC kampane, Emai maily a vedie, vytvárať informatívne správy. Tento marketingový automatizačný nástroj je navrhnutý špeciálne pre agentúry na podporu projektov. Optify môžete použiť, ak plynule ovládate anglický jazyk.
 • Rusky hovoriaci obchodníci by mali venovať pozornosť nástroju SEMCRM. Vývojári ho umiestňujú ako plnohodnotný CRM pre marketingové agentúry. SEMCRM obsahuje moduly pre riadenie projektov, SEO kampane, web analytics a report building blocks.

Nástroje nástroja Web Analytics

Analytics služby poskytujú obchodníkom možnosť zhodnotiť účinnosť SEO kampaní. Medzi najobľúbenejšie analytické služby patrí Google Analytics a Yandex.Metrica.

Tieto služby vám umožňujú vyhodnotiť SEO kampane podľa rôznych kritérií, vrátane:

 • Účasť zdroja.
 • Zdroje návštevnosti
 • Čas používateľa na stránke.
 • Miera odchodov.
 • Miera konverzie

Analytické služby tiež pomáhajú vytvárať prehľady. "Yandex.Metrika" má modul "Webvisor", ktorý umožňuje vizuálne posúdiť správanie používateľov na stránkach podporovaných zdrojov.

Na zlepšenie hodnotenia podporovaných zdrojov využívajú obchodníci s obsahom rôzne služby a softvér. Tieto nástroje pomáhajú pracovať so sémantickým jadrom, analyzovať kľúčové slová konkurentov, monitorovať spätné odkazy a monitorovať technickú zhodu zdrojov s požiadavkami "vyhľadávačov". Tieto nástroje tiež pomáhajú analyzovať efektívnosť marketingu a riadiť SEO kampane.

PS: Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite si prečítať tento - top 500 nástrojov pre integrovanú propagáciu stránok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár