5 predajné taktiky, ktoré privedú Vašich zákazníkov do bieleho tepla

Predaj je neoddeliteľnou súčasťou každého podniku. Bez nich nemôže žiadna spoločnosť zostať na vode. Preto každý podnikateľ sníva o maximalizácii svojich ziskov. Na tom nie je nič zlé: koniec koncov, podnikatelia musia nejako zarábať na živobytie. Ďalšou otázkou je, aké metódy používajú na dosiahnutie svojho cieľa.

Všetci podnikatelia - bez ohľadu na to, aké produkty a služby predávajú - môžu byť rozdelené do dvoch kategórií. Prvý predaj, ktorý pomáha svojim zákazníkom riešiť určité problémy, t. sústrediť svoju pozornosť na spotrebiteľov a urobiť všetko pre to, aby boli spokojní. Ten vychádza zo zásady, že cieľ odôvodňuje prostriedky. Hlavnou vecou pre nich je získať čo najviac zisku a spokojnosť zákazníkov je posledná vec, o ktorej si myslia.

Bohužiaľ, mnohí podnikatelia si zvolia druhý prístup. Viac sa zaujímajú o realizáciu obchodného plánu a zlepšenie finančných výsledkov spoločnosti ako o vytvorenie dlhodobých vzťahov so zákazníkmi. Preto často využívajú neetické predajné stimuly, ktoré, samozrejme, vystrašujú zákazníkov.

Takže, ak nechcete, aby vaši súčasní a potenciálni zákazníci utečali pred vami, ako napríklad z moru, pokúste sa predávať tieto taktiky pri predaji svojich produktov a služieb:

Ilúzia nedostatku alebo naliehavosti

Ilúzia nedostatku je jedným z najpopulárnejších trikov podnikateľov. Uplatňovaním tohto nariadenia podporujú zákazníkov, aby si kúpili svoj produkt a presvedčili ich, že jeho množstvo je obmedzené. Súčasne si svoj produkt rozširujú na oblohu, takže kupujúci veria v jeho exkluzivitu.

Niektorí podnikatelia používajú podobnú techniku ​​- ilúziu naliehavosti. Vezmite si napríklad predajnú sezónu v obchodoch s oblečením. Zákazníkom sa sľubujú šialené zľavy (30%, 50% a dokonca 70%), pričom na plagátoch sú vyznačené tučným písmom, že zľava platí na obmedzené časové obdobie, napríklad od 15. septembra do 22. septembra. A tu vášnivý shopaholics hádzať všetky svoje záležitosti a ponáhľať sa do obchodov s guľkou, tlačí ostatných kupujúcich na ceste, aby nedošlo k ujsť takú "ziskovú" ponuku. Ako sa hovorí, kto nemal čas - bol neskoro!

Z toho istého dôvodu sa v mnohých veľkých mestách koná „nákupná noc“: zľavy sú platné len počas propagačného obdobia, teda od tej noci až do nasledujúceho rána, a chudobní zákazníci musia obetovať spánok, aby doplnili svoj šatník.

Takéto techniky sú dobré len pre rýchly predaj a mali by sa používať len vo výnimočných prípadoch. Ak ich používate neustále, zničíte svoju reputáciu v očiach zákazníkov. Už vám nebudú dôverovať a budú si myslieť, že si nie ste istí kvalitou svojho tovaru, pretože ich nemôžete predávať bez takýchto šikovných trikov.

"Voľné" návnady

Pomocou tejto taktiky, predajcovia hrajú na emócie zákazníkov. Spočiatku sa im povie, že dostanú produkt alebo službu zadarmo a potom ich donútia uskutočniť nákup. Napríklad klient si stiahne „bezplatný“ program na internete, podľa predávajúceho, programu a po niekoľkých týždňoch dostane správu, že jej platnosť vyprší. Prvá myšlienka, ktorá prichádza na jeho hlavu: "Čo do pekla?".

Mnohé spoločnosti používajú bezplatné dary ako návnada, aby sa nakupujúci chcú obchodovať s nimi. Naposledy a potom počuť nasledujúce frázy: "Predám šesť fliaš piva a získajte hrnček ako darček!" alebo "Keď si kúpite dve tričká, tretia - zadarmo!".

Ak chcete svojim zákazníkom ponúknuť bezplatný darček výmenou za nákup, potom im jasne vysvetlite svoje zámery. Pred prijatím rozhodnutia musia byť dobre informovaní.

Zároveň by ste nemali používať darček ako návnadu, aby sme zákazníkom poskytli nízku kvalitu výrobkov. Bohužiaľ, mnoho supermarketov s potravinami hriech s týmto. Napríklad, predajcovia môžu ponúkať svojim zákazníkom zadarmo šálku alebo tanierik, keď si kúpia veľký balík kávy, ktorý vyprší za pár týždňov.

Tak sa im podarí znížiť ostražitosť zákazníkov: kto odmietne darček zadarmo? Nezabudnite však, že zákazníci skôr či neskôr odhalia váš podvod a už vám neveria. Takže neriskujte svoju povesť!

Falošné sľuby

Pomerne často, obchodníci visia rezance na svojich zákazníkov. V každom ohľade chvália svoj produkt a pripisujú mu neexistujúce kvality, len aby ho čo najskôr predali.

Predstavte si, že vaša spoločnosť predáva chudnutie čaj, ktorý vám prináša takmer žiadny príjem. Chápete, že musíte niečo naliehavo urobiť - inak pôjdete. A tu sa používajú všetky prostriedky. Svojim zákazníkom poviete, že ide len o jedinečný čaj, ktorý ich za pár mesiacov zachráni pred všetkými tými kilami. Dáte im príklad z histórie svojich priateľov, ktorí sú práve v úžase z vášho produktu. Pre väčšiu presvedčivosť môžete dokonca požiadať miestnu hviezdičku, aby vo vašej reklame hrala hviezdičku, aby sa rozptýlili všetky pochybnosti potenciálnych zákazníkov.

Povedzme, že vaša recepcia pracovala a vy jednoducho neskončíte so zákazníkmi. Každý deň k vám prichádzajú stovky zákazníkov, aby si kúpili váš nádherný čaj. Ale ako dlho? Všetko záleží na tom, ako ste so svojimi zákazníkmi úprimný. Ak ste im ukradli mačku v taške, potom nebuďte prekvapení, ak za pár mesiacov stratíte všetkých svojich zákazníkov. Koniec koncov, tajomstvo je vždy jasné. Zákazníci si kúpia váš čaj, vyskúšajú ho a ak im nepomôže, vyvodia príslušné závery. Samozrejme, nie vo váš prospech.

Tak, nedávajú sľuby zákazníkom, že nie ste schopní udržať. Je lepšie nasmerovať všetku svoju energiu na zlepšenie kvality vášho produktu. Potom sa nemusíte uchyľovať k trikom a podvodom, aby ste prilákali zákazníkov - sami sa k vám dostanú.

Intrusive online reklama a spam

Aká je vaša prvá reakcia, keď idete na stránku, ktorá sa doslova hemží reklamou? Pravdepodobne ho budete chcieť okamžite opustiť. Tak prečo si myslíte, že vaši zákazníci budú robiť inak?

Pamätajte si jednu jednoduchú pravdu: zákazníci nemajú radi, aby boli na niečo uvalení. Chcú sa sami rozhodovať a analyzovať všetky výhody a nevýhody vašej ponuky.

Samozrejme, nemôžete úplne vzdať reklamy. V opačnom prípade, ako sa o vás dozvedia kupujúci? Len sa snažte vyhovieť opatreniam, aby ste neodradili svojich potenciálnych zákazníkov.

Ďalším typom nevhodnej online reklamy je spam, ktorý je všetkým známy. Mnohí podnikatelia si dobre uvedomujú, že to nie je najúspešnejší spôsob, ako prilákať zákazníkov, ale napriek tomu ho poslať svojim potenciálnym zákazníkom, ako by dúfali v nejaký zázrak.

Využívaním spamu riskujete nielen to, že sa zbavíte priazne u zákazníkov, ale aj zničíte vašu online reputáciu. Zástupcovia americkej SEO spoločnosti Everspark Interactive tvrdia, že spoločnosti chytené na nekontrolovanom spamovaní môžu byť zaradené na čiernu listinu veľkých vyhľadávačov, napríklad Google.

Záver: Buďte opatrní pri prideľovaní propagácie vašej spoločnosti organizácii tretej strany alebo účasti v partnerských programoch. V niektorých prípadoch nemusíte ani vedieť, že vaša spoločnosť sa podieľa na šírení spamu.

Agresívny predaj

Tento zoznam by bol neúplný bez zmienky o agresívnom predaji. Podstata tejto metódy je už zrejmá z jej názvu: predajcovia vyvíjajú tlak na kupujúcich, aby získali svoj produkt alebo službu. Navyše to robia tak šikovne, že si kupujúci ani neuvedomuje, že produkt jednoducho „tlačí“.

Predajcovia využívajúci agresívnu metódu predaja sú vo všeobecnosti dobre orientovaní v ľudskej psychológii. Vstupujú do kontaktu s potenciálnym klientom, okamžite pocítia jeho slabé stránky a potom ich využijú na vlastné účely.

Predpokladajme, že ak si predávajúci uvedomil, že dievča, ktoré išlo do svojho obchodu s odevmi nie je sebavedomé a má veľa komplexov, nebude pre neho ťažké presvedčiť ju o potrebe nákupu. Dokonca aj keď sa pokúša o šaty, ktoré jej vôbec nevyhovujú, predávajúci ju jednoducho naplní komplimentmi. "Dievča, tie šaty vám vyhovujú! Vy sa na to pozeráte jednoducho nádherne!" - povie, a dievča, bez zaváhania, bude súčasťou jej peňazí.

Táto metóda tiež nie je vhodná na vytvorenie dlhodobých vzťahov so zákazníkmi. Skôr alebo neskôr si uvedomia, že sa stali obeťou vášho podvodu a budú naďalej obchádzať vašu spoločnosť.

Mnohí prezieraví podnikatelia neukladajú svojim zákazníkom svoje výrobky, ale jednoducho im hovoria o svojich výhodách - a navyše sú reálne, nie fiktívne. A ak váš produkt skutočne uspokojí potreby zákazníkov, potom na nich nebudete musieť vyvíjať tlak. Kvalita produktu bude hovoriť samo za seba.

Zákazníci nie sú tak hlúpi, ako si myslíte

Moderný klienti sa stali mimoriadne pokročilými a sofistikovanými - už ich nebudete môcť obísť okolo prsta. Nie poslednú úlohu v tom zohrával rýchly rozvoj informačných technológií.

Aj keď sa vám podarilo "podvádzať" aspoň jedného klienta, neponáhľajte sa radovať. O svojich negatívnych skúsenostiach iste povie svojim priateľom a známym - počas živej komunikácie aj prostredníctvom sociálnych sietí. Oni zase varujú svojich priateľov, že aj oni nespadajú do vašej pasce. Za pár dní bude celé mesto vedieť o Vašej chybe a za pár týždňov celú krajinu. Slovo úst nepozná milosrdenstvo.

Nezáleží na tom, ako to môže znieť, úprimnosť je kľúčom k úspechu vášho podnikania. Buďte úprimní so svojimi zákazníkmi a vždy im poskytnite presné informácie. Len v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na ich dôveru a lojalitu.

A zabudnite na magické slovo "možno" navždy. Nemali by ste dúfať, že vás klienti neprinesú do čistej vody. V podnikaní, ako viete, zázraky sa nestávajú ...

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár