Prvýkrát v histórii internetu: mobilný prenos predbehol prevádzku z PC

Začiatkom roka 2014 sa uskutočnila významná udalosť pre internetový obchod - prvýkrát v histórii internetu aktivita mobilných užívateľov prekonala aktivitu používateľov PC. Tento objav vlastní spoločnosť comScore. V jednej zo svojich nedávnych štúdií zistila, že v januári tohto roku predstavoval čas, ktorý strávili užívatelia mobilných telefónov v USA 55% celkového času využívajúceho globálnu sieť. Nižšie je graf znázorňujúci toto vyhlásenie:

Ako je zrejmé z grafu, užívatelia mobilných sietí, ktorí používajú aplikácie (iné ako prehliadače) trávia najviac času na internete. Ďalej prichádzajú užívatelia PC a na poslednom mieste sú používatelia prehliadačov. Znova si prosím všimnite:

Aktivita mobilných užívateľov prekonala aktivitu používateľov PC, ale hlavným prostriedkom pre prístup k internetu neboli mobilné prehliadače (ako si mnohí mysleli), ale mobilné aplikácie.

Niektoré novšie štatistiky

V záujme lepšieho pochopenia súčasnej situácie sú tu ďalšie skutočnosti zo zahraničných štúdií v roku 2014:

  1. V januári 2014 bol počet užívateľov smartfónov v dospelej populácii v USA 58%. Užívatelia tabliet sa ukázali byť o niečo menej - 42% (zdroj).
  2. V roku 2014 sa počet používateľov, ktorí používajú mobilné zariadenia na zobrazenie online videa, výrazne zvýšil: 75% oproti 61% je údaj za rok 2012.
  3. Hranica medzi osobným životom a prácou sa každým rokom stáva viac nepostrehnuteľnou: 82% účastníkov v nedávnej štúdii pripustilo, že hľadajú informácie o tovare a službách pre svoju spoločnosť večer z domova pomocou tabletu.

A teraz niekoľko faktov z domácej štúdie uskutočnenej skupinou Mail.ru na konci roka 2013:

  1. Penetrácia mobilného internetu v Rusku sa v uplynulom roku výrazne zvýšila. V období od decembra 2012 do decembra 2013 bol rast mesačnej návštevnosti 53%.
  2. 87% opýtaných počas prieskumu uviedlo, že používajú smartfóny hlavne na vyhľadávanie informácií.
  3. 67% rusky hovoriacich webových profesionálov vôbec neupravuje stránky pre mobilné zariadenia. 5% používa mobilnú aplikáciu a 28% používa mobilnú verziu stránky.

Aké závery možno vyvodiť z toho všetkého?

Prvý, Optimalizácia webových stránok pre mobilnú prevádzku v roku 2014 už nie je len žiaduca, ale povinná! Každý rok narastá počet užívateľov mobilných telefónov a túto skutočnosť jednoducho nemožno ignorovať.

Druhý, Štatistika Mail.ru Group jasne dokazuje, že väčšina stránok v RuNet nie je optimalizovaná pre mobilné zariadenia. Ak teraz prispôsobíte svoju stránku mobilnej prevádzke, môžete automaticky obísť bosvojich konkurentov.

tretina, Optimalizácia stránok pre mobilnú prevádzku je jedným z faktorov ovplyvňujúcich "šťastie používateľov". To znamená, že prispôsobením webovej stránky pre mobilných používateľov môžete tiež výrazne zlepšiť svoju pozíciu v danej problematike. Verte mi, toto nie je len vyhlásenie. To potvrdzuje aj naša vlastná skúsenosť - keď sme na našich stránkach implementovali adaptívny dizajn, v priebehu jedného mesiaca prudko klesla miera odmietnutia a dĺžka relácie sa zvýšila. Viac informácií o tom nájdete v našom prípade.

Štvrtý, Napriek tomu, že prevádzka z mobilných aplikácií vedie v anglickom jazyku na internete, nemali by ste si túto metódu optimalizácie vybrať. Okrem toho existujú ďalšie dva typy: mobilná verzia stránky a adaptívne usporiadanie. O rozdieloch medzi nimi si môžete prečítať v našom článku „Ako optimalizovať webové stránky pre mobilnú prevádzku“. Tiež budete určite užitočným materiálom na propagáciu stránok pomocou mobilných aplikácií - "Ako propagovať projekty využívajúce mobilné aplikácie: krok za krokom."

***

Ako vidíte, všetko je celkom jednoduché a zrejmé. Mobilná prevádzka neustále rastie, ale mnohí domáci webmasteri sa stále uisťujú o tom, že v runete ich počet stále nie je taký veľký ako v burzhunete a nie je potrebná žiadna akcia. Čo môžem povedať? Pokračujte v dobrej práci. Čoskoro budete mať ťažký čas v boji proti ďalekosiahlejším konkurentom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár