Ako prilákať zákazníkov B2B videom: prípad Orabrush

Kvalitné video vytvára emocionálne spojenie medzi spoločnosťami a ich zákazníkmi. Preto mnoho obchodných projektov aktívne využíva video obsah na prilákanie spotrebiteľov. Veľké spoločnosti a malé firmy publikujú videá na YouTube, určené pre klientov B2C alebo súkromných kupujúcich.

Môžu organizácie pôsobiace v segmente B2B prilákať zákazníkov prostredníctvom videa? Môže najmä malá firma používať videá na predaj svojho výrobku veľkým spoločnostiam?

Áno, táto možnosť existuje. Okrem toho, používanie videa na prilákanie firemných klientov je takmer rovnaké ako používanie tohto nástroja na predaj produktu súkromným spotrebiteľom.

Nasledujúce tipy vám pomôžu komunikovať s veľkými zákazníkmi pomocou video materiálov:

  • Vytvárajte videá, vďaka ktorým ich chcete znova a znova sledovať.
  • Vytvorte video prepojenie, na ktoré budú posielať diváci svojim priateľom a známym.
  • Prispôsobte si svoj kanál YouTube a označte ho.
  • Získajte viac informácií o inzercii v službe YouTube a začnite používať tento nástroj.
  • Optimalizujte uverejnené video, aby ho používatelia mohli nájsť pomocou vyhľadávacích nástrojov.
  • Využite sociálne možnosti služby YouTube, zapojte svoje publikum do svojho podnikania.
  • Vyhodnoťte účinnosť svojho video kanála pomocou služby YouTube Analytics.
  • Naučte sa úspešné príbehy na podporu podnikania pomocou služby YouTube. Jeden z nich je uvedený nižšie.

Ako tvorcovia jazykových štetcov Orabrush uspeli v segmentoch B2C a B2B

Spoločnosť Orabrush vyrába a predáva rovnaký názov kefy pre jazyk. Táto spoločnosť sa naučila predávať svoj produkt jednotlivcom prostredníctvom služby YouTube. Okrem toho spoločnosť Orabrush dostal možnosť distribuovať svoje kefy prostredníctvom siete supermarketov Walmart, pomocou video obsahu.

Zakladatelia Orabrush Bob Wogstaff, Jeffrey Harmon a Austin Craig predali v roku 2009 viac ako 1 milión jazykových kief používajúcich YouTube ako jediný propagačný kanál. Podnikatelia sú však neustále konfrontovaní so zákazníkmi, ktorí si chcú kúpiť kefu v nejakom veľkom supermarkete. Orabrush však nedokázal presvedčiť veľké obchodné reťazce o vyhliadkach na spoluprácu.

Od B2C po B2B

Manažér supermarketu Walmart v Utahu videl videá Orabrush na YouTube a objednal si kefku na jazyk. Výsledky používania produktov Orabrush potešili manažéra. Osobne zavolal spoločnosti a ponúkol predávať kefy na jazyk vo svojom supermarkete. Tiež, tento manažér povedal svojim kolegom v iných mestách o spoločnosti Orabush.

Do troch týždňov prijalo približne 20 supermarketov Walmart jazykové kefy na predaj. Predaj výrobkov Orabush v Utahu bol mimo linky, takže sa podnikatelia rozhodli kontaktovať sídlo maloobchodníka. Chceli predať svoje kefy po celých Spojených štátoch. Spoločnosť Orabush strávil na reklamných kefách v supermarketoch Walmart niekoľko desiatok tisíc dolárov, ale to neprinieslo úspech.

Prispôsobené B2B video

Potom Austin Craig poslal jedného z manažérov Walmart odkaz na video YouTube prostredníctvom e-mailu. Tento materiál bol vytvorený špeciálne pre adresáta. Pán Craig a maskot Orabush Morgan Dirty Language oslovili manažéra supermarketov menom.

"Ahoj, tu sú výsledky predaja jazykových kief v jednom z supermarketov Walmart v Utahu," povedal Austin Craig v tomto videu. Video bolo poviedkou o spoločnosti Orabush a jej produkte, ako aj o úspešných predajných skúsenostiach kief v predajniach siete v Utahu.

Austin Craig dúfal, že ho výkonný riaditeľ Walmart pozve, aby sa stretol, aby diskutoval o možnej spolupráci. Namiesto toho dostal Craig e-mail s jednou krátkou vetou: "Môžete do nášho supermarketu do augusta umiestniť 735 000 jazykových kief?"

A žiadne telefonické hovory, osobné stretnutia a zdĺhavé rokovania. Jediný e-mail s odkazom na video uverejnené na serveri YouTube umožnil spoločnosti Orabush predávať svoje kefy na 3 500 predajniach Walmart po celých Spojených štátoch. Malá spoločnosť predstihla veľké nadnárodné korporácie, ktoré sú vďaka video obsahu považované za lídrov vo výrobe produktov pre starostlivosť o ústnu dutinu.

Príklad Orabush potvrdzuje možnosť využitia videa na prilákanie B2B zákazníkov. Aj malý podnik môže predávať svoj produkt veľkým spoločnostiam, ktoré používajú tento typ obsahu.

Potrebujete naozaj skvelé a vysoko kvalitné video? Potom kontaktujte Texterra! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár